Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
30 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
41 üye
Görüntülenme (?)
63 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Casper Nirvana C900.7700-8TG0X 3.198,99TL
Cihaz clevo marka ama üzerine casper basılmış. Monster markasının çoğu ürünü de clevo. Fiyatı diğer sitelerden uygun. Güzel bir cihaz bence. Tek eksiği SSD. Hatta bu kategoride geçerli çek falan bulunursa süper olur.
https://www.hepsiburada.com/casper-nirvana-c900-7700-8tg0x-intel-core-i7-7700hq-8gb-1tb-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000ANTNU
https://www.akakce.com/notebook/en-ucuz-casper-nirvana-c900-7700-8tg0x-i7-7700hq-8-gb-1-tb-gtx-1050-fiyati,199124440.html
4 yıl
İlginç Bir Sorun
Birkaç aydır ilginç bir sorun yaşıyorum. Vae olmama rağmen yapa gibi internete çıkıyorum. Bu çok sorun sayılmaz aslında. Herhangi bir performans sorunum yok.

IP adresimi alakasız şehirlerden alıyorum. Hatta bazen verdiği IP adreslerini sorgulayınca net bir konum da söyleyemiyor.

Birkaç fotoğraf ekleyeyim
Bu nasıl mümkün oluyor?
4 yıl
Hat taşıma ve sonrası
Merhaba

Vodafone faturasız hattımı Türk Telekom faturalıya taşımak için başvuru yaptım. Türk Telekom tarafından geçiş günü bilgisi mesajı geldikten sonra Vodafone dan da mesaj geldi. Bakiyemin bittiğini diyordu. Halbuki vardı. Online işlemlerden bakınca 1.87₺ telsiz vergisi olarak 5 tane çekmiş. Yani 9.35₺ mı aldı. Ne yapabilirim?
4 yıl
Uygun tarife arayışı
Merhaba

Tivibu 1TL kampanyasından yararlanmak istiyorum. Vodafone dan hattı taşıyacağım. Önemli olan konuşma. İnternet ve SMS önemsiz. En uygun tarife hangisi? Bulduğum kadarıyla şanslı 2gb falan var. Daha hesaplı bir tarife mevcut mudur?
4 yıl
128GB KingDian USB Bellek 15.79$
4 yıl
Bluetooth Fare Önerisi
Merhaba

Bluetooth bir fare almak istiyorum. Bütçem en fazla 200 lira civarı. Kendiliğinden bataryalı veya pil ömrü uzun olan f/p ürünü arıyorum. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
5 yıl
Değişik bir sorun
Merhaba

İlk önce ulaşılabilir hız 8 den 1,3 gibi değerlere düştü. Sonra arıza kaydı bırakınca gelip ilgilendiler ve eskisi gibi oldu. Şu anda da tekrar düştü. Acaba port mu arızalı? Port değişimi mı istemem lazım?
5 yıl
HDD den SSD ye geçiş hakkında
Merhaba

Windows lisansı ve kurtarma bölümü olan bir dizüstü bilgisayara sahibim. Şu anda HDD üzerine kurulu her şeyi. SSD aldım. HDD yi SSD ye kopyalamak istiyorum. Sonrasında da CD yerine herhangi bir diski takacağım. Bunun için internette rehberler mevcut. Fakat sorum şu. Ben bu kopyalama işlemini yaptıktan sonra yeni almış olduğum SSD yi şu an HDD nin bulunduğu yere almam lazım mı? Diyelim değişiklik yapmadım. HDD asıl yere takılı SSD CD yuvasına. Bios ekranından boot cihazı olarak SSD seçsem sorunsuzca HDD de olan Windows kısmını silebilir miyim? Nasıl yapmam lazım.

Karışık anlatım yaptıysam özetle şu;

Bilgisayarimda HDD takılı. Lisanslı Windows var. Ben bunu SSD ye aktarıp HDD yi ikinci disk olarak kullanmak istiyorum. Sırasıyla ne yapmam lazım?
5 yıl
GTX 1050 Hakkında
Biliyorsunuz ki masaüstünde olan GTX 1050 modeli 2GB. Fakat dizüstü tarafında 2GB ve 4GB seçenekleri mevcut. Bu 2GB ile 4GB arasınsa ne kadar performans farkı var?
5 yıl
SSD Hakkında
Merhaba

Yurt dışından SSD aldım. HDSentinel ve CrystalDiskInfo programları ile diske baktığımda HDSentinel diskin sağlık durumunun %80 olduğunu söylüyor. CrystalDiskInfo ise %100 diyor. Hangisine güvenmem lazım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle