Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
16 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
19 üye
Görüntülenme (?)
129 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
8 ay
İCloud Drive ve Sistem Belleği
Arkadaşlar öncelikle telefonum iPhone 8 64gb. En çok sorun yaşadığım konuların başında hafıza sorunu var. Telefonumdan memnunum ancak telefon değiştirmeden hafıza sorununu aşabilmek için iCloud Drive aylık 50gb aldım. Şimdi merak ettiğim şey şu, telefonun hafızasındaki benim yedeklemek istediğim öğeler, icloud drive a koplayanmış mı oluyor yoksa oraya mı taşınıyor. Yani istediğim şey şu, fotoğraf video vb yer kaplayan öğeleri seçerek veya kendisi otomatik te olabilir oraya taşınması.. yani telefonun hafızasında yer açabilmek. Böyle bir seçenek mümkün mü? Yoksa bir tek sadece yedekleme işlemi mi yapıyor? Bir diğer sorum da şu, ben iCloud Drive aboneliği yenilemediğim zaman yedeklenen veya taşınan bu fotoğraf videolar abonelik bitince kendisi otomatik siliniyor mu? Kalıyorsa bir süresi var mı?

Bir diğer konu da sistem hafızasında 33gb veri görünüyor. Hafızanın büyük kısmını burası kullanıyor. Bunu azaltabilmenin bir yolu var mı? İlk bahsettiğim konuda tüm önemli bilgileri icloud drive a yedekleyip sistemi sıfırlamak gibi bir seçenek varsa o da olabilir.

Teşekkürler.
İCloud Drive ve Sistem Belleği
2 yıl
Laptop 1 metreden yere düştü açılmıyor
Sanıyorum bekleme modunda veya şarjı bitmişti. Mouse un usb alıcısı takılı olan kenara dikine düştü. USB soketi takılı vaziyette iken içine 4-5 mm içine kaçtı. Usb çıkarttım yerinden ama laptop hiç açılmadı. Şarja taktım ve açma tuşuna bastığımda hiçbir belirti vermedi. Sorun ne olabilir?
2 yıl
Silinen fotoğrafı nasıl bulabilirim?
2 gün önce işimle ilgili bir resim çekmiştim. Telefonun hafızası çok dolu olduğu için büyük ihtimalle gereksiz fotoğrafları silerken o da silindi. 64 GB hafızanın %99 u dolu olduğu için son çektiğim fotoğraf Icloud a yüklenmişti sanırım. Böyle bir durumda fotoğrafı kurtarabilir miyim ?
2 yıl
Kaldırıma Park Cezası
Geçtiğimiz hafta şirket aracıyla şehir dışına çıkmam gerekti. Kendi arabamı her zaman olduğu gibi park yeri arıyorum. Boş gördüğüm uygun bir yere bırakmak zorunda kalıyorum. Oturduğum evin etrafında doğru düzgün park yeri yok. Sokaklar her yer arabadan geçilmiyor. Bu nedenden dolayı ben de arabayı kaldırıma park etmek durumunda kaldım. iki teker kaldırımda iki diğer iki teker ise yerdeydi Ancak şehir dışında olduğum gün trafik cezası yazılmış. Yolu engelleyecek olsa ve trafik olan bir sokak olsa anlayacağım ama hiçbir kimseyi rahatsız etmeyecek durumdaydı. Birde şöyle birşey var. Sanki park yerleri var da biz parketmedik. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Soygun değil ney bunun adı?

Edit: Kaldırıma park etmenin yasak olduğunu bende biliyorum. Kaldırıma park etmeyi savunmuyorum.
3 yıl
Iphone kendi etkinlik oluşturuyor (virüs)
Nasıl ve nereden geldi bilmiyorum ama neredeyse her saat başı hatırlatma geliyor. Sanırım bu bir virüs. Resimde göreceğimiz gibi bir sonraki gün için de takvimde etkinlik oluşturmuş ve bu her gün bu şekilde devam ediyor. Bundan nasıl kurtulabilirim?

Iphone kendi etkinlik oluşturuyor (virüs)
3 yıl
Un_A.exe
Bilgisayarıma program kurmak istedim ancak bu isimde bir virüs bulaştı. Outlook u açamıyorum. Bu virüsü nasıl kaldırabilirim?
3 yıl
En ucuz hangisi?
Merhaba arkadaşlar. Bulunduğum binada sadece Telekom hattı var. Yani fiber optik altyapısı yok. Bu yüzden adsl kullanabilirim sadece. İnternetle çok işim yok, telefonla idare ediyorum ancak o da yetmiyor. Uygun bir internet almak istiyorum. Bana önerebileceğiniz aylık 50₺ ti geçmeyen internet var mıdır? Ayrıca taahhüt olmasa daha iyi olur ama o zaman da fiyat artıyor. Bulunduğum yerde bir kişi aylık 35₺ internetsiz ev kalmasın kampanyasıyla internet almış ve devretmek istiyor. Taahhütün bitmesine 19 ay olduğunu söyledi. Ne dersiniz alınır mı bu ?
3 yıl
Motosikleti satmalı mıyım?
Arkadaşlar 5 yıl önce 0 olarak 2014 model Yamaha marka Ybr 125 esd motosiklet aldım. Aldığım günden beri 2000 km anca yapabildim. İlk zamanlar çok hevesliydim ancak işlerden ve hevesini çabuk almamdan dolayı satmayı düşündüm. Ayrıca araba aldım ve motosikleti koyacak güzel yerim de yok. 3-4 ay önce tam satmak üzereyken vazgeçtim. Şuan tekrar satmak üzereyim hatta alıcı ile anlaştım (kapora aldım) Ancak içimde nedense hala bir burukluk var. Motordan gelecek paraya ihtiyacım yok, sadece beni satmaya iten sebep yer sıkıntısı, çok binemiyor olmam, vergi, sigorta vs. Bu tür konularda çok kararsızım. Bu huyumdan vazgeçemediğim için sağlıklı düşünemiyorum. Siz ne diyorsunuz bu duruma ? Ayrıca alıcıyla 9 bin tl ye anlaştım. Sanki ucuza veriyorum gibi geldi. Belki de bu durum beni düşündürüyor Kafamda bir fiyat vardı onun biraz aşağısında kaldı. Çevrem satacaksan bu kadar fiyata takılma sat gitsin diyordu. Aynı durumda ben böyle bir motosiklet almaya kalksam 10 bin tl den aşağıya bulamam.
Teselli verin bana..
3 yıl
2014 1850 km de Yamaha Ybr 125 esd ne kadar eder?
Piyasa değeri ne eder?
Lastikler aldığım günden beri aynı.
Kazası, vuruğu, kırığı arızası yok,
Extra hiçbirşey yok.
Muayene Kasım’da bitiyor.
3 yıl
Smart TV de 4 tane kanal çıkıyor
Adres değiştirdik, yeni evde tv yi direkt kabloya bağladım ancak 4-5 tane kanal çıkıyor. Bunlar star, kanal d, d max, tlc var. Çanak ile ilgili sıkıntı olsa bu4 kanalı da göstermemesi gerekiyor. Televizyon LG42LM640S. Dahili uydu alıcılı. Bunun TV üzerinde bir ayarı var mıdır ? Sorun nerededir?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle