MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Çavuş
03 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Hoşgörüsüz Küçük Esnafın Batması Gerektiği Gerçeği
Bugün sigara almak için daha önce de uğradığım bir tekele girdim. Öncesinde bir tekele daha uğramak istemiştim ama nedense kepenkleri kapalıydı (saat 09:30-10:00 arası idi). Yine bir başka dükkana daha girmek için içeriye bir baktım raflarının yarısının boş olduğunu gördüm ve nedense girmekten vazgeçtim. Neyse, en üstte bahsettiğim tekele girdim, içerideki kişi yerleri temizliyordu. Kolay gelsin diyerek bir paket parliament istedim. Tezgahtan çıktı, arkada bir yere girdi çıktı sonrasında parliament yok dedi (neden tezgahı bıraktığını anlamadım, sebebini bilmiyorum). Sonra biraz düşünüp Muratti istedim. Baktı baktı, o markalar yok dedi rafdakilerden var başka da yok dedi ama biraz nezaketsizlik hissettim konuşmasında. Sonra tamam kolay gelsin diyip, çıktım. Biraz yürüdükten sonra başka bir tekele daha girdim, gene kolay gelsin dedim ama nezaketen sağol, teşekkürler buyur, gibisinden bir cevap vermesi gerekir, yok ama gene nezaketsiz hareketler ile sigaranın parasını ödeyip çıktım.

Şimdi ben bu yukarıda bahsettiğim konuyu niye anlattım onu söylemek istiyorum. Bu durumu anlayamadığım için, sizlerin ne düşündüğünü merak ediyorum. Ya son zamanlardaki tl nin değer kaybetmesinden ötürü bir şekilde işleri iyi gitmeyen bu esnafların canı sıkkın, morali bozuk, ve yahut ben öyle bir denk geldim ki hepsi hoşgörüsüz, ya da adamına göre muamele yapıyorlar (sıradan normal bir kişiyim, adamına göre muamelelik bir durum olduğunu düşünmüyorum, sadece olasılık dahilinde olduğundan yazdım.).

Fakat her ne şekilde olursa olsun, eğer sen müşteri istiyorsan hoşgörülü olmak zorundasın, sana müşteri ile el ense, kanka ol demiyorum, dozunda bir hoşgörü sadece...
3 yıl
Evrim ve evrenimiz ile ilgili bir soru kafamı kurcalıyor
Evrim ve evrenimiz ile ilgili bir soru kafamı kurcalıyor…

Görünen o ki insan da diğer canlılar gibi bir evrim sürecinden geçerek şuanki donanımına ulaştı. Zekanın gelişimi ve bilinçlenme ile diğer canlılardan kendimizi ayırdık diyebiliriz…

Evrenimizin sınırları aşırı derecede muazzam büyüklüklerde. Öyle ki, ışık hızında bile seyahat edebilseydik, yine de ömrümüz yetmezdi evreni keşfetmeye. Eğer hiçbir zaman zeki bir yaşam formu evrilememiş olsa idi, evrenin bu kadar geniş ve büyük olduğunun bir anlamı olur muydu?

Aslına bakarsak, hali hazırda evrenin bir anlamı olduğunu söylersek de yanılmış olabiliriz, zira hayvanlar ve bitkiler bu farkındalıkta değiller.
5 yıl
Laptop Teknik Servisi Hakkında
Merhaba, garantisi devam eden laptop ımı servisine vereceğim. Aklımda bazı sorular var. Laptop ı servise vermemin sebebi aşırı ısınma söz konusu. Bu esnada bana geçici bir laptop verirler mi acaba böyle birşey standartı mıdır yoksa zorunluluğu yok mudur? Konu hakkında bilgili arkadaşlarımın cevabını bekliyorum. İyi forumlar.
8 yıl
Askerlik Tecil Süresi Hakkında
1992 liyim, 2011 yılında üniversite kazandım ve o yıl içerisinde askerlik şubesine tecil işlemleri için gitmiştim. Orada bana üniversite tecil işlemlerinizi otomatik yapıyor dendi şuan 2 yıllık üniversiteyi bitirmiş durumdayım. Kafama takılan nokta şu; ben askerliğimi kaç yıl tecil ettirmiş oldum ve tekrardan tecil ettirebilme imkanım var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
8 yıl
Muhabbet Kuşumdaki Tuhaf Hareket
Daha önce 5 tane muhabbet kuşu besledim, şuan bir tane erkek muhabbet kuşum var. Hiçbirinde bu hareketi görmedim, gördüm aslında ama bazen hızlarını alamayıp deli divana uçarlar durdurlarında yoruldukları için böyle birşey yaparlar ama şuankinin sebebi bu değil. Olduğu yerdeyken de bazen böyle davranıyor. Kanatları yanlara doğru açıyor ve gagasını açıp kapatıyor, acaba bu sıcaklardan dolayı garibim bunaldığı için mi yapıyor bir türlü anlam veremedim. Sizin fikriniz nedir arkadaşlar?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.