Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
14 Ağustos 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
34 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
12 yıl
Enslaved, Kargo Dahil 20$ Play-Asia'da.
Play-Asia geçen hafta 25$'a New Vegas dağıttıktan sonra bu hafta da boş durmadı ve Enslaved: Odysey to the West oyununu 16.9$'a satışa çıkardı. Kargo dahil 20.8$ ediyor.

Oyun Asia versiyon fakat paketi haricinde Türkiye'de satılan versiyondan hiçbir farkı yok. Oynamak isteyenler bence kaçırmamalı.

http://www.play-asia.com/

Ana sayfada kampanyayı görebilirsiniz.
12 yıl
Forum'daki sayaçlı reklamlar
Selamlar

Forum'da konular arasında gezerken sayaçlı şekilde 8 saniye süresince sizi bekleten reklamlar bazen kitleniyor. Mesela oğlen 1'den beri foruma ulaşamıyorum. Reklamı geç diyorum fakat gene aynı ekrana geri dönüyor ve öylece kalıyor. Daha önce de birkaç kez başıma geldi, hit sayısını arttırıp parayı cukkalama olarak yorumlamıştım fakat bu kadar uzun süre (yaklaşık 4-5 saat) beklettikten sonra artık bunun arkasında kötü niye olmadığını, bir hata olduğu düşünmeye başladım.

Bu sorunun çözülmesi gerekiyor, foruma ulaşamıyoruz.
12 yıl
Star Ocean: the Last Hope International Paylaşım Başlığı
Arama yaptım fakat bu oyunla alakalı PS3 bölümünde bir konu bulamadım.

Star Ocean, tri Ace tarafından tasarlanan bir Square Enix oyunu. JRPG oyunları tarihini pek bilmem fakat önce Famicom daha sonra PSone ve PS2 ile tavan yapmış ve adını en iyiler listesine yazmayı başarabilmiş bir seri Star Ocean serisi.

Serinin son oyunu Last Hope 2009 senesinde 360'a, daha sonra geliştirilmiş bir versiyonu ile 2010'da PS3 kullanıcılarına sunulmuş. Geliştirilmiş versiyonun (International) ilk ve en önemli artısı diskin içinde ingilizce dublaj ile beraber japonca orijinal dublajın da bulunması, 360 versiyonunun eksilerinden biri de bu idi, ayrıca birkaç yeni soundtrack de eklenmiş ve ps3 bluray kullandığından dolayı disk değiştirme gibi can sıkan bir özellik de yok.

Ben serinin son oyunu Last Hope haricinde başka bir oyununu oynamadım.

Öncelikle belirtmem gerekir ki, JRPG'nin ben turn bazlısı makbuldur arkadaş. SO'da combat'lar gerçek zamanlı oluyor, zaten serinin kendine has özelliği bu imiş. İlk başlarda ne oluyoruz lan, nerdeyiz bu kadar kargaşa içinde özellikleri nasıl kullanacağım diye bocaladım fakat sonra alışıyorsunuz. Gerçek zamanlı olmasından dolayı combat içinde özellikle boss savaşlarında lideri değişerek (ha bu arada 4'lü bir grup halinde dolaşıyorsunuz ve sadece liderinizi kontrol edebiliyorsunuz) kritik müdahalelerde bulunamıyorsunuz. Bundan dolayı combat öncesi taktik kısmında adamlarınıza tek tek ayar çekmemiz gerekiyor. Combat'lar zor değil fakat ne yaptığınızı bilmeyerek, x tuşuna spam'layarak ilerlerseniz boss'larda fena bocalayabilirsiniz. Ama henüz ikinci boss zorladığı için kısa sürede alışacağınıza garanti verebilirim.

Combat haricinde haritayı gezerken diğer birçok örnekte olduğu gibi SO da haritada belli noktalara gidip gelen düşmanlarınıza temas etmenizle devreye giren combat sistemini kullanıyor. Dolayısıyla isterseniz sağdan soldan kaçarak, düşmanları pas geçebiliyorsunuz.

Bunun dışında grafikler belki türün en iyi değil fakat rahatsız edici de değil, ben gayet memnun kaldım. Atmosfer çok iyi diyemeyeyeceğim bina içi gibi yerler haricinde dış mekanlarda birçok element eksik gözüküyor, sesler de ortalamanın üzerinde.

Artı olarak gezegenlere geminizle yolculuk ederken mesleklerinizle alakalı, plan'lar, tarifler "icat" edebiliyorsunuz, bunun gibi "private action" gibi combat dışı birçok element sizin oyuna tutunmanızı sağlıyor. Hikaye de bir JRPG'den beklenecek şekilde ilgi çekici.

Geçen hafta oynamaya başladım, toplam 12 saatte sadece 2 tane boss kestikten sonra oyunun en aşağı 40 saatlik bir oyun olduğu kanaatine vardım diyebilirim. :)

Dolayısıyla benim gibi bu oyuna başlayan, tecrübelerini aktarmak isteyen veya takıldığı noktaları paylaşmak isteyenleri bu başlığa beklerim.


12 yıl
FIFA Interactive WC 2010 Finalistlerinde 2 Türk
Bildiğiniz gibi bu sene de EA, FIFA IWC düzenledi. 21 Nisan itibarıyle finalistlerin duyurulduğu turnuvada biri Türkiye'den diğeri Almanya'dan iki Türk'ü görüyoruz. 32 finalist yarın İspanya Barcelona'da kozlarını paylaşacaklar. Tam listeyi aşağıda görebilirsiniz. Ayrıca linkini verdiğim siteden sağdaki News kısmında finalistler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

32 Grand Finalists announced
(FIFA.com) Wednesday 21 April 2010


After ten dramatic live qualification events and two incredibly tough online seasons the final 32 names for the FIFA Interactive World Cup 2010 Grand Final have been confirmed.

3 previous FIWC champions are among the pack of elite EA Sports™ FIFA 10 gamers that will descend on Barcelona on 1 May. At stake at the Barcelona Grand Final is the title of FIWC10 Champion; $20,000 USD in prize money; a trip for two to the FIFA World Player Gala 2010 and a host of other prizes.
FIFA IWC Finalistler Haberi

İlkay Akbaş

Ayhan Altundağ

Daha önce açıldıysa affola.
12 yıl
Saturn'de Aral'ın fiyatını çektiği oyunlarda ekstra indirim.
Bugün yayınlanan kataloglarına göre, 3 gün boyunca bazı PS3 ve PSP oyunlarındaki indirim yapılmış.

Medal of Honor: Airborne, Skate 2, Mirror's edge gibi 13 farklı PS3 oyunu 49 lira'dan satışa sunulmuş.

NBA2K10, PES2010, NFS: SHIFT ve Tekken 6 gibi bazı hit PSP oyunları da 49 lira ila 59 lira arasında fiyata sahip.

Ayrıca 120 GB PS3Slim, paket harici ekstra bir adet Dualshock 3 gamepad ve Uncharted 2 oyunu ile beraber 889 liraya satılıyor.

KYNK

Bilgilerinize.
12 yıl
Başımıza taş mı yağacak? DS oyunlarında müthiş fiyatlar!
Merhaba arkadaşlar

İşim gereği teknoloji mağazalarını sık sık ziyaret ettiğimdem dolayı D&R veya Mediamarkt gibi mağazalardaki oyun reyonlarını da inceliyorum.

Geçen hafta Mediamarkt Beylikdüzü mağazasından Advance Wars: Dark Conflict oyununu 19,99 liraya satın aldım.

Bugün de Forum İstanbul D&R'de FF Tactics: A2, Dragon Quest: the Chapters of the Chosen, Ace Attorney: Trials and Tribulations ve Ninja Gaiden: Dragon Sword gibi oyunları 19,99 liraya görünce tek kelimeyle şok oldum. Tabi akabinde hepsini satın aldım.

Eve gelince yurtdışı alışveriş sitelerini inceledim fakat oradaki fiyatlar D&R'dan daha pahalı kalıyor. Genelde Türkiye'de DS oyunlarının 99 liradan başladığını düşünürsek, ne oldu da böyle kaliteli oyunların fiyatları çok aşağılara çekildi?

Bu durumdan haberi olan var mı ve bu çılgınlığın devamı gelecek mi?

Haberi olmayanlar için de paylaşım başlığı olsun.
12 yıl
God of War 3 Trophy'lerinde bizi bekleyen sürpriz!
Oyunu 13'ünde bitirmeme rağmen Platinum almak için kendimi zorlamayan birisiyim. Fakat Platinum almadığımız için kaçırdığımız bir sürpriz var gibi görünüyor.

 God of War 3 Trophy'lerinde bizi bekleyen sürpriz!

Normalde "???" işareti olarak gözüken Platinum trophy'i hak ettiğiniz zaman açıklama kısmında "Spartans Stand Tall" adlı bir sitenin linki veriliyor.

 God of War 3 Trophy'lerinde bizi bekleyen sürpriz!

Bu siteye girildiği zaman ekranı tamamen kaplamış şekilde yağan bir yağmur görüyoruz. Aslında yerden ışıkla beraber birşeyler yansıyor fakat tam olarak seçilemiyor.

 God of War 3 Trophy'lerinde bizi bekleyen sürpriz!

Aynı şekilde ekranın sağ üst kısmında Spartalılara özel olduğu belli olan bir simge var. Bu simgenin sağdan sola doğru ilk çeyreği kırmızı (tahminen kan) ile kaplanmış durumda, geriye kalan 3 çeyreklik kısmı ise boş.

Şu durumda acaba o kırmızı olan bölgenin 3 God of War oyunu ile dolduğunu düşünebilir miyiz? Ve bu işaretler Sparta'lıların hikayesinin henüz bitmediğini ve yeni bir God of War oyunu görebileceğimizin göstergesi olabilir mi?
12 yıl
Stig: Oyundan çıkardığımız bir Titan Boss DLC ile geri dönebilir.
 Stig: Oyundan çıkardığımız bir Titan Boss DLC ile geri dönebilir.


GoW3 yönetmeni Stig Asmussen'in Kotaku Talk Radio'ya verdiği bilgiye göre, normalde oyunun sonuna eklenen fakat daha sonrasında gereğinden fazla çaba ve zaman harcandığından dolayı oyundan çıkarılan bir Titan Boss dövüşü ileride eklenecek bir DLC ile bedava oynanabilecek.

Asmussen yaptığı açıklamada normalde oyunda birçok Titan boss'unu olduğunu fakat bunları ekleyebilmek için aşırı kaynak ihtiyacı ve aynı şekilde zaman kaybı olduğu için birçoğunu oyundan çıkardıklarını söyledi. Özellikle oyunun sonlarında ekledikleri titan dövüşü neredeyse tamamladıklarını fakat oyunun sonunun daha kişisel bir son olmasını istediklerin dolayı bu sahneyi kestiklerini söyledi. Bu "neredeyse" tamamlanmış boss dövüşünün de ileride bedava olarak PSN'den indirebileceğini belirtti.

Bakalım ne zaman ortaya çıkacak bu kimliği belirsiz boss fight. Ben oyumu Atlas olarak kullanıyorum, sizin düşünceleriniz nelerdir?

KYNK
12 yıl
God of War 3 Demo ve Final sürüm karşılaştırması
Eurogamer sitesi e3 demo ile oyunun son halini karşılaştırmış. Görüntülerdeki kalite farkından ziyade oyunun FPS'sinde de ciddi bir artış gözüküyor. Linkteki sayfadaki resimlerle ve videolarla kendi gözünüzle karşılaştırabilirsiniz. Anlaşılan Santa Monica hiç boş durmamış.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-godofwariii-demo-vs-retail-blog-entry


Not: O kadar çok GOW3 başlığı açılıyor ki, daha önce açılmıssa affola.
12 yıl
The Tester'ı izleyen var mı?
 The Tester'ı izleyen var mı?İki hafta önce PSN üzerinden gösterime sunulan TV kanallarında gördügümüz Wipeout tarzında bir yarışma The Tester.

Bu yarışma sonucunda kazanan kişi Sony oyun studyolarında maaşlı olarak tester olabiliyor. Tester, tasarım kısmında olan oyunları oynayarak hataları geliştirici takıma bildirme görevini üstlenmiş kişilere deniyor.

İlk bölümü geçen hafta verilen programda, 3 kişilik bir juri tarafından her bölümde aday kişiler bazı testlere tabi tutuluyor. Bu test, ilk bölümde "iki resim arasındaki farkı bulun" tarzı bir uygulamaydı. Şişman bir hatun ile Barnie denilen eleman elendi.

Bu hafta ise adayları 3'er kişilik takımlara böldüler. Tek kişinin direktif verdiği diğer iki kişinin gözleri kapalı olarak bir balona girdiği bu oyunda, gözleri bağlı arkadaşların, elinde megafon ile direktif veren kişinin yardımıyla spesifik bir noktaya gitmesi istendi.

Bu bölümde juriye, God of War ve Twisted Metal oyunlarının yaratıcısı David Jaffe de katıldı. Her ne kadar programı sunan taş abla, kendisi için "guest" dese de bir sonraki bölüm kısmında 3. bölümde de David Jaffe'nin jurilik yaptığını gördüm. Son bölümde elenen arkadaşla diyaloga "goof, you screwed up!" gibi bir giriş başlayarak zaten hemen tarzını belli etti. :)

Ben iki bölümdür keyif alarak izliyorum. Özellikle yarışma haricinde adayların bulunduğu evde aralarındaki diyaloglar ve ara sahnelerle diğer yarışmacıları çekiştirmelerini izlemek eğlenceli. Yarışmadaki favorim ise Big D, kendini çok iyi ifade edebilen, aldığı sorumlulukların altında ezilmeyen tam bir lider profili çiziyor. Amped'ın da hastasıyız.

 The Tester'ı izleyen var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle