Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
22 Haziran 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
75 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Film izlerken ekranda aşırı titreme

Merhaba. LG 27GL83A-B monitöre sahibim. Film izlerken kameranın yatay olarak hareket ettiği sahnelerde ekranda aşırı bir titreme oluyor. Nvidia ayarları ile veya başka bir türlü çözümü var mıdır yoksa monitör sorunlu mu?


Örnek olarak Squid Game S1: B:4 38:15


Netflix Windows uygulamasından izliyorum. Edge de ve başka tarayıcılarda da denedim fakat durum aynı.

geçen yıl
Aracıma teyp+hoparlör almayı düşünüyorum. Bu kombinasyon nasıl?

Merhaba. Aracıma,


Teyp olarak: Sony Dsx-A416Bt https://www.hepsiburada.com/sony-dsx-a416bt-bluetoothlu-oto-teyp-p-HBV00000M75YQ?magaza=Pioneerotoshop

Hoparlör olarak: Alpine S-S65C https://www.hepsiburada.com/s-s65c-p-HBV00000NR9EO?magaza=otomuzikmarket


almayı düşünüyorum. İlk aşamada bu şekilde, daha sonrasında arka kapılara Alpine S-S65 almayı düşünüyorum. Bu teyp bu sistemi rahatça besleyebilir mi acaba? Amfi vs. gerekir mi? subwoofer gibi bi düşüncem yok.

geçen yıl
Asenkron Yukarı Sayıcı Devre Yardım
Merhaba asenkron yukarı sayıcı devre tasarlamam gerekiyor. Yardımcı olabilecek varsa pm atabilr mi?
2 yıl
Ses sistemi yapmayı düşünüyorum. Önerileriniz?
Merhaba. Golf Mk2 aracım var. Aracımda ki ses sistemi çok kötü. Sanırım sadece ön camın dibinde sağda ve solda 2 adet hoparlör var. Sağdaki arada gidip geliyor falan. Dandik birde teyp var kendi kendine auxdan radyoya geçip geri dönüyor falan.

Aşırı yüksek ses derdim yok. Daha çok temiz ses istiyorum. Bassları da hissetmek isterim

Açıkçası çoğu türde müzik dinlerim. 80 ler 90 lar. Güncel rap şarkılar vs.

Bu ses sistemi işlerinden hiç anlamam detaylı bir rehber varmıdır acaba?

1500Tl civarına önerileriniz nelerdir? Neler yapılabilir?
4 yıl
Bunlar ne demek, ne işe yarıyor?
Bu 2WD 4HI 4LO ayarı nedir ne işe yarıyor? Araç Dodge Ram 2500 2004


4 yıl
Almanya da elma bile 5 euro yani 24 TL. Yorum sizin...
Siz hala...


4 yıl
Kulağında hiçbir kulaklık durmayan bir ben mi varım?
Kulağımda hiçbir kulaklık durmuyor. Benim gibi olan var mı lan? Yeni kulaklık aldım bu da durmuyo ağlayacam valla... Para da kalmadı ki. Yok mu bu isin bi çözümü?


4 yıl
hâla yatıyorum. yardım 0 temel. (ritalin, strattera, mdd, d.d.)
Galiba uzun ve dağınık oldu. Su an cok kotuyum sadece yazdım. okuyan arkadaslar kusuruma bakmayın.

Merhaba, bende çok fazla dikkat dağınıklığı ve MDD(maladaptive daydreaming, bu tam olarak beni anlatıyor) sorunları var. 12 yim.

Son seneme geldim daha yeni farkettim. 9 10 11 hep bos geçti. Sınıfı 3 yıldır baraj dersden kalarak 50 civarı ortalama ile zar zor geçiyorum. 3 yılım sınıfta sessizce oturup tahtayı izlerken istemsiz olarak kafamda hayaller kurarken, kurgular kurarken(mdd) geçti. Derse odaklanmam imkansız gibi birseydi. Haliyle hiçbir sey bilmiyorum.

en basitinen paragraf sorusu okurken gezi kelimesi geçiyor, dalıp gidiyorum gezi falan yapıyorum hayalimde. alakasız seylerde çok oluyor. hayalimde ki olaya gülüyorum veya ağlıyorum. Tabi istemsiz bir sekilde. etraftakiler bana garip garip bakıyor.

Bu sene okul kursuna gidiyorum. Kurs normal derslerle bütün ilerliyor. Öğretmenlerim falan cidden çok iyi falan ama ben bu yıl yine yapamıyorum. Ders dinleyemiyorum... Eve geliyorum açıyorum ne isledik tekrarını yapıp soru çözeyim diyorum, 1 saat falan sonra birden uyaniyorum, kendime geliyorum. Koca 1 saat hayale dalarak geçiyor, çalısamıyorum. E böyle olunca heves falan da kalmıyor.

Denemelerde arkadasım kimyaya geçerken bana bir bakıyor, ben paragraf sorusuna bakıyorum öyle. çözmüyorumda dalmısım gitmisim. beni dürtüp napıyosun a** neden çözmüyosun falan yapıyor. Sınavın sonları, ben daha türkçenin ortasındayım falan.

3 ay önce okulun açılmasıyla doktora gittik, derdimi anlattım. Doldurmak için kağıt falan verip 2 hafta sonra tekrar gelin dedi. Gittiğimizde testler yapıldı, kanlar alındı 1 hafta sonucu bekledik falan, tekrar gittik. Sabah 18mg ak?am 25mg strattera verdi. 1.5 ay kullandım ve hiçbir etkisini görmedim. Tabi bu süreçte okulda konular ilerliyor, denemeler yapılıyor koca 3 ay geçti. Sınıf dü?tüm. Okul basarısı gayet yüksek ve en basarısız öğrenci su anda benim galiba.

Sonunda tekrar gittim strattera yı sadece sabah 60mg seklinde almamı söyledi ve yanında derse oturmadan önce günde iki kere içmem için ritalin verdi.

4 gündür evden çıkmadan strattera, okula varınca ritalin içiyorum. 4 yıldır ilk defa bi dersin içindeyim. Hoca ne söylüyor ne yapıyor anlıyorum... Kafamda baska hiçbir sey yok, gerçek dünyadayım...

Dersden çıkınca kendime inanamadım bi gülme falan geldi ciddi ciddi. 3 gündür bu sekildeydim. Eve geldikten yarım saat sonra bi tane daha alıyordum ardından derse oturuyordum. Tekrar ve islediklerimiz hakkında sorular çözüyordum.

Dün düzgün planlı programlı çalısmaya baslamaya karar verdim. Her gün her dersden 20 soru çözecektim, en azından kendimi zorlayacaktım (benim için fazla bile. en son teoga hazırlanırken son haftalar oturup toplam 300 500 soru çözdüm ve 423 aldım). Üstüne de 20 sayfa kitap okuyacaktım falan.

Buna bugün eve gelince hemen baslayacaktım. Motivasyon tavan falan, çok mutluyum. Okulda arkadaslar falan bana sasiriyor...

Bugün öğleden sonra yks denemesinde birden fenalastım. Çarpıntı oldu, ellerim ayaklarım titremeye basladı. Kalbim göğsümü parçalarcasına sert ve hızlı atıyordu. Bacaklarım kasılıyordu, gözlerim kaymaya baslamıstı ve beynim sanki kafamın içinde kaynıyodu. Deneme bitene kadar kaldım öyle. Ardından dedem geldi hastaneye götürdü. Hastaneye gidene kadar normallesmistim. Eko, tansiyon falan temiz çıktı. su anda hala evde yatıyorum. Basım ağrıyo, kollarım ve bacaklarım uyusuk. zor yazıyorum.

Üstüne bir de annem ağlıyor, bu ilaçlar seni değistirdi diyor ve galiba öyle. okulda sesim çıkmayan ben, c.tesi günü anlık bir sinir ile matematikciye bağırdım. hoca tanıyor beni birsey diyemedi sok oldu adam. annemin de haberi oldu. yine bugün anlık bir sinir ile ben anneme sesimi yükselttim. nasil yaptim bilmiyorum. Annem ağlıyor, kullanmayacaksın bidaha bu ilaçları diyor. Ilaçsız okuyamıyosan bosver okuma ama saygılı, ahlaklı düzgün bir insan ol diyor.

Ne yapacağımı bilmiyorum. Hiçbir dersde temelim bile yok. Ilaçlar olmadan günümün yarısından fazlası hayal dünyamda geçiyor. Tüm arkadaslarım çabalarken, daha iyisini yapmaya çalısırken ben sadece düsünüyorum. üzülüyorum, ailemi de üzüyorum.

ne yapmalıyım?
Yardımcı olun lütfen...
4 yıl
USB yazma hızı çok düşük.
USB belleğimin yazma hızı 5mb/s fakat bu şekilde kb larda sürünüyor. En fazla 2mb/s görüyorum. USB 3.0 portunda kullanıyorum. Daha önce 3.0 bellek denediğimiz zaman yüksek hızlardan başlayıp 1/2 mb/s ye düşüyordu. Sorun nedir acaba?
5 yıl
Tahhüt hakkında
1 yıl dolduktan sonra taahhüt iptali yapabiliyormuşuz bunun doğruluğu nedir nasıl yapılır? ADSL 16 mbps 75gb internet kullanıyorum ve 60 tl veriyorum. TurkNet e geçmek istiyorum ama 384 tl taahhüt bedeli çıkardılar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.