MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
19 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
335 (Bu ay: 10)
Gönderiler Hakkında
9 ay
16 Üniversiteye Rektör Ataması Yapıldı
9 ay
2004 Otomatik Bora'yı Nasıl Bilirsiniz?
Arkadaşlar şu anda hali hazırda manuel aracım var memnunum ancak satıp otomatik almak istiyorum. Maalesef bütçeme uyan düzgün görünen araçlardan 2004 Bora var.


Nasıldır araç gören kullanan duyanınız var mı? 4 ileri vites olduğundan şehir dışında çok yakıyor diyorlar. Ayrıca bilmem gereken sorunu vb var mıdır?
10 ay
Aynı Anda Örgün Lisans İle Uzaktan Öğretim Lisans Okumak
Mümkün müdür arkadaşlar?

Ankara Üniversitesi uzaktan öğretim olarak İngiliz Dili ve Edebiyatı açmış. Aynı anda okuyabilirsem kenara sıkıştırmak isterim doğrusu.

Açıköğretim olmadığından arada kaldım. Okuyamam gibi duruyor ancak belki farklı bilgisi olan vardır diyerek sorayım dedim.
11 ay
F/P Bilgisayar Önerisi
Merhaba arkadaşlar gelecek sene büyük ihtimal farklı bir şehirde okumaya devam edeceğim gibi duruyor. Yanımda götürebilmek için bir bilgisayar almam gerekecek. Ne alsam bilemiyorum bilgisayar fiyatları havaya uçmuş.

Özellik bakımından hiçbir beklentim yok. Şu anda i5 4210U ile 840M kullanıyorum. İşlem ve grafik performansında bunların altına düşmesem benim için yeterli. Fiyat olarak fazla vermek istemiyorum. Duruma göre para ayarlarım.

Önerileri bekliyorum.
11 ay
Yeni Kurulan Fakülteler
Bugün Resmi Gazetede yayınlanan cumhurbaşkanlığı kararları ile yeni fakülteler kurulmuş. İsteyenler aşağıdaki belgeden inceleyebilirler:


https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/06/20200616-2.pdf


Gözüme çarpan 4 tane Tıp Fakültesi ve GTÜ'de Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin kuruluşu oldu. Bir de Bozok üniversitesinde Kenevir Araştırma Enstitüsü kurulmuş
geçen yıl
ÖSYM: MSÜ ve YKS Adaylarımızın Dikkatine! (Kimlik Kartı Hakkında)
Arkadaşlar son zamanlarda kimlik hakkında çok konu gördüm burada. Az önce Ösym'nin duyurusunu da görünce buraya da paylaşayım, birisine yardımcı olur belki dedim.

geçen yıl
2008 Model 207 42bine Alınır Mı?
Merhaba arkadaşlar, uygun fiyatlı araba bakıyoruz. Aklımızdaki fiyat 30-35bin veya altı idi, ancak karşımıza 2008 model otomatik benzinli Peugeot 207 çıktı 42bine indirdik. Arabada hasar kaydı, 1-2 değişen ve boya var. Yaklaşık 185bin kilometrede. Sizce nasıl fırsat? Azıcık pahalı gibi geldi bana ama arabasız kalmak üzere olduğumuzdan almak durumundayız. Yorumları bekliyorum.


Edit: 207 ağır hasarlıymış. Ayrıca üzerinde çok fazla işlemli parçası var. Belki hala alınır diyenler olabilir ama soğudum araçtan ondan vazgeçiyorum, bakmaya gitmeyeceğim. 2008 Model dizel manuel C1 buldum çok daha temiz 36binde pazarlık ile inecektir. Yarın gidip onu görmeyi planlıyorum.
geçen yıl
2019-2020 Bahar Dönemi Uzaktan Eğitim
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi YÖK kararı ile üniversiteler yarın (23.03.2020) tarihinde uzaktan eğitime başlayacaklar. Sizin üniversiteniz ne durumda? Herhangi bir haber var mı? Genel olarak herkes üniversitesi hakkında bilgilendirme, yorum, soru yapabilir bu konu altından, üniversiteler arası bilgi paylaşımı yapmış oluruz.

Herkese iyi uzaktan eğitimler diliyorum.

-----------------------------------

23.03.2020 Edit

YÖK, dijital kaynakların yayınlanacağını söylediği siteyi hayata geçirmiş. İçerik bakımından sadece açıköğretimlerin içeriklerini koymuşlar, hayal kırıklığına uğradım daha fazlasını bekliyordum. İlgilenen arkadaşlar için linki aşağıya bırakıyorum, belki sizin işinize yarar.

https://yokdersleri.yok.gov.tr/#ders
geçen yıl
Lineer Cebir Kitap Önerileri
Merhabalar arkadaşlar bu dönem lineer cebir görüyorum. Hocam güzel anlatıyor ama yine de konusunu kendim zorlanmadan takip edebileceğim, bol bol soru çözebileceğim bir lineer cebir kitabı arıyorum. Teşekkürler.
geçen yıl
Ders Programının Ekran Görüntüsünü Almak
Anlamıyorum neden herkes bu ders programının ekran görüntüsünü alıyor? İki dakika internete girip bakmak çok mu zor? Ders programında değşiklik olunca da ağlarlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.