Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Çavuş
18 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
pubg uyumlu ekran kartı önerisi
merhaba arkadaşlar, sevdiğim birkaç genç arkadaş için aşağıdaki resimlerde gördüğünüz bilgisayara ram aldım 16 gb olarak, ekran kartı da almam gerekiyor. Çok büyük beklenti yok alt segment veya orta segment öneri sunabilir misiniz rica etsem. Yıllardır uğraşmadım o yüzden biraz yardıma ihtiyacım var. pubg oynamak istiyorlar. sınavlara çalıştılar yoruldular hak ettiler :)

cevaplarınız için çok teşekkür ederim. ram ekran kartı dışında bir güncellemeye gerek var mı ?
4 yıl
Bir DELTA SERVİS Mağduriyeti Hakkında...
Herkese Merhaba Arkadaşlar...

Konuyu açmak için uygun başlığı baya aradım umarım doğru bulmuşumdur. Delta servis garantili 5 taneden fazla telefon aldık mi 5 olarak. En son kendime de almak istedim ve İdeal Seçim isimli firmadan Delta garantili mi5 aldım, hatayı yaptım... Tüketici Hakem Heyeti için hazırladığım evrakları buradan paylaşacağım. Yazı henüz ilk aşamada. Konu kapatılmaz ise tüm detayları yazacağım saygılarımı sunarım. Tüm üyelik bulundurduğum mecralardaki arkadaşlarımı uyarmak istiyorum...


11/05/2017 Tarihinde İdeal Seçim Cep Telefonu İnternet Hizmetleri ve San. Tic. İth. İhr. Ltd. Şti. (Vergi Kimlik Numarası ...) isimli firmadan; ... adına kesilmiş ... e-Fatura Numaralı ... IMEI numaralı Xiaomi Mi5 Beyaz 64gb cep telefonunu satın aldım. Cihazı ek 1’de yer alan sorunlar nedeniyle 3 kez aşağıdaki tarihlerde Delta Servis firmasına yolladım (http://www.deltaservis.com.tr) .3 Kez servise giden telefonum aynı arızalar ile tarafıma geri yollandı. Ek 2 bölümünde servis raporlarına ulaşabilirsiniz. Servis ile yedek telefon ve şikayetlerin yazılmaması konusundaki yazışmalara da ek-3 kısmında yer verilmiştir. Telefon yaklaşık 5 aydır kullanım dışıdır. Yapılmayan telefon nedeniyle hem maddi hem manevi zararım olmuştur. Ürünü kullanmadığım için 5. Ayın sonunda yerine başka bir telefon almak zorunda kaldım. Telefon ücretinin tarafıma iadesini arz ederim.Yazıyı sürekli düzenlemeyi düşünüyorum şimdilik bu şekilde attım. (başlangıç)
TELEFONUMU 3. KEZ GÖNDERİYORUM.
Merhaba iyi çalışmalar. Tek tek şikâyetlerimi yazıp bilgisayar çıktısı şeklinde size yolladım. 20 Gün bekledim. Özellikle test edip yollayın diye not düştüm. Biraz önce hotspot özelliğini denedim YİNE çalışmıyor. Tüm maddeleri test edip size tekrar geri yollamak zorundayım ta ki yapılana veya ücret iadesi alıncaya dek. TEKRAR YAZIYORUM SORUNLARIMI…

Lütfen servis fişine genel bakım yazmayın (genel bakım yazılıyor ancak ekran değişimi olmuş garip)… Genel bakım için yollamıyorum telefonu. TELEFON ARIZALI.

1- Hotspot özelliği çalışmıyor. Telefon bazen bilgisayarın bağlanmasına izin veriyor o zaman da kendisi internete girmiyor. Bilgisayar internete girerse, telefon giremiyor. Bimcell ile defalarca deneyince arada bir çalışıyor ancak vodafone ile kesinlikle düzgün çalışmıyor, hattım vodafone. (3. Kez aynı arıza için gönderiyorum. )
2- Cihazım güncellemeleri almıyor. Satın aldığım günden beri güncelleme olmadı. Mümkünse güncelleme alır şekle gelmesini istiyorum diye yazmıştım bana yine 8.2.2 versiyon miui yazılımı ile yollamışsınız. Bu sürüm telefonun üzerinde gelen sürüm. Şu anda 9 versiyonu piyasada var. Sorunu çözebilir miyim diye 9 versiyonuna günceleme yaptım 4 saatim gitti yine de sorunlar çözülmedi. Halen güncelleme sorunu var (3. Kez aynı arıza için gönderiyorum. )
3- Araç müzik sistemini bluetooth olarak görüyor ancak bağlanmıyor. (2. Kez aynı arıza için gönderiyorum. )

4- ikinci göndermede ekrandaki sorunu size iletmiştim sağolun ekranı değiştirmişsiniz. Yalnız ana ekran tuşu sol kısmı aşağı kaymış, tuş dibe gömülmüş, alttan ışık sızdırıyor, tüm kalite algısı kaybolmuş. tuşun sağ ve sol kısmı yumuşamış o taraflardan basılmıyor. Gönderdiğimde ekrandan 1 mm kadar yukarıda ve gayet güzel görünüyordu. montaj sırasında sorun olduğunu düşünüyorum. Ana ekran tuşunu bu şekilde kullanamam. Orjinal halinin nasıl olduğunu biliyorum sorun olmasa yazmazdım. Etrafımda aynı telefondan 4 adet var.

Telefonu size 4. kez göndermeyi düşünmüyorum. Amacım sizi uğraştırmak değil. İdeal Seçim firmasından beğenerek aldığım ürünü Delta güvencesi ile kullanmak istiyorum sadece. yaklaşık 120 gündür telefon bende değil. Muhtemelen 30 gün daha elinizde tutacaksınız. 3 Kez aynı arıza için göndermiş oluyorum. İşim gereği bu telefon bilgisayarımı internete bağlamak zorunda. 100 TL ye alınan android telefonlar bu işlevi yerine getiriyor. Aracımın bluetooth sistemine rahatça bağlanıyor. Dünyanın en iyi 10 telefonundan biri olan modeli aldım ben; lütfen halledelim daha fazla uğraşmak istemiyorum. Tamir - Değişim veya para iadesi ile sorunumu çözerseniz sevinirim. Bu işe zaman ayırmaktan bıktım. TEşekkür ederim.

2. KEZ GÖNDERİYORUM. 21/08/2017
Merhaba iyi çalışmalar. Tek tek şikayetlerimi yazıp bilgisayar çıktısı şeklinde size yolladım. 20 Gün bekledim. Özellikle test edip yollayın diye not düştüm. Biraz önce hotspot özelliğini denedim çalışmıyor. Tüm maddeleri test edip size tekrar geri yollamak zorundayım ta ki yapılana veya ücret iadesi alıncaya dek. Sizin garantinizde onca telefon aldım etrafıma. İlk kez garanti için işim düştü sanırım yanlış yaptık. Benim için yazdığım tüm maddeler önemli. En kısa sürede kargo yapıyorum (Önceki şikayet kağıdını da tekrar ekliyorum). Hayırlı işler. Yedek telefon istedim yollamadınız öncekinde bu sefer de yollamayın ben ayarladım kendim. Ana sayfanızda bu hizmetin durması ilginç.
1-ekran dokunmatiği donuyor, sağa sola gitmiyor. (ilk gönderdiğimde de vardı yapılmadan gelmiş video atıyorum bu sefer yanında anlatabilmek için VİDEO DVD YOLLADIM (ilk yolladığım şekilde geri gelmiş eski arıza))
2- Hotspot özelliği çalışmıyor. Telefon bazen bilgisayarın bağlanmasına izin veriyor o zaman da kendisi internete girmiyor. PC nete girerse telefon giremiyor. Bimcell ile defalarca deneyince arada bir çalışıyor ancak vodafone ile kesinlikle olmuyor, hattım vodafone. (ilk yolladığım şekilde geri gelmiş eski arıza)
3- Konuşma sonrasında telefon ekranı karanlık kalıyor yakınlık sensörü devreden çıkmıyor ana ekran tuşu işlevini yitiriyor dakikalar sonra açılıyor (yeni arıza)
4- Uygulamaları kullanırken medya sesi ve diğer sesler çıkmıyor. Ses bir anda kayboluyor. (yeni arıza) VİDEO DVD YOLLADIM
5- Wi-Fi bağlantı sorunu var bağlanmıyor. Arada kopma oluyor. AYNI MODEL telefon var onun şekim ile bu telefonun çekimi aynı değil. Benim telefonum sürekli düşük çekiyor. Wifi ağını görüyor ama bağlan komutu verince bağlanmıyor. Ekran sabit kalıyor bekliyor. (yeni arıza)
6- GPS STABİL çalışmıyor. Sürekli aranıyor (yeni arıza)
7- WhatsApp benzeri uygulamalar kullanılırken donma oluyor telefonu yeniden başlatma gerektiriyor düzelmesi için. (yeni arıza)
8- Cihazım güncellemeleri almıyor. Satın aldığım günden beri güncelleme olmadı. Mümkünse güncelleme alır şekle gelmesini istiyorum.
9- araç müzik sistemini bluetooth olarak görüyor ancak bağlanmıyor.


Arızaların bazıları sürekli değil, bu durum; arızanın olmadığını göstermez sanırım. Ben telefonu tamir oluncaya - değiştirilinceye - para iadesi oluncaya kadar defalarca kez gönderirim. Hukuki yolları da araştırıyorum elbette bu mağduriyetimi bir şekilde gidermeye çalışacağım. Bayramda da telefonum muhetemelen olmayacak ilk seferde bitse iyi olurdu. Saygılarımı sunarım.

21/08/20171. GÖNDERİM SIRASINDA YAZDIĞIM SORUNLAR FORM NO : 317570 11/07/2017


1 Dokunmatik şifre ekranında parmak izi okuyucu zaman zaman çalışmıyor.
2 Ekran dokunmatik bazen algılama yapmıyor. Hassasiyet gidiyor. Fotoğrafları büyütüp küçültme yapamıyorum.
3 Ekranda ısınma oluyor renkler değişiyor geri geliyor pır pır yapıyor. Genelde sürekli soluk duruyor. Arka planda renkler değişiyor biraz işlem yapınca.
4 Hotspot açtığımızda diğer cihazlar internete bağlanamıyor. En büyük sorunum diyebilirim.
5 Dosya kopyalama için kablo bağlantısı yaptığımızda sürekli kopyalama hatası veriyor veri sağlıklı olarak alınmıyor. (otg ile de denedik)
6 Cihazım güncellemeleri almıyor. Satın aldığım günden beri güncelleme olmadı. Mümkünse güncelleme alır şekle gelmesini istiyorum.

Bu telefonu severek ve beğenerek aldım. Etrafımdakilere 5 adet aldık, en son kendime prime alayım dedim çok fazla sorun çıktı. Mümkünse tüm sorunları halledip test edip yollayın. Telefonumu aktif kullanıyorum size yollamam zor oluyor. Şimdiden teşekkür ederim.


4 yıl
silinebilir (fazla açılmış)
silinebilir (fazla açılmış)
4 yıl
Güney Kore'den telefon getirmek hakkında
Merhaba arkadaşlar. En son açılan konu 4 yıl önce olduğundan yeniden konu açayım dedim belki faydamız olur. Güney Kore'ye gideceğiz inşallah. Şahsi olarak oradan telefon alıp Türkiye'de kullanmak istiyorum. Aşağıdaki site sanırım oranın ebay bağlı sitesi oranın linki de var.

1-LG modelleri orada daha ekonomik olur mu ?

2-Vergi ve pasaport kaydı dışında ödeme var mı?

3-Kendi telefonumuz cebimizde iken bu telefonu da kutusunda falan bavula koysak sorun olur mu? 1 kişi 1 telefon gibi bir mevzu var mı? Nasıl işliyor?

Teşekkür ederim.
6 yıl
migros E-hediyem kart saçmalığı ve kaybolan dakikalar!
migros E-hediyem kart saçmalığı ve kaybolan dakikalar!


almayın arkadaşlar

21 Kasım Cumartesi günü saat 15:17 de 150 TL bakiyeli... No.lu e hediyem kartımla 50 TL'lik 0535 480. Vodafone kontör yükleme işlemi yapmak için kasada işlem gördüm. bakiyem 100 TL'ye düştü ve. No.lu e hediyem kart mesajı geldi. Köntör tarafıma gönderilmedi. Yaklaşık 40 dakika mağazanızda mahsur kaldım. Eşim ve çocuğum arabada beni beklediler. Katılmam gereken davete geç kaldım. GÜnümü rezil ettim. Bu denli profesyonel bir altyapı ile çalıştığınız için sizi gerçekten tebrik ediyorum. Çalışmayan sisteminizi güzel satıyorsunuz... Ne yapacağınızla ilgili hiçbir fikrim yok kontör mü gelir yoksa kart mı iade olur size kalmış...
6 yıl
LCW hediye kart ile giyim kampanyalarına katılabilirsiniz.
LCW hediye kart ile giyim kampanyalarına katılabilirsiniz.

lcw yeni bir uygulama başlatmış hediye kartı diye, bugün gidip 150 tl yi i garanti ile yüklettim 20 tl iade geldi. 50 tl lik alışverişimi de hediye kart ile yaptım. Sınır yok yükleme için. Parçalı kullanılabiliyor. 100 ve katları harcamıyorsanız çok mantıklı. LCW kullananlar için paylaşayım dedim.

daha önce verildiyse bulamadım arattım saygılar...
6 yıl
BURSA ve civarında sedan -megane-clio-focus-corolla alınık
BURSA ve civarında sedan -megane-clio-focus-corolla alınık

arkadaşlar merhaba tercihen çok boyası ve değğişeni olmayan araç arıyorum. 1-2 yıl binip sataacağım inşallah. Kolay satılabilir olmalı. 2000 model civarı bütçe.

BİR DE eğer Bursa da ikamet edip araç alımında bilgisi olan varsa önerilerine açığım ne yapabilirim araç almak için? Pazara gittim akşama kadar kafam döndü amele yanığı oldum başka birşey yok. Ölücü de değilim enayi de değilim :) değerinde temiz araç lazım yardımmm!!!
6 yıl
Bursa Nilüfer de rot balans lastikÇi önerisi
Bursa Nilüfer de rot balans lastikÇi önerisi olan var mı? Dışarıdan geldim güvenilir bir yer lazım. Cevap verene şimdiden teşekkürler. Tamir ve değişim falan yapılacak lastik almayacağım.
6 yıl
KLİKSA KURBAN BIÇAKLI S3 NEO !!!
6 yıl
çiçek gönderimi için önerebileceğiniz siteler hangileri?
çiçek gönderimi için önerebileceğiniz siteler hangileri? Arkadaşlar sorumdan da anlaşılacağı üzere çiçek gönderimi için güvenilir site aramaktayım deneyip kullananlardan yardım bekliyorum. çiçeksepeti ve 444cicek yapmıyormuş gönderim bugün. Teşekkürler. (deneyip tecrübe edenler mümnkünse :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.