Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
18 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
91 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Çatı su izolasyonu önerisi
Arkadaşlar merhabalar, bundan önce çimento vari bir yalıtım malzemesi yapılıp üstüne file çekilip onun üstüne de beyaz süt atmışlardı. 4-5 sene geçti ve tavanlar yemyeşil küf şuan. Bina eski, apartman. Facebookta denk geliyorum yeşil, kırmızı renkli fiber tarzı bi malzeme. Tuğlanın üstüne uygulamışlar, balyozla yığla kırılıyor ama malzeme yekpare kalıyor. Baya esnek ve sert bi malzeme. Bu tarz bir ürün çözüm olur mu ? Üstünde güneş enerjileri var ve söküp takmak ekstra masraf oluşturacak. 4 daire meshul ve miktar olarak çok verebileceklerini de düşünmüyorum. Önerilerinize ihtiyacım var.
2 yıl
Akşam vakitleri internet gitme noktasına geliyor.
arkadaşlar merhaba, destek kaydı açtım ama daha önce de kasıtlı interneti akşamları sınırladıklarını okumuştum başka arkadaşların yorumlarında. 4 gündür dikkat ediyorum akşam vakti youtube- facebook gibi sitelere tarayıcılardan bağlanmıyor(mobil+pc) ama mobil uygulamalarından erişebiliyorum. fakat gündüz vakti hiçbir sıkıntı yok şuan çok hızlı 16mbit görüyorum izlerken sıkıntı yaşamaıyorum. hat değerlerimi alta bırakıyorum deneyimleyen daha önce oldu mu böyle problemi ?

Arıza kaydı açıldığında Teknik Durum Bilgileri
Hat Fiziksel Durumu : AÇIK
Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK
NmsHızProfil : 16384/801/A
Upload Çıkış Gücü : 12.3
Download Çıkış Gücü : 18.2
Upload Kapasite Hızı : 1159 kbps
Download Kapasite Hızı : 16540 kbps
Upload Mevcut Hızı : 799 kbps
Download Mevcut Hızı : 16383 kbps
Upload Noise Margin : 18.5 dB
Upload Attenuation : 12.5 dB
Download Noise Margin : 5.0 dB
DownloadAttenuation : 25.0 dB
2 yıl
Eken H5s Plus kayıt problemi
Arkadaşlar merhabalar, 4-5 ay önce eken h5s plus aldım eis ve gerçek 4K var diye fakat kayıtta sıkıntılar yaşatıyor. Normalde sıkıntı yok ama videonun 20-30 saniye sonrasında bozulmalar oluyor ve hemen düzeliyor. Askerdeyim ve gümrük vermemek için tekrar göndermedim, hafıza kartındandır diye geliştirmiştim ama samsung evo plus 64gb u3 kart almama rağmen değişmedi. Karta hız testi yaptım 50mb yazma oranını görüyor. Yazılımını son sürüme güncelledim değişmedi. Düşük çözünürlükte denedim değişmedi. Time lapse özelliği ile denedim değişmedi. Bir fikri olan var mı? , ya da bunu yaptırabileceğim bir yer bilen var mı?


Fotoğrafı ekledim. Kalem salladığım bir videoda kalemin aldığı hal bu şekilde oluyor. Ortalana yarım saniye kadar bozunma var. Fakat görüntü kalitesi öncesinde ve sonrasında sıkıntısız.
2 yıl
Radyo pil değişimi için tavsiye
Merhabalar, ufak bi radyo vardı ve içinde eski sistem delikleri ve tıpaları olan ıslak aküydü sanırım ondan vardı. Yeterli gücü veremiyordu ömrünü doldurmuştu, ben de onu çıkartıp pil yuvasından 5v adaptör ile düz bağlantı yaptım. Prizden çalıştırıyorum fakat içerisine lion pil koyup, devre ile şarj edip aynı şekilde kullanmak istiyorum.
Tp4056 devre sadece şarj ediyormuş, şarj etme işini bu devre ile yapabilirim fakat deşarjı nasıl olmalıdır?
Herhangi bir bilgi yoktu eski aküde bu yüzden gerilim kaç v olmalı bilmiyorum. 2 adet 1,5 v pil ile de aynı şekilde çalışıyor, acaba 1 18650 pili bu pil yuvasına +- şekilde düz bağlasam ve tp4056 ile de şarj etmiş olsam sorunun çözülür mü? Ya da öneriniz ne olmalı? Amacım 5v 1a,2a şarj cihazı ile şarj etmek.
3 yıl
Fora fit zeytin deneme boyu hediye-BİTTİ
Forafitzeytin.com adresinin alt kısmındaki formu dolduranlara net 200gr lık deneme boyu gönderiyorlar. Değer değmez tartışmasına gerek yok, isteyen başvurabilir. Abartmamanızı umuyorum.

3 yıl
A101 skt yaklaşan ürünlere indirim. Şubesel olabilir.
Ünal 400gr kaşar 4,95 skt ay sonu
İkbal sucuk 400gr 10,40 skt ay sonu
Milkten 200gr kaymak 3,50 1 haftası var
Yörsan 1,250gr yoğurt 3,30 1 haftası var.

Mersin/Toroslar Mevlana şubesi

Şubesel fakat sistemden çıktı alıp indirim yapmışlar, bu yüzden diğer şubelerde de olması muhtemel. İşine yarayan olursa ne mutlu.
3 yıl
55" tv tavsiyesi, bütçe 3500 civarı
Arkadaşlar merhabalar,
Salon için 55" tv arayışındayız, şuan tüplü 72 ekran kullanmaktayız, izleme açımız en yakın 1.7m, en uzak 4m olacak. Açıkçası fazla olmadığı sürece clouding, banding gibi şeyleri pek seçebilir miyiz emin bile değilim. 50-60 hz mi yoksa fazla verip 100hz mi almam gerek arada kaldım. Normalde bütçem 3000 civarındaydı fakat 3500,3600 civarına çıkabilirim. Aklımda
Philips 55pus6561 -3600tl
Philips 55pus6412 -3250tl
Samsung 55mu7000 -3750tl
Lg 55uj651v -3700
Var. Bu modellerin artıları eksileri hakkında az çok bilgi sahibi oldum fakat son kararı veremiyorum. Gönlüm Sony 55xe8505 de al diyor fakat bütçeyi çok aşıyor fiyattan dolayı olmayacak. Kağıt üstü bilgiler harici, kullanıcı deneyimlerine göre tavsiyeniz ne olur?
4 yıl
Awox 3282 slim plus 32" vs Vestel 32ha500 hangisi arkadaşlar ?
merhabalar, eski tüplü tv artık tekliyor, annemler için alınacağı için full hd, 4k gibi arayışlarım yok. Awox için çok güzel yorumlar vardı ve fiyatı da 600-650 lira civarına geliyor. Vestel ise 850 lira civarında. açıkçası Vesteli ek vergi olaylarından dolayı hiç tasvip etmiyorum ama Awoxu da bilmediğimden sırf bu yüzden kötüsüne de yönelmek istemiyorum. sizce hangisi alınmalı ? ikisi de özellik bakımından hemen hemen aynı.
4 yıl
Cihaz RF kumandaya cevap vermiyor
Merhaba arkadaşlar, uzun bir süre önce şerit ledlerimi kontrol etmek için hem wifi ile hem de RF kumanda ile kontrol edilebilen bir kontrol cihazı aldım (led controller). Cihaz geldiğinde denerken kumanda arada sırada atlamalar harici çalışıyordu fakat şerit ledleri bı kaç ay kadar önce döşediğimden beri kumanda çalışmıyor. Sorun kumanda gibi görünüyor fakat emin olamadığımız için benzer kumanda sipariş edemedim. RF teknolojisinden pek anlamıyorum, sorunun nereden kaynaklandığını nasıl öğrenebilirim fikri olan var mı ? Ya da benzer kumandalar da iş yapar mı ? Almadan önce frekans aralığını öğrenebilir miyim ? Teşekkürler.
*Kumanda pillerini değiştirdim bir şey değişmedi.
*Şeritli azalttım değişmedi.
*Anteni tekrar taktım değişmedi.
4 yıl
Bulgaristan gümrük hakkında yardım.
arkadaşlar merhaba, eu tax free şeklinde satış yapan satıcılardan bulgaristana telefon alacağım, ama gümrük nasıl işliyor oralarda hiç bilmiyorum. dedikleri gibi eu tax free şeklinde geliyorsa dert değil ama gümrükten onay yazısı vs gibi şeyler de isterler mi kafam takıldı. daha önce var mı bu şekilde başka bir avrupa birliği ülkesine telefon alan ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.