Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
13 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
22 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 yıl
Spora Yeni Başladım Tavsiyelerinze İhtiyacım Var
Merhabalar

Sonunda fitnessa başladım.

Hiçbir düzenli spor geçmişim yok 2 küsür yıldırda masa başında geçti. 96 kilodan 83 e düştüm 5 ayda.

Boy: 190
Kilo:83
Omuz:119
Kol:31
Bel:87
Göğüs: 100

2.günü gittim bugün. İlk gün cardio bugün ağırlık şeklinde gitti. Bugün biraz demorelize oldum biraz hoca temel başlangıçı es geçip direk ağırlıkla başlattı göğüs press ile girdim 23 kilo ağırlıkla. 2.sette tıkandım tabi bunun üstüne başlangıç programına geri aldı.

Beslenme konusuda benim için büyük sıkıntı öğrenciyim yurtta kalıyorum ekstra yumurta makarna yapabilme lüksüm yok. Spor sonrası ızgara yemeye özen gösteriyorum. Nudolardan aldım onunla idare etmeye çalışıcam. Kola türevlerini bıraktım abur cubur kıstım epey.

Sabah kahvaltı büyük sıkıntı zaten bir dilim ekmek nutella yer çıkarım hemen öğlen doğrudüzgün yerim.

Bunları göz önüne alarak tavsiye verirseniz sevinirim.

Bu arada sigarada içiyorum cardio ilk gün pek zorlamadı gerçi ama belki çok yürümeye alışkınım ondandır
8 yıl
Kocaeli Hukuk vs Akdeniz Hukuk
Selçuk Hukuk'u yazıcaktım bazı özel sebeplerden ötürü değiştirebilirim tercihimi. İstanbul'da yaşıyorum iki üniv arasında kaldım bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
8 yıl
Maksimum 1500 Tl'ye Öğrenci İçin Laptop
8 yıl
SELÇUK HUKUK Yazacaklar - 2014 Girişliler Bu Başlıkta Toplanalım
Merhabalar arkadaşlar.

Benim gibi Selçuk Hukuk tercih edecekler olarak bu başlık altında toplanalım. Aklımıza takılan şeyleri bu başlık altında konuşuruz.

Sıralamam 20007.

En üste Marmara İÖ( 15bin küsür ile kapatmış ) ve Anadolu Hukuk'u yazıcam ama muhtemelen gelmez( 17600 ile kapatmış. ) altına Selçuk Normal Öğretim 19 bin gelme ihtimali yüksek onun hemen altına Selçuk İkinci Öğretim yazıcam gelir zaten mutlaka.
8 yıl
Kocaeli Hukuk mu Selçuk Hukuk mu ?
Tm2 415 - 20007 sıralamaya sahibim.

Hukuk hayalim vardı zaten.

Hedefim Avukatlık, hakimlik veya savcılık değil.

Marmara İÖ veya Anadolu Hukuk istiyodum. Marmara için şansım pek yok gibi ama Anadoluyu denicem yinede tercihlerimde.

Yakın bir akrabam çok başarılı bir avukat ve Marmara çıkışlı.Bana en büyük tavsiyesi çevre oldu.Benim için okuyacağım yerin çevresi ve sosyal yapısı eğitim kalitesi kadar önemli. Ve birde en azından keyifli sayılacak bir öğrenci hayatım olsun istiyorum.

Bu yüzden sizlerin fikirlerini almak istedim.

Puanıma ve sıralamama denk gelen üniversitelerin başında Kocaeli ve Akdeniz geliyor. Selçuk puan olarak tutuyor ama sıralama tutmuyor ikinci tercihini yazıcam muhtemelen yazarsam.

Kocaeli 20100 ile kapatmış yani girebilirim gibi duruyor.

Kocaeli'nin merkezden uzak olduğunu biliyorum ama bütün fakülteleler iç içe olduğu için fazla sıkıcı olucağını sanmıyorum.Ayrıca sosyal bir üniversiteymiş.

Bende İstanbul'da oturduğum için Kocaeli benim için ilk seçim diyebilirim.

Selçuk ise üniversite kalitesi olarak oldukça iyiymiş.Ve şehirde bir çok yakınım var maddi-manevi bir sıkıntım olucağını zannetmiyorum. Fakat beni kurcalayan şey şehir ve fakültenin etkinliklerdeki durumu.Biraz daha sade ve sakinmiş anladığım kadarıyla.
Ayrıca bugün Selçuk Hukuk'ta okuyan bir tanışımızın kızıyla görüştüm fakülteyi çok övdü eğitim kalitesi açısından oldukça iyi olduğunu söyledi.Ailemde Selçuk taraftarı.


Akdeniz Üniversitesi belkide şehir olarak en cezbedicisi ama İstanbul'da yaşadığım için benim için 3.planda kalıyor.


Bu şehir ve üniversiteler hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
8 yıl
Harddisk ile İlgili Bir Problemim Var
Merhabalar

Bilgisayarımla ilgili bir sorun yaşıyorum pek fazla anladığımda söylenemez.Yardımcı olursanız sevinirim.

Soruna gelirsek 1-2 hafta önce internette gezinirken kasada HDD ışığı yanmaya başladı ve kasa ötmeye başladı resetleyince düzeldi. Ertesi gün bilgisayarı tekrar açmaya çalışınca açılmadan hdd ışığı tekrar yanmaya başladı ve kasa tekrardan öttü. Ve şu ekranı verdi:İnternetten araştırınca Harddiskle alakalı olduğunu v.s yazıldığını gördüm pek anlamadım.Bir kaç kez resetledikten sonra birine sordum ve RAMleri çıkart dene dedi.Bende iki RAM'den birini çıkarttım bilgisayarı bir iki gün sorunsuz kullandım daha sonra yine aynı sorunu verdi fakat resmini paylaştığım hatayı almadım. Bu seferde diğer RAM'i tek kullandım yine aynı sorun. Şimdi iki RAM'i taktım yine aynı gidiyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.
8 yıl
İndirimli Öğrenci Kartımı Kaybettim Ne Yapmam Gerekiyor ?
Merhabalar.

İndirimli öğrenci kartımı [İstanbulKart] bugün bi yerde düşürdüm bir türlü bulamadım tekrar çıkarmak için ne yapmalıyım? Ek bir ücret, ceza v.s talep ediyorlar mı ?

Yardımcı olursanız sevinirim.
8 yıl
Ev İçinde Yapılabilecek Günlük Egzersizler
Merhabalar yaşım 18 tekrardan üniversite hazırlığıyla uğraşacağım bütün bir yıl. Geçen yıl 10 kilo almıştım bir yıl içerisinde. Bu da zaten vücudumda çocukluktan beri fazla oran yağlanmayı fırlattı. Yani ayaktayken gözükmeyen oturunca fırlayan bir göbeğe sebep oluyor. Yine aynı şekilde göğüs bölgesinde ve bacaklarda aşırı bir yağlanma var.Boyum 1.89 Kilo:92. Geçen ay 96-97 civarına fırlamıştı Ramazan'la birlikte daha sonra sabah kahvaltıda ekmeği kesince dikkatli yiyince bir ay gibi bir sürede 92'lere indim.

Spor salonuna yazın başında yazıldım ama Ramazan girince araya program felan kalmadı.Yıl içerisinde sıkı bir şekilde ders çalışacağım için spor salonuna vakit bulamam.Bu yüzden aradığım egzersiz hareketleri sabahları kalkar kalkmaz yapabileceğim türden olsun istiyorum yani çok fazla vakit almayan hareketler.
Bir haftadan beri 20x3 mekik, sırtıma oklava alarak sağa sola dönme birde çömel kalk( nası anlatıcağımı bilemedim. ) yapıyorum. Şınav konusuna gelince küçüklükten beri çekemem bir türlü sebebini bilmiyorum heralde kollarımın orantısızlığından ve zayıflığından olabilir.Sağ kolumu genelde kullandığımdan oldukça kalın ama sol kol kibrit çöpü gibi bi o kadarda yağlanmış durumda.Omuzlarım boyumun vermiş olduğu birşey olsa gerek heralde spor yapmadığım halde cidden geniştir.Yani sorun yağlanma ve kol zayıflığı gibi düşünülebilir. Ayrıca bu hafta 5kg dambıl seti almayı planlıyorum. Dambılla yapılabilecek hareketler çok iyi olur.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
8 yıl
Karadeniz'de Gezilecek Yerler Konumun Silinişi
Karadeniz tatilim için Karadeniz'de Gezilecek Yerler adlı bi konu açmıştım bir çok mesaj da gelmişti.Belki yanlış yere açmış olabilirim en azından uyarı verebilirdiniz.Konuyu direk silince orada not almayı unuttuğum şeyler vardı bunları kaçırmış oldum sayenizde.Konumun tekrar açılmasını talep ediyorum.
8 yıl
Karadeniz'de Gezilecek Yerler
Konu Dışı Özel'e yazdım pek ilgilenen olmadı bir de buraya açıyorum.

Geçen yıl Karadeniz turuna çıkmış oldukça memnun kalmıştık.Bu yıl ailecek tekrarlayıp yeni yerlere gidelim dedik.Geçen yıl Samsun,Ordu,Giresun,Sinop,Karabük ve Sümela Manastırı'nıgezdik. Bu yıl Trabzon'da konaklıyacağız.Planımız Trabzon,Rize,Artvin ve Gürcistan'ı gezmek.

Gideceğimiz yerler : Uzungöl-Maçka-Ayder-Hopa var şuanlık.Dönüştede Tokat civarını görmek istiyoruz.Ayrıca yemek olarak Akçaabat Köftesi,Çotanak Pidesi ve Samsun Menemeni yemiştik.O taraflarda gezilecek yer ve yemek tavsiyeselerini alayım.

Bir de biz bayramın ilk günü gideceğiz 16-17 Ağustos'a kadar oradayız. Bu tarihler de festival varmıdır ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.