Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
19 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
118 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Döngüyü kuramıyorum!
Soru aslında MATLAB sorusu ancak loop mantığı C dilinde de aynı olduğu için bu bölüme konu açtım. Umarım konu doğru yerdedir. Aşağıda yazacağım problem için loop mantığını kuramıyorum.Yukarıda resmini attığım şekilde elimde üç denklem var, gördüğünüz gibi bu denklemlerdeki değişkenlerin her biri aslında birbirine bağımlı. Benim elimde aynı zamanda wx, wy ve wz için initial değerler mevcut, aynı zaman delta T'nin initial değeri ve nasıl artması gerektiğini de biliyorum. Amacım wx, wy, wz değerlerinin zaman değiştikçe değişimini hesaplamak ve grafiğe dökmek.

Atıyorum bir kod yazdım wx'i, zamanı 0 saniyeden 5400 saniyeye 0.1 0.1 arttırarak hesaplıyor. Daha sonra farkettim ki benim yazdığım kodda wx'i zaman değişkeniyle hesaplarken wy ve wz değerlerini sabit ve initial değeri olacak şekilde alıyor. Benim yapmak istediğim şey wx bir adım işlendiği anda aynı zamanda wy'nin de bir adım işlenmesi yine wy arttığı anda wz'nin de bir adım işlenmesi.

Soruyu çözmekten ziyade nasıl bir mantıkla hareket etmem gerektiği hakkında yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
5 yıl
CS:GO sürekli serverdan atıyor.
Rekabetçi maç atarken 4-5 dakikada bir serverdan atıyor ve yeniden bağlana tıklayarak giriyorum olay sürekli olduğu için çok can sıkıyor. Daha önce böyle bir problemle karşılaşan varsa yardımcı olabilir mi?
edit : oyunu yedekledim sildim tekrar yükledim sorun düzelmedi.
edit 2 : internet bağlantımın stabil olmamasından kaynaklanıyormuş başka modem takınca düzeldi konu silinebilir.
5 yıl
Satılık Rütbesiz Seçkin Hesap
En son rekabetçi 20 ocak 2016 tarihinde atıldı,seçkin hesaptır,bakiyede 5.23 TL ve envanterde 7-8 liralık item var.25 TL'ye satıyorum ilgilenen olursa PM atsın.Ödeme eft/havale şeklinde veya değerinde skin karşılığında olabilir.Oyun ve steam içi SS ;


Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
5 yıl
ITU'de irregular olarak okumus olanlar
ITU'de irregular okumus,okuyan ya da okuyacak olan varsa ders secimi konusunda yardimci olacak varsa PM atsin lutfen.
5 yıl
IDEFIX Para Iadesi?
Idefixten 1 hafta once bir siparis vermistim,siparis 1 haftadir hazirlanma asamasindaydi ve hic bir ilerleme yoktu.Ben de siparisi iptal ettim,iptal edildigine dair mail geldi fakat hala para iadesi yapilmadi.Onlarca mail attim hic birine donmediler,gittim musteri hizmetlerini aradim ona da cevap veren yok.Ilk defa Idefixten siparis vereyim dedim basima gelen ise bak simdi nasil bir yol izlemeliyim?
6 yıl
Bu liste açıkta kalır mı?
Merhabalar , tercih listem bu şekilde.Açıkta kalma riskim var mı? Bir de sıralamam 18.900 sizce hangi program tutar?


6 yıl
Bu Özelliklere Uygun En İyi F/P Kulaklık
Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar, uzun zamandır kullandığım kulaklığım arıza vermeye başladı ben de yeni bir kulaklık arayışına girdim.Aşağıdaki özelliklere uygun F/P kulaklık önerilerinizi bekliyorum.
Bütçe 150-200 TL arası.

İlk olarak oyun oynamak, müzik dinlemek ve film izlemek için aynı kulaklığı kullanacağım.Anladığıma göre oyuncu kulaklıkları ile müzik dinlemek için kullanılan kulaklıklar arasında dağlar kadar fark var, fakat benim iki kulaklık almak için yeterince bütçem yok.Bu nedenle en iyisi olsun demiyorum ama alacağım kulaklığın en azından oyun ve müzik alanında iyi performans vermesini istiyorum.
İkincisi herhangi bir ses kartım yok onboard olarak kullanıyorum lütfen önerileriniz bu çerçevede olsun.
Üçüncüsü kulaklık kulak üstü olacak ve mikrofonlu bir kulaklık istiyorum.Kulaklığın mikrofonunun ahım şahım olmasına gerek yok fakat sesin az gitmesi vs. sorunlarla uğraşmak istemiyorum.En azından oyun içi ve skype konuşmalarında tatmin edici olsun.
Son olarak kulaklık uzun saatler boyunca kulağımda kalacağından dolayı olabildiğince hafif olması ve kulağımı sıkmaması benim için önemli.
6 yıl
LG BP730 Blu Ray player hk.
Arkadaşlar ben bu blu ray oynatıcıyı almak istiyorum biraz da 4K özelliğinden dolayı fakat iki siteye baktım ve fiyatlar arasında uçurum denecek kadar fark var
http://www.teknosa.com/urunler/110130610/lg-bp730-3d-wi-fi-4k-blu-ray-player burada 197 TL olan ürün
http://www.gold.com.tr/lg-bp730-4k-ultra-hd-full-smart-3d-blu-ray-dvd-player_u burada 598 lira bu konuda bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirler mi beni veya önerebileceğiniz 200-300 lira arası 4k özellikli blu ray oynatıcılar?
6 yıl
pkk'nın istanbul'u yakmakla tehdit etmesi
Ekside gördüm paylaşayım dedim aksam aksam iyi güldüm.

28 aralık 2015 pazartesi 11:55
istanbul - anf
istanbul apocu gençlik inisiyatifi yaptığı açıklama ile direnişi türkiye metropollerine yayma çağırısı yaptı. son dönemde yaptıkları eylemlerin bilançosunu açıkladı.

istanbul apocu gençlik inisiyatifi tarafından yapılan açıklamada, akp’nin savaş politikaları ve kürdistan’da uyguladığı devlet terörüne dikkat çekildi. “faşist t.c. devletinin kürdistan'da yürüttüğü savaş politikaları artık çok farklı bir düzeye gelmiştir” denilen açıklamada devamla şunlar kaydedildi. “30 günlük bebekten tutalım, 80 yaşındaki dedeye kadar; çocuk, genç, kadın, yaşlı, hamile demeden soykırımı esas alan bir saldırı devreye sokulmuştur. açık bir şekilde kürt halkına savaş başlatmış ve yok etmeyi amaçlamıştır. ancak akp’ni ‘ak’saray’da yaptığı hesaplar, kürdistan’da tutmadı, tutmayacak. akp kürdistan’da apocu gençliğin ve yurtsever kürdistan halkının görkemli direnişine çarpmıştır.''

direnişin bundan sonra türkiye metropollerine yayılacağı uyarısı yinelenen açıklamada devamla şunlar belirtildi; “şunu herkes çok iyi bilmelidir ki, kürdistan'da savaş varsa türkiye metropolleri açık bir şekilde yakılıp yıkılacaktır. başta istanbul olmak üzere türkiye'nin birçok metropolünde apocu gençlik, faşist t.c. devletinin korkulu rüyası olacaktır. akp ve erdoğan’ı yürüttüğü savaş politikalarına bin pişman edeceğiz.”

kürdistan’daki direnişi türkiye metropollerine yayma çağırısının yapıldığı açıklamada devamla şu hususlara dikkat çekildi. “içinde apocu ruh bulunduran bütün apocu gençlik ve yurtsever halkımız başta istanbul olmak üzere türkiye'nin bütün metropollerinde kendi inisiyatifleri ile her türlü eylemi gerçekleştirebilir. kürdistan yanıyorsa, türkiye cehenneme dönüştürülmeli. sözün bittiği bu dönemde, her türlü eylem meşru bir hak halini almıştır. ”

açıklamada son olarak yapılan eylemlerin bilançosu verildi. verilen bilançoda;

136 otomobil ve 7 otobüs, 30 banka ve atm ile ırkçı kişilere ait işyeri, beyoğlu semt konağı ve üç okulun ateşe verildiği belirtildi.

ayrıca gerçekleştirilen eylemler sırasında yaşaman çatışmalarda, 12 akrep tipi zırhlı araç ve toma’nın darbelendiği duyuruldu.
6 yıl
MGE - LE - LEM arasi Pre arkadaslar ariyorum!
Selam arkadaslar ben LEM'im.Birlikte oynayabilecegim efendi saygili CS' nin sadece oyun oldugunu unutmayip bunun bilincinde oynayan arkadaslar ariyorum PM yoluyla iletisime geçebilirsiniz.
Profilim :http://steamcommunity.com/id/hknatas/
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle