MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
H

Yüzbaşı
15 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
7 yıl
Tıpı Bırakmak
İyi günler arkadaşlar öncelikle dalga geçecekler lütfen yazmasın. Biraz uzun yazacağım lütfen sabredip okuyun çünkü bu anlatacaklarımı türkiyede kaç insan yaşıyordur belki. Ben orta bir üniversitede tıp okuyorum 2. Sınıfa geçtim. Tercih yaparken aslında ne tıp ne müh ne diğer bölümleri istiyodum yani idealim olan bir bölüm yoktu. Ygsde 26 bin olduktan sonra lysde ilk 10 bine girdim. Adam gibi bir hedefim olmayınca tıpa gittim en yüksek puanlı diye. Şu an gerçekten hem tıpta hem de şehirde mutsuzum. Yök de farklı bölümlere geçiş yapılabilecek bir kanun çıkardı. Boğaziçindeki mis,uluslararası ticaret ve itüdeki mühendislikler aklımda var ama gerek boğaziçinin başvuru tarihi geçtiğinden gerek o bölümler ygsden aldığından o şans ortadan kalktı. Ailem çok karşı çıkıyor tıpı bırakmama sürekli itü inşaat mezunu az kazanan tanıdıklarını anlatıyor ama ben gerçekten tıp ve şehirden mutsuzum hep istanbul hayalim vardı. Ben mühendisliğe tıptan daha yakın hissediyorum kendimi ama türkiye gerçeklerini düşünüyorum. Ha mühendislik idealim olsa türkiye gerçeklerini düşünmem ama maalesef idealim yok. Sadece mühendisliği tıpa yeğlerim diyorum. Annem gideceğin her yerde mutsuz olursun öyle yapın var diyor. Arkadaşlar lütfen bu konuya hassasiyetle cevap verin çünkü sizin cevaplarınız geçişe son günler kala benim ve daha belki de nice insanların hayatına yön verecek. Normalde mühendisliğe de ilgim yok ama mat fiziği severdim. Hiçbir zaman beyaz önlük giyince mutlu olmadım. Ailem pişman olursun diyor sürekli çünkü maaşı ve şartları seni tatmin etmez diyor ama şartlar eşit olsa atıyorum hastanede çalışmak şantiyede çalışmaya göre daha kötü görünüyor bana çünkü hastaneden nefret ediyorum. Sonuçta meslek hayatının yönünü belirliyor ve bu kadar zor bir kararı verecek cesareti hala kendimde bulamadım. Şu an mutsuzum ama itüye gidince mutlu olacağımın garantisi yok. Yaşlanınca geri dönüp gençliğime bakınca gençliğimi yaşayamamanın pişmanlığını yaşamak istemiyorum. Siz neler önerirsiniz arkadaşlar. Sabredip okuduğunuz için de çok teşekkür ederim.
H
8 yıl
Sizce nasıl tercih Tıp
Sıralama 9460

1) İzmir katip çelebi tıp

2) Erciyes tıp

3) Yeditepe %50burslu tıp

4) Mersin üniversitesi tıp

5) Antep tıp

6) İnönü tıp

7) Çapa diş

Görüşleriniz nelerdir arkadaşlar
H
8 yıl
9400 sıralama hangi tıp yazmalıyım
Önerilerinizi merak ettim arkadaşlar
H
8 yıl
Antep tıp mı malatya tıp mı
Aslında antebi düşünüyordum da 7 yılmış o yüzden malatya biraz sıcak geldi bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum saygılar
H
8 yıl
Yeditepe tıp %50
Sizce kaç bine geriler geçen sene 7bindi
H
8 yıl
Bunla ne olur
Ygs 25k lys mat 40 geo 18 fizik 25 kimya 27.5 biyo 27.5 kaç k gelir sizce diş olmaz mı ya? obp 49
H
8 yıl
Hücre bölünmesi
Arkadaşlar kusura bakmayın kısa bir soru için konu açtım ama hiçbir kaynakta bulamadım çekirdek bölünme emrini tam olarak ne zaman veriyor?
H
8 yıl
Fem kapsül
İyi akşamlar arkadaşlar ben geçen sene de sınava girdiğim için fem mat ve fen kapsül almıştım her ikisinde de 12 ye kadar çözmüşüm yani yarısına kadar sizce bu sene çıkanı alayım mı hocalar alma zaten zamanla yaklaşık sorular dedi onun yerine körfez aldım bir de 3. mat fen denemesi olarak neyi önerirsiniz bende finalin mat feni var da feni acayip kasıntı geldi sizce onu bitireyim mi yoksa çözmeyeyim mi?
H
8 yıl
Maltepe 4 b kitapçığı cevap anahtarı
Maltepe ygs 4 b kitapçığı cevap anahtarı elinde olan var mı arkadaşlar?
H
8 yıl
Türevin tanımı
İyi akşamlar arkadaşlar simetriden türevi tekrar ederken burada takıldım zahmet olmazsa tanım kısmını iyi bilen biri bir örnek üzerinde bana anlatabilir mi? Hatta bunla ilgili yanlış hatırlamıyorsam çıkmış soru vardı sadece türevin tanımı şekline çözülebilen
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.