Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
E

Binbaşı
08 Temmuz 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
136 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
3 yıl
225/65/R17 SUV lastik önerisi
Toyota rav4 için lastik bakıyoruz. yaz-kış 2 takım yapmak istemiyoruz, ama kışın nadiren karda sürüş durumları da olacak. Haliyle 4 mevsim kullanılacak lastiklere bakıyoruz.

Şimdilik içimize sinen 2 model var: michelin cross climate+ ve latitute cross.

Yalnız ikisi için de bazı soru işaretleri var. Cc+, yazın çok yumuşar sürüşü bozulur ve çabuk biter; latitute cross ise fazla AT özellikli, gürültü ve tüketim artar şeklinde çekincelerim var. Bu modelleri kullanmış olanlardan fikirlerini alabilirsem sevinirim, bu arada başka marka/model önerisine de açığım.
E
4 yıl
Hybrid araçlarda motor sıcaklığı
Merhabalar,
Şimdiye kadar hiç hybrid araç kullanmadım hatta binmedim, ama teknik kısmında aklıma takılan birşey var. Bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
Malum bu araçlarda hararet göstergesi yok, zaten ara ara benzinli motor çalıştığı için bizimkiler kadar kritik de değil herhalde. bu motorlar ara ara çalıştıkları için motor sıcaklığını nasıl stabil tutuyorlar? Sonuçta motorun belli bir sıcaklıkta olması sürtünme, tüketim vs için önemli bir konu.

Optimum soğutma için bir sürü sistem görüyoruz, (tamponda aktif hava kapakçıkları, devredışı kalabilen devirdaim, üst kapak-blok ayrı soğutma vs.) benzinli motorun devreye girme sıklığını bilmiyorum ama sürekli çalışan motorda bile sıcaklığı stabil tutmak zor iken, hybrid ler nasıl çözüyor bu işi?
E
5 yıl
Arıza lambası neye göre yanar: STFT mi, LTFT mi?
merhabalar,
bildiğim kadarıyla LTFT + veya - yönde belli bir limiti geçince araçlar arıza lambası yakıyor. peki STFT de anlık olarak belli limitleri geçerse araç uyarı veriyor mu? STFT çok değişken bir değer, ama LPG de anlık olarak benzine göre daha da hızlı değişiyor. arıza lambası hangi değere göre yanar?

bunu sormamın sebebi şu, aracımı ince ayardan sonra (rölantide), yaklaşık 5000km dir kullanıyorum, yakıt veya çekiş problemim yok. 3 saatlik bir uzun yoldan dönüşümde arıza lambası yandı, torque dan bakınca fakir karışım diyor. freeze frame de ise, LTFT 3, STFT 34 gözüküyor. buna göre sadece anlık bir mesele için uyarı vermiş sanki, eğer öyleyse çok önemsemeyeceğim, ama gerçek bir ayar sorunu varsa bu şekilde kullanmak istemem.
(bir de normalde torque da LTFT yi göremiyorum, 100.8de sabit duruyor, ELM veya torque yazılım sürümü nedeniyle bir uyumsuzluk olabilir mi?

şimdiden teşekkürler,
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle