Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
07 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
TurkNet hız yükseltme hakkında?
Yaklaşık bir buçuk senedir TürkNetteyim dönem dönem sıkıntılar yaşadım. Geçen sene 2 ay kadar akşam saati stabil olmayan internet kullandım vs en son 2018 kasım başında başlayıp 2 hafta kadar süren günde 20 30 kere kopmalı internet kullanıyordum 20 yi aşkın arıza kaydıyla baskılar sonucunda onu da düzelttiler muhtemelen port arızasından kaynaklanıyordu. En büyük yaşadığım sorunlar bunlardı onun dışında gayet stabil bir internet kullanıyorum. çok nadiren kesintiler felan oluyor.

Hat değerlerim aşağıda 1 gün 10 saattir bağlı gözüküyorum bundan önceki oturum 10 günlüktü CRC sayısı 2 ydi hat değerleri aynı şekildeydi. Yazın değerler daha iyi durumdaydı Max rate 135 mbitler civarındaydı. Hizmet başlangıcında da 135 mbit civarlarındaydı. Şimdi daha detaylı bilgi sahibi olanlara sormak istediğim şey aynı hat değerleriyle modemin alabileceği max rate 135 mbit civarlarındayken 50 mbit ile hizmete başlatmalarının sebebi ne olabilir? Ben aldığımda 35 mbit sınırlaması yoktu daha kötü değerler daha yüksek hızlar alan insanlar var genel olarak bölgenin altyapısı telekom çalışanları da baya iyi. İkincisi şu an üst pakete geçmek istesem online işlemlerden geçemiyorum üst paketin hızı da 50 mbit gözüküyor. Kayıt bıraktım 5 gün sonra bölgede ortalama 55 mbit veriyoruz dediler. Halbuki değerler öyle söylemiyor. Acaba baskı yapsam arttırma şansım var mıdır?

Mevcut max rate genelde 105 - 120 mbit arası gidip geliyor diğer değerler genelde hep aynı 0.1 altı üstü durumda.


TurkNet hız yükseltme hakkında?
5 yıl
TürkNet Hız Sorunum 2 Aydır Çözülemedi!!
Öncelikle herkese merhaba.

TürkNet serüvenim yaklaşık 3 ay önce 1 haziranda başladı. İnternetteki olumlu yorumlar kadar olumsuz yorumları bende gördüm ancak yine de başvurumu yaptım. Firmayla ilk sorunumu, ilk iki faturamın tarafıma iletilmesinden sonra yaşadım. Başvuruyu internet üzerinden yapıp kart bilgilerimi verip otomatik ödeme talimatı vermiştim. Ancak tarafıma yansıtılan ilk iki fatura, kart hesabımda herhangi bir sorun bulunmamasına rağmen ödenmemiş. Bankayla görüştüm kendileri tarafından herhangi bir sorun olmadığını söylediler. (Turkcell yaklaşık 3 senedir sorunsuz olarak bu karttan çekiyor faturalarımı.)

TükNet'le olan görüşmemizde ise karttan tutarın çekilmeye çalışıldığını ancak ödemenin sağlanamadığını söylendi. Sorunu bankaya attılar ya da limit müsait değildir demeye getirdiler. Ancak burada bankada bir sorun olsa ya da limitim yeterli olmasa diğer faturalarım ödenmez. Sorun TürkNet tarafında gözüküyor. Bende uzatmadım faturanın son ödeme tarihinde eski talimatımı iptal ettim yeni talimat verdim ve ödeneceğini düşünüp konuyla daha fazla ilgilenmedim. Sonuçta talimatlı faturalar son ödeme tarihinde çekilir, bende talimatı tekrar son ödeme tarihinde verdim.

Ancak yaklaşık 8 gün sonra tarafıma hattımın kullanıma kapatıldığı mesajı geldi. Yani faturalar ödenmemiş. Bende hemen uygulama üzerinden ve internet üzerinden Online İşlemler ile ödeme yapmayı denedim lakin ödeme işlemi sorun benim tarafımda olmadığı halde gerçekleştirilemedi. (Sistemsel hata verdi sürekli.) Daha sonra ödemeyi banka üzerinden yaptım ve TürkNet ile iletişim kurdum, tarafıma bir sonraki fatura da 24 TL açma kapama ücreti ve gecikme faizi uygulanacağını söylediler. Bende sorunun benim tarafımda olmadığını anlattım durumu izah ettim ancak bir şey yapamayacaklarını söylediler. Bende hizmetin iptali için dilekçeyi göndermelerini istedim doldurup geri göndermek için.

3 gün sonra TürkNet tarafından arandım iptal sebebimi sordular bende durumu izah ettim. Telefondaki kişi de bana mağduriyetimi gidermek ve iyi niyetlerini göstermek için 3 ay boyumca toplamda 90 TL lik bir indirim sağlayabileceklerini söyledi. 3 ay boyunca her ay faturama 30 TL indirim sağlayacaklardı. ilk ay 24 TL açma kapama ücreti yansıttılar. Yani bana 66 TL lik bir indirim sağladılar. Bende bu durumdan sonra dedim demekki TürkNet küçük hesaplar yapan bir firma değilmiş. Meblağ benim için önemli değildi yani 24 lira ne beni ne onları zengin eder. Lakin sorun bende değildi. Sorun bende olsa hiç sesimi çıkarmazdım zaten. Bu TürkNet'le yaşadığım ilk sorun ve TürkNet'in çözüm odaklı bir firma olma yolunda ilerlediğini gösteren bir adımdı benim için.

Şimdi gelelim diğer kısıma sorunum gayet açık ve anlaşılabilir.

21 Ağustos tarihinden itibaren akşamları saat ortalama 21:00 ve 24:00 arası internet hızımda ve pingimde inanılmaz tutarsızlıklar yaşıyorum. Normalde 4 - 5 ms sabit ping alırken 100 lere 80 lere fırlıyor. Downloadım 45 - 48 arası çıkarken peş peşe yaptığım testlerde birinde 3 mbit çıkarken birinde 2 mbit birinde 20 mbit çıkıyor. Bu sorun için 21 Ağustos tarihinde arıza kaydı bıraktım. Ertesi gün mesaj attılar arızanız giderilmiştir diye. Ancak tabiki giderilememiş akşam tekrar aynı sorunla karşılaştım. Tekrar arıza kaydı oluşturmadım biraz bekleyeyim böyle bir sorunum yoktu belki altyapıda sıkıntı vardır şikayetler artınca düzeltilir diye üstüne düşmedim. Bazı günler sorunsuz geçerken bazı günler işkence gibiydi. Artık sorun kanser edicek düzeye gelmişiti suyu çıktı anlicağınız.

Bende 7 Eylül tarihinde 2. arıza kaydını bıraktım. Ertesi gün aradılar sorununuz çözüldü hız değerleriniz normal diye. Akşam tekrar aynı durumu yaşadım tabiki de sorun çözülmemiş. 8 Eylül tarihinde 3. arıza kaydını bıraktım. Cuma gününe denk geldiği için 11 Eylül Pazartesi günü sabah aramışlar açamadım telefonu. Sonra SMS atmışlar "internet erişiminizde teknik bir sorun bulunamadı" diye. Ayrıca daha sonraki aramamda öğrendim sorun kullanıcının iç tesisatından kaynaklıdır diyip kaydı kapatmışlar. Defalarca belirttim iç tesisatımı kontrol ettim modemimi kontrol ettim sorun benden kaynaklanmıyor diye.

İç tesisatımı TürkNet aboneliğine başlarken yani 3 ay önce yeni çektim ankastreden modeme kadar. Abonelik başlangıcında TürkTelekom'dan geldiler rica ettim anksatreden hızı ölçtüler sabit 50 mbit geliyordu. Tesisatta yine sorun çıkmasın diye CAT 6 NEXANS marka kablo kullandım tesisatı kendim yaptım jack larını bağlantılarını vs her şeyini kendim yaptım bu konularda gayet yeterli bilgiye sahibim. Modemi başka PC de test ettim yok hiç biyerde sorun yok. Ben bu interneti daha önce hız düşüşü yaşamadan alabiliyorsam. Neden 1 aydır alamıyorum? Neden bu soruna bir çözüm bulunmuyor? Müşteri hizmetlerini arıyorum ya telefon kesiliyor yarıda kalıyor ya da bana hep aynı şeyleri söylüyorlar. Önlerinde bir metin var aynı şeyler... Her aramamda güncelleme yapıyorlar hiç bir şey değişmiyor. Bugün gelen sorun bulunamamıştır mesajından sonra öğlen tekrar aradım müşteri hizmetlerini dedimki SMS gelmiş böyle böyle diye anlattım durumu hop telefon kesildi bir daha...

Tekrar aradım anlattım yeni bir kayıt açın mesai saatlerinde bir teknisyenle görüşme şansım olur sorunu hep akşamları yaşıyorum sabaha kalıyor diye. Hat değerlerim normal olduğu için kayıt açamıyorlarmış. Akşam tekrar aradım anlattım tekrar telefon kesildi... Sinirden elim ayağım titrer hale geldim. Anlattım ve bu sefer başka türlü bir çözüm üretmelerini istedim yönetim birimine ya da yetkili birilerine bağlamasını istedim söylediklerine göre bu sefer benimle diğer kayıtlardaki gibi değil de yetkili birileri ulaşıcakmış. Bakalım beklemedeyim ama umudum yok açıkçası. Ben internet hizmetini almadan önce Hız ve AKN Sorgula - TurkNet adresinden oturduğunuz adrese göre verilebilecek hız sorgulamasını yaptım 50 mbit alabiliyordum, şu an aynı sorgulamayı tekrar yapıyorum kapı numarasını alt katı seçiyorum alabileceğim max hız 35 mbit gözüküyor :) 3 ayda noldu da bu adresin alabileceği hız düştü?

Bence abone sayısı arttığı için trafik teslim noktasından sonra TurkNet bu trafiği kaldıramıyor o yüzden yeni gelenlere de alabileceği hız 50 değil 35 çıkıyor. Bu durumu acilen düzeltmeleri lazım bu dalgalanma sorununu yaşayan kişi sayısı az değil. Güzel kampanyalarla girdiler ama devamı böyle olacaksa hiç girmeselerdi daha iyiydi. Durumu buradan sizlere bildiririm ama sanmıyorum ki çözülsün. Yani yukarıdaki durum karşısında çözüm odaklı bir davranış gösterip bu sorunu nasıl çözemiyorlar anlamıyorum. Aşağıya ilgili SS leri ekliyorum.

11 Eylül tarihindeki hız testlerim ve sonuç ortada:
http://www.speedtest.net/results.php?sh=b853d12e7d6c65dc17e0a29bd7f30d9f&ria=0

Modem hat durumu:


Turknet tarafından gelen SMS ler:
8 yıl
ASUS Fan Xpert 2 Sorunu Yardım!!
Sorunu araştırdım ama ne forumda ne de başka bir yerde rastlamadım.

Sistemimde Ai Suite 2 kurulu ancak Fan Xpert 2 açılmıyor. Windows u başlatıp Ai Sute i ilk kez açıp fan Xpert i açarsam bu hatayı veriyor:Hatayı kapattıktan sonra Ai Suite donuyor işlem yapamıyorum. (bilgisayar değil sadece Ai Suite donuyor)
Sonra tekrar aynı hatayı veriyor ve program düzeliyor.

Bu hatalardan sonra tekrar açtığımda bu sefer aşağıdaki hatayı veriyor:Ai Suite i sağ alt taraftan sağ tıklayıp Exit yaptığımda tekrar bu hatayı veriyor. Ai Suit i açtığımda tekrar başa sarıyor aynı döngü. Açıkçası bi çözüm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada bir şey daha sormak istiyorum anakartıma bir adet fan bağlı (sıcaklık değeri ölçen girişe takılı) ancak Sensor Recorder uygulamasında sıcaklık değeri gözükmüyor sadece rpm değeri gözüküyor.


9 yıl
Acil Laptop Önerisi
Arakdaşlar 3 4 aydır donanımı fazla takip edemiyorum max 1500 tl bütçe var önerebileceğiniz oyunlarda çok sıkıntı yaratmayacak bi laptop var mı? Kuzenime alıcaz.
9 yıl
4 silindirli 250cc leri özleyenlere gelsin
9 yıl
PSU Tavsiyesi!
INTEL CORE I7 3770K 3.4 GHz CPU / ASUS MAXIMUS V FORMULA / GSKILL 16GB (2x8) RIPJAWS X 1866MHz CL10 1,5V DUAL KIT / ASUS HD 7970 DIRECTCU II TOP 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.1 / WD 1TB CB 64MB 7200RPM HDD / CM HAF XM 922 MID TOWER CASE / LG GH24NS95 DVD-RW

Bu imzadaki bütün ürünler elimde sadece psu yok 1000 lik ya da 850 lik alıcam aşağıdakilerden

CM SILENT PRO M2 SILVER 80+ 1000W PSU

CM SILENT PRO M2 SILVER 80+ 850W PSU

850 lik yeter mi yoksa 1000 lik mi alayım bilemiyorum 2 3 sene sonra cf de yapabilirim bunu da göz önünde bulundurursanız iyi olur birde kasada 5 tane fan var.
SSD ile su soğutma da eklicem o.c tabiki olucak bunlara 850 lik ya da 1000 lik hangisini tavsiye edersiniz?

Cf yi yapmazsam ssd ve su soğutma ile beraber 850 lik yeter mi dar boğaz olur mu? Teşekkürler.
9 yıl
Gtx Titan çıkınca Gtx 680 ler ucuzlar mı?
topladığım sistemde asus gtx 680 i seçmiştim sizce titanın çıkmasını beklemeli miyim fark olur mu?
9 yıl
f/p sistem topladım olmuş mu?
9 yıl
16GB (2x8) Ripjaws X mi 16GB(2x8) Trident X mi?
arkadaşlar ram konusunda bu ikisi arasında kararsız kaldım trdident voltajı 1.65 olan bi ram ayrıca 2400 MHz ripjaws ise 1.50v ve 1866 MHz arada 120 liralık bir fark var. Sizce bu farkın hakkını verebilir mi ayrıca tridentin şekli hiç güzel degil
9 yıl
asus gtx 670 directcu ii top hiçbiyerde yok yardım!!!
arkadaşlar diğer herşey tamam bu kartı bulamıyorum vatanda top olmayan versiyonu var almışken top versiyon almak istiyorum nerden bulabilirim bir de yurt dışı konusunda tecrübesi olanlar yardım ederse sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle