Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Çavuş
08 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
69 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
(GTX660) Ekran Kartı Değişimi Önerisi
Çok uzun süredir ekran kartımı değiştirmiyorum. Hatta sektörle alakam kalmadı denebilir. En son geçen sene Phenom II X4 965'den FX8350'ye geçiş yaptım. Şimdi ekran kartımı da güncelleme planım var ne almalıyım? FX 8350'yi en azından 3 sene daha kullanırım gibi duruyor.

Oyunlar için de öyle yüksek fps isteğim yok şuan bf5 de minimum ayarlar ve 1080P de 25-45 arası fps alıyorum.
Y.içi ve Y.dışı ürünleri alabilme şansım var ki işlemciyi de y.dışından sıfır olarak almıştım.

FX 8350 ile uygun olan (uygunluktan kastım darboğaz yapmayacak) ekran kartı önerilerinize açığım.
5 yıl
Sistem Yük Altında Reset Atıyor
Merhaba,

Kullandığım sistem oyun açtığımda reset atmaya başladı. Test için aida64 ile stres testine soktum. Testleri oyun oynuyor gibi olması için topluca yaptım. Test anında ilk 5 10 sn sonra reset attı. Ardından parçaları teker teker test ettim. Düşüncem işlemci ısındığı için olduğuydu. Ama test sonucunda 75 80 drc oldu işlemci en fazla ve reset atmadı. (Stok fan var üstünde). Ardından bellek, disk, ön bellek testlerine soktum. Herhangi bir reset olayı yaşanmadı. En son olarak ekran kartını teste soktum ve sistem 5 10sn sonunda reset attı. Test programı olarak FurMark kullanmaya karar verdim.

Furmark ayarlarını 720p ve pencere modu olarak açtım. (ısıyı, anakartın ve ekran kartının voltaj değerlerini inceleyebilmek için.) Çalıştırmamla 2sn sonra reset atması bir oldu. Ekran kartının bozuk olduğunu düşünüp arkadaşımdan GTX660 ekran kartını istedim. Testi onunla yaptığımda 5 10dk sonunda bir sorun olmadığı için testi durdurdum ve oyunu açmaya karar verdim. (The Crew) Oyunu açınca GTX660 da aynı zamanlarda reset attı. Sonuç olarak oyunda hata olduğunu düşündüm. Bütün sistemi aynı anda teste soktum (işlemci, ram, ekran kartı vs.) ve sistem tekrar reset attı.

Yorgunluktan işin içinden çıkamıyorum öneriniz veya fikriniz var mı? PSU değiştirip mi denesem acaba?

Sistem :
İşlemci : i7 4770
Anakart : Asus z97-Pro
Ram : Kingston Hyperx 16gb DDR3
HD : Seagate 2TB + Seagate 1TB 7200rpm
Ekran Kartı : Asus GTX 760 2 GB
PSU : Cooler Master g750m (750W)
9 yıl
Anakart Önerisi İstiyorum 260TL Sınır
Mümkünse MSI olmasın onun dışındaki anakartlardan 260tl sınıra kadar anakart önerisi istiyorum.

AM3+ DDR3 1600mhz destekli olması güzel olur. Seçtiğiniz kartın markasını tercih etme sebebini de yazarsanız memnun olurum. Öncelik Asus ve Asrock
9 yıl
Uygulamaların Geç Yüklenmesi (SORU)
Merhaba arkadaşlar HTC One V kullanıyorum da telefonu yeniden başlatınca veya kapatıp açınca bildiğiniz gibi yüklü uygulamaların menüde görünmesi biraz zaman alıyor.
Bendeki sorun şu uygulamaların kimisi hiç yüklenmiyor telefonu tekrar yeniden başlatınca yükleniyor.

Ayarlar uygulamalara girince com.*** şeklinde isimleri çıkıyor ve işim düştüğünde fark ediyorum. Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır? veya uygulamaları sonradan açmamıza yarayan bir yöntem falan var mıdır?
9 yıl
ONE S Garanti Seçimi KVK Genpa veya Distrübitör (Soru)
One S alıcam kafama koydum da ürünü almadan önce garanti seçimi yapmam lazım fiyatları ona göre değişiyor. Hangisini seçmeliyim ucuz diye Dist. kaçsam sonradan sorun yaşarmıyım?
9 yıl
Tek Slot 8gb vs (4*2) 8gb Ram Hangisi Daha Çok performans verir?
Tek slot 8gb ram mi daha çok performans verir yoksa 4*2 şeklinde çift slot ram mi daha çok performans verir ona göre ram alıcam da :D
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.