Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
A

Teğmen
30 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
50 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
A
3 yıl
Gençliğe Çağrı - Kropotkin
A
4 yıl
Kedimize ÇOK ACİL KAN GEREKİYOR (İstanbul)
ÇOK ACİL KAN GEREKİYOR

Viral enfeksiyon hastalığından muzdarip, kan değerleri oldukça düşük olan kızımıza acil kan arıyoruz. Kan nakli için aşağıdaki kriterlere sahip en az 3-4 kedi bulmamız gerekmekte. Kan nakli acilen yapılmalıdır.

3-5 Yaş aralığı
Göz rengi yeşil
Tekir veya üç renk melez
Geçmişte viral enfeksiyon geçirmemiş
Aşıları tam olması gerekiyor.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar bana acilen ulaşabilirlerse çok sevinirim.


İstanbul etiler
A
4 yıl
Durmaplay'den Uzak Durun (blokeli kod satışı, Microsoft tarafından doğrulandı)
22 Şubat 2018 tarihinde 47.50 TL karşılığında "Windows 10 Pro" lisansı satın aldım. 2 gün önce ilk defa kullanmayı denediğimde "Geçersiz Ürün Anahtarı" hatası aldım ve canlı desteğe durumu bildirdim. Bana admin@ durma play .com'a mail atmamı söylediler ve konuyla ilgili detaylı bir mail attım. Ertesi gün dönüş sağlanmayınca tekrar durumu öğrenmek için canlı desteğe bağlandığımda "Keyler tek kullanımlıktır. Etkinleştirilmesi uyarısı iki şekilde çıkar, 2. defa kullandığınızda ya da Windows kurulumunun düzgün yapılmaıdğında. bu nedenle 1 ay önce aldığınız keyin kontrolünü sağlayamayız buradan" şeklinde dönüş yapıldı; ancak bu ürün anahtarı tarafımca daha önce kullanılmamıştı.

Durumla ilgili Microsoft Türkiyeyi aradım(0850 390 27 77). Online yükleme kimliği incelemesi gerçekleştirdiler ve girdiğim ürün anahtarının kullanılmadığını, microsoft tarafından bloke edilip geçersiz kılındığını bildirdiler(sahtecilik sebebiyle zannedersem). Bunun için ürün anahtarımın yenilenmesi amacıyla yeniden satış yapan firmayla görüşmem ve gerekliyse Sahte Yazılım Raporu(şu adrese yönlendirdiler: hhttps://www.microsoft.com/tr-tr/howtotell/cfr/Report.aspx Bu adreste ürün anahtarı, nereden alındığı vb. bilgiler talep edilmekte) göndermem gerektiğini ifade ettiler. (Sahte yazılım satışlarıyla ilgili rapor da gönderdim)

22 Şubat tarihinde satın aldığım Windows 10 Pro ürün anahtarımın(hiç kullanılmadı) geçersiz olması sebebiyle acilen yeni anahtar temin edilmesini talep ettim ancak hiçbir şekilde admin@ durma play .com mail adresinden tarafıma bir dönüş yapılmadı. Aciliyetten ötürü dün başka bir yerden satın alıp işletim sistemini kurdum.

Anlayacağınız o ki, hem geçersiz(blokeli, nereden nasıl aldıkları meçhul) kod satıyor hem de hiçbir şekilde dönüş sağlamıyorlar.

Uzak durun arkadaşlar. Canınız boşuna sıkılmasın. Alacaksanız n11 gibi siteler üzerinden alın ki sıkıntı olduğunda para iadenizi sorunsuz şekilde talep edebilin.

Ayrıca müşteri desteğindeki kişiler de profesyonellikten ve kurumsal yazışma adabından oldukça uzak. Esnaf ağzını da geçtim taksici ağzıyla sözde "online ticaret" yapıyorlar.
A
4 yıl
Bellway Limited Resmi Belgeleri - Kılıçdaroğlu'nun Açıkladığı Belgeler
Merhaba,
Bellway Limited hakkında Isle of Man resmi internet sitesinde yayınlanan resmi belgeleri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz:
http://arbak.io
A
6 yıl
Gerçek Hayata Dayalı Rol Yapma Oyunu
Selamlar,

Daha önce hiç ilgilendiniz mi bilmiyorum ancak gerçek hayata dayalı çeşitli çoklu oyunculu rol yapma oyunları bulunmakta(RPG). Yalnız RPG'den kastım Metin2 gibi sürekli bir şeyler öldüreceğiniz, item kasacağınız, belli bir monotonluğu geçemeyen türden oyunlar değil.

Sanal bir evrende(genellikle günümüzde geçen), başka oyuncularla birlikte, kendinize bir karakter hikayesi ve hayat planı hazırladığınız, çeşitli alanlarda uzmanlaştığınız(meslekler), çalıştığınız, yatırımlar yaptığınız, yeri geldiğinde illegal faaliyetlere katıldığınız ve kendi hayal gücünüze bağlı olarak hayatınızı şekillendirdiğiniz bir oyundan bahsediyorum.
İstediğiniz kişi olabilir, istediğiniz iş ile uğraşabilirsiniz.

Bu tarz oyunları zamanında çok aradım. Second Life gibi bazı oyunlarla karşılaştım ancak bu oyunlar ya gereğinden fazla komplikeydi ya da oyunda yer edinmek çok zordu. En sonunda SAMP camiasında aradığımı buldum.

GTA San Andreas'ı bilirsiniz, çoğunuz muhtemelen oynamıştır. SAMP ise San Andreas'ın multiplayer oynanabilmesi için 10 yıl önce kodlanan ve hala geliştirilmekte olan bir uygulama.
Bu oyunda yabancı RPG sunucuları gerçekten bu konsepti oturtmayı başardı ve oldukça eğlenceli bir hale getirdi. Türkiye'de ise maalesef platformun durumu pek iyi değil. Sunucular genellikle uzun vadeli ve belli bir çizginin dışına çıkıp özgün olmayı başaramıyor. Sunucu açmak zor çünkü iyi bir yazılım bilgisi, zaman ve sabır gerektiriyor. Bir RPG modunun kodlanması en az 8-12 ay arası sürüyor. Diğer oyunlarla kıyaslandığında sunucudan para kazanmak pek mümkün değil, genelde masrafları cebinizden karşılıyorsunuz.

Yine de bu bir tutku. Yıllardan beri geliştirdiğim bir ar-ge dokümanım vardı. Son 1 yıldır işten arta kalan zamanlarda sunucu modunu geliştirmek için uğraşıyordum. Son dönemde artık iyice bu projeye yoğunlaştım.
Oyunun Türkiye'de belli bir oyuncu kitlesi var ancak bu kadar emek verdiğimiz bir projede daha geniş bir kitleye ulaşmak istiyoruz.
Yalnız, oyun zeka, hayal gücü ve eğitim gerektiriyor. Oyunda yer alacak bir kişinin Role Play kurallarını bilmesi, rol akışını takip edebilmesi ve ne olursa olsun yapılan rollere uyması, düzeni bozmaması gerekiyor. Tecrübe de bu konuda çok önemli.
Role Play bilgisi olmayan bir kişiyi oyundaki düzeni bozmaması için oyuna almıyor ve oyunda rollere uymayan kişileri barındırmıyoruz.

Oynaması, öğrenmesi zor bir oyun, evet. Öğrenildiğinde ve bu oyuna başlangıç yapıldığında ise gerçekten keyif alınacak ve ucu sonu olmayan bir dünya.

Şimdi benim sorum şu: Biz bu oyunu nasıl daha geniş kitlelere yayabiliriz? İnsanların ilgilerini nasıl çekebiliriz? Rol yapmayı öğreten çeşitli materyaller ve videolar hazırlamayı düşünüyoruz, sunucuya girebilecek kadar bilgiyi bu yolla verebiliriz; ancak bu kişilere nasıl ulaşırız?

Merak edenler için projemizin geliştirici forumu:http://dev.indiest.net
Sunucu testlerine katılmak için tester kaydı yapabilirsiniz:http://tester.indiest.net

Sunucunun açılacak asıl sitesi henüz çizimde, sunucu tahminen Mayıs 2017'de açılacak.
A
6 yıl
Öldükten Sonra Kadavra Bağışı Yapmak
Merhaba,

Öldükten sonra vücudumun kadavra olarak kullanılmasını istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekir bilgisi olan var mı acaba? Ölüm şekli ve vücudun durumu önemli midir?

Dini sakıncasını sormuyorum.

Konu dışı özel'e konu açtım lütfen ciddiyetsiz yanıtlar yazmayınız.
A
6 yıl
Benzinli Jeep Grand Cherokee (1995) Yakıt Sarfiyatı
Merhaba,

Yakın zamanda bi araç almayı planlıyorum. Hem şehir içi(İstanbul) hem de kamp, yayla vb. etkinliklerde kullanabilmek için 4x4 araç aramaktayım. Şuan karar kıldığım, çok beğendiğim, bütçeme de uygun olan araç Grand Cherokee zj 1995-1999 arası modelleri.

Yalnız bildiğiniz gibi bu model yakıt sarfiyatından ötürü çoğunlukla LPG'li kullanılıyor. İkinci elde uygun fiyata LPG takılmamışını bulmak da pek mümkün değil. Hem LPG'nin motor ömrünü azaltmasından(20 yaşında, LPG ile kullanılmış bir araç için sanırım bu biraz problemli olacaktır) hem de şehir içinde kapalı otopark kullanma sıkıntısından dolayı(bu benim için çok önemli) LPG'li araç bakmıyorum. Bir tane 95 model 5.2 benzinli, temiz kullanıldığını düşündüğüm(resimlerden gördüğüm kadarıyla, gidip henüz görmedim) bi araç buldum. Fiyatı da bütçeme aşağı yukarı uyuyor. Ancak bu aracın şehir içi/şehir dışı km'de kaç kuruş/tl yakacağı konusunda hiç bilgim yok. Tecrübeli arkadaşlar beni bu konuda bilgilendirebilirler mi acaba? LPG ile benzin arasında ne kadar fark söz konusu olur?
A
6 yıl
Çığlık Sesleri Geliyor
Beyler yeni yıla girdik etraftan kesintisiz çığlık sesleri geliyor. Bi insan yeni yıla girdi diye kafayı yer mi a...
A
6 yıl
Bu Şarkının Adı Ne? (Tanıdık, Güzel Ama Adı Pek Bilinmeyen)
A
7 yıl
Ushanka Nereden Bulurum [SS'li]
Selamlar,

Malum kış geldi. Kış kampı için ushanka aramaya başladım. Ushankaları Türkiye'de nereden bulabiliriz bilgisi olan var mı acaba? Komünist ablemleri söküp kullanmayı düşünüyorum

Merak edenler konuya yazsın bulunca mesaj atarım.

Edit:
Beyler şu adresten buldum çok güzel modeller ve armalar var sipariş verdim:
Donanımhaberden gördüm geldim yazarsanız arkadaş anlarhttps://www.facebook.com/ushankaci/

Ushanka SS:

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle