Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
09 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
54 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Ekranın kararıp bilgisayarın ses eşliğinde donması sorunu

İyi akşamlar dostlar, dün öğle saatleri ikinci el dizüstü bir bilgisayar aldım ancak kullanmak hala nasip olmadı. Sizlere bir iki şey danışmak istiyorum,


Yaşadığım sorunlardan ilki şu oldu, Windows 10 yükleyerek format atmaya çalıştım ancak saatler sürüyordu ve her şey bittikten, güncelleme işlemine başladıktan sonra ekran kararıp bilgisayar kilitleniyordu. Aklınıza gelebilecek her şeyi denedim, farklı Linux dağıtımlarını bile kurmaya çalıştım ancak bu kez ana ekrana kadar bile gelemedi bilgisayarım. Hard diskin ölmüş olabileceğini düşünüyordum ancak yeni bir sorunla daha karşılaştım.


En son Windows 8.1'i bir şekilde kurmayı başardım ve bilgisayarı çalıştırdım. Tam oh bu kez başardım en azından çalışan bir sistemim var derken yeni bir sorunla karşılaştım. Bilgisayar biraz açık kaldıktan sonra, usb takıp çıkarma sesi eşliğinde ekranın çözünürlük ayarları değişip düzeliyor gibi oluyor ve karardıktan sonra kasadan tabiri caizse "darrrr" şeklinde ses çıkartıyor. Bilgisayarı power tuşuna basılı tutana kadar kapanmıyor.


Cihazı alırken yeni monitör değişimi yapıldığı söylenmişti, ekranın kararıp bilgisayarın kendini kilitlemesiyse monitör aksamında veya ekran kartında bir sorun varmış gibi düşünmeme sebep oldu.


Bilgisayarı maalesef iade edemiyorum adam sorun olmadığı konusunda ısrarcı yerini yurdunu da bilmiyorum, letgo'dan satın aldım bu yüzden iş bana kaldı. Aranızda bu sorunu daha önce yaşayan veya konu hakkında bilgili birisi varsa yardımcı olmasını rica ediyorum.


Ekleme: Görev Yöneticisi'ni açtığımda disk kullanımı 100% gözüküyor

6 yıl
Beni Eskişehir'de 1 günlüğüne ağırlar mısınız?
İyi günler arkadaşlar,
Normal yaşantıma Antalya'da devam ediyorum ancak canım sıkıldığında ufak şehir değişiklikleri yaparım. 18 yaşındayım.
Dün saat 19:30 sıraları Eskişehir'e geldim ancak cüzdanım kaybolduğundan -belki de çalındı hiç bir fikrim yok- pansiyonda da kalamadığım için adalar tarafında bankta yatmak zorunda kaldım. Yarın bankadan param yatarsa geri dönmeyi planlıyorum.
Daha önce birçok şehir gezip birçok yardımsever tarafından ağırlandım. Bu gece de beni siz ağırlar mısınız?
6 yıl
Beni Eskişehir'de 1 günlüğüne ağırlar mısınız?
İyi günler arkadaşlar,
Normal yaşantıma Antalya'da devam ediyorum ancak canım sıkıldığında ufak şehir değişiklikleri yaparım. 18 yaşındayım.
Dün saat 19:30 sıraları Eskişehir'e geldim ancak cüzdanım kaybolduğundan -belki de çalındı hiç bir fikrim yok- pansiyonda da kalamadığım için adalar tarafında bankta yatmak zorunda kaldım. Yarın bankadan param yatarsa geri dönmeyi planlıyorum.
Daha önce birçok şehir gezip birçok yardımsever tarafından ağırlandım. Bu gece de beni siz ağırlar mısınız?
7 yıl
Avea'dan telefon almak [Bir sorum var]
Arkadaşlar kulaktan duyma olarak şöyle biliyorum: Faturalı hatta geçiş yaparsak 6 ay eksiksiz ödemek zorundaymışız telefon almak için.
Peki geçiş yapmayıp aveadan faturalı hat satın alırsam yine aynı şekilde 6 ay beklemem mi gerekiyor? yardımız için şimdiden sağolun.
7 yıl
Eskişehirde olan var mı?
Dostlarım bir süreliğine eskişehire geldim buluşalım isterseniz barlar sokağına falan takılırız çok bilmiyorum buraları.
İyi akşamlar :)
7 yıl
Arkadaşlar forumda + ve - sistemi neden kaldırıldı
Buradan yöneticilere sesleniyorum, geri getirilsin!
7 yıl
Potansiyel diye bi CSB serisi vardı hatırlayan var mı
çok saçma yazıyodu okuduğuma pişman olmuştum

sonra farkettim meğer ben yazıyomuşum
7 yıl
bir ilişkiyi kurtarmak için tek başına çabalamak
'Aramızdaki sorun ne?' demiştim sadece. Bataklığın içindeki bir adamın imdat çığlıydı bu. 'Hiç birşey' cevabı geldi. Sadece geçiştirmek için mi söyledi? yoksa artık hiç birşey kalmamışmıydı aramızda.. Biraz dürüst olmasını istedim 'doğruları konuşalım artık', ve 'konuşacak birşeyimiz yok' dedi. İkimiz için doğru olabilecek birşey kalmamıştı belkide.. Sıkıntıya gelemezdi o, kendi kendine 'Ben niye yargılanıyorum ki' diye mırıldandı ve arkasını dönüp uzaklaşmaya başladı. Peki asıl suç kadında mıydı? yoksa bataklığı göze alarak, kadına ulaşmak için o adımı atan adamda mı?
7 yıl
... kahvecisinde çay istedim diye rezil oldum!
Saat 14 sularıydı. Bir kaç kız arkadaşımı dershaneden aldıktan sonra üç kapılara doğru yürüdük, yemen kahvecisine oturup biraz sohbet etmeye başladık. Sonra garsoncu geldi ne alırsınız dedi ezgi adında bir arkadaşım "vayt çokolota moka" diyor, diğer arkadaşım akıllılık edip aynısından alıyım dedi, hem güzel hem zeki. Neyse bende "bi' demli çay alıyım birader" dedim. Baktım bu bastı kahkayı, hem güzel hem zeki olan bayan arkadaşım "çok mu komik" dedi, çocuk hiç istifini bozmadan "evet" dedi ve sırıtarak gitti. Gelene kadar konuşuyoruz işte baktım bu diğer garsoncu arkadaşlarına beni gösterip gülüyorlar, bende gelmesini bekliyorum. Sonra bu elinde kahvelerle geldi verdi kızların kahvesini ben dedim "benim çay nerede kaldı" o da "sen ciddimiydin lan" dedi güldü tekrar. O sırada aklını karıştırmak için "Im realy seriously man, whats your problem" dedim. Aldım kahve bardağını üstündeki kapağı çıkartıp bunun suratına fırlattım. Çocuğun yüzü yanınca birden sebaniye dönüştü suratıma kezzap tükürdü ama kafamı yana çektim hem güzel hem zeki olan kız artık sadece zekiydi. Sandalyeyi aldım elime suratına suratına vuruyorum diğer garsoncular birden çin ejderhası oldu ve beni ateşli volkanın içindeki buz sindanına attılar. Sonra birden uyandım ve aslında rüya gördüğümü farkettim. Uyandığımda 13'dü saat, telefonuma ezgiden mesaj gelmişti. Dershane çıkışına gittim. Aynı yöne gittik, aynı kahveciye oturduk, ve ben yine çay istedim..
7 yıl
Dün geceyi nezarette geçirdim [Memurcu Bey](CİDDİ)
Biraz alköllü trafiğe çıkmışım altımda 2009 model citroen c5 var. Şehir içi hız sınırını aşmışım çevirdiler sağa, ehliyet ruhsat vs. önüme aleti getirdi üfle diyor bana neyse aldım ağzıma üflüyorum 'ohh serinledim valla' dedi. Sen hayırdır değişik dedim çıkardım haydarı buna tam geçiricem memurcu bey zedaniye dönüştü beni zinbana attı sabah uyandığımda nezarette gözlerimi açtım
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle