Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
O

Yüzbaşı
21 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
381 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
O
2 yıl
Müstakil evde oturan arkadaşlar altyapı anketime katılır mısınız?

Merhabalar, bir süredir merak ettiğim bu konuda veri toplamak istiyorum. Müstakil evde oturup fiber internete sahip ne kadar kullanıcı var, bu kullanıcıların yakınlarında apartman veya site var mı sorusunun yanıtını arıyorum. Bunun haricinde adsl/vdsl oranını da görebiliriz diye umut ediyorum. Kendi yaşadığım semt yaklaşık 40bin nüfuslu ve %90'ı müstakil evlerden oluşuyor, bu %90'lık kesim için tek seçenek adsl. Kalan kesim ise bir bölgede toplanmış apartman ve siteler, bu kesimde ise ftth veya fttb mevcut. Sizin bölgenizde durum nedir? Ankete katılırsanız sevinirim.


strawpoll
Müstakil evinizde kullandığınız altyapı nedir? | StrawPoll.com
https://strawpoll.com/polls/B2ZB3b52ByJ
O
3 yıl
Millenicom İnternet Kesintisi ve Müşteri Hizmetleri Rezaleti
Öncelikle iyi akşamlar, bu konuyu açacağım aklıma gelmezdi ama durum ortada.

2 ay kadar önce Türk.net'ten Millenicom'a geçiş yaptım. Bu geçiş Millenicom'un bana verdiği bilgiye göre telefonsuz yapılamadığı için telefonlu olarak gerçekleşti ancak telefon nedense yoktu ve olup olmaması farketmediği için bende arayıp sormadım. İnternette ise bu haftaya kadar bir sıkıntı yoktu. Bu salı günü uyandığımda internet olmadığını farkettim. Öyle basit bir IP alamama problemi değildi direkt hiç sinyal alınamıyordu. Bununla ilgili salı günü kayıt oluşturuldu. Bu kayıtla beraber dhdeki firma yetkilisine de ulaşım sağladım ve iki farklı yanıt aldım. Önce firma yetkilisinin yanıtına bakalım. Bana önceki firmada telefon farklı bir TC üzerine kayıtlı gibi bir yanıt aldım ki böyle birşey mümkün değil. İkinci yanıt ise müşteri hizmetlerinden geldi. Onlar da önceki operatör internet için onay vermiş ancak telefon onaylanmamış oldu. Bu da ilginç çünkü 2 ay boyunca geçiş harici onay isteyen olmadı ve geçiş için onay alınırken "mevcut hizmetleriniz" olarak onay verildi. Dün ise telefon+internet olan hizmet yalın internet hizmetine dönüştürülmek için arandım ve onay verdim. Bugün Türk Telekom ekipleri evime geldi ve yeni bağlantı için olduğunu söylediler. Ben de arkadaşlara durumu anlatıp mevcut hatta bağlantıyı yapabileceklerini söyledim. Birkaç saat sonra modemin bağlantı kurmaya çalıştığını gördüm. Ancak dsl bağlantısı ya kurulamıyor ya da kurulduktan çok kısa bir süre sonra kopuyordu. Az önce müşteri hizmetlerini aradım ve isminin Muhammet olduğunu söyleyen bir kişi ile görüştüm. Ben mevcut arıza kaydının son durumunu sorduğum halde mh arkadaş hat değerlerimi kontrol etmeye çalıştı ve beni teknik ekibe yönlendireceğini söyleyip arıza seçim menüsüne geri yönlendirdi. Tekrardan seçim yapıp gene kendisi ile görüştüğümde ise tekrardan aktaracağını söyledi ve telefon yüzüme kapatıldı. Şimdi burada teknik sorun Türk Telekomda olabilir ancak ortada kesin olarak bir mh rezaleti bulunuyor. Madem teknik ekip akşam çalışmıyor gündüz arayın demek zor değil veya benim soruma istinaden farklı bir işlem gerçekleştirmek doğru değil. O sırada kayıt hala aktif dese idi ben zaten sorunun bitmediğini anlayacaktım yada kapanmış olsa yeni kayıt açılacaktı. Sonuç olarak 4 buçuk gündür sabit internet çalışmıyor ve mobilden harcamak zorunda kalıyorum.
O
5 yıl
Turknet Yeni Bağlantı Sorunu
İyi günler geçen hafta eve 2nci interneti bağlattım. Ev müstakil yani ankastre kutusu yok direklerle kablolar çekiliyor. Neyse kurulum ekibi geldi ve eve 2nci kablo çekilmediğini teyit etti. Ertesi gün telekomcular geldi ve bana 2nci hattı 1inci hattın yedeklemesinden veriklerini söylediler. Buraya kadar sorun yok ancak internet hızı diye birşey yok. İlk başta kullandığım kablodan olduğunu sanmıştım ancak direk dış hatta modemi bağladığımda da aynı değerler. Kayıt bıraktım ancak halen bir dönüş sağlanmadı. Şimdi 2 sorum var. 1- Evde kurulum ekibi tekrar gelecekmi? 2- Bu sorun ne zaman ve kim tarafından halledilecek? 1 tanesi sorunsuz çalışıyor diye 2nci yi aldık hata yapmamışızdır umarım bunu da türknet tercih etmekle. Merak edenler için hat değerleri şu şekilde.
1. sorunsuz abonelik:
2. yeni abonelik:
O
5 yıl
Netspeed Fatura Ödeme?
Selam arkadaşlar sonunda bu işe yaramaz firmdan kurtuldum ve bu çakallar bana ayın 1inde fatura çıkıcak dedikleri halde bugün fatura kesilmiş ve son ödeme tarihi BUGÜN! Herneyse bunlar online işlem merkezindeki hesabımı da kapatmışlar ve bankamda bu firma yok. Ben bu faturayı nasıl ödeyebilirim? Ayrıca bu firma e-devlette de yok.

O
5 yıl
Netspeed'ten Bıktım
Selamlar 2 ay önce türknet'ten netspeed'e geçtim ilk birkaç hafta düzgündü ancak artık gına geldi. 1 ay önce 50-55 olan ping yavaş yavaş arta arta 90-95 oldu ve şikayet ettiğimde ya bizde sorun yok gibi bir cevap veriyorlar yada teknik servis arayıp hız sorunum! ile ilgili bir sorun bulunamadığını söylüyor kısacası ping berbat. Netspeedten çıkış yapıcam taahhütsüz vdsl tarife bakıyorum artık hızıda geçtim adam gibi hizmet versinler yeter. Türknette dahi bu kadar ping sorunu yaşamadım. Önericeğiniz bir isp varmıdır?
O
5 yıl
Denizli Adsl/Vdsl Yurtdışı Ping Karşılaştırması
Selamlar, 2 ay kadardır Netspeed kullanıyorum ve 1 aydan uzun süredir ping tabiri caizse leş gibi. Şikayet ediyorum bizde sorun yok diyorlar. Neyse konumuza dönelim bu illetten bıktım ve sağlayıcı değiştirmek istiyorum. Geçiş yapmadan önce tahmini bir ping değeri olsun istedim. Sizden ricam Denizli'de bulunup (||18.197.29.1||vie.valve.net||lux.valve.net||) adreslerine tracereroute ping ne olursa paylaşırsanız sevinirim sağlayıcı ile beraber. Hemde ufak çaplı bir veritabanı oluşmuş olur. Bende değerler şu şekilde kablolu olarak yapıldı.


O
5 yıl
Netspeed Ping Problemi
İyi günler 1 ay kadardır netspeed kullanıyorum ve son birkaçgündür ping değerleri sapıttı. Online oyun oynamak imkansız hale geldi benzer bir sorun yaşayan varmı? Oyun farketmiyor PUBG, CSGO, LoL, Rainbow 6 hepsinde durum aynı. Ayrıca ping değeri normal gibi görünüyor ama oynamak imkansız. Facebook üzerinden defalarca destek talabinde bulundum ancak verdikleri cevap aynı bizde sorun yok.
O
6 yıl
Netspeed ve Packet Loss
Selamlar pazartesi günü türknetten netspeede geçiş yaptım ancak çok fazla packet loss ve ping spike olmaya başladı. Türknette iken böyle bir sorun yoktu. Bu sorunu çözelbilirmiyim? Ping sonucu soldan sağa doğru kullandığım vpn sunucusu, modem, tt santrali(sanırım).

O
7 yıl
Crc Değeri Hakkında
Öncelikle merhaba arkadaşlar son 1 aydır loglara ne zaman baksam çok yüksek değerde crc oluyor ve online oyunlarda (genellikle csgo) sürekli %2 packet loss ile oynuyorum arada artsada hiç 0 olmadı şuan. Eskiden böyle değildi 4 aydır şehir dışındaydım ve gelmeden önce vdsl e geçiş işlemi başlattım bununla alakası varmıdır? Bilgisi olan varsa sevinirim zira müşteri hizmetleri birşey bilmiyor. Normal bir gezintide saatte yaklaşık olarak 30000 crc değeri artıyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle