Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
22 Haziran 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
44 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
ZTE'nin Ülkemizdeki Durumu Nasıl?
Merhaba,
Telefonum bozulduğu için yeni telefon alacağım. Ucuz, küçük boyutlu ve sağlam telefonlara bakarken ZTE Blade v8 Mini'yi gördüm. Hem övülen bir telefon hem de fiyat olarak muadillerinden çok daha iyi. Ama başka modellerin de satılmasına rağmen ZTE'nin Türkiye ayağıyla alakalı bir şey göremedim. Netaş'la işbirliği ve ABD ambargosu yüzünden şirketin eridiği haberleri vesaire var ama ZTE Türkiye web sayfası bile bulamadım. Bu yüzden biraz güvensiz yaklaşıyorum. Eğer ben bu telefonu alırsam yarın bir sıkıntı olduğunda veya herhangi bir şey olduğunda telefon açabileceğim bir ZTE ofisi bulabilir miyim?
4 yıl
Düşük Fiyatlı Telefonlardan Hangisi? [Tavsiye]
4 yıldır kullandığım ve benden önce de 1.5 yıl kullanılan efsane telefon Samsung Galaxy S3'ün artık emekliye ayrılmak istemesiyle yeni telefon arayışına girdim. Biraz araştırma yaptım ve seçeneklerimi aşağıdaki dört modele kadar indirdim. Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz. Forumdaki konulara üstünkörü baktığımda çok da kötülenmediklerini gördüm. Kullanan veya bilenlerden tavsiye bekliyorum. Bu modeller dışındaki önerilere de açığım. Kriterlerim aşağıdaki gibi;

-Bu döviz kurunda çok zor biliyorum ama 1000 TL atında olsun veya en fazla 1200 TL olsun.
-Büyük ekranlı telefon istemiyorum. 4.7 inçlik telefonlar aradım ama sanırım pek üretilmiyor. O yüzden 5 inçe kadar kabul edebilirim.
-Biraz dayanıklı olmalı. Bilenler bilir S3 eğer çok kötü şekilde düşmezse inatla kırılmıyor. Bir tank beklemiyorum tabi ki ama ilk küçük darbede ekranı tuzla buz olmasın.
-Alacağım telefonu en azından üç yıl kullanmayı planlıyroum. S3'ü dört yıl kullandığım için pek de sıkıntı olacağını sanmam.
-Telefonu uzun yıllar kullanmayı planladığım için birkaç ay veya bir yıl sonra uygulamaların güncellemeyi çekeceği bir sürümde olmasın. 4.3 yüklü telefonumda LinkedIn çalışmıyor mesela şu an.
-Oyun oynamak gibi bir derdim yok. Whatsapp, Twitter, arada bir mail, Spotify ve harita-toplu taşıma uygulamaları kullanıyorum. Aynı anda Spotify-Twitter, harita-Spotify gibi iki uygulamayı çalıştırabilsin yeter.
-Şarjı bir günü çıkarabilsin ve dört saat gibi abartılı sürelerde tam dolu hale gelmesin.
-Distribütör garantili olması tercih sebebim küçük sorunlar için satıcıyla savaş vermemek adına. İthalatçı firma çok zorda kalmazsam düşünmüyorum.
-Tabi ki aşırı ısınma gibi kronik sorunları olmasın.

Genel olarak bunlar. Teşekkür ederim.

Bulduğum telefonlar;
1-https://www.epey.com/akilli-telefonlar/samsung-galaxy-a3-2016.html

2-https://www.epey.com/akilli-telefonlar/huawei-p9-lite-mini.html

3-https://www.epey.com/akilli-telefonlar/sony-xperia-xa.html

4-https://www.epey.com/akilli-telefonlar/nokia-3.html
5 yıl
Disable Harmful App uyarısı
Merhaba
Telefonumun şarjı bittikten sonra şarj edip açtığımda böyle bir uyarıyla karşılaştım. Sebebi nedir? Disable a basayım mı? Sonra virüs filan olmasın

5 yıl
İstanbulda alışveriş yapılacak yer tavsiyesi
Merhaba,
İstanbulda giyim için ucuza alışveriş yapabilecek yerler arıyorum. Öğrenciyim İstanbula yeni geldim. Birkaç avm ve pasaj ismi buldum. Pasajlar artık eskisi gibi değil yorumları var çoğunlukla. Avmlerde de viaport starcity olivium gibi yerler yazıyor. Sizin bildiğiniz yerler nerelerdir?
6 yıl
Hyundai Accent Blue 2014 1.6 otomatik mode plus mı yoksa tavsiyeleriniz!!
Bir tanıdığım araba almak istiyor. Galeride yazdığım aracı bulmuşlar 78.000 km, 46.000 tl ye. Accent Blue nasıldır alınır mı? Ya da tavsiyeleriniz var mı?
Bütçe max. 45.000 46.000 TL.
Şimdiden teşekkürler.
6 yıl
Taşınabilir şarj aleti tavsiyesi
6 yıl
[ACİL YARDIM] Ytü hazırlık ders seçimi yapmayı unuttum!!!
Arkadaşlar bu sene hazırlık okuyacağım. Ders seçimleri aklımdan çıkmış. Hazırlık için ders seçimi yapmamız gerekiyor muydu. Gerekiyorsa şimdi napıcam? Lütfen bilen biri cevap versin.
6 yıl
Uygun fiyatlı klima tavsiyesi
12000 btu, inverter olmayan, 2000 tl nin altında klima tavsiyesi verir misiniz?
Lg, Toshiba, Daikin vesaire olabilir. Siz de marka önerebilirsiniz o kadar önemli değil.
Teşekkürler şimdiden.
7 yıl
Superuser da İşCep uyarısı
S3 telefonuma işcep uygulamasını indirdim. Uygulamaya girince

"İşCep reddedildi superuser şu yetkilere sahip oldu

Date"

Diye bir baloncuk çıkıyor. Bunun nedeni ne olabilir?
7 yıl
Şarj Cihazı için yardım
Galaxy S3 kullanıyorum. Telefonun orijinal şarj aleti yok. Elimde bir adaptör var ama kablosu yok. Ttec marka bir kablo var. Bsna pek sağlıklı gelmiyor. Adaptör 5V 1A. Bir de hometech marka tabletin şarj aleti var. O da 5V 2A. Bugün de bir samsung şarj aleti buldum. 4.75V 0.55A. Telefonun arkasında yazan değerler de 3.8V 2.1A. Bu şarj cihazlarından hangisini kullanmamı tavsiye edersiniz? Internette biraz baktım önemli olan volt değerinin uyumlu olması deniyor ama hangisi uyumlu anlayamadım. Bir süredir tabletin şarj aletiyle şarj ediyorum. Önceki kullandığım ttec 1500mA pil şişmişti 1 ay önce. Orijinal samsung bataryası aldım. Son günlerde de şarjım daha çabuk bitiyor gibi. Şarj aletleriyle alakası olabilir mi?
Teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle