Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
15 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
84 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Yüzüklerin Efendisi'nin Görsel Efektlerini Hazırlayan Weta Digital, Unity Tarafından Satın AldıYüzüklerin Efendisi filmlerinin yönetmeni Oscar ödüllü Peter Jackson'ın kurucuları arasında olduğu görsel efekt stüdyosu Weta Digital, 1,6 milyar dolara, video oyun yazılım şirketi Unity'ye satıldı.
Weta Digital, Avatar ve Yüzüklerin Efendisi gibi filmlerin görsel efektlerini; Unity ise Pokémon Go ve Call of Duty: Mobile gibi dünya çapında bilinen oyunların yazılımını yapmıştı.Unityyoutube
By combining the industry-leading VFX tools and technical talent from the incredible team at Weta, plus the deep development and real-time knowledge within Unity, we will deliver tools to unlock your full creative potential. Full details on the blog: https://on.unity.com/3kHiuFV
https://www.youtube.com/watch?v=ygAsQxDtXic&feature=youtu.be


Unity, anlaşma ile herkesin Weta'nın özel görsel efektlerine ulaşabileceğini açıkladı.

Weta Digital 1993 yılında Avatar'daki Neyriti gibi hayvan karakterlerini, Yüzüklerin Efendisi'ndeki Gollum ya da Maymunlar Cehennemi'ndeki Caesar gibi tipleri yaratmak için kuruldu.

Alıntı

metni:
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-59233486
geçen yıl
TOGED'in Kurduğu "The Game Circle" İsimli Kuluçka Merkezi Faaliyetlerine Başladı!

Türkiye oyun geliştiricileri derneği (TOGED) tarafından amatör ve şirketleşmek isteyen oyun geliştiricilerin ve ekiplerin sektörde başarılı bir şekilde yer edinebilmeleri için Ankara'da "The Game Circle" isimli mentörlük ,teknolojik imkanlar yararlanıp yatırım alabilecekleri kuluçka görevi görecek bir merkez açtılar.
The Game Circle (GC), ülkemizdeki dijital oyun ekosistemine yeni bir soluk getirmek, oyun sektörüne girmek isteyen veya halen oyun sektöründe olup henüz beklenen ticari başarıyı elde edemeyen birey veya takımlara; eğitim ve mentorluk hizmetleri sağlarken, takımları sektörün önde gelen yayıncı ve yatırımcılarıyla buluşturmak amacıyla 2021 yılında Ankara'da faaliyetlerine başlamıştır.GC, sadece dijital oyun sektörüne odaklanarak hem kuluçka hem de hızlandırıcı işlevleriyle dünya çapında başarılı oyun takımları ve stüdyoları yetiştirmeyi amaçlıyor. Türkiye’nin dijital oyun alanındaki önde gelen akademisyenleri ve oyun geliştiricileri tarafından kurulan GC, bünyesine katacağı takımların geliştirdikleri oyunların dünya genelinde en fazla indirilen oyunlar arasına girmesini hedeflemektedir.Kuluçka ve hızlandırıcı programlara yapılan başvurulardan seçilen kişilere alanında uzman akademisyenler ve profesyoneller tarafından oyun geliştirme, görsel tasarım, yayıncılık, ürün yönetimi, dijital pazarlama, veri bilimi, iş geliştirme ve daha birçok alanda eğitimler verilir, takımlar oluşturulur ve bu eğitimler sonrası yapılan Game Jamde seçilen takımlar, The Game Circle bünyesine katılmaya hak kazanır. GC bünyesine katılan takımların oyunları iş ortakları olan yayıncılar tarafından yayınlanır. Bu programlara seçilenlere; ofis, maddi destek, eğitim, mentorluk ve koçluk olanakları sağlanmaktadır.Başvuruyu https://www.thegamecircle.com adresi üzerinden yapabilirsiniz


Alıntı

metni:
https://www.toged.org/post/the-game-circle-faaliyetlerine-ba%C5%9Flad%C4%B1
geçen yıl
Oyun Motoru Geliştiren Unity Firması Logosunu değiştirdi.

Unity Technologies firması logosunda değişikliğe gitti. Logoda yapılan değişiklik "Say hello to the Unity brand

" başlığıyla firmanın youtube kanalında paylaşıldı.


Unity Technologies firması daha önceleri de logosunda ufak font değişiklikleri yapmıştı ama bu sefer bir farklılık yaparak firmayla özleşen küpün logosunu da değiştirdi. Yeni logoda firmayla özleşen çapraz duran küp logosundan vazgeçmeyip , küpü oluşturan kenar çizgilerinde 3 tanesine daha agresif görünmesini sağlayan kesin boşluklar tercih etmiş.

Unity Technologies firmasının logo değişim serüveni :

4 yıl
ABD'nin İran'a saldırması Türkiye için Çok Fena olur
Türkiye, toplam nufusu 18 milyon olan Suriye'den %20 (3,5 milyon) civarında bir kısmını ülkemize mülteci olarak aldı.

İran'da Suriye gibi bir kaos olursa...

İran'nın nufusu 80 milyon ve Nufusunun 12-20 milyonu Azeri Türkü olduğunu düşündüğümüzde..

Devasa Büyüklükte bir bölümü mülteci akını gerçekleşir...

İran Nufusunun en az %30 nun türkiye sığındığını düşündüğünüzde

Yeni Gelecek Mülteci Sayısı 24 milyon insana ulaşır...

Umarım, Böyle bir şey gerçekleşmez.

ABD, KAN ARAMAZ

Yoksa Türkiye ayakta duramaz...

İran'daki Azeri Türkü kardeşlerimize kapıları kapatamayız...


Son Söz;

İran küçük bir ülke değil
ama
ABD'nin Irak'ı, nasıl işgal ettiklerini unutmamalı ...


Son günlerde bunlar gerçekleşti;


1) 28 Mart 2019 ABD İran devrim muhafızların terör listesine aldı, İran ABD güçlerini terörist ilan etti.

2) 22 Nisan 2019 Kızıldeniz'de Fransız Charles de Gaulle uçak gemisi ile ortak görevde bulunan Amerikan USS John Stennis uçak gemisi görev grubu, İran donanmasının Hürmüz'ü kapatmak için harekete geçmesi üzerine Basra Körfezi'ne gitme emri aldı.

3) 14 Nisan 2019 USS Abraham Lincoln Uçak Gemisi Taarruz Grubu ile nükleer kapasiteli B-52 bombardıman uçaklarından oluşan Bombardıman Görev Gücü ayrıca "USS Arlington" amfibi çıkarma gemisi ve Patriot Hava savunma füzeleri İran’a karşı Basra körfezine konuşlandırıldı. ABD F-35 uçaklarından oluşan filo İran üzerinde keşif ve caydırma uçuşları gerçekleştiriyor.

4) 20 Haziran 2019 İran ABD'ye ait kıtalararası Global Hawk İnsansız Hava aracını düşürdü. Uçağın fiyatı 240 Milyon Dolar.

5) 20 Haziran 2019 İran donanması tüm gemileri ile Hürmüz boğazına yığıldı, ABD'nin Katar'daki üsssündeki tüm uçaklar silahlarla yüklendi ve Trump "İran'a saldıracak mısınız?" sorusuna "Çok kısa süre sonra göreceksiniz." cevabını verdi. "İran büyük bir hata yaptı" dedi. Ayrıca İsrail askeri konseyi acil toplandı. Putin "Umarım ABD yanlış bir hamle yapmaz" dedi.

Kaynak: Donanımhaber'de meşhur konusu " Gün Gün Madde Madde Beklenen III. Dünya Savaşı "'dan Link ( teyit edilmiştir.)


edit:Aynı konuyu önceden açtım .Küfür yok , Hakaret yok gene Admin konuyu sildi... Kural dışı diye ... Yine açtım ... Silerse gene bu sefer ne kadar DH görevli varsa mail ile o Admini şikayet edicem

edit2:doğru iran nufus veri girimi kaynak :http://tebaren.org/?p=732

Edit3: doğru Suriye verisi ve oranı girişi
kaynak :Dünya bankası
4 yıl
[ TOYGEL ] Türkiye Oyun Geliştiricileri Dayanışma ve Yardımlaşma Platformu


Arkadaşlar, Oyun geliştiriciler için Discord'la entegre bir ortamla güzel bir sosyal etkileşimli bir platform kurmuşlar.

İyi bir komünite oluşuyor anlayacağınız.


İleriye dönük "TOYJAM" İsminde Gamejam yapmayı bile düşünüyorlar...

İşte afişi TOYJAM (Tarihi öylesine girilmiş, yakın zamanda TOYJAM gerçekleşebilir.)
Bi bakmanızı ve üye olmanızı tavsiye ederim.
www.TOYGEL.org


4 yıl
[ TOYGEL ] Türkiye Oyun Geliştiricileri Dayanışma ve Yardımlaşma Platformu


Arkadaşlar, Oyun geliştiriciler için Discord'la entegre bir ortamla güzel bir sosyal etkileşimli bir platform kurmuşlar.

İyi bir komünite oluşuyor anlayacağınız.


İleriye dönük "TOYJAM" İsminde Gamejam yapmayı bile düşünüyorlar...

İşte afişi TOYJAM (Tarihi öylesine girilmiş, yakın zamanda TOYJAM gerçekleşebilir.)
Bi bakmanızı ve üye olmanızı tavsiye ederim.
www.TOYGEL.org


4 yıl
[Open Source] Unity ile Geliştirdiğim Arayüzlü Sayı Tahmin Oyunu
Udemy üzerinden aldığım unity ve C# ile oyun yapım kursundan öğrendiklerime bende birşeyler katarak Open Source şekilde Github yükledim ve Yapılışını tek tek resimlerle anlattım...

Proje : Github Linki

4 yıl
Dünya Çapında Oyun Şirketlerinin Haritası (GameDevMap)
Arkadaşlar, Dünya Üzerindeki Oyun Geliştirici Firmalarının Haritası:Gamedevmap.com adresin'den Rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir harita,

Kırmızı Noktalara Tıklar iseniz, O bölgedeki Geliştirici ve Yayınlayıcı Firmaların Listesini görürsünüz...

Örneğin Türkiye;
GameDevMap Verilerine Göre :

Ankara'da :8
Artvin'de :1
Eskişehir'de :1
İzmir'de :1
Kocaeli'de :1
İstanbul'da :27


Sitenin verilerine göre Türkiye'de Toplam : 39 Firma bulunmakta...

Sitenin verilerinde eksikler bulunmakta, Örneğin İzmir'de sadece Digitoy görünüyor.Gerçekte daha çok Oyun geliştirci bulunmakta örnek verirsek Kafa Topu oyunun yapımcısı "Masomo Gaming" veya yapımı devam eden Sailor’s Journey: Rise of The Trader yapımcısı "Mythra Tech" ...

Şunu Rahatlıkla Söyleyebiliriz, Her firmanın olmaması bir eksiklik ama Dünya çapında Bu denli bir Sitenin varlığı Güzel birşey ...
4 yıl
İzmir'li Geliştrici Mythra Tech 'den Sailor’s Journey: Rise of the Trader
İzmir'de 6 kişilik bir ekipten oluşan Mythra Tech firması tarafından yapımı devam eden Sailor’s Journey: Rise of The Trader Eski Roma'da geçen bir Açık Dünya oyunu isminden de anlaşıldığı gibi bir tüccar oyunu.
Eşek kervanları,At arabaları,Deniz Ticareti,Şarap-Zeytin yağı gibi bir çok malın ticareti ve hatta o dönemde var olan köle alım satımının bile dahil olduğu bir oyun...


sakin size bir simulasyon gibi gelmesi oyunda bu oyunun Eski Roma'da geçtiğini ve Senato'da yer alabileceğimizi söylesem ... Enfes dimi ?


Oyunun Ege ve Akdeniz adalarını geçecek Toplam 11 ada mevcut olacak.
Haritanın karasal Büyüklüğü 108 km'2 , buna deniz ilave edildiğinde Toplam Harita 172 km'2 şeklinde olacağını Mythra Tech belirtiyor...Oyunun Bize Şimdiden vaat ettikleri Kulağa çok hoş geliyor,Paylaştıkları içerikleri görünce bu vaatlerin gerçekleşebileceğine insanın inancı artıyor...Eğer Ulaşmak İsterseniz :

Sailors Journey:Rise of The Trader Sitesi


Edit: Mythra Tech firmasından aldığım bilgileri ilave ettim (Harita bilgisi)
4 yıl
Ted Üniversitesi ve Toged Birlikte Dijital Oyun Geliştirme Eğitimi- Tasarım KursuTed Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Türkiye oyun geliştiricileri Derneği (Toged) ile birlikte Sadece Cumartesi ve Pazar günleri içerisinde 52 Saatlik bir Digital Oyun Geliştirme ve Tasarlama Kursu vericek.

Kurs Başlangıç ve Bitiş tarihleri Ted Üniversitesinin sitesinde belirtildiği üzere 02.03.2019 -24.03.2019 arası olacak.

Kursun Eğitim içeriği ise :

-Oyun Tasarımı (Ortak ders)

-Modelleme ve Grafik Tasarım

-Ses Tasarımı

-Hukuki Konular ve Monetizasyon (Ortak ders)

-Bitirme Projesi (Ortak ders)


Bu Kursun bedeli ise 1600 TL


Mekan : Ted Üniversite Sürekli Eğitim merkezi Çankaya /Ankara

Şuan Sadece Tasarım kursu var, İlerliyen zamnalarda Yazalım kursu'da yapılacak bilginize...

Katılmak İsteyen arkadaşlara duyurulur...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle