Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Onbaşı
25 Temmuz 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
29 üye
Görüntülenme (?)
34 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Maaşlı Çalışabilmek için GEMİCİLİK Kursu
Denicliği merak eden, bu konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan ancak bu konuya ilgisi olan herkes için sizlere rehberlik edeceğim...
Denizcilik sektörü çok geniş bir yelpazedir. Bu yelpazeye dahil olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bir GEMİADAMI(GEMİCİ) belgesi çıkartmak olacaktır. Kaptanlığa kadar uzanan bu serüvenin başında bu belge gelmektedir. Bu belge olmadan maaş alarak herhangi bir denizcilik faaliyeti gösteren firmalarda çalışamazsınız.

GEMİADAMI CÜZDANI NASIL ALIRIM ?
GEREKLİ BELGE VE EVRAKLAR:
Kimlik fotokobisi (arkalı önlü olacak şekilde)
Diploma (en az ilköğretim mezunu olmak zorunda) okumaya devam eden kişi için ise okuduğu okuldan ıslak imzalı öğrenci belgesi talep etmesi gereklidir.
İkametgah belgesi
Adli sicil kaydı
Ve son olarak (en uğraştırı olanı olan ;
Gemiadamı olur sağlık raporu almanız gerekmektedir. (bu rapor, her hastanede verilmiyor, çok ayrıntılı bir sağlık belgesidir.)
(Bu belgeyi en kolay nereden ve nasıl almanız gerektiğini söyleyeceğim )


Kursa kaydınızı yaptıktan sonra;
6 hafta süren TEORİK dersler alacağınız bir eğitim göreceksiniz.
Bu eğitim genellikle sabah saat 09:00 da başlayıp öğlen saat 13:00 da bitecek.
Teorik olarak aldığınız bu eğitim bittikten sonra 3 gün boyunca sürecek olan UYGULAMALI eğitim alacaksınız.
Bu uygulamalı eğitim de sabah saat 09:00 da başlayıp akşamüstü 04:00 da bitecek. Bu uygulamalı eğitimde alacağınız dersler;
Gemiyi kuru terk etme
Gemiyi ıslak terk etme
Yangınla mücadele
Ilkyardım
gibi temel ve çok büyük önem taşıyan eğitimler olacaktır.


BU İşlemleri ve daha Fazlasıda Var Tabiki Herkonuda Yardımcı olmaya çalışacağım. Aynı zamanda Kursta Ben Kuzenim ve 2 Yakın Arkadaşımda Olacaktır.

Aksilik çıkmaması durumunda yaklaşık olarak 1.5 ay sonrasında bitmiş olacak yani maksimum 2 ay içerisinde denizci olarak yetişmiş olacaksınız...
Umarım Türk sahillerine ve Türk denizciliğine yakışır denizciler olarak hizmet yapar ve karşılığını alırız...
Şimdiden bütün meslektaşlarıma başarılar diliyorum...

Kurs Ücretleri Normalde 3000 TL civarındadır. İlgilenen Arkadaşlar PM ile İletişime geçerse Kaç Kişiysek ona göre bir fiyat alacağız.
5 yıl
Büyük Oran Büyük kazanç yakalama platformu WHATSAPP gurubu ''paykasa kodu hediyeli ''
Arkadaşlar Merhaba daha önce denenmiş ve güzel oranlar yakalamış sistemimiz var fakat bu sistem maç takibi ve iddaa tecrübesi gerektiriyor ne kadar fazla kişi olursak okadar fazla şansımız ve kazancımız olur. sistemi gurubda açıklıyacağım hatta başarılı arkadaşlara her sonuçta paykasa hediyem olucak kendiniz oynamasanız bile paykasa kodu kazanacaksınız.Tecrübeli yurtdışı sitelerinden canlıdan oynayan arkadaşların tel nolarını bekliyorum. Az ve öz sağlam bir ekip kuralım.
5 yıl
Büyük Oran Büyük kazanç yakalama platformu WHATSAPP gurubu ''paykasa kodu hediyeli ''
Arkadaşlar Merhaba daha önce denenmiş ve güzel oranlar yakalamış sistemimiz var fakat bu sistem maç takibi ve iddaa tecrübesi gerektiriyor ne kadar fazla kişi olursak okadar fazla şansımız ve kazancımız olur. sistemi gurubda açıklıyacağım hatta başarılı arkadaşlara her sonuçta paykasa hediyem olucak kendiniz oynamasanız bile paykasa kodu kazanacaksınız.Tecrübeli yurtdışı sitelerinden canlıdan oynayan arkadaşların tel nolarını bekliyorum. Az ve öz sağlam bir ekip kuralım.
6 yıl
Çok Kazançlı Whatsup Gurubu Kuruyoruz.Herkez Kazanacak
Merhaba arkadaşlar Daha Önce yöneticisi başka bir arkadaş olan gurubumuz vardı. Bende bir kazanç sistemi söyledim Onunla kazanmaya başlamıştık Ama yönetici arkadaşın bağlanma sorunu olduğu için gurubu kapatmıştık tekrar o güzel kazançlara vakit kaybetmeden elbirliği ile devam edelim istiyorum. Sistem çok basit aslında ama Birlikte yapılacak bir sistem canlıdan oynanması gerekiyor bu yüzden bayi olarak kupon vs Verilmeyecek. Canlıdan maç takibi yapabilecek arkadaşlar özelden yazabilirler. guruba dahil olmak için sizdende bir ricam olacak öyle fazla kişi almayacağım işi bilen mantıklı arkadaşlar olsun diye bana tel no atarken yanındada oynadığı siteden en son kazandığı yüksek oranlı bir bahsin ekran görüntüsünüde atarsa sağlam bir gurup kurabilir daha çok kazanabiliriz.

Gurubun Kuralları -
1 ) Küfür hakaret olmayacak.
2 ) Boş Sohbet ve ilgisiz konular açılmayacak Malum hepimizin acilen Paraya ihtiyacı var. :)

+ kalan kuralları da birlikte konuşuruz.

Özel msjları bir fotoğraf ile bekliyorum .

Örnek olarak aynı sistemde kazandığım bir kuponun resimi :

iyi günler.
10 yıl
DİDİM / ALTINKUM BALIK TURLARI
Didim Altınkumda hizmetinizde olan 3 teknemiz ile yaz sezonu boyunca günlük turlar veya belık turları düzenlemekteyiz.
Didim tekne turu denildiğinde akla ilk gelen İLki reis tekneleri
EYLÜL ayı itibari ile günlük balıkturlarınada başlamış bulunmakta.
sizde altınkum ve civar yerleşim yerlerinde iseniz.
Balık turlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.
İLKİ H REİS TEKNELERİ - TAYFUN YÜKSEL ( 0533 455 90 18 )

http://www.facebook.com/pages/Ilki-H-RE%C4%B0S/303424769743462?sk=wall
10 yıl
İŞ İLANI - GEMİ KAPTANI - ÇALIŞANI (DİDİM / ALTINKUM )
DİDİM ALTINKUMDA TUR TEKNESİNDE ÇALIŞABİLECEK. GEMİ KAPTANI - GEMİCİ BELGESİNE SAHİP, VE AYNI ZAMANDA MÜŞTERİLERİMİZLE İLGİLENEBİLECEK İYİ YÜZME BİLEN ADAYLAR ARANMAKTADIR.
TEKNENİN ÇALIŞMA ORTAMI AİLE İŞLETMESİ TARZINDADIR. AİLE İÇİNDE ÇALIŞABİLECEK ( ÇALIŞKAN - DÜRÜST - TECRÜBELİ ) ADAYLAR ARAMAKTAYIZ.
TERCİHEN YAŞ 25 - 37 ARASI OLABİLİR. TEKNE İÇİNDE SORUMLULUK SAHİBİ OLMALIDIR. YAZLIK ORTAM DİYE ÇALIŞMA YERİNE EĞLENMEYE GELME NİYETİNDE OLMAMALARI. BİZİDE ZOR DURUMDA BIRAKACAK DAVRANIŞLARDAN KAÇINMALIDIRLAR.


http://www.didimguide.com/guide/travel/ilki/index.html

İLETİŞİM : TAYFUN YÜKSEL = 0533 455 90 18
11 yıl
FLASH PLAYERDE YEŞİL ÇİZGİ SORUNU YARDIM.


arkadaşlar yukarı resimdede görüldüğü gibi mozilla - chorome ve diğerlerinin hepsinde netteki videolar yaşil ortadan cizgili çıkıyo oynatıyo. Bu sorunun düzeltilmesini bilen bir arkadaşım varmı.
FLASH PLAYER 'LERİ SİLİP TEKRAR KURDUM AMA SORUN DEĞİŞMEDİ.
EN SON FLASHLARDA GÜNCELLEME YAPMIŞTIM. GÜNCELLEMEDEN SONRA BÖYLE OLDU. =(

YARDIMLARI BEKLİYORUM SAYGILAR . ..
12 yıl
İZmir veya MUĞLAda NE ÇEşit İŞYErLEri AÇABİLİRim.
SERMAYEm BİRİKti. ARAŞTIRMAdan BAŞLAYIP TEKRAR BU PARAYIDA ÇARÇUR ETMEK İSTEMİYORUM. İŞİM GEREĞİ ANKARADA ÇALIŞIYORUM AMA EGE TARAFINA ; MUĞLA İZMİR AYDIN TARAFINA TAŞINMAYI DÜŞÜNÜYORUM. AKLIMDA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİS VAR. AMA ORDA YAŞAYANLAR, İHTİYAÇ DUYULAN TALEP OLAN BİR BAŞKA İŞYERİ YAZABİLİRLER.

CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM SAYGILAR. . .
12 yıl
nakit ve bilgi kazançları. adlı yazımda önemli maddeler-fikirler.
BUNLARI BİLİYormusunuz _?
BORçLAR KANUNLArı VE YAPILMASI GEREKENLEr.

1.Bağkurda askerliği ve daha önceden sigorta başlangıçını saydırarak seneler kazanıp erken emeklilik ve gereksiz prim ödemeyi ortadan kaldırmak. işyeri açarken eksik bozuk ve yapılması gereken yerleri dükkan sahibi ile tesbit ve tamiratının yapılması veya verilen kiradan yada ücretten düşülmesi. (en basitlerinden bir örnek)

2.Yurt-kur borcu : 5 bin liralık borcu ödeyemeyen bir üniversite öğrencisi YURT-KUR borcunu yapılandırırken borç tebliğ edildiğinden bu yana 3 yıl geçtiyse faizli yeni tutar 5 bin 800 TL olacak. Bu öğrencinin bu tutarı 36 aya kadar taksitlendirme imkânı var. 36 ay vadede borç 6 bin 650 TL’ye ulaşacak. Ancak borcun aylık taksiti 180 TL civarında hesaplanacak.

3.Su borcu affı - Elektrik borcu affı - bağkur borcu affı.

4.Kredi kartlarımdan yada mevduat hesabı kartlarımdan kesilen 30 TL 'ler 40'TL ler vardı.Bunlar tam bir hırsız üslubuyla benden habersiz benim paramdan alınanlar.Senelerdir kullanmadığım kartlardan alınan TL'ler tabi sizin kayıplarınızlada binleri geçiyordur.
Buna çarede bankanın müşteri hizmetlerine telefon açılarak hizmet veya gider dökümü alabilmek sonrada kesilen paraların geri alınması için bir dilekçe yazılması !!! .Ben yeni öğrendim bu konuyu ve yapıcam inş.Bazı yerlerdede hizmet dökümünü fax yada e-mail yoluyla alınmasını yazmışlar.Yani birşekilde o döküman alınıp.Talep dilekçesini bankaya , talep gerçekleşmezsede tüketici haklarına şikayetle alınabilir. ( şöyle bişeydaha vardı; öğrenci belgesiyle almak gibi ama son çalınan hizmet bedelini geri veriyolar. bunuda her ay yada alındığında herseferinde mağdur mağdur gidip gelemezsin)

5.Ve tekrar bankalar.Kredi alındığında çoğu zaman sizden habersiz yani kimsenin sizi bilgilendirmediği bir sigorta işlemi oluyor.bu işlemde yine sizden habersiz her ay 50 TL den başlayan bir kesim oluyor.Bazen katladığınıda gördüm 100 - 125 TL gibi lütfen bunlara dikkat edelim.Benimde başıma Bankasyada gelmişti.

6.Bazı bankalar bayram veya yılbaşı kredisi adı altında masrafsız - faizsiz olarak verdiği kredilerde ek tahsilat yapıyor.Bunada dikkat edelim.

7.Bu konu Ankaralı vatandaşlarımı ve de civar köydekileri ilgilendiriyor.Ankaramızda açılan işkur kurslarına katılmak için onca yolu gelip metrelerce uzunluktaki sıramı saatlerce bekleyen biri olarakda yazıyorum.Bence kurs için ilkterciğiniz Gazi üni. Beltek kursları olsun. İŞkur gibi %20 işistihtamlı ve sadece 10TL. (15ARALIK kayıtlar başladı.) Bugüne kadar gittiğim kursların hepsinden başarılı.Kursiyerleri olsun, kurs ekipmanları olsun bence çok iyi.Ben bir kurs bitirdim başarılı olanlara benim gibi bedava ingilizce kursuda veriliyor.Ve ardından 2 kursa yazıldım.Akşam saatlerinde 18:00 den sonra başlayan kurslara çalışan arkadaşlarım bile gidebilirler.

8.İş ve AHLAk konusunda başarılı olabilmek için veya çocuklarınızda bu başarıyı sağlamak için gencbeyin dergisini şiddetle tavsiye ederim.Eski sayılarını bile düşük paralara alabilirsiniz.Zaten lambak zumbak gibi ağlanıcak halimize güldüren kağıt parçalarınada okadar para vereniniz vardır.Belden aşşağı kinayelere gevrek gevrek güleceğinize. Ahlak ve karekter sahibi bir patron olabilirsiniz.

Saygı değer DH forum üyesi Arkadaşlarımın bu konudada bilgili ve iştecrübesi olanlar gereken yazıları 9 - 10 gibi madde madde sıralayacaklardır. inş. gerekenleri açıklayada bilirler.
13 yıl
ARKADAŞLAR BU VİRÜS CANİ YARDIM EDİN =(
Arkadaşlar 5 senelik forum arkadaşanız banada yardım edin. Çok kötü durumdayım hemen hemen hergün yavaş format atsamda kurtulamıyorum. Çünkü haricilerim ve usb belleklerimdede var. Bende bu nalet virüsden bahsedeyim.


Dediğim gibi harici hdd- usb bellekler - c: - d: klasorleri ve diğerlerine çok çabuk bulaşıyo ve yayılıyor.

Başta c:\wındows\system32\runouce.exe olarak başlıyo. Ve tüm exe uzantılı dosyalara.
10 dkk içinde bulaşıyor. Ve bu 10 dkk içinde antivürüsler deli gibi uyarı veriyo veya pc kitleniyo.
Dediğim gibi bütün dısklerdeki exe lere.
Başta \system32\runouce.exe olmak üzere- hemen ardından ses dosyalarına bulaşıyo ve sesi bozuyo.ardından gom.exe - wınamp.exe olarak devam ediyor.ve tekrar pc açıldığında exe olarak bütün programlar yok

Kullandığım antivürüsler:
Combofıx :
Bunun antivrs prog olduğundan bile emin değilim. Sadece rapor veriyor(şurda virüs var diye) 2.denediğimde virüs bunada atladı ve bozdu diğer antivürüs.exe lerde olduğu gibi.
Hertürlü autorun.exe silme girişimleri. : buda gizli dosyaları göstermekten başka biişe yaramadı
Malwarebytes : bu olaylardan habersiz
Avg 9 : bu daha beter yaptı.
Usb dısk security : bu garip virüsden ne yapacağını şaşırdı arada bi kendi çıkıyo flash takılı gibi görünürde bişey yok.oda bi haber.
Kaspersky avp : buda buluyor ama bozulması bir oluyo.
Comodo antivürüs : bu sağ olsun karantinaya alıyo ama silemiyor virüse karşı en direncli bu çıktı.tabi yeniden başlata kadar. Sonra bütün exe ler iptal oluyo.
Pc tools spyware : buda buldu ama bişey yapamadı.yeniden başlatta buda bozuldu.
Autorun virus remover : olanlardan habersiz.
Nod32 : haliyle çılgın gibi.bütün exe lere uyarı veriyor.kendini sildiriyo.
En acayibi avast pro. Yu yüklerken mavi ekrana düşüyor. Daha setupda. Yani daha ön taramada.

Ve daha 4 -5 antivürüs programı ama onlarda faydalı olmadı.
Arkadaşlarım uzman olarak anlamam sistemlerden ama kara cahil de değilim.yani bunun anlamı. Program yapacak kadar iyi değilim. Ama onları mantıklı kullanan 8 senedir bilgisayar kullanıcısıyım.

Yukarda yazdığım programları güvenli kipde de çalışıtırıp tarattım. İşe yaramadı ve zaten sistem dosyalarına bulaşınca tekrar açtığınızda güvenli kip bile açılmıyor.
Yani pc virüs kaptıktan sonra tekrar açılmada tam bir virüs uyarı cihazına dönüşüyor. Başka bişey yapamıyosun. Sadece uyarı uyarı ve uyarılar bitip bütün exe.uzantılı dosyalar. Bozulup silindiğinde.
Wınlogon diye bir vicdansız daha çıkıp. Açılışda bütün simgeler kayıp. Yani explorer.exe de çökmüş haliyle.
Ctrl+alt+delete yapıp manuel explorer.exe yapıp simgeleri görüyorum. Ama bilgisayar hertürlü virüsün esiri olmuş.
Tekrar açılışlarda parola ister oluyo.ve simgeler yok. Bende çare 160 gb bir hdd aldım hergün yavaş olarak format atıyorum.zaten hızlı biçimlendirdiğin zaman anında
System volume ınf... Dosyasından hortluyo ( hertürlü). Sistem geri yüklemeleri kapatıyorum. Korkumdan.
Flashlara yavaş biçimlendirme yapsamda gene virüs dosya olarak duruyo.
Haricilerime yavaş biçimlendir yapamam. Bütün hayatım orda sanal olarak.
5 senelik dh forum elemanı olarak sizden yardım istiyorum. Bu virüs veya virüslerden nasıl kurtulurum. Ve haricimi ve dosyalarını nasıl kurtarırım.
Harici disk olayında size ilginç bişey daha.bu virüse karşı duran antivürüslerin 3- 5 ini yükledim.virüslü haricimi taktım. Ve antivürüsler hepsi çalışırken engelleyemedi haricihdd işlemini durdurdu. Veri alışverişini kesti.(iptal yani) ve antivürüs ler yüklü olmadığı zaman sürekli haricim kendi kendine işlem yapıyor.normal halinden fazla gürültü çıkarıyor. Ve off tuşundan kapattığımda. Veri gecikmesi baloncuğu çıkıyo kenardan.şu dosyaya erişim kapatıldı gibisinde sanki kullanıyorumuşum gibi.
Baktımda derdimi baya uzun yazmışım ama bu virüsü bulaştırdığım 3 pc daha var. Onun sahipleri ile kanlı bıçaklı olduk

Lütfen yardım edin
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle