Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
22 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
25 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
9 yıl
Honda Şikayet Var?
Selam arkadaşlar. Öncelikle Honda markasına sempati duyduğumu ve ilerde sahip olmayı planladığım araçlardan biri olduğunu belirteyim.

Az önce bir arkadaşın sorunuyla ilgili şikayetvar.com sitesinde bazı markaları gezdim. Hemen hemen tüm markalarda belirtilen şikayetler cevaplanmış, gereği yapılmış ve yapılmamış bilemem. En azından uygun bir dille cevaplanıp müşteri ile iletişim kurulmuş.

Honda markasındaki sayfalarca şikayetin bir tanesine bile cevap verilmemiş.

Honda gibi sorunsuzluğuyla ünlü, 6 yıl garanti veren bir markanın böyle bir davranışta bulunmasına anlam veremedim.

Kullanıcı olarak yorumlarsanız belki yetkililerin kulağına gider.
9 yıl
İzmir'de şu an canı sıkılan var mı?
Hanım işte evde otur otur canım sıkıldı. Birkaç arkadaşımı aradım hepsinin işi var. Birkaç araba bayi gezip test sürüşü falan yapmak yada soğuk bir şeyler içmek isteyen arkadaş var mıdır? Golf 7'si olursa tadından yenmez kullanıcıdan birebir bilgi almak istiyorum. Benim arabamla gezebiliriz Bornova civarı tercih sebebidir.

Aklıma gelse dün geceden sorardım can sıkıntısı bu işte ne zaman geleceği belli olmuyor.
9 yıl
höyt
9 yıl
60.000 TL civarına otomobil tavsiyesi
Selamlar 2011 Model Hyundai i20 Mode sahibiyim. Mütevazi ve yeterli bir araba şikayetim yok ama maddi imkanlarımı ayarlayabilirsem biraz daha üst sınıfa geçmeye niyetliyim. Benzin fiyatları rekor üstüne rekor kırdığı içni dizel arayışına girdim. Eskiden beri içimde Golf hayranlığı vardır,çevremdeki herkes bunu bilir. =)

Golf 7 tasarım yönünden beni biraz hayal kırıklığına uğrattı, makyajlı Golf 6 diye çıkarsalar lafım yoktu.
Yeni Golf 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Comfortline 59.300 TL Ekonomi ve performans yönünden de şüphelerim var. VW'nin donanım ve fiyat politikasını sevmiyorum. Bu kadar para verdiğim otomobilde opsiyonel sunulacak birçok özellik olacağını tahmin edebiliyorum. Golf'ün bana cazip gelen yönü malzeme kalitesi ve şehir içinde kıvrak kullanıma uygun boyutları.

İkinci alternatifim Yeni Auris Dizel 1.4 D-4D Advance M/M 58,900 TL. Yeni bir otomobil olduğu için donanım seviyesi hakkında fazla bilgim yok. Seçtiğim Golf'le eşdeğer olduğunu düşündüğüm versiyonunu koydum. Bu da uzun zamandır beklediğim bir otomobildi ve tasarımı uzaktan gördüğüm kadarıyla pek iç açıcı değil. Tasarım yönünden Golf'ten daha kötü olduğunu düşünüyorum.

Son alternatifim ise Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna M/T 68.300 TL. Ne alaka demeyin. Üstteki iki araba için 60.000 civarı rakamlar vermek açıkçası biraz zoruma gidiyor. Madem bir iş yapıyoruz şöyle heybetli ferah bir araba alayım verdiğim paraya değsin gibi bir düşüncem de var. Bu arabadaki sıkıntı ise fiyat olarak bütçemi zorlaması ve büyük boyutları nedeniyle şehir içinde sıkıntı yaratma ihtimali. Araba %80 şehir içinde kullanılacak ve İzmir'de yaşıyorum. Trafik yoğunluğu ve park sorunu mevcut.


Kavga etmeden yorumlarınıza ve tecrübelerinize ihtiyacım var. =) Başka araba tavsiyelerine de açığım.
9 yıl
Navigasyon Cihazı Seçimi
Selamlar,bazı konuları inceledim ama herkesin beklentileri ve imkanları farklı olduğundan yeni bir konu açma gereği duydum. Konu kalabalığı için özür dilerim. =)

iPhone 4 telefonumda IGO navigasyon kullanıyorum fakat sonuçta telefon. Ekranı küçük bazen kapanıyor,sapıtıyor pek verim alamadım. İlk kez bir navigasyon cihazı alacağım,aracımda Hyundai i20.

Benim için Android olması,youtube video oynatması,içinde oyun olması falan hiç önemli değil hatta olmasa daha iyi olur. Şarjı uzun giden,büyük ekranlı (5" sanırım en çok kullanılan),hızlı sorunsuz,ses seviyesi yüksek,sürekli ve sorunsuz güncelleyebileceğim bir cihaz arıyorum. Bugün Bimex'te Next 555 ve Telefunken'in bir modelini inceledim. Telefunken'in dizaynı daha şık ve zarifti,ekran boyutları aynıydı. Next 280 civarı Telefunken'de 180 civarıydı diye hatırlıyorum.

Yukarıdaki kriterlere uygun kaliteli ve kullanımı kolay bir cihaz önerebilirseniz çok memnun olurum,max bütçe 300 TL civarı. Teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle