Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Onbaşı
17 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
360175 Gün Cezalı
357025 gün 9 s. 15 dk.
Gönderiler Hakkında
9 yıl
Bugün benim ve
Eşimin doğum günü...

En güzel hediyemi aldım.

Teşekkürler FENERBAHÇE'M...
9 yıl
MAALESEF, SEN BÖYLESİN FENERBAHÇELİ KARDEŞİM!
Bu ülke topraklarının asırlardır süren hastalığıdır Batı hayranı olup, oranın düşünce sistemini uygulayamamak. Batıya hayranızdır ama zihniyet hep doğudur. Ve yıllardır bunun sıkıntısını yaşarız toplum olarak. Bu durum o kadar sirayet etmiştir ki bize kurtulamayız. Futbolumuzda, kendi takımımızda bile bunu yaşarız. Hep Avrupa’dan takımları ve yaptıklarını örnek gösteririz ama mevzu bahis kendi takımımız olunca olay sadece örneklerde kalır. Biz yine bildiğimizi okuruz. Değerli Fenerbahçeli kardeşim bunu sen de yaparsın. Nasıl mı?

Ne zaman futboldan konu açılsa lafı dönüp dolaştırıp Alex Ferguson’a getirirsin. İlk 6 senesinde başarılı olamamasına rağmen görevde kalmasının sonucu olarak Manchester United’ın şu an bu noktada olduğunu söylersin. İstikrar dersin. Çok önemli dersin. Başarı için şart dersin. Hatta bazı bazı uzun yıllardır kupa kazanamasa bile Arsenal’i örnek gösterirsin. Arsene Wenger yıllardır bir kupa kazanamasa bile “Helal olsun Arsenal” dersin. Arsene Wenger’den vazgeçmedikleri için, istikrara sahip oldukları için översin. Ama söz konusu Fenerbahçe ve Aykut Kocaman olunca istikrar kelimesi senin için hiçbir anlam ifade etmez.

Bu aralar moda Dortmund ve Jurgen Klopp! Dortmund’un bu noktaya gelmek için ne zorluklar çektiğini, Klopp’un hangi yollardan geçtiğini, şu anki sistemin bir gecede oluştuğunu bilmezsin ama başarı var ya başarı. Bulduğun her başarıyı sahiplendiğin gibi bu başarıyı da sahiplenirsin. Gördüğün her başarıyı övdüğün gibi bu başarıyı da yere göğe sığdıramazsın. Ama söz konusu Fenerbahçe olunca 2 yıldır gözünün önünde gerçekleşen sıkıntıları görmezsin, görmek istemezsin. Aykut Kocaman’ın başarılarını hep küçümsersin. Aykut Kocaman’ın getirmek istediği sistemin oluşması gereken vakti ona tanımak istemezsin.

En büyük hayalin altyapıdır mesela. Barcelona en büyük idolündür. Ne de olsa altyapıdan kimler kimler oynamaktadır A takımda. Başarıyı altyapısına borçludur sana göre. Hadi dersin Barcelona olamasak bile bir Ajax neden olmayalım dersin. Ne de olsa Avrupa’nın en önemli altyapı geleneğine sahip kulüplerin başında gelir Ajax. Ama sen değil misin iki hatalı pas yaptı Gökay’ı ıslıklayan, iki çalım attı diye Okan’ı şımartan. Çünkü bu kulüplerin aksine senin geleneğinde bu yok, çünkü bu kulüplerin taraftarlarının aksine sen de bu sabır yok. Altyapıdan oyuncu çıksın istersin ama başarının da hemen gelmesini istersin. Bu ikisinin arasındaki çelişkiyi aşamazsın.

Dünya’nın en büyük teknik adamları kim deseler bir çırpıda sayarsın Mourinho, Ferguson, Guardiola’nın isimlerini. Mourinho, modern zamanların en büyük Real Madrid efsanesi Raul’u kulüpten gönderdiğinde ya da Real Madrid’i geçtim Dünya futbol tarihinin en önemli kalecilerinden biri olan Casillas’a 2. Kaleci muamelesi yaptığında “Koskoca Mourinho. Vardır bir bildiği.” dersin. Ya da Ferguson Roy Keane’i gönderdiğinde. Hadi diyelim bu teknik adamlar Aykut Kocaman’a göre çok daha kariyerli ve çok büyük isimler. Antonio Conte ikinci ligte bile Juventus’u bırakmayacak kadar kulübünü seven, kulübün sembol olmuş ismi Del Piero’yu Juventus’tan gönderdiğinde “Hoca kararıdır. Saygı duymak lazım!” dersin. Ama mevzuu kariyer ve başarı olarak bu isimlerin yanına bile yaklaşamayacak olan Alex ile yolların ayrılması olunca Aykut Kocaman’a ve kararına saygı göstermezsin. Hakaret edersin, küfür edersin, kin kusarsın.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de artık yılgınlık gösterirsin. Galatasaray’ın şampiyonluğundan sonra Fenerbahçe’nin bundan sonra Galatasaray karşısında duramayayacağını söylersin. Ama bu noktada hep örnek gösterdiğin Avrupa’ya bu kez dönüp bakmazsın. Baksan eğer şunu görürsün. Lyon 7 sene üst üste şampiyon oldu, her sene Şampiyonlar Ligi’nde oynadı, transferlerden akıl almaz paralar kazandı. Ama ne oldu diğer takımlar bitti mi? Ya da Lyon engellenemez bir büyüklüğe mi ulaştı!? Hayır. 2009’da Bordeaux vurdu ilk darbeyi. Arkasından 2010’da Marsilya, 2011’de Lille, 2012’de de Montpellier. Bu senede PSG! 7 sene üst üste şampiyon oldu Lyon ama bu sene ile beraber 5 senedir yok şampiyonluğu. Demem o ki rakibinin şampiyonluğu seni küçültmeyeceği gibi onu da engellenemez bir şekilde büyütmez. O nedenle Galatasaray’ın şampiyonluğunu gözünde büyütüp, argüman olarak kullanarak kendi takımını küçümseme, kendi hocana sırtını dönme.

Değerli Fenerbahçeli kardeşim. Maalesef sen böylesin. Ben böyleyim. Biz böyleyiz. Dost acı söyler ne yazık ki. Gelmedi mi artık değişmenin zamanı? Zamanı gelmedi mi artık gösterdiğimiz örnekleri kendimizde görmeye? Örnek gösteren değil, örnek gösterilen olmanın zamanı gelmedi mi? Düşün ve kararını ver Fenerbahçeli kardeşim. Düşün ve kararını ver.

Kaynak:http://mukarayilmaz.blogspot.com/2013/05/maalesef-sen-boylesin-fenerbahceli.html
9 yıl
Çocukluğumdan, Çocuklarıma...
81 doğumluyum, ve ilkokul sona kadar köyde büyüdüm. Ben Hakan Tecimer sayesinde Fenerbahçe'li oldum diyebiirim... 6-7 yaşlarımdayken köy kahvesinde masanın üstüne çıkarıp çookk maç anlattırdılar. "yıdvan, hakana veydi, hakan gidiyoy, bi çalım atıı,oytayı yaptı; aykuutt ve gooolll. gooooll feneybahçe 3 - gayatasayay 0"

resim derslerinde hep Fenerbahçe'yi çizerdim, ağaçların yapraklarını SARI, meyvelerini LACİVERT boyardım... Güneşi gökyüzüne değil de hep dağların arasına koyardım; 2 mavi dağın arasına Sarı güneş koyabilmek için...

ilkokuldayken haftasonları arkadaşlarla oyun oynarken aniden oyunu bırakıp koşa koşa eve gitmişliğim çoktur; arkadaşlar aval avl bakıp nereye len dediklerinde;

"FENERBAHÇE'MİN MAÇINI DİNLEMEYE"

ne şampiyonluk bekledim, ne kupa; hala da öyleyim. Başımı her yastığa koyduğumda kendime SARI LACİVERT rüyalar dileyip öyle yatıyorum. Allah'ıma şükürler olsun sapa sağlam 3 yaşında kızım ve 1 yaşında oğlum var; çocukluğumdan bugüne kadar Fenerbahçe'min bana yaşattıklarını, tattırdıklarını düşünüyorum da sevinçle, daha da önemlisi gururla söylüyorum;

" EVLADIMA MİRAS BU SEVDA "
9 yıl
Türkcell Maxi IQ Yardımı
4-5 gün önce 3 yaşındaki kızımın televizyon egemenliğine son vermek için ve kızımdan kumandayı kurtardığım zamanlarda da eşimin futbol keyfimin önüne geçmesini engellemek için onlara Türkcell MAxiIQ 4 GB tablet aldım... evimde modem , wifi vs yok. internet bağlantısı sadece tabletin kenisinde olan 4GB 3G lakin umduğum gibi olmadı, plan elimde patladı gibi , yardımlarınızla planı kusursuz şekilde uygulayabiliriz sanıyorum... en azından bunlar olursa yemek yerken bari spor programlarına rahatlıkla bakabilirim, uuff - offf gene mi maç, genemi spor ? Baabaa Pepeeyi aç, baabaa minika çocuk demelerini istemiyorum... gerçekten bütün çizgi filmeleri ezberledim artık yeter

bu kadar dert yanma, içini dökmeden sonra sadede geçeyim;

1-) Kablosuz bağlanmada bi sıkıntı yok; (video izleme, müzik dinleme ve indirme, internette gezinme vs vs) fakat kendi 3G bağlantımdan kullandığımda hiç iyi değil aşırı derecede takılıyor, donuyor.

2-) Bazı videoları wifiden de bağlansam, kendi 3Gsinden de bağlansam açmıyor. flash player yükleyin diyor da andrid flash playerı desteklemiyormuş. bütün videoları açmayı sağlayan program tavsiyeniz nedir?

3-) bu tablete klavye bağlanabilinir mi?

4-) daha kaliteli ve faydalı kullanım için sizlerin tavsiyeleri nelerdir? (uzun şarj , önereceğiniz programlar

5-) bir de şu var; tablette kilitlme oluyor mu; mesela bi video açsam tabletin ekranına dokunulduğunda etkilenmesin istiyorum, malum çocuk zırt pırt her yere basmaya çalışıyor. ( çok mu absürt , mantıksız bi sordum ne)

neyse hatta herneyse;

şaka maka bi yana bu konularda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, saygılar...
9 yıl
ADMİİNN
artık yeter, haksız yere verdiğiniz bu kaçıncı ceza?? verdiğiniz daha komik ceza olan fikstür olayını daha sonra ele alacağım - bu sezonun fikstürü ile konuya geçen seneden örnek verdim, alakasız mesaj diye ceza verdiler... )

neyse hatta eherneyse; konumuza dönelim...17 Şubat akşamı Avni Aker Stadından oynan trabzonspor - Fenerbahçe maçından sonra yazmış olduğum mesaja neden " Madde 7 İhlali: Tahrik edici, futbolla alakası olmayan, provoke edici mesaj" muamelesi yapıp ceza verdiniz?buyrun; son 10 sezonun sadece avni aker'de oynan trabzonspor - Fenerbahçe maçları

yazdığım yalansa tamamen şutlayın, avni aker Fenerbahçe'nin evi gibi olmamış mı?


HAAA! belki " ben cezanı son cümlene verdim kardeşim" dersin, ozaman bu mesajımdan önce de sadece avni aker evimiz gibi oldu, Tü tüü tüüü Maşallah" yazılı mesajımı da silmişsiniz...

bu meram anltam yetr, şimdi de sizin tahirk, proveke dediğiniz GERÇEKLERE geçelim...


sadece trabzonda oynanan son 12 maçta

8 defa Fenerbahçe kazandı
2 defa trabzonspor kazandı
2 defa berabere bitti

başka bir deyişle sadece trabzonda oynan son 12 maçta

Fenerbahçe 38 puan kazandı
Trabzonspor 8 puan kazandı

buyrun tarihine kadar, skoruna kadar son 12 maçın skoru;

09 Ağustos 2002 - Trabzonspor 0 - 0 Fenerbahçe

15 Ağustos 2003 - Trabzonspor 0 - 1 Fenerbahçe

20 Kasım 2004 - -- Trabzonspor 0 - 2 Fenerbahçe

29 Nisan 2006 - -- Trabzonspor 2 - 3 Fenerbahçe

26 Kasım 2006 - -- Trabzonspor 1 - 2 Fenerbahçe


10 Mayıs 2008 - -- Trabzonspor 2 - 0 Fenerbahçe

30 Mayıs 2009 - -- Trabzonspor 1 - 2 Fenerbahçe

20 Aralık 2009 - -- Trabzonspor 0 - 1 Fenerbahçe

23 Ağustos 2010 - Trabzonspor 3 - 2 Fenerbahçe

01 Nisan 2012 - -- Trabzonspor 1 - 1 Fenerbahçe

06 Mayıs 2012 - -- Trabzonspor 1 - 3 Fenerbahçe

17 Şubat 2013 - -- Trabzonspor 0 - 3 Fenerbahçe


elinde yetki varsa, öyle işime gelmedi, kanıma dokundu diye uyduruk ceza VE-RE-MEZ-SİN hele hele su götürmez GERÇEKLERİ tahrik maskesi altına sokamazsın... haa dersin ki, buralar hep benim, dedemden kaldı, seni şutlıuyorum, ozaman bana yol almak düşer...

neyse hatta herneyse; biraz uzun oldu ; ama son sözüm

" son zamanlarda avni aker aynı evimiz gibi oldu, gidişimiz 3 puan , dönüşümüz 3 puan, Tü tüü tüüü Maşallah; Allah nazardan sakalsın, gözü olanlar, kıskananlar çatlasın....
9 yıl
KARARSIZIM - YARDIM EDER MİSİNİZ?
Öncelikle merabalar; tv reklamlarındaki malum markaya kanıp çocuklarım için tablet almayı düşünüyordum, araştırmak için direkt buraya baktım, iyi ki bakışım...

Teknolojiyle aram pek yoktur... 400-600 TL arası tablet bakıyorum... üst düzey veya gelişmiş oyunlarla aram hiç yoktur, 3 yaşında kızım var daha çok onun ve eşim için istiyorum... (film izleme, müzik dinleme, sörf vs) benim içinse digitürkwebtv'den canlı maç izletsin yeter :)


2-3 gündür araştırıyorum; aşağıdaki 3 seçimden karar veremedim... Hangisi daha iyidir? Ayrıca sizin tavsiye edeceğiniz başka marka-model var mı? internetten siparişle almak güvenli midir? yoksa gidip 30-50 fazla verip mağazadan mı alayım?


- Padopia 10 Advanced Tablet Pc
http://www.istanbulbilisim.com.tr/padopia-10-advanced-padopia-tablet-pc-en-ucuz-fiyatlari,37036.html


- Blackberry PlayBook 32 GB Tablet Pc
http://www.istanbulbilisim.com.tr/playbook-32-gb-blackberry-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,25321.html


- ARTES D9702 IPS2
http://www.ucuzcity.com/asp/product/25693/Artes-9-7-ARTES-D9702-IPS-16GB-Bluetooth-Android-4-1-JellyBean

şimdiden teşekkürler, iyi forumlar...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle