Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
T

Yüzbaşı
10 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
280 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
7 ay
Arkadaşlar sizden 2024 için sayısal konu anlatımlı youtube kanalı önerisi istiyorum

Arkadaşlar 2024 yılında YKS'ye giricem.Amacım bilgisayar veya yazılım mühendisliği.Yani sayısal.Şimdiden başlamak istiyorum.Sizden TYT Matematik,Geometri ve Fen Bilimleri ile Ayt Matematik,Geometri,Fizik,Kimya,Biyoloji için kaynak önerisi istiyorum.

T
7 ay
Arkadaşlar sıralama ile yazılım mühendisliği kazanmak ile ilgili sorum var!

Arkadaşlar ben hep yks puanımla tercih yaptım sıralamaları önemsemedim.Çok ta fazla fikrim.Yok şuan bilgisayar programcılığı okuyorum.Ben yks de ayt de yapamam diye DGS ile tercih yapmayı düşünüyordum.Çünkü Zaten dersler görüyorum onlara çalışmam da gerektiğinden vaktim kalmaz DGS'de matematik ve geometri ile yazılım mühendisliği kazanmayı düşünüyordum.

Birinin sıralama ile bilgisayar programcılığını kazandım demesinden dolayı sıralamalarla kazanmayı merak ediyorum çünkü o arkadaşın kazandığı bilgisayar programcılığının taban puanı çok yüksekti.


DGS ile değil de AYT'den sadece matematik ve geometri yaparak sıralama ile yazılım mühendisliği kazanabilir miyim?Bunun için en az kaç net yapmam lazım?

Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

T
7 ay
Bir sayfadaki verileri ilerletme çubuğunun içerisindekilerle birlikte nasıl çekebilirim?

Arkadaşlar doğru açıklayamamış olabilirim.Mesela fireshot gibi eklentiler var.Tam sayfa ekran görüntüsü alıyor. jpg,png yada pdf formatında kaydedebiliyoruz.Tabi buna benzer eklentiler de vardır.Yalnız sorunum şu:


Bazı web sayfalarında kodlamalar oluyor.Bir alanda gösteriliyor.Kodun tamamını okumak için ilerletme çubuğunu kaydırmak gerekiyor.O zaman bu tür eklentilerle bunu yapamıyorum.Bir web sayfasındaki yazıları,resimleri ve tam görüntülenemeyen ancak ilerletme çubuğunu kaydırarak okuyabildiğimiz kodları alabileceğim bir eklenti/uzantı/program var mı?


Eğer bildiğiniz yoksa bunu kodlama ile nasıl yapabilirim?

T
9 ay
Staj muafiyeti hakkında sorum var

Arkadaşlar pandemi zamanında bilgisayar programcılığında stajımızı ödev olarak yaptım.Şuan başka üniversitede okuyorum.Staj muafiyetimi kabul ederler mi sizce?

T
9 ay
Uzaktan Bilgisayar Programcılığı Okuyanlar Bakar Mısınız?

Arkadaşlar uzaktan bilgisayar programcılığını okuyan veya bitirenler memnun olduğunuz üniversite varsa yazar mısınız?Uzaktan bilgisayar programcılığı okumak istiyorum.

T
11 ay
DGS sınavının geçerliliği 1 yıl mı?

Arkadaşlar yks sınavının geçerliliği 2 yıl.Yani 1 yıl tercih yapmazsak sınav sonucumuz yanmıyor.Birisi bana DGS sınavının sonucu 1 yıl geçerlidir dedi.Bu doğru mu?Ben bu sene dgsye girsem aldığım puanla 1 yıl sonra tercih yapamaz mıyım?

T
12 ay
Php scripte yeni ödeme yöntemi ekleme

Arkadaşlar bir php scripte mesela papara,ininal gibi payeer gibi veya faucetpay'deki bitcoin yöntemini nasıl ekleyebilirim? Bubu anlatan eğitim videoları veya pdfler var mı?

T
geçen yıl
E-Devlet Transkript Sorunu

Arkadaşlar daha önceden verdiğim dersleri yeniden almamak için transkript istediğim eski okuduğum üniversiteden.Onlar E-Devletten çıkar yoksa dekanlığa dilek vermen gerekir çok uzun sürer demişti öğrenci işlerindeki yetkili kişi telefonda.


E-Devletten Transkript çıkartabiliyorum.Ancak detaylı değil.Yani matematikten geçtiğim görülüyor.Hangi bölümleri okuduğum yazmıyor.Daha önceki üniversiteye de vermek istediğimde daha detaylı transkript istemişlerdi.Anadolu Üniversitesi eskiden online olarak bana vermişti.Ancak sitede artık verilmeyeceği yazıyor.


Şimdi 12-15 eylül tarihleri arasında transkripti vermem lazım.Ben dilekçeyi nasıl yazıcam bilemiyorum.Ne kadar uzun sürer bana ulaşması zaman yeter mi onu da bilemiyorum.


Sizce ne yapmalıyım?

T
geçen yıl
Psikoloji bölümünü kazanmak için ne yapmalıyım?

Arkadaşlar YKS'ye giricem amacım psikoloji okumak.Sorularım:


1)Herhangi bir 2 yıllık bölümden mezun olup DGS ile psikolojiye geçiş yapabilir miyim?


2)Bildiğim kadarıyla psikoloji "eşit ağırlık" bölümü.Hangi alanlardan sorumluyum?Yani özellikle AYT'de hangi bölümleri yapmalıyım sınavda?


3)Bunun için bana önerebileceğiniz eğitim seti var mı?

T
geçen yıl
Üniversiteyi kazandım ancak lise diploması sorunum var

Arkadaşlar ben trakya üniversitesinden mezun oldum yeniden sınava girdim.Uşak üniversitesi bilgisayar programcılığını kazandım.Trakya üniversitesi önlisans diplomamı vermiyor şu anda sebebi daha hazır olmaması mezuniyet için lise diplomam için edirneye git sonra tekrar gel sonra tekrar git çok zor ve meşakkatli lise diplomam onlarda.Benim 2 sorunum var:


1) Liseyi bitirdiğim okula gidip yeniden lise diploması çıkarmalarıni isteyebilir miyim?

2)Uşak üniversitesine seçilmiş olmama rağmen e-devlette gözükmüyor.Ne yapmalıyım?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle