Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
30 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme (?)
206 (Bu ay: 11)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
Sahte evrak ile araç satışı (işin içinde noterler de var)
No Fear 'korkusuzlar' çetesi çökertildi.

İstanbul ve 8 ayrı ilde kiralık araçlara sahte evrak düzenleyerek anlaşmalı oldukları noterlerde satarak 5 milyon lira vurgun yapan No Fear 'korkusuzlar' çetesi çökertildi. Aralarında 6 noter katibi, 1 polis memuru ve 1 uzman çavuşun da bulunduğu 26 kişi gözaltına alındı. Çetenin en az 500 kişiyi mağdur ettikleri ve 5 milyon liranın üzerinde vurgun yaptığı tespit edildi. Dolandırıcılık çetesinin otomobil vurgunu dışında günlük kiraladıkları evleri de yine sahte evraklarla başkalarına kiraya verdikleri de ortaya çıktı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine son yılların en büyük dolandırıcılık çetesini takibe aldı. Çete üyelerinin oto kiralama şirketinden kiraladıkları otomobillerin GPS'lerini başka bir akü yardımıyla otomobilden çıkardıkları, daha sonra anlaşmalı oldukları noterlerde sahte evraklarla kendi adamlarının üzerine satış yaptıkları tespit edildi. Otomobil el değiştirdikten sonra internet üzerinden satıyorlardı.

ÇETEDEN OTOMOBİLLERİ ALAN POLİSİ ŞİKÂYET ETTİLER

Yapılan teknik takipler sırasında Mali polis çetenin aynı yöntemle kiralama şirketinden alarak noterde satış yaptıkları sırada otomobili bir çekici yardımıyla çetenin elinden aldı. Bu yöntemle 6 otomobil çetenin elinden kurtarıldı. Bunun üzerine çete üyeleri polis karakoluna giderek otomobilimiz çalındı diyerek şikayetçi oldu.

GÜNLÜK KİRALIK EV VURGUNU

Çetenin otomobil vurgunu dışında günlük kiraladıkları evleri de yine sahte evraklarla başkalarına kiraya vererek milyonlarca liralık haksız kazanç yaptığı tespit edildi.

İSTANBUL VE 8 AYRI İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Liderliğini Mustafa B., Serdar B. ve Serpil D.'nin yaptığı çeteye yönelik İstanbul ve 8 ayrı ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Aralarında 6 noter katibi, 1 polis memuru ve 1 uzman çavuşun da bulunduğu 26 kişi gözaltına alındı. Çete üyesi 7 kişinin yakalanması için operasyonlara devam ediliyor.

Kaynak:https://www.haberturk.com/no-fear-korkusuzlar-cetesi-cokertildi-2286559
5 yıl
Mahkemeden "sol şerit işgali" hakkında karar!
ANTALYA 100. Yıl Bulvarı’nda sol şeridi sürekli ve keyfi olarak işgal ettiği gerekçesiyle fahri trafik müfettişi tarafından hakkında ceza tutanağı düzenlenen ve Antalya Trafik Denetleme Şubesi tarafından 235 TL idari para cezası kesilen otomobil sürücüsü kararı mahkemeye taşıdı.

Sürücünün idari para cezasına yaptığı itirazı değerlendiren Antalya 1. Sulh Ceza Hâkimliği, itirazın 15 günlük yasal süre içinde yapıldığını vurguladı. Trafik Denetleme Şubesi, işlemin hukuka uygun olduğunu belirterek itirazın reddini istedi. Dosyayı inceleyen ve celse açılmasına gerek görmeyen mahkeme, taleplerle ilgili şu tespitlerde bulundu:

MAHKEME KARARI BOZDU

“Dosya incelemesinde Antalya ilinde her 3 şeridi işlek yollardan biri olup şehir içi hız sınırlaması olan 100. Yıl Bulvarı’nda söz konusu aracın sol şeridi sürekli ve keyfi olarak ihlal etmesinin söz konusu olamayacağı anlaşıldığından itirazın kabulü ve idari para cezasının kaldırılmasına karar verilmiştir.”

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/235-liralik-trafik-cezasi-na-itiraz-etti-iste-mahkemenin-sol-serit-karari-41075530
5 yıl
Ters yönden ölümüne gazlayan motorcuların sonu !!!
5 yıl
"11890 Alo Hasar Sorgulama Servisi" hizmete girmiş
11890 Alo Hasar Sorgulama Servisiyle Araç Hasar Kaydı Sorgulaması Artık Çok Kolay
2018 Ekim ayı içerisinde hizmete sokulan 11890 Alo Hasar Sorgulama servisiyle almak istediğiniz aracın plaka ve şaşi numarasını söyleyerek araç hasar kaydı ve bir çok detayı kolayca öğrenebileceksiniz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, rehberlik işletmecilerinden Pluss Telekom ile yeni bir işbirliğine gitti. Buna göre, 11890 Çağrı Merkezi aracılığı ile vatandaşlar "araç hasar, araç detay, değişen parça, trafik ve kasko poliçe, kaza tespit tutanağı, hasarı ödeyecek sigorta şirketi ve vefat edenlere ait hayat poliçesi" bilgilerine, kolayca ulaşabilecek. 11890 Çağrı Merkezinin 1 Ekim 2018 tarihinde faaliyete geçmesinin ardından 2019 yılı sonuna kadar 400 kişilik istihdam sağlaması hedefleniyor.

ARAÇ HASAR KAYDI SORGULAMASI ÇOK KOLAY OLACAK

Sahibi olmak istediği aracın hasar geçmişini öğrenmek isteyenlerin kullanabileceği en kolay yollardan birisi de 11890 Çağrı Merkezini aramak olacak. 2018 Ekim ayı içerisinde hizmete sokulan 11890 Alo Hasar Sorgulama servisiyle araç hasar kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirmek oldukça kolay. 11890 numarasını aradığınızda karşınıza çıkan Hasar Danışmanınız sizden sorgulamak istediğiniz aracın plakasını veya şaşi numarasını alarak sorgulama yapıyor ve sonucu size okuyor. Buna ek olarak dilerseniz kendi cep telefonunuza veya belirteceğiniz başka bir cep telefonuna sorgulama sonucunu ücretsiz olarak SMS ile iletiyor.


ARAÇ HAKKINDA BİR ÇOK BİLGİYİ ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Araç Detay Sorgulaması Çağrı Merkezi Hizmeti ile dilediğiniz aracın marka ve modelini, hangi illerde tescilinin olduğunu, kasko bilgilerini, trafiğe çıkış tarihini, plaka değişimi olup olmadığını, araç türündeki değişim listesini, son sahip bilgisini ve süresini öğrenebilirsiniz. Hasar kaydı olan araçlar için ayrıca Değişen Parça Sorgulaması Hizmeti de alabilirsiniz. Dilediğiniz aracın geçmişte değişen parçalarını, parçaların orijinal olup olmadığını, parçanın kaç adet olduğunu, kaza tarihini, tamirat anındaki kilometre bilgisini, toplam değişen parça tutarını, toplam işçilik tutarını öğrenebilirsiniz.

KASKO YAPTIRILMAYAN DÖNEM BİLGİLERİNİ ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

11890 Çağrı Merkezi ile ayrıca Kaskosuz Dönem Sorgulaması Hizmeti de alabilirsiniz. Dilediğiniz aracın trafiğe çıkış tarihini ve trafiğe çıkış tarihinden bugüne kadar kasko yaptırılmayan dönem bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bu hizmetlere ek olarak hasarı ödeyecek şirket sorgulaması, poliçe sorgulaması, tutanak sorgulaması ve vefat eden için hayat poliçe sorgulaması hizmetlerini de alabilirsiniz.


Kaynak:https://www.haberler.com/11890-alo-hasar-sorgulama-servisiyle-arac-hasar-11334614-haberi/
Ekleme: Hizmetin internet sitesi varmış:https://11890.com.tr/
5 yıl
Akaryakıt pompasında promosyon devri kapanıyor mu?
Akaryakıt sektörü, artan döviz kuru ve girdi maliyetlerinde ortaya çıkan finansman baskısını azaltmak için çare arıyor. Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre kâr marjları düşen bayiler, Ankara’da enerji yönetiminin kapısını çaldı. Bayiler, akaryakıtta promosyonların kaldırılmasını istedi. Promosyonların ek maliyet oluşturduğundan yakındı.

İKİ TÜR PROMOSYON UYGULANIYOR

Akaryakıt alışverişlerinde iki tür promosyon uygulanıyor. Banka ile akaryakıt dağıtım şirketi anlaşıyor. Bu bankanın kredi kartıyla söz konusu dağıtım şirketine bağlı bayilerden üst üste belli tutarda yapılan akaryakıt alış-verişlerinde müşteriye öngörülen miktarda ücretsiz benzin ya da motorin veriliyor.

Diğer bir yöntem de sadakat kartları. Müşteri, aynı dağıtım şirketine bağlı bayilerden akaryakıt satın aldıkça, sadakat kartına “bonus” birikiyor. Bu bonuslar karşılığında ücretsiz belli miktarda akaryakıt alıyor.

EPDK İNCELİYOR

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), konuyu hukuki yönden inceliyor. EPDK’nın, hukuken bir engel görmemesi halinde piyasa dinamiklerini de dikkate alarak, promosyonlara son verebileceği belirtiliyor. Kurumun bu ay içinde bir karar vermesi bekleniyor.

Kaynak:https://www.haberturk.com/akaryakit-pompasinda-promosyon-donemi-kapaniyor-2179861-ekonomi
5 yıl
Gelsin cezalar!!!
İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge doğrultusunda artık jandarma dahil resmi ve sivil polis ekipleri, kurallara uymayan sürücülere trafik cezası yazabilecek.

Bakanlığın 100 günlük eylem planı çerçevesinde hayata geçirilen uygulama, bir genelge dahilinde tüm illere gönderilirken, Mersin'de de uygulamaya ilişkin saha çalışmalarına başlandı. Uygulamanın özellikle trafik kazasına ve can kayıplarının artmasına neden olan seyir halinde cep telefonu ile görüşme, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme, makas atma ve emniyet kemeri kullanımına yönelik olduğu bildirildi. Bu konularda sadece trafik ekiplerinin tek başına yeterli olamayacağı kanaatinin oluşması üzerine, eylem planındaki hedeflere ve yürütülecek kampanyanın amacına ulaşması için tüm kolluk birimlerinin bir seferberlik ruhuyla etkin bir mücadele içerisine girdikleri kaydedildi. Uygulamanın asıl amacının ise tüm sürücülere, güvenli trafik bilinci alışkanlığının kazandırılması olduğu vurgulandı.Mersin'de 6 bin polise 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' dağıtıldı

Genelge doğrultusunda Mersin'de de 6 bin polise eğitim verildikten sonra 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' dağıtıldı. Trafik polislerinin yanı sıra artık kentteki tüm polis memurları da seyir halinde cep telefonu ile görüşen, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştiren, makas atan ve emniyet kemeri kullanmayan araç sürücülerine 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' düzenlemeye başladı. Düzenlenen bu tutanaklar, kontrol edildikten sonra Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı ile birlikte araç sahiplerine gönderilecek. Mersin'de 1 hafta önce başlayan uygulama kapsamında, şu ana kadar yaklaşık 800 sürücüye cezai işlem uygulandığı bildirildi.Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/bakanlik-81-ile-gonderdi-artik-hepsi-ceza-yazabilecek-40975226
6 yıl
9 Aylık takip sonucu 56 gözaltı, Ankara (Polatlı)-Eskişehir-Zonguldak - hele şükür !!!
Sonunda patlamış. Detaylar aşağıda.

Ankara merkezli 3 ilde ağır hasarlı araç satan dolandırıcılara yönelik gerçekleştirilen operasyonda 56 kişi gözaltına alındı.

Ankara’nın Polatlı ilçesi merkezli olarak ağır hasarlı otomobil satan dolandırıcılara yönelik Ankara, Eskişehir ve Zonguldak’ta operasyon düzenlendi.

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri internet üzerinden satış yapan şebekeyi 3 bin 500 vatandaşın şikayeti üzerine izlemeye aldı.

Polis ekiplerinin 9 ay boyunca izlediği şebekeye yönelik sabah saatlerinde başlatılan operasyon kapsamında 3 ilde toplam 56 şüpheliye ait adreslere ve iş yerlerine eş zamanlı baskınlar düzenledi.

Yapılan operasyonlarda çok sayıda ruhsatsız silah başta olmak üzere, bahsi geçen internet sitelerinde yer alan 115 tane satışa hazır ağır hasarlı araç, açık hatlı telefonlar, bıçak ile çok sayıda tabanca mermisi ele geçirildi. Gözaltına alınanların sorgusu devam ediyor.


http://www.ntv.com.tr/turkiye/ankara-merkezli-3-ilde-oto-dolandiricilarina-operasyon-56-gozalti,3z3t3HRydkeX0t8YgULvPw
10 yıl
Tebliğ süresi geçen trafik cezalarına itiraz ile ilgili güncel bilgi (10.10.2013) Ankara adliyesi
Herkese iyi akşamlar.
Son günlerde televizyon ve gazetelerde de sık sık okuduğumuz gibi yazıldıktan sonra araç sahiplerine aylar sonra gönderilen trafik cezalarına itiraz edilmesi konusunda bugün itibari ile yaşadıklarımı anlatayım ki herkese bilgi olsun.

06.03.2013 tarihinde bulunmadığım bir yerde aracımın plakasına hatalı park cezası düzenlenmiş ve 01.10.2013 günü tarafıma tebliğ edilmiştir. (Daha önce 2,5 sene önce gelen yine haksız cezayı paşa paşa ödediğim için buna itiraz etmek istedim) Öncelikle Sanal masa üzerinden bilgi istedim ve Ankara trafik denetleme şube müdürlüğünü aramamı söylediler. Aradım, cezaya konu olan fotoğraf bulunamadı dediler. Daha sonra bugün bizzat gittim "3. aya ait fotoğraf olmaz, trafik mahkemesine başvurun" yanıtını alınca arkamı dönüp çıktım.

Ankara adliyesi, trafik mahkemesi kapısına gittiğimde fotoğrafta görülen yazıları duvarlara asmışlar bile. Benim konum tebliğ süresinin gecikmesinin yanında cezaya ait fotoğraf talebimden dolayı dosyamı teslim ettim. Bu arada dosya: Ankara Barosu odasından alınan karton dosya, sadece 0,50 tl. (dilekçemi daha önce hazırlamıştım)

Bu arada işim olduğundan sabah teslim edemediğim dosyayı öğleden sonra yaklaşık yarım saat kuyruk bekleyerek teslim ettim. Gidecek olan varsa sabah erkenden orada olmasında fayda var. Zaten sırada bekleyenlerin çoğu tebliğ süresini göz önüne alıp başvurmak isteyenlerden oluşuyordu.

Millete sanki su faturası gelir gibi ceza yağmış herkese kazasız belasız ve cezasız günler dilerim.


 Tebliğ süresi geçen trafik cezalarına itiraz ile ilgili güncel bilgi (10.10.2013) Ankara adliyesi
11 yıl
DH dükkan uygulaması çalışmıyor mu ?
12 yıl
Vay arkadaş! CS6 diye indirdim Fitness videosu çıktı :/Birde rar şifresi aradım bu dosya için


Neyse artık akşamları PS değil Fitness çalışırım

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle