Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
22 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
141 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
BIOS UPDATE SONRASI EKRAN KARTI FANLARI ÇILDIRDI
Merhaba arkadaşlar, dün gigabyte marka anakartımı son sürüme bios update yaptım, normalde ryzen 1500x kullanıyordum şimdi ryzen 3600 e geçtim ve bios update yapmam gerekti.
şimdi de bilgisayar açılışta geç açılıyor ve ekran kartı fanı masaüstü gelene kadar çok hızlı dönüyor, masaüstü geldikten sonra normale dönüyor.
update sırasında herhangi bir sorun ya da hata da olmadı ama böyle bir problem var, net bir bilgisi olan arkadaş yorumlarsa sevinirim.
şimdiden teşekkürler iyi forumlar
3 yıl
ÇILDIRMALIK SAMSUNG BEYAZ EŞYA FİYASKOSU
Öncelikle ilk de fa böyle bir konu açıyorum, konu yanlış yerde ise mazur görün.
Size Samsung ile hala devam eden ve beni çıldırtan davamı anlatmak istiyorum.
Bundan tam 11 gün önce Samsung mağazasından bulaşık makinası, çamaşır makinası ve buzdolabı aldım.
Çamaşır ve bulaşık makinasını beğendik ama buzdolabını biraz mecburiyetten küçük aldık. satıcı arkadaş ısrara tavsiye etti, kampanyalı ürün kaçırmayın dedi.
Gerçi daha sonra ne zaman uğrasam diğer müşterilere ürün satarken her ürüne kampanyalı diyordu
Neyse biraz da keseye fazla zorlamayalım dedik ve aldık, eve gelip kurulumu yaptılar, kontrol ettik sorun yok gibiydi.
Eve de yeni taşınmıştık, sıfır daire daha bir kaç ay önce bitmiş inşaat. hanım çamaşır makinasına perdeleri attı, hemen asalım perdeleri kurusun içeri görünmesin dedi.
Tabi önce bir kere boş çalıştırdık makinayı, servis elemanlarının dediği gibi yaptık.
Attık perdeleri dakika 1 gol 1, makina deli gibi sallanıyor, hatta yürümeye başladı. bir müddet bekledik yıkama bitsin bakarız dedik, yıkama bitmiyor.
45 dakika oldu kapak atmıyor, fişini çektik kapağı açalım dedik içinde su varmış, mutfağa boşaldı. ertesi gün aradık servisi kontrol etti.
Yalap şap bir şeyler yaptı, tamamdır bu bir daha olmaz dedi, eyvallah dedik. bir daha yapmadı ve şuan çok sessiz çalışıyor.
sonra bir gece dolaptan bir şey almak için mutfağa gittim, kapağı açtım bir şey dikkatimi çekti. kapak kısmında bulunan harici yumurtalık titriyor tıkırtı yapıyor.
Dolabı dinledim motordan gelen ses hiç normal değil, yıl olmuş 2018 süper sessiz beyaz eşyalar yapılıyor ama bizim dolap sanki kendisi üşüyor gibi titriyor ve ses yapıyor.
Bu benim hiç içime sinmedi, bizim eski dolap bile bu sesi yapmıyordu, mağazaya gittim durumu anlattım, servisi gönderdiler baktılar bu durum normal dediler. ya nasıl normal olur dedim bizim eski dolap bu kadar ses yapmıyor dedim, inverter motorlar böyleymiş ses yaparmış dedi. inanmadım iade etmek istiyorum dedim, biz iade alamayız ya da değiştiremeyiz ama daha yeni olduğu için müşteri hizmetlerini ara durumu anlat onlar değişim kabul ediyor dedi.
aradım müşteri hizmetlerini Emrah diye bir çocuk çıktı, durumu aynen izah ettim, biz değişim ya da aide alamayız, mağaza alır dedi, haydaaaa, gel de dellenme.
Hatta bana 15 gün içerisinde memnun kalmadığım ürünü iade etme hakkım olduğunu söyledi. Tekrar mağazaya geldim, durum böyle böyle dedim, sen iade alacakmışsın dedim.
O zaman ben bir Antalya merkeze sorayım dedi, akşam bana dönerler haber veririm dedi. akşam oldu onlarda almayız tükoder'e gitsin demiş.
Ahmet dellenmesin de ne yapsın, satana kadar canım abim güzel abim, sattıktan sonra derdini marko paşaya anlat.
Bir hışımla tükodere gittim mi, orada ki sözde yetkili az muhterem çok saygı değer beye derdimi anlattım mı.
adam bana ne dese iyi, olmaz öyle şey iade edemezsin diyor. neden diyorum, vatandaş olarak senin böyle bir hakkın yok diyor.
ya hu Samsung kendisi diyor 15 gün iade hakkın var diyor, sen yok diyorsun, bu nasıl bir kraldan çok kralcılıktır ?
Ben şu bardağı alacağım 3 gün kullanacağım ondan sonra beğenmedim diyip geri iade edeceğim, oh iyi valla, yok öyle şey diyor.
Vallahi yanlış okumuyorsunuz, yalan söylemiyorum, bunları söyleyen TÜKODER yetkilisi, ya da çalışanı, her neyse.
Ondan sonra Ahmet sinirli, Ahmet her şeye delleniyor. dedim ya bey efendi sen TÜKODER olarak benim haklarımı savunman gerekmiyor mu, sen burda bana resmen samsung avukatlığı yapıyorsun dedim. biraz tartıştık, işin içinden çıkamayınca amirine devretti. o da baktıkı ortam gergin, tamam beyfendi sen şikayetini yaz, faturalarını getir,bir bilir kişi göndeririz bakar, duruma göre bir sonuca bağlarız dedi.
Hah dedim, yalan da olsa böyle şeyler söyleyin dedim çıktım ordan dükkana geldim, samsung müşteri hizmetlerini aradım.
Karşıma 6. defa Emrah çıktı, sözümü kesmesin diye en başından adımı ve nereden aradığımı söyledim, olayı tüm ayrıntısı ile bir soluk da anlattım.
Emrah robot gibi hep aynı şeyleri söyledi, biz iade alamayız, mağazaya gidin, bla bla bla.
dedim ki, kardeşim benim bu ürünü 15 içinde iade etme hakkım olduğunu söylüyorsunuz ama mağaza hatta TÜKODER bile böyle bir hakkım olmadığını söylüyor.
Ben şu an bu görüşmeyi kayıt ediyorum, sizin ağzınızdan bu hakkımın olduğunu onlara da dinletmek istiyorum dedim ve Emrahı bir ateş aldı.
Beyfendi o zaman görüşmeyi sonlandırıyorum dedi !!!
neden diyorum, kayıt yapamazsınız diyor
e sen yapıyorsun diyorum
biz güvenlik nedeniyle yapıyoruz diyor
tamam bende kendi güvenliğim için yapıyorum diyorum
biz kurumsalız diyor
bende vatandaşım, tüketiciyim diyorum
kayıdı kapatmazsanız telefonu kapatacağım diyor, yassak gardaşım yassak diyor.
tak diye suratına kapattım, al sana kayıt sonu
ama bir daha aradım, Allah arka gözünü kör etsin senin
Yine Emrah :(
Koskoca samsung müşteri hizmetleri Emrahın ağzına bakıyor herhalde.
Çocuğa da bişey diyemiyorum sonuçta çalışan, neyse Emrah baştan anlatmaya gerek var mı, konuş şimdi kaydı kapattım dedim.
Emrah yine robot modunda, önünde yazanları tekrar ediyor.
Yahu elinizi vicdanınıza koyun dedim, adam benim hakkımı gasp ediyor, senin de markanı zedeliyor ve sen hiç bir şey yapmıyorsun
Bu nasıl iştir arkadaş dedim, illa ki o buzdolabını mağazanın önüne götürüp yakayım mı, bunu da video ya çekip sosyal medyaya mı atayım.
Bu mu isyediğiniz diyorum ama nafile.
Emrah da çaresiz bla bla demeye devam edip, üç kuruş maaşını kurtarmaya çalışıyor.
Eğer bu yazıyı okuyorsan hakkını helal et Emrah, bugün sana biraz yüklendim ama elimde değildi.
Sonuç olarak süreç hala devam ediyor, TÜKODER'e gitsem bir şey olmayacak biliyorum ama yinede şansımı deneyeceğim.
Bundan sonra beyaz eşya alamdan önce, çalıştırın lan nasıl çalıştığını görmek istiyorum diyecem.
ya da eve getirin en az 2 gün çalışsın sonra kağıtları imzalayacağım diyeceğim. yazık değil mi ya o kadar para verdim.
Siz siz olun beyaz eşya alırken, hele de Samsun alırken iyi düşünün, iade ya da değişim için garanti isteyin, paranızı çöpe atmayın.
Konuyla ilgili görüşlerinizi yazarsanız sevinirim, iyi akşamlar.
5 yıl
silinebilir
cevaplar için teşekkürler, konu siline bilir.
6 yıl
Corsair Vengeance Red 16GB (2x8GB) DDR3 1600 MHz 72.20$ (210 TL)
6 yıl
FIFA 15 Klavye tuş ayarları
arkadaşlar, fifa15 den önceki tüm oyunlarda oyuncuyu yönlendirme işini ok tuşlarıyla yapıyordum. şimdi tuş ayarlarına girdiğimde oyuncu yönlendirme yi bu tuşlara atayamıyorum. bu işi Key Customizer gibi program olmadan nasıl yapabilirim.
7 yıl
USB Belleğe format attım açılmıyor
arkadaşlar laptopa format atarken yanlışlıkla takılı olan usb belleğide formatladım, şimdi usb yi bilgisayara takıyorum, direkt biçimlendir diyo tamam diyorum ama biçimlendirme başarısız oldu diyor. usb yi kullanamıyorum, ne yapmam gerek bir fikri olan varmı ?usb nin kapasitesini görmüyor
8 yıl
Acil yardım Avast
arkadaşlar internet cafe işletiyorum, avast'a güncelleme gelmiş, güncellemeyi yapıyorum, pc yeniden başlatıyorum, internet bağlantısı gidiyor. pc ağ da görünüyor, handycafe falan görüyor ama net gidiyor. avastı kaldırıyorum net geri geliyor. konuyla ilgili bilgisi olan vars yardımcı olabilirmi durum acil.
8 yıl
modem değişti ağ gitti
arkadaşlar internet cafede çalışıyorum, uzun zamandır kendime ait laptopumu iş yerinin wireless modemine bağlanarak kullanıyordum, geçen gün modem değişti bağlantı 24mb oldu. o günden sonra ağda ki diğer pc lerle olan bağlantım kesildi. yeni takılan modem HUAWEI HG655d, bu modem takıldıktan sonra cafede bulunan 30 pc ile olan bağlantım kesildi, ağı tanıtamıyorum. modemin arayüz ayarlarından yada başka bir şekilde bunu çözmenin bir yolu varmıdır, lütfen yardım edin. ben internete bağlanabiliyorum tek sorun ağdaki diğer pc lere bağlanamıyorum.
8 yıl
Windows media player yardımı
öncelikle konu doğru yerdemi, emin değilim. arkadaşlar bir cafe de gördüğüm uygulamayı kendi cafem de yapmak istiyorum, bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim. bilgisayardan filmlere girdiğimizde filmlerin afişine tıkladığımızda media playerın filmi açmasını nasıl sağlarız. hni online film sitelerine girdiğimizde filmiz üzerine tıklarızda film oynamaya başlar ya, kendi bilgisayarımda bunu nasıl yapabilirimacaba. bir nevi filmin afişine filmin kendisini gömmek yada köprülemek gibi birşey yapmak istiyorum. windows media playerda böyle bir özellik varmı yada bunu yapan başka bir player, program varmı ? galiba anlatabildim.
9 yıl
Ekran Kartı Sorunu
Arkadaşlar benzer bir sorun için açılmış bir konu bulamadım ve bu konuyu açtım yardıma ihtiyacım var. pc ye format attım, driver ları yükledim ama sistem özelliklerinde ekran kartı görünüyor. verdiğim resimde olduğu gibi.
http://i.imgur.com/JrNH5.jpg
driver yüklerken hata vermedi, sorunsuz yüklendi ama burada ekran kartı görünmüyor. driver ları kendi sitesinden indirdim, hatta ilk aldığımda verilen cd ile de yükleme yaptım ama sonuç aynı. nedeni ne olabilir acaba
bu arada pc laptop
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.