Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
25 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Cepteteb kullanmayın
01/08/2017 saat 00.00-01.00 arası ben Denizli'de iken Gaziosmanpaşa/İstanbul'da bir bankamatikte hesabımdan +4000 TL çekilmesi denenmiş. Banka beni aradığında onay vermedim ve para çekilmedi fakat kartımı kopyalayan hırsızlar EUR ve USD cinsinden tüm dövizlerimi Türk Lirası'na mesai saatleri dışında çok düşük kurdan çevirmişler. Müşteri temsilcisinin yönlendirmesi ile harcama itiraz dilekçesi doldurup firmaya faks ile gönderdim. Dövizlerimiz aynı kurdan iadesini talep ettim. Banka 22/08/2017 tarihinde beni arayarak dönüşümü benim yaptığımı iddia ederek beni suçladı. Cepteteb pişmanlıktır. Kullanmayın kullandırmayın.
4 yıl
Üç Çin telefon arasında kaldım
Merhaba arkadaşlar, Çin’den telefon alacağım fakat üç telefon arasında kaldım.
-> Xiaomi Redmi Note 4
-> Xiaomi Mi 5X
-> ZTE Nubia Z17 Mini
İstediğim şeyler kamera kalitesi ve batarya süresi. Oyun ile işim olmaz. Tavsiyelerinizi açıklarsanız sevinirim.
5 yıl
Gearbest Sorunu
Birkaç gün önce gearbest üzerinden bir sipariş verdik ve hızlı gelmesi için "Standard Shipping 6 - 8 business days" seçeneğini seçerek fazladan $33.52 ödedim. Fakat site siparişi ikiye bölerek yavaş olan PostNL ile gönderiyor. Fazladan ödediğim parayı da iade etmiyor. Neler yapabilirim? Bankaya itiraz etmeyi düşünüyorum şu an. Örnek dilekçe gönderirseniz sevinirim.
5 yıl
Cevap: Programlama İçin En İyi Terminal
Burada asıl olay terminalin kullanım amacı.
Kod yazmak için kullanırken zaten olay terminal değil editör. Vim, emacs, nano hangisi ile rahat ediyorsanız onu kullanın tarafınızı seçin ve savaşa katılın. Editör tartışmaları çok kanlıdır
Projelerinizi derlemek için kullanıyorsanız Makefile ya da o amaca yarayan bir betik(yine de Makefile kullanın) oluşturmadığınız sürece sadece ameleliktir. Burada tek dosyadan oluşan 20-30 satırlık bir koddan bahsetmiyorum. Kendi header dosyalarınızı oluşturduğunuz, büyük oynadığınız bir projeden söz ediyorum. Zaten Makefile oluşturduktan sonra pek de bi anlamı kalmadı terminalin ne olduğunun.
Yok sadece tasarım olarak sorduysanız, kendinize ait bir "dot files" kümesi oluşturmalısınız, özellikle $PS1 değişkeniniz(bkz:http://bashrcgenerator.com/) size özel olmalı. ".bashrc, .profile, .bash_profile ..." Bunun haricinde ben kullandığınız pencere ya da masaüstü yöneticisine uygun kullanmayı seçiyorum. Xfce kullanıyorsam Xfce Terminal, GNOME kullanıyorsam GNOME Terminal, awesome ya da i3 kullanıyorsam rxwt.
Kabuk olarak sorduysanız zsh çok beğenilir ama uğraşmak istemezseniz bash kullanın geçin.
6 yıl
Uluslararası Programcılar Günü
Uluslararası Programcılar Gününüz kutlu olsun!
6 yıl
Tur için öneri
Merhabalar,
İzmir'de yaşıyorum. Boy 1.74, kilo 80. Yıl içinde okula-dershaneye gidip gelmek için kullanacağım. Okul dışında her şeyim Bodrum'da olduğu için yazın Bodrum'a pedallamayı düşünüyorum. Şehir bisikleti mi yoksa MTB mi alacağıma karar veremedim. Yani kısa şehirlerarası turlar ve şehir içinde sık kullanım için bisiklete ihtiyacım var.
İzmir-Bodrum Bodrum-Antalya İzmir-Çanakkale gibi...
Bütçem üst sınır olarak 800 lira civarı ama çok daha iyisi az farkla olursa düşünebilirim.
Teşekkürler.
7 yıl
Dell 3542 vs Asus X555LN
Sizden bir ricam var. İki dizüstü bilgisayar arasında kaldım. Yardımınızı istiyorum.
Dell Inspiron 3542 B51F81C -https://www.notebookadresi.com/dell-inspiron-3542-b51f81c-notebook
Asus X555LN-XO031D -https://www.notebookadresi.com/asus-x555ln-xo031d-notebook
Modeller bunlar. Asus mat panel kullanıyor ki büyük bir avantaj ve metal kasalı. Dell plastik kasa ve parlak ekran. Fakat 300tl kadar daha ucuz, bu farkı mat ekran koruyucu ve SSD alarak kapatmayı düşünüyorum.
Amacım oyun değil, zaten Arch Linux kullanıyorum. Siz olsanız hangisini alırdınız?
7 yıl
PIC18F2550 PWM CCS-C
18F2550 CCP1(PIN_C2) ve CCP2(PIN_C2) pinlerinden 10bit PWM çıkışı üretmek istiyorum. 48Mhz ile çalışıyorum. Daha önce hiç PWM kullanmadım.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
7 yıl
Asus X555LN-XO031D Ekran
7 yıl
Lenovo Z50-70 Nasıldır?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.