Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
19 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
40 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
10 yıl
CH 212 VIP Kullananlar (bu ürün sahte mi orjinal mi?)
Merhaba arkadaşlar,

Dün gittigidiyor'dan 212 Vip Men siparişi verdim.1 saat kadar önce, ürün elime ulaştı ve sahte olduğunu düşünüyorum. Kullanmış olan ve/veya elinde orjinal şişesi olan arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim...

Öncelikle, ürünün fiyatının, sahte ürüne göre fazlasıyla pahalı olması, ancak orjinaline göre de ucuz olması ve satıcı ile yaptığım yazışmalar sonrasında, bir şekilde güvenmiş olmamla, siparişini verdim...

Carolina Herrera'nın ürünlerindeki (özellikle 212 Men) kaliteyi bilen birisi olarak, elime gelen ürünün kalitesini hiç beğenmedim.


1- Ürünün şişesi plastik (üstü nikel renk boya) (Resim 1 - genel görünüm)
2- Parfümün kutusunun dışı ambalajlanmış olmasına ve üzerine de "DİKKAT: Yanıcıdır ÜRETİM yeri: İSVİÇRE. ELCA KOZMETİK Ltd. Şti. Maslak Mah. Bilim Sk. Sun Plaza No:5 Kat:11 Şişli - İSTANBUL tarafından ithal edilmiştir." yazan bir etiket yapıştırılmış olmasına rağmen, kutunun bir bölümünde ufak bir yırtık var (bu arada, kutu altında, baskı olarak seri numarası (11442) girilmiş).
3- Şişenin etrafının tek parça ve tamamen pürüzsüz olmaması (Resim 2 - yatay kırmızı çizginin üzerine dikkat edin). Youtube'da özellikle kişisel inceleme videolarına baktım; şişe tek parça halinde, ama bana gelen üründe, şişenin her kenarın yüzetinde köşelere yakın kısımlarda, belirgin plastik birleşim yerleri görülmekte (dikey olarak).
4- Kapak tam olarak düzgün ve terazili kapanmıyor... Dikkat edildiğinde, bazı yerlerin tam kapandığı, bazı yerlerde ise, 0,5-1 mm. civarı boşluk kaldığı görülüyor (Resim 2 - dikey kırmızı çizgilerin soluna dikkat edin).
5- 212 Men'de kapakta mıknatıs veya herhangi bir metal görünmezken ve mıknatısı oldukça etkiliyken, bu üründe kapakta 4 tane metal var ve mıknatıs gücü de düşük (tabi 212 VİP'e özel bir durum da olabilir bu) (Resim 3)

6- Şişenin alt tarafında, boya döküntüsü şeklinde 2 adet dairesel açıklık var (Resim 4 - kırmızı daire içinde)

Tüm bu sebeplerden dolayı, ürünün sahte olduğunu düşünüyorum. Henüz ödemeyi onaylamadım. Ürünü kullanmış olanların vereceği cevap doğrultusunda, ürünü geri gördereceğim ya da "her şey tutarlı, demek ki orjinalmiş" deyip, kullanmaya başlayacağım (geri gönderme ihtimalim oluştuğu için, henüz kokusunu bile bilmiyorum)...

Şişesi, plastik mi yoksa metal mi? Kapağında metal parçalar var mı? Şişe plastikse, yüzeyinde birleşim izleri var mı vs...?

Yardımcı olursanız çok sevinirim...Gelen ürüne ait ilgili fotoğraflar:

1-

2-

3-

4-


---------------------------------------------------------------------------


Gelen cevaplardan sonra eklenen bölüm:

İthalatçı firmanın yazdığı etiketin fotoğrafını da ekleyelim.@FIRST'ün belittiği gibi, Carolina Herrera'nın Türkiye resmi distribütörü, Arcon Kozmetik
10 yıl
Fotoğraf Dünyası isimli siteyi önerir misiniz?
Merhabalar,

Bugün nette objektif fiyatlarına bakarken, bu siteye denk geldim.
Alışveriş yapmış olan var mı aranızda? Güvenilir midir? Netten kredi kartı ile güvenle alışveriş yapılabilir mi?


http://www.fotografdunyasi.com.tr/index.php
10 yıl
Lens tavsiyesi (Nikon 35mm F/1.8 G vs. Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di-II LD As.) -Tamron ALINDI
Merhabalar...

D80 için keskin görüntüler elde edebileceğim ve ışığın az olduğu şartlarda çok fazla sorun yaşatmayacak (D80'in düşük ışık koşullarında veya yüksek ISO'daki noise sıkıntısına karşı) bir lens arıyorum. Genel olarak, manzara (tek kare veya birden fazla kare ile panorama), portre ve gündelik çekimler için kullanmak istiyorum...

Aklımda Nikon Nikkor 35m F/1.8G vardı ancak, Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di-II LD Aspherical kullananların, hakkında yazmış olduğu o kadar olumlu yorumdan sonra aklım karıştı. 17-50mm aralığının, sabit 35mm'e göre hem daha geniş, hem daha dar açıları sunabilmesi, önemli bir artı (elimde mevcut 35mm altı bir lens olmadığı düşünülürse [35-135mm var], önemi daha da artıyor). Diğer taraftan, özellikle keskinlik olarak, 35m f/1.8 ile kıyaslanabilir mi? Yani yakın bir performans sergiler, pek de aratmaz diyebilir miyiz? Flickr üzerinden, D80 body ile her iki objektif ile çekilmiş fotoğraflara baktım. Fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla, ikisi de iyi sonuçlar vermiş. f/1.8'in daha açık diyafram olması, sınırlı alan derinliği ve bokeh oluşturma konusunda daha başarılı gibi geldi. Ama genel olarak, her ikisi ile de gayet net ve keskin görüntüler elde edilebilmiş... Işığın az olduğu şartlarda, durum nasıl bilemiyorum tabi... Ayrıca, objektifte kullanılan merceklerin kaliteleri eşdeğer midir onu da bilemiyorum...

Her iki lensi de kullanmış olanlar var mı acaba? Sizce, sabit odak bir prime lens mi yoksa, daha fazla açı imkanı sunan ve çok beğenilen diğer lens mi tercih edilmeli (önceliğim, net ve keskin görüntüler)?


teşekkürler...
edit:
Konu başlığına, satın alım ile ilgili ekleme yapılmıştır.
10 yıl
Dijital fotoğrafçılıkla ilgili bazı e-kitaplar [LİNK YENİLENMİŞTİR]
Daha önce benzer konular açılmış olabilir. Bildirirseniz, mevcut konuya yazarım...


Elimde olanlardan bir kısmını yükledim... Sizde olan yerli ve yabancı kaynakları burada paylaşırsanız memnun olurum.içerik:
1- Digital Photography-Expert Techniques - 37 s.
2- Digital Photograpy-Pocket Guides - 22 s.
3- Diğital Fotoğrafçılık Sırları - Stüdyo ve Ortam Aydınlatması - 243 s.
4- Diğital Fotoğrafçılık Sırları 2 - HDR fotoğrafçılığı - 227 s.
5- Light - Science and Magic (An Intro to Photographic Lighting) - 321 s.
6- Master Lighting Guide for Commercial Photographers - 129 s.
7- Master Lighting Guide For Portrait Photographers - 130 s.
8- Scott Kelby Dijital Fotorafçılık Kitabı - 237 s.


indirme linki:
http://www.wupload.com/file/2537876092/foto.rar


_______________________________________________________________________________________________________

Bulb Magazine

7., 8. ve 9. sayılar

indirme linki:
http://www.wupload.com/file/2544025712/7-8-9.rar


10., 11. ve 12. sayılar
http://www.wupload.com/file/2546401067/10-11-12.rar
11 yıl
X130 hoparlörlerden ses gelmemesi problemi
merhaba arkadaşlar... birkaç ay önce annem için almıştım bu netbook'u.... dün incelerken bir sorun oldu... Fn + Mute tuşuna bastım ve o andan itibaren hoparlörlerden ses alamıyorum. ses sürücülerini tekrar yükledim, ses sonuna kadar açık, herhangi bir parça çalarken ses şiddetini de gösteriyor ancak ses yok... kulaklıktan ses alınabiliyor ama hoparlörlerden ne yaptıysam ses alamıyorum... sorun donanımsal olabilir mi?
11 yıl
Philips HDMI-HDMI ses sorunu (çözüldü)
merhaba arkadaşlar...

1 hafta kadar önce 42PFL7695 modeli bir tv aldım. Ayrıca 2 yıldır LG kullanıyorum ve PC bağlantılarında hiç sorun çıkarmıyor. Philips'te birçok özelliği beğenmeme rağmen malesef bazı sorunları var. Usb'den altyazı okumama problemini filme altyazı gömerek halletmeye çalıştım, gömme işlemi hard olarak yapılmadığı için onu da okumadı, bari laptopdan bağlayıp izleyeyim dedim, bu sefer de ses gelmedi!

Laptop, Acer 5920G, işletim sistemi Windows 7 ultimate (32 bit), HDMI kablo 1.4 versiyon altın kaplama uç. Dizüstünü tanıtırken pc modu seçtiğim için görüntü de hiçbir sorun oluşmadı ve ekrana tam oturdu, ancak sesi bir türlü alamadım... LG marka LCD'de aynı işletim sistemiyle böyle bir problemim yoktu. HDMI dijital çıkışı varsayılan durumuna getirdim, ses şiddetine göre yanındaki mavi seviye ikonu yükselip alçalıyor ancak tvden ses gelmiyor... Ses sürücülerini yeniledim, değişen bir şey olmadı, Realtek'in kendi sitesinden daha güncel sürücüler buldum, onu yükledim, yine değişen bir şey olmadı.... Philips'lerde genel olarak var mı bu problem? Çözüm yolunu bilenler yardımcı olursa, çok memnun olurum...

teşekkürler..
11 yıl
Philips X605 ile X695 arasında kalite farkı var mı?
Merhaba arkadaşlar...

2 yıl önce aldığım LG 37LG5000 model bir tv kullanmaktayım. Philips'in yeni modelleri hoşuma gittiği ve buradan da takip ettiğim kadarıyla, eskisine göre daha kaliteli bir modül kullanmaya başladıkları için diğer odaya 42" veya daha büyük Philips led lcd almayı düşünüyorum.

sanırım xxx5 modelleri, yeni ürünler. ancak, hepsiburada'da xx95, teknosa'da xx05 kodlu ürünler var.

hepsiburada'da 42PLF7695 modeli ile teknosa'daki 40PLF7605 modeli aynı fiyata sahip (Teknosa'daki ürüne özel 200 TL hediye çeki veriliyor ama boyutu 2" daha ufak)

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=163192&productid=evph42pfl7695h

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011401&CS_Category=_SBA_853_1662_824_3860&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_LCD_TV853


7695 modeli ile 7605 modeli arasında boyut dışında farklılıklar var mı (daha eski-yeni teknoloji, kullanılan panel ve malzeme kalitesi, modül vs. gibi)?
listelenmiş özellikleri aynı...


bir de, aslında 40 veya 42" yerine, 46-47" bir tv almayı düşünüyorum
46PLF5605 modeli her iki firmada da aynı fiyat (2.699 TL... yukarıdakii ürünlerle aynı fiyat) ve Teknosa'da yine 200 TL'lık hediye çeki avantajı var.

bu üründe amblight yok ve 5 serisi... amblight çok farkettiriyor mu görselliği (ki bana rahatsız eder ve amblight'lı bir model alırsam, bu özelliği devre dışı bırakırım gibi geliyor)? öncelikli tercihimin 7 serisi olmasının sebebi, forumda çok tavsiye edilmiş olması. 5 serisi ile 7 serisi arasında ne gibi farklılıklar var? Bu durumda 46" 5 serisi mi, 42" 7 serisi mi almak daha mantıklı olur? Bir diğer ihtimal de, ciddi kalite farkı varsa 5 ve 7 serileri arasında, boyuttan ödün vermeden 900-1000 TL daha fazla ödeyip, 46" 7 serisi mi almak akıllıca olur???
12 yıl
Sennheiser MM50 Kulaklık Fırsatçıyızda 69 TL
12 yıl
orjinal olma ihtimalleri var mı? CX400 68 TL, EP 630 40 TL
13 yıl
Hangisini alayım?- Hertz DSK 165 vs. Sony XS-Ha1727
Merhaba arkadaşlar,
aracımın hoparlörleri patladığı için ilk olarak For-x marka hop. seti aldım. Sesi oldukça temiz veriyor ancak, bassları eski hop.ler (Philips) kadar doygun vermiyor. Amacım, For-X'leri ön kapılara, yeni alacaklarımı da arka kapılara takmak. Beklentim ise, bassları doygun ve kaliteli vermesi...Aracımda amfi falan yok; zaten aşırı yüksek ses ve ortalığı inleten bass beklentim de yok. Kaliteli ses versin, bassları doygun olsun ve mümkünse, pahalı olmasın...Aşağıdaki iki modelden hangisini önerirsiniz? Ayrıca, başka modeller de önerebiilirsiniz...


http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=4420&k_id=680&kn=HERTZ
165 TL

http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=5318&k_id=800&kn=SONY
120 TL
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.