Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
07 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
76 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
4 ay
Herhangi Bir Alanda Öğretmenlik Okuyup Başka Alanda Öğretmen Olunabilir Mi?

Merhaba ben Fransızca Öğretmenlik bölümündeyim. İngilizcem iyi, özel sektör için yanına bir dil daha katmak adına Fransızca Öğretmenliği seçtim. Ben KPSS'yi de denemeyi düşünüyorum ama aklımda bir soru var. Ben Fransızca'dan mezun olduktan sonra İngilizce öğretmeni olabilir miyim? Eğer olabilirsem KPSS Alan Sınavlarında İngilizce'ye girmem yeterli mi?

4 ay
Gigabyte Seri No Garanti Öğrenme

Merhaba, elimde Gigabyte GTX 1660 Ti ekran kartı var ama bu kartın faturası felan yok. Üzerindeki seri no üzerinden satın alındığı mağazayı veya garantisi var mı yok mu öğrenebilir miyim?

6 ay
Cayma Bedeli Problemi

Merhabalar. Bugün apartmanıma SuperOnline fiber geldi. 130 TL'ye 100 Mbps teklif verdiler. Beni mevcut olarak TTNET'te 50 Mbps 135 TL paketini kullanıyorum. Taahhütümün bitmesine 10 ay kaldı. Geçenlerde bir haber okumuştum 12 ay sonrasında cayma bedeli iadesi yapılmış bir kişiye mahkeme tarafından. Daha sonra biraz daha araştırdığımda DonanimHaberi'n 2018 yılında Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı ile yaptığı videoyu izledim. Orada Başkan bey 12 ay sonrasında cayma bedeli ödemeden taahhüt iptalinde bulunabilirsiniz diyor. Şimdi ben taahhütümü bozarsam herhangi bir ücret ödeyecek miyim? TTNET bana 1400 TL cayma bedeli çıkarttı bugün aradığımda. Emin olamadım.

8 ay
Samsung 65TU8000 HDR Sorunu

Merhaba, bu ürünü aldım. Genel olarak memnunum ama HDR içeriklerde parlaklık sorunu yaşıyorum, biliyorum TVnin nits değeri yeterli değil. Ben bu HDR özelliğini nasıl kapatırım? Biraz bakındım da herhangi bir şey bulamadım. Veya Netflix gibi programlarda HDR kapatma taktiği felan var mı?

9 ay
Üst Pakete Geçiş Yapamıyorum

50 Mbps VDSL paketteyim, sorgulattırdığımda 74 Mbps'ye kadar altyapımın desteklediğini öğrendim. Kampanyam dahilinde 75 Mbps'lik bir paket yok 100 Mbps var. 100 Mbps'ye geçip 70 Mbps almayı düşünüyordum ama geçiş yapamazsınız diyorlar, hattımın illa 100 Mbps desteklemesi lazımmış. Altyapısının desteklediğinden fazla paketlere sahip arkadaşlarım var, onlarda TT herhangi bir sorun yaşamadılar. Beni niye geçirmiyorlar anlamadım. Ne yapmam lazım? Bunun bir yolu var mıdır?

2 yıl
Knight Online İçin Minimum Gerekli Parçalar Nedir?
Merhaba, elimde Core 2 Quad Q9400, 4 GB RAM, HD 3650, 120 GB SSD var. Sizce bu parçalar knight onlinede maradon/pk için yeterli midir? Yoksa degiştir dediginiz bir parça var mıdır?
2 yıl
Knight Online İçin Minimum Gerekli Parçalar Nedir?
Merhaba, elimde Core 2 Quad Q9400, 4 GB RAM, HD 3650, 120 GB SSD var. Sizce bu parçalar knight onlinede maradon/pk için yeterli midir? Yoksa degiştir dediginiz bir parça var mıdır?
2 yıl
Upload Hızım 8 Mbps Olmuş
Merhaba 50/5 hızım varken bugün modemi kapatıp açtığımda uploadımın 8'e çıktığını gördüm. Herkeste artış var mı? Birde elektrik kesintisinde veya modemi kapatıp açtığımda 40-45 Mbps hız geliyor. 52'ye kadar alabilmeme rağmen nadiren 50-51 veriyor. Ben bunu TTNET'i arayıp sabitleyebilir miyim? SNR Margin değeri her hızda 8.2 dB gösteriyor. 40 ikende 8.2 dB, 50 ikende 8.2 dB gözüküyor. Ama herhangi bir packet loss/kopma sorunu yaşamıyorum.

2 yıl
50 Mbps Alamıyorum
Geçmeden önce sorduğumda 50 Mbps'yi sorunsuz alacağım söyleniyordu. Bende 50'ye geçtim ama en fazla 40 Mbps alıyorum. Normalde 35 Mbps kullanıyordum. Herhangi bir ek yok. Ankastreden direk bağlanıyorum ama eski DSL kablosu. Kablo değişimi bu durumu düzeltir mi? Eğer yapacak herhangi bir şey yok ise geri 35 Mbps'ye geçiş yapacağım.
2 yıl
TT Sözleşmem Bitiyor Öneri Lütfen
Mevcut olarak TT'den 35 Mbps 80 TL kullanıyorum. Temmuzda bitiyor. Bugün aradılar, Aynı hızda 115 TL'ye devam edelim dediler. Fazla geldiği için onaylamadım.
Çoğu firmaya baktım bana göre pahalı fiyatlara satılıyor. Var mı sizin önerdiğiniz bir paket? TT olmak zorunda değil. En az 35 Mbps olsun yeterli benim için.
TT altyapısı 65 Mbps'ye kadar destekliyor gözüküyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle