Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
26 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
61 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Ps 4’de Aldığım Yedeği PS5’e Atamıyorum

Merhabalar, Ps4 üzerinden usb’ye almış olduğum yedekleri yeni aldığım Ps5’ime atamamaktayım. Elimde ps4 yok ama usb’yi arkadaşın ps4’üne taktığımda yedek olarak gözüküyor. Ancak ps5’e taktığımda gözükmüyor. Bu sorunu nasıl aş ilirin.

3 yıl
Uzun süredir Süren Turkcell Rezaletleri
rezaletmidir bilemem ama kullandığımız turkcell şirketinin ne kadar ileriye gidebileceğini, nasıl hak yiyebileceğini görmeniz açısından yazdığım bir yazıdır. her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazamıyorum, geçirmiş olduğum bir kazadan dolayı ellerim uzun yazılardan sonra uyuşmaktadır. isteyene daha açıklayıcı şekilde telefonda anlatıp ispatlarını belgelerle sunabilirim.

2011 yılında almış olduğum hattım ile ilgili sorunlar için direk 532 numarasını arayıp müşteri temsilcisiyle kısa yoldan görüşememem kaynaklı problemleri aşmak maksadıyla kullandığımdan fazla ücret verip platinium üye olmuştum. senelerdir bir dünya problemi turkcell ile yaşayıp açmış olduğum şikayetlerime cevap alamadığım gibi , açmış olduğum şikayetleriminde kaybolduğunu gördüğüm halde çekim kuvvetinden dolayı maalesef ki turkcell ile çalışmaya devam ettim.

bu 8 yıllık birliktelikte toplam 3 adet platinium hattımla ilgili yaşadığım problemleri kısaca özetlemem gerekirse;

kontratımdan caydığım için çıkan bedelin kendi hesapladıklarından fazla çıkması sebebiyle 9 ay işlemimi halledemediler. 1 ay kala özür dileyio düzellttiklerini söylediler.

gelen yüksek faturalardan dolayı itirazlarımı 1 seneye yakın sallayıp bıktırma politikası uyguladılar, sonrasında hatalarını kabul ettiler.

vermiş olduğum adresimi kendi kafalarına göre olmayan bir adresle değiştirip, bu değişikliği kimin yaptığı ile ilgili bilgilendirmede bulunmadılar.

hattımı ilgim alakam olmadığı halde bir firmanın kurumsal hattı yapıp, benle alakası olmayan firmanın ödemediği faturalardan dolayı turkcell cihaz alma haklarımı sildiler. itirazlardan sonra (yaklaşık 7 8 ay) yanlışlık olduğunu söyleyip özür bile dilemeden işin içinden çıktılar.

kaza geçirdiğim ve ayağa kalkamadığımı, elimin ve bacağımın kırıldığını (raporlarla sabittir) söylediğim halde yeni hat talebimi platinium müşteri ekibiyle yönlendirmek yerine, (kaldı ki platinium müşteri ekibi bu tarz talepleri 24 saat içinde yerine getirir) 8 gün boyunca ha geld, ha gelecek diye beni evde tutup hiç bir şekilde ekip yollamayıp, bu süre içerisinde iletişim hakkımı elimden almışlardır. sakat halimle iletişim merkezine gidip hattımı aldıktan 1 gün sonra kapıma kargoyla hattı yollamak gibide aptallıkları olmuştur.

turkcell akıllım güvende paketini aldığım telefonla tanımlayıp, telefonuma zarar gelince hattınıza tanımlı değil, iletşim merkezinin hatası deyip sırtını dönmüşlerdir. kaldı ki telefonu aldığım faturada akıllım güvende paketi gözükmektedir.

tabi bu olanlardan dolayı bazen dakikalarca, bazense saatlerce telefonda kalıp kavga dövüş halinde bir sürü zaman geçirdim kendileriyle. ancak son 7 8 aydır, daha önce ki şikayetlerime cevap vermemeleri, ve şikayetlerimi bilinçli şekilde silmeleri bir kenara, hakkımı telefon yolu ile aramamam için, parasını verip kullanmaya hak kazandığım platinium müşteri hizmetlerini bilinçli bir şekilde kullanımıma kapatmışlardır. artık özel(!) müşteri hizmetlerinden yararlanacağımı, bu yüzden özel müşteri temsilcisi ile görüşeceğimi söylemektedirler. platinium müşterisi olduğumdan dolayı tarafıma doğan platinium müşteri hizmetleri ile görüşmek istediğimi söylediğimde ise bana özel müşteri hizmetlerinin yardımcı olacağını söylemektedirler. bunun neden bu şekilde sorduğumda mükerrer cevap veremiyoruz diyip suratıma telefonu kapatmaktadırlar.

az önce tekrar bambaşka bir sorun ile ilgili aradığımda, karşıma çıkan müşteri hzmetleri yetkilisi, benim platinium olduğumu bu yüzden kendisi yerine platinium müşteri temsilcisi ile görüştürmek istediğini söyleyip beni platinium müşteri hizmetlerine aktarmıştır. aktarmadan sonra çıkan platinium müşteri ekibine durumumu aktardığımda beni tekrar özel müşteri hizmetlerine aktaracaklarını söyleyip sorularımı yanıtsız bırakmıştır. bunun müşteriler arasında ayrımcılık olduğunu, haklarımı kullandırtmadıklarımı ve bunun suç olduğnu söylemiş olsamda mükerrer bilgi veremiyoruz diyip suratıma telefonu kapatmışlardır.

turkcell ensar dayanışmasını kenara bırakın, bir insanın bir insana yukarıda yazdıklarımı yapma hakkı varmıdır.
4 yıl
Galaxy S8 Plus G955 FD Wipe Sonrası Sorunlar Çıktı Yardım
S8 plus çift hatlı olanını kullanmaktayım. Sm G955 FD modeli. Bu modele göre root bulamadığımdan dolayı cihazı rootlayamıyorum. Ancak esas sorunum şu. 1 senedir hard reset atmadan telefonu kullanıyordum. Son günlerde yavaşlama, pilin hızlı tükenmesi gibi sorunlardan dolayı wipe işlemi yaptım. Ancak wipe sonrası telefonun kamerası, feneri parmak okuyucusu ve yakınlık sensörleri çalışmamaya başladı. Tekrar tekrar wipe yapsamda çözülmedi. Fener için başka uygulama kullanıyor kamerayı tarzı hata veriyor başkada hata yok. Ne yapabilirim.
4 yıl
Bu Sistemin Ederi Ne Kadardır
Merhabalar, ekteki sistemimi satmak istiyorum ancak ne kadar edeceği konusunda bir fikrim yok. Sizce ne kadar eder bu sistem ikinci elde? Ona göre bir arkadaşa satacağım. Şimdiden teşekkür ederim.


Bu Sistemin Ederi Ne Kadardır
6 yıl
Turkcell İletişim Merkezi Dolandırıcılığı
05.09.2016 tarihinde Maltepe Park Avm içerisinde ki Aktel Turkcell iletişim merkezinden Samsung Galaxy S7 Edge telefon ve Turkcell akıllım güvende sigortasını 24 ay taahhüt ile almıştım. 19.09.2016 tarihinde geçirmiş oluğum kazadan dolayı almış olduğum cep telefonu kırıldı. Bende Turkcell Akıllım Güvende almış olduğumdan dolayı 532 757 22 33 numaralı Akıllım Güvende hattını arayarak kayıt açtırmak istedim. Ancak telefonuma veya hattıma tanımlı bir Akıllım Güvende paketi olmadığını bu yüzdende yardımcı olamayacaklarını belirttiler. Görüştüğüm kişiye Akıllım Güvende’yi 24 ay taahhütle aldığımı ve elimdeki faturadada bunun göründüğünü söylediğimde ise faturayı bireyselevrak@turkcell.com.tr adresine göndermem gerektiğini, yanlışın düzeltilerek tarafıma dönüleceğini belirtti. 21.09.2016 tarihinde faturayı mail olarak gönderdiğim halde ve bu güne kadar 4 ayrı sefer arayıp sonucunu sorduğumda maksimum 96 saatte işlemi sonuçlandıracaklarını söyleyen Turkcell hiçbir şekilde geri dönüş yada bilgilendirmede bulunmadı.


Bu işlemlerle birlikte 21.09.2016 tarihinde telefonu almış olduğum Maltepe Park Avm içerisinde ki Aktel Turkcell iletişim merkezini arayarak konu hakkında bilgilendirmede bulunup müdürleriyle görüştüm. Görüştüğüm Tim müdürü yanlışlılğın kendilerinde olduğunu, daha öncede bu tarz birkaç sorun yaşadıklarını belirtmiş ve yanlışlık yapılan kişilerin telefonlarında sorun olmadığı için yanlışlıklarını düzeltebildiklerini belirtmiştir. Ancak aylık kesilen faturamda bedel gözükmediği için bir bakıma zararda olmadığımı bedel alınmadığı için sorun olmadığını söylemiştir. Bunun üzerine bedel alınıp alınmamasının beni ilgilendirmediğini, benim Akıllım Güvende üyeliğimin yapıldığının söylendiğini ve bu konuda elimde fatura bulunduğunu zararımın tanzim edilmesi gerektiğini söylediğimde ise genel merkezleriyle görüşüp geri döneceklerini söylemiş ve telefonu kapatmıştır. Aradan geçen 13 gün sonunda hiçbir şekilde geri dönüş yapılmadığından dolayı Aktel iletişimin genel merkezini bugün aradım ve durumu belirttim. Telefonda ki bayan beni beklemeye alıp bahse konu şubesinin müdürü ile görüşme yaptı. Görüşme sonrasında hata olduğunu bu hatanın giderilmeyeceğini ve kendilerini bağlamadığını, elimdeki faturayıda tek taraflı olarak kendilerinin iptal edip sadece cihaz faturasına dönüştüreceklerini söyleyip telefonu kapattı. Aktel iletişimi tekrar arayıp yapacaklarını söyledikleri şeyin kanuna aykırı olduğunu benim onayım olmadan bu şekilde bir işlem yapamayacaklarını söylesemde telefonda ki arkadaş her şeyin kendi ellerinde olduğunu bunu daha öncede yaptıklarını faturayı tek taraflı iptal edebileceklerini söyleyip tekrar telefonu kapattı.

Turkcell denen rezil firmanın yaptığı bu dolandırıcılığa karşı hakkımı nasıl arayabilirim konusunda yardım ve fikirlerinizi beklemekteyim.Mevzu bahis fatura

https://imageshack.us/i/pnb3MGlAj Turkcell İletişim Merkezi Dolandırıcılığı
6 yıl
Turkcell Akıllım Güvende Şaşırtmacası
Turkcell'den alınan Akıllım Güvende sigortası çalınma, gasp, kapkaç vb hiç bir durumda kesinlikle fayda etmiyor. Tamam biliyorum alırken sigortanın kapsamını araştırmam gerekliydi Ancak satışçılar genelde sigorta adı altında satış yaptılarından ve kullandıkları sigorta kelimesinden dolayı önceden bahsetmiş olduğum konularıda kapsıyor sanıp alıyor. Sonrasında da hüsran yaşıyor. Başıma gasp olayı geldi ve Akıllım Güvende'nin bunu kapsamadığını öğrenmiş bulunmaktayım. Akıllım Güvende Asistan Paketi alacak arkadaşlar sigorta kelimesinden dolayı olumlu bir ön yargıyla karşılaşmasınlar diye bu konuyu açmak istedim.
6 yıl
Dell T5400 Workstation Açılmama Sorunu
Merhabalar arkadaşlar. Aslında uzun süredir yaşamış olduğum bir problemdi. Dell T5400 serisi 8 adet workstation sahibiyim. Makinaların hepsinde ara sıra açılmama sorunu yaşamaktayım. Şöyle anlatayım, makinalar sorunsuz şekilde çalışıyor günlerce, bazen kapattığımda ve ertesi günü açtığımda makima açılmıyor. Bazen ram söküp takınca bazen işlemci bazende ekran kartı söküp takınca sorun düzeliyor. Bir süre sonra tekrar yapıyor. Bazı zamanlar aylarca sorun yaşamıyorum. Değiştirmediğim parçası kalmadı power supply dahil ama sorunu aşamadım. Şansa çalışıyorlar hepsi. Geçen gün yaşadığım problem ise makinayı kapattım ve ertesi günü açtığımda açılmadı uzun uğraşlar sonucu açabildim bu seferde Ahci bios not installed yazdı, biosa girdiğimde service tag silinmişti aç kapat bir şeyler yaptıktan sonra makina tekrar açılıp windowsa girdi. o gün kullandım kapattım şimdi yine açılmıyor. Bunun nedeni nedir, ne Dell diagnosticste bir hata alıyorum nede başka yerde. Firmware upgrade yapamıyorum çünkü windows açılmıyor sadece .exe uzantılı upgrade dosyası var. Bu tarz bir sorun yaşayan oldumu çözümü için yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
7 yıl
Galaxy Note 4 İçin Cyanogenmod Yukleme Yardim Talebi
Galaxy note 4 icin cyanogenmod yuklemek istiyorum. Bir ara cyanogenmod ianstaller vardi ancak kaldirilmis. Cyanogenmod yukleyebilmem icin neler yapmam gerekli. Yardimlarinoz icin simdiden tesekkur ederim.
7 yıl
Note 4 İçindeki Gereksiz Programları Kaldırmak
Merhabalar arkadaşlar. Geçen gün Note 4 aldım. Ancak içerisinde Samsung'a ait olan bir sürü saçma uygulamalar var. Bunları rootyaparak kaldırabileceğimi biliyorum. Ancak root yaptıktan sonra hangi program vasıtası ile kaldırabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürlr.
7 yıl
Psn'de Hangi Oyunların Saatın Alındığı Gözükür mü?
Psn üzerinden satın almış olduğum bir kaç oyun var, bunların yanında ise kardeşlikle aldıklarımda var. Şimdi kendii Psn'im üzerinden aldığım oyunları görme imkanım varmıdır? Psn hesabımı satacağım ancak hangi oyunları satın almışım göremiyorum. Yardımlarınız için şimiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle