Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
30 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
358898 Gün Cezalı
357028 gün 14 s. 56 dk.
Gönderiler Hakkında
5 yıl
Hat değerlerinde sorun mu var?
Son birkaç gündür ping değerleri normalde 70-80 arası aldığım oyunlarda 90+ olmaya başladı ve upload testlerde 0,6 civarı çıkıyor acaba kablolarda hasar falan mı var?

Hat değerlerinde sorun mu var?
8 yıl
Videonun sonunda şarkıyı bulana 1 haftalık sevap buff vericem
8 yıl
Modem arayüzünde gezerken bağlantı sınırlı olabiliyor. Lütfen Yardımm..
Amacım modemin firmwaresini güncellemek. Ancak dosyayı yüklediğimde modeme tekrar bağlantı kuramıyorum. Sınırlı oluyor. Reset atmadan da düzelmiyor. İndirdiğim firmware den de kaynaklanacağını zannetmiyorum. Çünkü mac adress engelleme ve diğer komutlarda da arada sınırı olabiliyor. Ne tür bir problem var yardımcı olabilir misiniz?

Asıl amacım şuan ki modem arayüzünde qos ayarı bulunmadığından, Firmware güncellemesi yapmak. Sanırım güncelleme olduktan sonra eklenecek. Ancak hiçbir şekilde yapmayı beceremedim. Teamwiver aracılığıyla laptopumdan sorunu çözebiliriz. Anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler..

Buda Modem arayüzü.


8 yıl
Christy Mack
8 yıl
Everest SG-1700 QoS ayarı Yardım...
Bu modemin QoS arayüzünde nasıl hız sınırlandırma işlemi uygulayabilirim.



Burada ne işlemleri yapmalıyım. Ağımda 2-3 laptop var. Ip ve mac adreslerini bilmeme rağmen bir sınırlandırma getiremedim. Yapmaya çalıştığımda, "Kaynak maske ile kaynak ip adresi eşleşmiyor" diye hata veriyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
8 yıl
Bu klipten ne anlamalıyız ?


Benim tek anladığım 3:20'den sonra beyaz kum, motor, yol, tabanca ve finalde havai fişek(patlama) . Ben mi fazla derine indim yoksa
8 yıl
[SON DAKİKA] TWITTER YASAĞI SONA ERDİ..




Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Twitter'a erişim engellendiğini içeren mahkeme kararını kaldırdı. Sorgulama ekranında "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından uygulanan bir karar bulunamadı" ifadesi yer alıyor.

TİB'in internet sitesinde twitter.com'un yasaklanmasına nedne olan mahkeme kararları tamamen kaldırıldı. Böylece TİB'in internet servis sağlayıcılara Twitter'ın yasaklanmasına neden olan mahkeme kararlarının kaldırıldığını bildirmesi gerekiyor. Bu işlemin ardından Twitter'a erişim tekrar sağlanmaya başlanacak. Bu işlemin ilerleyen saatlerde gerçekleştirilmesi bekleniyor.



Başbakanlık'tan bir yetkili, Twitter'ın erişimin engellenmesi kararının kaldırıldığını söyledi. TİB, çeşitli kullanıcıların hesaplarının askıya alınması yönünde farklı mahkemelerden alınmış kararları Twitter'ın dikkate almadığı gerekçesiyle, 20 Mart'ta Twitter'a erişimi engellemişti. Reuters'a bilgi veren yetkili, "Anayasa Mahkemesi kararı doğrultusunda Twitter'a erişim yasağı kaldırıldı" dedi.

Anayasa Mahkemesi'nin, sosyal medya platformu Twitter'a erişim engellenmesinin ifade özgürlüğünü ihlal ettiğine ve bu kararın kaldırılmasına ilişkin kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

KILIÇ: TİB'İN UYGULAMASINI UMUT EDİYORUZ

BİREYSEL başvuru dosyasını sonuçlandıran ve TİB’e “Twitter’ı derhal açın” görüşünü ileten Anayasa Mahkemesi’nin Başkanı Haşim Kılıç TİB'in Twitter üzerindeki mahkeme kararlarını kaldırmasından önce, “Geçmişte verdiğimiz ihlal kararlarının tamamında ilgililer gereğini aynı gün yaptılar. TİB’in de bu kararı uygulamasını umut ediyoruz” dedi.

Anayasa Mahkemesi’nin “Derhal açın” kararının üzerinden 24 saat geçmesine karşın TİB, herhangi bir adım atılmadı. Hürriyet'ten Deniz Zeyrek'in bu durumla ilgili sorularını yanıtlayan Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, şu mesajları verdi:

MAHKEMELER TEREDDÜT ETMEDİ

“Aldığımız kararın gereğinin yapılması bizim için çok önemli. Bireysel başvuru hakkı açısından çok önemli. Daha önce aldığımız ihlal kararlarının tamamı ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından 1 gün dahi bekletilmeden yerine getirildi. Uzun tutukluluk konusunda aldığımız kararları gönderdiğimiz mahkemeler de gereğini aynı gün yapma konusunda hiçbir tereddüt göstermedi, anında uyguladı.

UMUT EDİYORUM TİB DE GEREĞİNİ YAPACAK

Bireysel Başvuru Hakkı ile ilgili Anayasal düzenleme yürürlüğe girdiğinden beri verdiğimiz diğer ihlal kararlarının hiçbirinde de infaz sorunu yaşanmadı. Umut ediyorum ki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı da (TİB) gereğini yapacaktır.”

"GAYRI MİLLİ" İFADESİNE YORUM YOK

Başkan Haşim Kılıç’a Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay’ın Anayasa Mahkemesi’nin Twitter kararıyla ilgili yaptığı “Bu karar gayrı milli” yorumuna ilişkin ise sözkonusu ifadeyi duymadığını belirterek yorum yapmadı. Kılıç, “TİB kararı uygulamazsa ne yapacaksınız” sorusunu da yanıtsız bıraktı.

Karara imza atan bir AYM üyesi ise infazın gecikmesi ya da gerçekleşmesi halinde ortak hareket ederek kararlarına sahip çıkacaklarını ifade etti.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/26147186.asp
8 yıl
Youtube de gidici
Acmiyor suan arkadaslar arda gidip geliyor
8 yıl
Notebook kullanış önerisi->>>
Arkadaşlar günde yaklaşık 10 saat çivarı online oyun oynuyorum. Bu arada yatakta oynuyordum bu zamana kadar. Artık sırtıma, belime, enseme ağrılar girmeye başladı. Oyun oynama pozisyonumu değiştirmem gerek. Varsa sizin kullandığınız yöntemleri önerir misiniz ? (Masa var ama rahat edemiyorum masada)
8 yıl
96kbps ile online oyun oynamak mümkün mü ?
Oncelikle sunu soylemek istiyorum hattim vodafone ve aveyaya hattimi tasiyip 2gb sinirsiz paket yapmayi dusunuyorum. Oynuyacağim oyun aion. Guncellemeleri falan apartin yavas olan modemine baglanip yapmayi dusunuyorum. Sadece oyunu , telefonu modem olarak pcye baglayip oynamayi dusunuyorum. Tabi 96kbps ile oynanir mi. 12kb ye denk geliyormus galiba yinede denemek isterim. Bilgili arkadaslar yorum yaparsa sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle