Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
10 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
12 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 ay
2022 Haziran Ayına Notunuz.

Herkese Selam,

Önceden 5-10 yıl sonrası için konular açılırdı ama haftalık piyasa, durum değiştiği için fikirlernizi bekliyorum.


  • Erken seçim olmaz,
  • Alım gücü en az %20 düşer,
  • Dolar 16’ya sabitlenir,
  • En ucuz araba 450k civarı olur.
5 yıl
koşullu dropdown listesi yardım
arkadaşlar merhaba;


kategorili bir küçük sayfa yapmak istiyorum.

1. dropdown'dan ürün seçicez seçtiğimiz ürüne göre 2.-3.dropdown listeleri veritabanından veya scriptten çekilecek yardımcı olabilirmisiniz?
5 yıl
Bilgisayar Mühendisliği - Proje ödevi c++, Hiç birşey öğretmeyen hocaya selamlar
Merhabalar, bilgisayar mühendisliğindeyim giriş düzeyinde c, c#, biliyorum.Hiç işlemediğimiz halde C++ ile aşağıdaki ödevi verdi. Veriyapıları ve algoritmaları adlı dersimiz var hocamız sadece slayt anlatıyor ve aşağıda verdiği ödevi anlatınca ne kadar çaresiz olduğumu anlicaksınız. Hayırsever bir programcı varsa lütfen şu ödeve bi yardımcı olursa çok memnun kalırım. Teşekkürler.1. Bağlantılı liste ve AVL ağaçlarını kullanarak 2 soyut veri yapısı yazılacak ve herbir düğümünde öğrenci nu,adı,bölümü bilgileri tutulacakmış.

2. Bu liste kullanılarak sınıf listesi oluşturulacak, Bilgisayar ağları ve bilgisayar mimarisi diye 2 farklı dersin sınıf listesi. ve;

buda yetmemzmiş gibi : her iki dersi alan öğrenciler sıralanacak, sadece 1 dersi alan öğrenciler sıralanacak, bilgisayar Ağları ve Bilgisayar Mimarisi derslerinin en az birini alan ve elektronik mühendisliği bölümü öğrencisi olan öğrencileri sıralancak.

3. VE ve ve ve;

kümeleme,radisk seçmeli sıralama dahil olacak şekilde 3 farklı sıralamada olacakmışş.


Yemin ediyorum dalga geçiyor bizimle 1 ders bile oturup kod yazmadı işe yarar bir slayt bile yapmadı ve hep dersin mantığını anlatmaya çalıtşı. Kod ve pratik hiç yaptırmadı ve istediği ödeve bakarmısınz? Yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekkürler.
5 yıl
ASUS N552VW BATARYA IŞIĞININ SÜREKLİ TURUNCU YANIP SÖNMESİ HAK. YARDIM
ARKADAŞLAR MERHABA, TAM 1 YIL ÖNCE ALMIŞ OLDUĞUM ASUS N552VW LEPTOBUM GÖMÜLÜ BATARYA SÜREKLİ OLARAK BATARYA IŞIĞI TURUNCU YANIP SÖNÜYOR. %90LARDA TAMAMLANMASINA 12 DK VAR DİYE SABAHTAN AKŞAMA KADAR BEKLEYİP DURUYOR. ASUS YETKLİ SERVİSİ ARADIM GARANTİSİ DEVAM ETTİĞİ İÇİN, ADAMLAR FORMAT ATIN DÜZELMEZSE ASUSUN SİTESİNDEN SERVİS İSTEYİN EVİNİZE UPS KARGO GELİP BİLGİSAYARI TESLİM ALIR DEDİLER. SİZCE GÖNDERMELİMİYİM GÖNDERSEM ÜCRET TALEP EDERLER Mİ? BATARYA ÇIKARINCA 40-50 DK FİLM FALAN İZLEYEBİLİYORUM SORUN OLMUYOR. ÖNERİLERİ ALABİLİRMİYİM?
5 yıl
duo girmek için gold - gümüş elo adam akıllı pre arıyorum
ekleyin lordahriman
5 yıl
biraz sabır ile bedava rp kazanmak isteyenler gelsin.
Arkadaşlar 20 gün düzenli olarak girip bedava coin toplarsanız 400 rp alabilecek para toplamış oluyorsunuz.
https://zengaming.com?r=1419898483

verdiğim linkten girip üye olursanız sevinirim teşekkürler.
5 yıl
Baya Uzun Yazdım, Okuyan Arkadaşlara Teşekkürler
Öncelikle anlatcağım kişi benim için sıradan değil şuan için hiç bir şey yapmış değilim, konuyu kararsız olduğum için açıyorum yorumlarınızı esirgemeyin lütfen. Başlıyorum;

1. KISIM: Kasım ayı civarında instadan rasgale birilerini takıp ediyordum. Daha sonra geritakip yapmayanları takipten çıkarıyorum vs. Daha sonra birini takip etmişim ve geritakip atmamış bende profiline bakayımda ondan sonra takibi bırakırım dedim ve profiline girdiğimde ben adeta fotoğraflara kitlendim. Yıllardır aradığım kişiyi o hayal ettiğim yüzü bulmuş gibi oldum ve 1 2 saat onun profilinden çıkmadım. Daha sonra sosyal medya aldatıcıdır ben eniyisi gerçekte görmeden bu kadar abartmayım dedim ve kızın fakültesinin civarında takılmaya başladım. Herneyse bi gün öğle arası bizim fen fakültesinin önünde meşhur bi kantin var orada kıza rastladım ve ilk gördüğümde çok heycanlandım. (Daha önce çok ilişkim flörtüm vs oldu ama kısma kadar olan hrycanı bile yaşamadım onlarda duygu ve hisler 0 mış o an onu anlamıştım) Kızı Fahriye Evcene benzetiyorum ufaktan andırıyor, adı Fahriye diye geçireyim anlaşılması kolay olsun. Karşımda oturuyordu ve yanında 2 3 tane kız vardı. 3 4 defa göz teması kurdum ve bunlar 3 4 saniye falb sürnüştü. Bende konuşayım diye yanlarına geçicektim ama sonradan masalarına 2 tane erkek geldi. Cesaret edemedim. O gün öylelikle geçti.

2. KISIM: Instagramdan tanıştığım(daha önceden) bitane kız vardı ki bunlar aynı bölüm aynı sınıftalarmış. Kendisinden sadece sevgilisi olup olmadığını bana söylebilirmi diye rica ettim. Oda saolsun çok güzel bir şekilde işin içine sıçtı. "Bence boşver o böyle şeyler istemiyor, iyi bi kız ama yani bırak onu " falan gibisinden ilişki durumu dışında saçma sapan bişeyler söyledi. Bende cesaretim kırıldı bişey yapamadım. Daha sonra yakın bi arkadaşım bi arkadaşı vasıtasıyla ilişki durumunu hatta buluşma bile(!) ayarlayabileceğini söyledi. Arkadaşı fahriyeyle ilişki durumunu konuşcağı yere aynı şekilde aptal saptal şeyler konuşup bana bence boşver iyibirisi değil sevgilsi varda yok gibi davranıyor vs. Gibi şeylerşe geldi ve ben birkez daha hüsrana uğradım. Tabi bu arada arkadaşlarımın yakın(!) " o kız zor kanka, o lise hayatında tikkydi , kayserinin en iyi lisesinde okudu, bölümü diyatistenlik sen pc mühendisliği okuyosun, olur mu sence " gibi bol yardımlarını saymıyorum.
Bunlar okduktan sonra kız instagramını kapadı. (Sebebini bilmiyorum)

3.KISIM: İş başa düştü en iyisi ben karşısına çıkayım konuşayım dedim. Yalnız kızı her zaman göremiyorum ve gördüğümdeyse bile kızın etrafında sürekli kız arkadaşları var tek takıldığını hiç görmüyorum. Bigün pat diye okulda karşımda beliriverdi ve tek başınaydı fırsat bu fırsat (burası trajikomedi biraz ) gidip konuşayım dedim. Kızın yanına yaklaştım tam merhaba dicem allahım bir kalbim çarpıyor anlatamam. Sanarsın kalp krisi geçiriyorum. 1 2 saniye nefes bile alamadım. Konuşmam kekelemeye başladı vr dedm lanet olsun konuşamıcağım. Gittim oturdum bi banka nefes nefese , nefesim düzelene kadar bekledim. Ertesi hafta aynı gün aynı saatte aynı yerde yine bekliyorum baktım tramwaydan indi geliyor bende topladım cesaretimi çıkcam karşısına, önce ona doğru yürümeye başladım. Göz göze geldik tam önünü kescem telefonda konuştuğunu fark ettim. Bitirsin öyle girerim konuşmaya dedim aramızda 4 5 adımlık mesafe var. Telefonu kapadı direk öndeki 2 kızın koluna girdi. Ben tabi kendi kendime sövmeye başladım. Sonra çaresiz çaresiz takip ettim. Fakültelerinin önünde otoparkta ona en yakın arabaya yaslandım onu kesiyorum. Adeta "gel" der gibi 2 3 defa bana 2 saniyeden uzunca baktı. Ama yanında kızlar olduğu için gidemedim. Daha sonra benim hayırsever arkadaşlarımdan biri onun sınıfından bir arkadaşıyla aynı ingilizce kursunda olduğunu kendisiyle ilgili ilişkisi olup olmadığını öğrenebileceğini söyleyince ben tekrar heycanlandım falan. Arkadaş kurstaki kızla konuşmuş ve aralarında geçen diyalog aynen;
"Ya sizin sınıftaki (fahriye) varya onun sevgisili var mı?
- Talha mı soruyor?
-(arkadaş) yok ya ne alaka başka birisi
- Ha var gibi ama yok gibi davranıyor" vs vs aptal şeyler.

Daha sonra anlıyorum ki arkadaşımın sorduğu kurstaki kız aslında benim ta başta ilk sorduğum instagramdan tanıştığım kızmış ve Fahriyenin onca zaman benden haberi yok sandışım halde haberide varmış.
Ben dedim ki boşver yeter artık bu kadar uğraşmalar falan boşyere.
Tabi aradan 3 ay geçmiş biz şubat ayındayız bunu dediğimde.

4. KISIM: Mart gibi falan ben bi gün okula geldim mühendislik kantininden yemek alcam sırada bi baktım fahriye ve ben sıraya geçene kadar boylu boyunca bana bakıyor. Tam olarak ona bakmıyorum ama göz ucuyla bana doğru birisi kafasını çeviriyor. Buna bi anlam veremedim. Daha sonra bunların fakültesinin önünden geçerken bir baktım karşıdan bi kız bana bakıyor ama kim gerçekten bilmiyorum, yakınlaştıkça anladım ki fahriye beni 50 metredir bana bakıyormuş. Hiç bişey olmamış gibi yanından geçip gittim.

Not; Tabi bunlar olurken ben başka flörtlerim oluyor konuştuğum görüştüğüm ama hiç bir şekilde değer veremiyorum veya konuştuğum kişiler sadece onlar istediği için ben tamamen duygusum aklım 5 ay geçmesine rağmen hala Fahriyede.

Nisan ayının sonundayız arkadaşlar Pera konseri var(heavy rock grubu) gel dediler bende hazırlandım gittim. Konser alanında baktım ki yine Fahriye var. Göz göze geldik ama 1 kere bile tam analmıyla değil. Somradan bunun yanına grubundan olmayan 3 erkek geldi biri gayet yakışıklıydı benden yakışıklımı sorusunu şöyle cevaplayabilirim tek artısı 5 6 cm daha uzun boyu vardı. Ben orada bitirdim tamam sevgiliside varsa bu iş bitmiştir benim için.

5. KISIM: 2 gün önce hazırlıktan tanıdığım bi kız arkadaşıma aynı buradaki olan olayları anlattım oda yurdundaki arkadaşlarına sorabileceğini söyledi ve akşam bana kızın numarasını attı;
" Whatsapo gruplarından kızın numarasını aldım. Kız çok iyi birisi kötü niyetli değil, rahat bi kişiliği var, telefonla sürekli uğraşmıyor. Snapte ekliymiş arkadaşın ve hiç bi erkekle snap atmamış"
Dedi. Ve ben yine bu konu içimde alevlenmeye başladı.


Şimdi kızın karşısına direk çıkamıyorum çıksam konuşcam. Numarası var ona böyle uzun mesaj mı atsam, arasam mı, yada bir şekilde karşısına çıkıp adam akıllı durumu anlatsam mı.

Lütfen arkadaşlar yardımcı olursanız çok memnun olacağım. Şimdiden çok teşeklürler.
5 yıl
Üniversitedeyim Neden Dostum ve Kız arkadaşım yok?
Samimiyetine güvendiğim kişilere instagram profilimi atabilirim.

Tipten yana sıkıntım olmadığını düşünüyorum.

Erciyes Üniversitesinde Bilgisayar Müh. okuyorum, ne sevgili nede dost edinebiliyorum. Lisedeyken biraz daha samimiydi sanki arkadaşlık burada sadece not, ortam, vasıta veya iş düşünce birbirine yaranma gibi bir durum söz konusu acaba sorun ben de mi diye demeden edemiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.
5 yıl
Sağlam Gold + Plat Elo Adc Aranyor..
Beraber Girebileceğim bir adc arıyorum güzel sup oynuyorum taliplerimi bekliyorum..
5 yıl
Saç dökümesine Son! Tamamen Bende Uygulanmış bir Tedavi ve Çok başarılı devam ediyor.
Arkadaşlar merhaba öncelikle benim için çok hassas bir konu olduğu için sizlerle paylaşıyorum.


Öncelikle saç dökülmesi sorununu 4 yıldır hayatımda var ve daha 19 yaşındayım. Buna bir dur demek için geçen ay doktora gittim ve bununla ilgili görüşlerimi sizlerle paylaşmak için de bir video çektim.

Sizden tek ricam lütfen doktor kontrolünde kullanınız.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle