Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
M

Teğmen
22 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
2 yıl
İphone kullanıcısıyım ama...
Xiaomi marka bir telefon kullanmak istiyorum daha doğrusu Android bir telefon. 7 Plus cihazım, almayı düşündüğüm telefonlar Redmi Note 8 Pro veya Mi9T modelleri. Sizce akıllıca bir iş mi geçmek eğer öyleyse hangi model diğerinden bir tık daha önde?
M
2 yıl
Fikrimi nasıl geliştirebilirim?
Merhaba arkadaşlar benim bir proje fikrim var. Bu fikir Akıllı Sonda Torbası olarak geçiyor. Devreler yardımıyla sonda torbasının doluluk oranını hesaplayıp belirlenen değerlere ulaşınca kullanıcıya mesaj gönderip alet üstünde de sesli görsel alarm verdiriyoruz. Sizin etrafınızda denk geldiğiniz ya da aklınıza gelen bir geliştirme önerisi var mıdır acaba?
M
2 yıl
Sürat Kargo bu ülkenin en kötü kargo firmasıdır.
Merhabalar geçtiğimiz HepsiBurada Efsane Cuma indirimlerinde kız arkadaşım için bir parfüm seti satın aldım hepsi burada üzerinden. Biliyosunuz çatlak patlak cuma indirimlerinden dolayı kargolar baya yoğundu. 7 aralık günü teslimat şubesine gelen kargo dağıtıma çıktıktan 26 dakika sonra iadeye düşüyor anlamadığım bi şekilde. Kargo hareketinin ss’ini bırakıyorum buraya.
Daha önce de çanta aldığımda aynı böyle oldu kendiliğinden iadeye düştü ve gitti. Şubeyi arasak açan yok. MH aradığımda dün acil teslimat belirtmiştim ama tekrar iadeye düşmüş. Ben bu kadar gevşek bi kargo firması görmedim. Eğer bu kargo bana ulaşmazsa nerelere şikayet edebilirim peşini bırakmak istemiyorum bu işin.
M
2 yıl
KYK YURDUNDA İNTERNETE BAĞLANAMIYORUM
İzmir Çiğli Erkek Öğrenci Yurdunda kalıyorum. Birden bire bağlantı gitti. Bağlantı gitti ama telefonda falan hiç kesilmedi. wifi.kyk.gov.tr den giriş yapabiliyorum ama gencizbiz sayfasına bağlanamıyor. İphone ile bağlanmaya çalışıyorum sürekli sunucu bulunamadı hatası veriyor. Bu durumu yaşayan var mı şu an aranızda?
M
2 yıl
Eskişehirde olan arkadaşlardan bişey rica edebilir miyim?
Merhabalar arkadaşlar bir hafta önce bugün eskişehire gezi için yola çıkmıştık. Kız arkadaşım bir kaç magnet almıştı kendisine ve ailesine. Fakat ne olduysa oldu ve kaybettik magnetleri bir şekilde. Benim sizden bir ricam olucak acaba bunu telafi edebilir miyiz? Yani bir arkadaş magnetleri alıp kargoya ALICI ödemeli şeklinde verirse ikimizi de çok çok mutlu etmiş olur. İzmirden de iki arkadaş edinmiş olur. Var mıdır yapabilecek?
M
2 yıl
KYK Kotalı İnternet Saçmalığı
Merhabalar arkadaşlar izmirde bir KYK yurdunda kalıyorum. İnternetimize bu sene kota geldi(gelmiş). Bunu bir yerde duyurduklarını zannetmiyorum. Bende ilk günlerden bu 16 GB kotayı bitirmiş bulundum. İnternet erişimim 256 KB ile sınırlandı. Donanımhaberin de minisini açabiliyorum. Bu saçma uygulamaya geçen başka yurt var mı? Bir şekilde tepkimizi gösterirsek vazgeçerler mi bu uygulamadan?
M
2 yıl
İzmirde Kar Helvası (veya buzlaş) yiyebileceğim bir yer var mı?
Arkadaşlar Aydınlıyım aydında meşhur ama izmirde hiç göremedim bilen var mıdır ? Direk karın içine karadut veya vişne şurubu dökülüp servis ediliyor örnek fotoyu aşağıya bırakıyorum.

M
2 yıl
VHDL ile ilgili sorum
Merhabalar VHDL de biraz yeniyim. ISE Design Suite aracılığı ile yazıyorum kodu. Şöyle bişey tasarladım kafamdaki örnek proje için. SW0 ve SW1 switchlerini değiştirerek bunların AND sonuçlarını LD0 ledine ve OR sonuçlarını LD1 pininde görmek istiyorum. Kodda nasıl yazacağımı bulamadım burada kodu paylaşıcam. Bir bilen bana cevap verebilirse çok memnun kalırım şimdiden teşekkürler.

library IEEE;
use IEEE.STD_LOGIC_1164.ALL;

-- Uncomment the following library declaration if using
-- arithmetic functions with Signed or Unsigned values
--use IEEE.NUMERIC_STD.ALL;

-- Uncomment the following library declaration if instantiating
-- any Xilinx primitives in this code.
--library UNISIM;
--use UNISIM.VComponents.all;

entity Ornekk is
Port ( SW0 : in STD_LOGIC;
SW1 : in STD_LOGIC;
LD0 : out STD_LOGIC;
LD1 : out STD_LOGIC);
end Ornekk;

architecture Behavioral of Ornekk is

begin
LD0 <= SW0 and SW1;
LD1 <= SW0 or SW1;

end Behavioral;
M
3 yıl
Biriyle konuşmaya ihtiyacım var
Bir meselede yardımınıza ihtiyacım vae. Sevgilisi olan ve daha önce ayrılıp başka biri ile birlikte olan kişiler bana mesaj atabilir mi? Gerçekten konuşmaya ihtiyacım var
M
3 yıl
Arduino Yağmur Damlası sensörü ile ilgili....
Merhabalar arkadaşlar bir proje için yağmur damlası sensörünü birazcık büyütmeye karar verdim. Sensörün normal halini ekledim eke. Acaba ben bunu iletken kalem ile büyük bir yere çizsem aynı değerleri alabilir miyim? Bir bilgisi olan var mıdır?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.