Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
03 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
24 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
Tehlikenin Farkında Mısınız?
5 yıl
Kadinlarkulubu' ne üye olan var mı?
Beyler orada benim gibi bir sürü Truva atı var biliyorum dört senedir uyeyim arada girip konuları okuyorum mantıklı yorumlar falan yazıyorum kankalarim var bayan sanıyorlar beni
5 yıl
Beyler Canım Sıkkın..
Selam beyler,

Canım çok sıkkın be... İçim daralıyor, sigarayı yiyorum ne yapacağımı şaşırdım...
5 yıl
Bir Klip Vardı
Selam beyler,

Bir klip vardı başlangıcını yazıyorum, kıllı, kilolu dayının biri şezlongta uyanıyor sahilde, sonra ayağa kalkıp dans etmeye falan başlıyor plajda geçiyor klip. Böyle olağanüstü güçleri varmış gibi bir klip yapmışlar, bulamadım aklıma gelmedi bir türlü aklına gelen var mı?
8 yıl
O Sevinç,Fenerbahçe...
8 yıl
İnanayım mı?
8 yıl
Kafamdaki Sorular?
Selamlar arkadaşlar,Temmuz ayında KPSS-A'dan Denizcilik Uzman Yardımcısı kadrosuna başvuru yapmayı planlıyorum yalnız çok karmaşık bir sistem olduğu için hala net bir sonuca ulaşıp çalışmaya başlayamadım tam manasıyla.

http://yediiklim.com/kpss-a-alan-kpss-a-nedir.aspx

Şu linkte diyor ki Uzman yardımcısı olacaksan Genel Kültür ve Yetenek sınavına gireceksin,bir de Yabancı Dil sınavına gireceksin üzerine de Pazar günü alan sınavına gireceksin.

http://www.memurlar.net/haber/23908/

Şurada da Denizcilik Uzman Yardımcısı olacak adam KPSS P6 Puan Türünden,şu şekilde dağılımı olan alanlarla puanı hesaplanacak diyor GY:0,5, GK:0,1, YD:0,4.Buraya göre benim Genel Yetenek,Genel Kültür ve Dil sınavına girmem gerekiyor ve bunların hepsi Cumartesi,Pazar günkü alan sınavları beni ilgilendirmiyor gibi görünüyor.Diğer Uzman yardımcılıklarında ise olması gereken Muhasebe,Hukuk gibi alanlarda puan türü bilgisi verilmiş.Ben hangisine dahilim,emin olamadım çünkü halihazırda İktisat,Muhasebe,Hukuk gibi dersleri aldık.

Birde kafama takılan mevzu şu,ben sınava girip tercih yaptığımda iki sene alım yapmayıp benim sınavımın yanması gibi bir durum olur mu?
8 yıl
Hiç Bir Fikrim Yok,Bir Fikir Verenin Kırk Yıl Kölesi Olayım
Selamlar arkadaşlar,

Bu sene nasipse mezun olacağız Deniz Ulaştırma İşletme Müh.'den.Devlet hiç düşünmememe rağmen staj yaptığım yerde sevdirdiler sağolsunlar,aslında hala gidip geliyorum ne yapacağım konusunda fakat gerçekçi ve risksiz davranacağım düşünülürse memurluk düşünüyorum.Fakat KPSS'nin adından öteye geçmedim desem yeridir hiç kafamda olmadığı için..Denizcilik Uzman Yardımcısı kadrosuna alım yapıyorlar bizim bölümden.

Yanılmıyorsam KPSS-A grubundan gireceğim sınava,araştırırken kafamda çok soru işareti oldu.Bir el atıverseniz çok iyi olacak sorularıma...

1) Tam olarak hangi gruptan sınava gireceğim?
2) Gireceğim sınav önümüzdeki yaz Temmuz'da bildiğim kadarıyla doğru mudur?
3) Bu sınavda ne soracaklar?
4) Sınavda aldığım puana göre ortalama ne zaman alım yapabilir bakanlık?Atıyorum önümüzdeki sınava girdim,üç sene sonra alım yapma gibi bir durumu olur mu(Sınav 2 yıl geçerli değil mi?)
5) Alım yaptığında sözleşmeli personel olarak mı alım yapıyorlar?
6) Hadi oldu alım yapacak oldular,çift dilim var Almanca 66,İngilizce 81 almıştım geçen sene KPDS'den..Biraz Almanca ve İngilizce çalışıp birer sınıf atlatmak ve bir yandan bol boş vakti olan birinin KPSS'den ciddi iyi bir puan alma durumu nedir?Dil tazminatlarına baktım A seviyesinde baya tazminat veriyor,bunun bana mesleki getirisi olacak mı maaş dışında?
7)Ayrıca döner sermaye mevzusundan hiç bir şey anlamıyorum,staj yaptığım yerde normal memurlar 800TL civarı döner sermaye alıyor benim alacağım döner sermaye farkı ne kadar olur?

Rica ediyorum staj yaptığın yere sor,parasını sonra düşün gibi cevaplarla gelmeyin tercihimi bu sene yapmam gerek ona göre planlarım var her şeyi eni konu öğrenmem gerekiyor.
8 yıl
TDCI Devir Zıplaması
Selamlar arkadaşlar,

Eşimin 2004 C-Max'i 112.000'de yeni aldık sayılır.Eni konu her yerine baktım aracın alırken,bir sıkıntısı yok..Debriyaj balatasını da klasik sanayici usulüyle test edip buna göre satın aldım aracı.Fakat şöyle bir durum var,bunu nasıl fark edemedim ben de bilmiyorum ama araç yüksek viteste iken gaza ani yüklendiğimde devir 100rpm çıkıp iniyor bir saniye içinde.Balata kaçırsa sürekli kaçırır,üstelik düşük viteste daha fazla kaçırır.Bu üçüncü TDCI'miz,daha önce iki tane de Focus'umuz vardı şanzıman oranları da aynı diye biliyorum henüz net araştırma safhasına geçemedim ama kaç devirde kaç km hız yaptığını da çok iyi biliyorum ve kontrol ettiğimde bir sıkıntı görünmüyor kaçırma gibi.Şimdi bu alette sorun nedir?Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu?

-Aklıma iki seçenek geliyor,bu arabada yazılım var baskı-balata anlık yüklenmelerde kaçırıyor çünkü böyle şeyler okumuştum önceki araçlarıma yazılım yaptırmaya niyetlendiğimde.Yazılım olup olmadığı konusunda da net bir kanıya varamadım duman atar dizel araç bu da yüksek devirde atıyor ama dumandan yola çıkarak yazılım işini çözmek mümkün değil.Performansını da tam teyit edemiyorum nceki TDCI'ya uzun süredir binmediğim ve farklı araçlar kullandığım için.

-Diğeri ise aracın baskı balatasının değiştirildiğinde yan sanayi kullanıldığı.Gerçi markaya göre değişir ama ne olursa olsun yan sanai bile olsa kaçırma yapmaması gerekir.Çünkü önceki aracımda yan sanayi baskı balata kullanmıştım.Şu an araç şehir dışında aklıma gelen şeyleri de deneyemiyorum birtecrübe eden,bilen varsa çok makbule geçer yardımı.

Bu arada 112.000'e gelen aracın debriyaj balatasının da değişmiş olması lazım çoktan.Her yiğidin harcı değiş sıfır balatayla 120.000km gitmek.Gerçi önceki iki sahibi de debriyajı çok okşuyorsa bu ikinci balatası olabilir ama çok kasmak lazım bunun için de.Araba uzun yol arabası birde şehiriçinde pek kullanılmamış.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.