Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
T

Çavuş
08 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
T
5 yıl
3 aylık inceleme sonucu tv tercihim
Öncelikle başlıkta belirttiğim kadar inceleme yapmadım baştan söyleyeyim. Ama forumu didik didik okudum. Yabancı sitelere baktım. YouTube dan incelemeler izledim. Bütçem 4000 TL civarı idi.

Öncelikle ado ve Albani hocalarıma teşekkür ederim.

Genel olarak edindiğim kanaat şu oldu lcd teknolojisi üstüne bir şey ekledikçe sorunlu hale geliyor. Peki bende bunu anlayacak göz var mı?? Hayır yok. Ama kötü bir cihaza veya kötü demiyelim ama sorunlu bir cihaza bu kadar para vermemeliyim dedim.

Sırasıyla nelere baktım ve niyetlendim yazayım. Önce Vestel ca9550 ile başladım ama odam 50 üstü için müsait değildi. Bu ürünü Albani hocam tavsiye etti. Ama fiyatını yüksek bulduğu için soğudum. Sonra lg 49uh850v baktım forumda bir sürü şikayet vaz geçtim. Sonra Samsung ju4000 ona da bir sürü laf. Oled ekranlar sorunlarını çözene kadar dört beş yıllık bir çözüm lazımdı

Ruh sağlığım için artık satın almam gerekiyordu. Öncelikle ihtiyaçlarımı belirledim. Max 50 inch, nas ve media player var smart a gerek yok, 3D istiyorsan aktif gözlük büyük ekran lazım, teledünya var filmleri 1080 izliyorum..... Peki ne yaptım

49 inch klasik tv işi için Axen marka monitör aldım gayet tatmin etti.
http://www.vatanbilgisayar.com/axen-48-122-cm-fhd-dled-monitor-siyah.html

Kalan 3000 TL ile projeksiyon cihazı aldım
http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-pro7827hd-1920x1080-2200-ansilumen-22-000-1-kontrast-hdmi-usb.html
Yanında 2 tane aktif 3D gözlük bedava

4000 TL tv işimi görüyor şu an sinevizyon açık gayet memnunum.

Ado, Albani ustalara ve aldıkları ürünler ile ilgili geri dönüş yapan herkese çok teşekkürler. Ustaların ihtiyaçlarınızı belirleyin çok para vermeyin lafına bence önem verin.

Tv sektöründe çok bilgi kirliliği var. Allah herkese sabır versin. Ben doğru tercih yaptığımı iddia etmiyorum. Sadece 4K içerik yoğunlaşana ve oled adam akıllı fiyatlara ve kusursuzluğa gelene kadar geçici bir çözüm buldum.

Bu ürünler ile ilgili sorusu olan varsa elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Herkese kolay gelsin.
T
5 yıl
Bosch Beyaz Eşya Listesine Yorum ve Tavsiye
Herkese Merhabalar
Başlıkta belirttiğim gibi Bosch Marka buzdolabı, çamaşır bulaşık kurutma makinesi almayı düşünüyorum evlilik sebebiyle. Genel olarak tanıdıklarımın, ailemin memnuniyeti ve servisi ile samimiyetimizden dolayı ve tek bir mağazadan almak istememden dolayı Bosch harici marka düşünmüyorum.
Forumu okuyarak birazda bayileri gezerek kendimce bir liste çıkarttım. Açıkcası tabanı plastik, çelik yaylı, alman üretimi falan derken epey kafam karıştı. Esasında yorumların düzenli olması ve herkesin rahatça takip edebilmesi için ayrı başlık açmak daha uygun olabilirdi ama başlık kirliliği yapmak istemedim. Mention yaptığım kullanıcıları sadece ilgili konularda yardımcı oldukları için ekledim. bu mention yapma özelliği bir saygısızlık ise şimdiden özür dilerim kendilerinden.
Konu hakkında fikir ve bilgi sahibi olan herkesin yardımı bekliyorum. 30 Nisanda ürünleri alacağım biraz acelem var(Mayısta kampanya bitiyormuş).
Liste şöyle:

Buzdolabı
KGN 56AI30N (Kampanya fiyatı 3.179,00 TL)
http://www.bosch-home.com.tr/store/product/KGN56AI30N/KGN56AI30N

Bulaşık Makinesi :
(Buna çok bütçe ayırmak istemedik ama her türlü görüşe açığım genel bütçeyi zorlamadan)

SMS 43D08TR (Kampanya fiyatı 1.255,00 TL)
http://www.bosch-home.com.tr/store/product/SMS43D08TRSilencePlus/SMS43D08TR

Çamaşır Makinesi:
(Burada satıcılar çok kafamı karıştırdı alman yerli çok önemli değil dediler ama ben forumdaki yorumlardan hareket etmek istiyorum. Model numarası olarak alman üretimi olan ve özelliklerine
güvendiğiniz bosch modelleri varsa yardımcı olursanız memnun olurum. Waw28560TR veya waw2856X TR ile değiştirebilirim tavsiye ederseniz)

WAT24480TR (Kampanya fiyatı 1.689,00 TL)
http://www.bosch-home.com.tr/store/product/WAT24480TR/WAT24480TR

Kurutma Makinesi:
(Bu konuda hiçbir fikrim yok. Ön yüzün cam olması önemli değil diyerek bu modeli seçtim.
serie 6 bir ürün ve condenserlü olsun diye)

WTW83460TR (Kampanya fiyatı 1.853,00 TL)
http://www.bosch-home.com.tr/store/product/WTW83460TR/WTW83460TR

******
Bu şekilde toplam 7.976 TL oluyor. En fazla 1000 TL bütçede oynama yapabilirim. Tavsiye ve yorumlarınızda bunu da göz önünde bulundurursanız sevinirim
Şimdiden ilgilenen ve yardımcı olan herkese teşekkürler
T
11 yıl
ücretli joomla düzenleme yapacak aranıyor
sef, joomfish ve site güvenliği konusunda uzman bir arkadaş aranıyor.
joomla kurulumu ve makaleler yüklendi.
ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

bu konuda uzman bildiğiniz bir firma olursa yazarsanız sevinirim
T
13 yıl
cross kablodan internet paylaşımı
öncelikle ilgilencek arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. sorum biraz karışık kısaca özetleyim olayı, bir adet wilreless modem ile bağlantısı olan notebook ve buna cross kablo ile bağlı bir pc var bu iki makine arasında ağ bağlantısı (dosya paylaşımı) ve notebook taki interneti pc ye vermeye çalışıyoruz iki gündür.

yanlış anlamazsanız bir iki ricam olacak internette yabancı siteler dahil buna çözüm yok ondan bilen arkadaşlar paylaşırsa çok memnun olacam. biz daha önce bu işi becerdiğimizde pcnini dns ayarlarına bile bir şeyler yazmıştık. sonra ağ kurulumunda da bu bilgisayar interneti başka bir bilgisayar üzerinden almaktadır. falan gibi bir şeyler yapmıştık ben kimseyi yanlış yönlendirmiyim. yanlız daha önce böyle bağlantı yapmayan arkadaşlar ve arkadaşım alın bi usb wireless gibi mesajlar olmazsa çok sevinirim. çünkü gerçekten çözümü yok nette veya ben bulamadım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.