Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
16 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
EKŞİ SÖZLÜKTEN BOMBA YORUM:))
Ekşi sözlüğün paylaştığı şu yazı daha evvel yayınlandımı bilemiyorum ama az evvel okudum hala kahkahalarla gülüyorum.Donanım Haber sitesinin üyelerinin marifetleri:)))
6 yıl
SAĞ AKS KEÇESİ YAĞ SIZDIRIYORMUŞ..!
Arkadaşlar merhaba,
Aracın baskı balatası değişti,servisten aldım geldim bahçedeki otoparka çektim tam 40 gün. Yerinden hareket ettirmedim,cumartesi işim vardı aracı çalıştırdım her şey normal hareket ettim aynadan baktığımda yerde tencere kapağı kadar yağ lekesi oluşmuş.İndim elimle kontrol ettim benim araçtan akıyor.Servise gittim "sağ aks keçesinden sızdırma yapıyor" dendi.Bu akan yağ şanzumandan gelen bir yağdır diye tahmin ediyorum.Çok bilgim olmadığı için sanıyorum dedim.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgilendirebilirmi. Bunun tamiratı çok masraflı bir işmidir.Bu konuda hiç bir bilgim ve tecrübem olmadığı içinm merak ettim. Cevaplarınız için şimdiden çok çok teşekkür ederim.
7 yıl
TRAFİK CEZASI.!!!
Arkadaşlar merhaba, 2. yıldır ceza falan yememiştim çokta mutluydum ama sonunda banada bir ceza geldi. PTT posta kapıya not bırakmış muhtarlığa teslim edildi diye. Öğrenmek istediğim Tebliğ.!! Bu gününden itibarenmi geçerli olur yoksa muhtardan teslim aldığım tarihten itibarenmi.? Ceza, 51/ 2-A % 10-30 hız ihlali 189-TL. Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum. Teşekkür ederim.
7 yıl
Bu araba Uçak indirir.
7 yıl
Cevap: Dacia
Eş dost ahpaba sorun soruşturun sanayide iyi bir yer bulun orda yaptırın derim. Aradaki fark yarı yarıya. Zaten bu parayı vereceksiniz hatta parçaları vaktiniz varsa kendiniz alın ustaya sadece bir işçilik verin. Ben daha evvelki aracımda bakım zamanı yaklaşmaya başladığı an bütün gerekli malzemeleri araştırır dışardan alırdım ustama gider hallettirirdim sadece işçilik veriridim.

Sanırım izmirdeydin ve geçen seninle özelden yazışmıştık yarın Gaziemir optimum alışveriş merkezine gideceğim sanayi oraya yakın istersen senin için sanayiye girip geçen sana bahsettiğim yere fiat sorabilirim.
7 yıl
BOSCH Logo 2000W Elektierk süpürgesi.!
Bosch logo elektrik süpürgesi 2000 W. Aranızda Kullanan varmı arkadaşlar memnuniyetiniz yada memnuniyetsizliğiniz neler.
7 yıl
Nokia Lumia 1320.
Nokia Lumia 1320. Arkadaşlar bu telefonu yeni aldım,ancak arka plana resim koyamıyorum bilenler yardımcı olabilirmi.?
7 yıl
ARKADAŞIMIN ÇALINAN ARACI BULUNDU.!
7 yıl
SABAHA KARŞI ARAÇ ÇALINDI..!!!
Bir arkadaşımızın Aracı sabah saatlerinde "Darıca Bayramoğlu" mah.çalınmıştır görenlerin en yakın emniyet birimine ve "Recep Ceylan" 0538.946.01.67 nolu telefona bildirilmesi rica olunur.

2007. Model,Audi-Siyah renk. 16 JHJ 25 Plakalı.
Frenler disk,
Balatalar kırmızı renk, araç tek kapı 1.9 TDI.EDİT. Arkadaşlar,araç bulundu, ayrıntılar burda.http://www.demokratgebze.com.tr/spreyle-uyutup-soymuslar-164324h.htm
8 yıl
BU ARACI NASIL KASKO YAPTIRACAĞIM.?
Arkadaşlar merhaba,
Geçen yıl %90 raporla ötv indirimli araç aldım ve axa'dan kasko yaptırdım.Ancak geçen yıl kasko poliçesinde şöyle bir madde vardı " Hasar anında aracın engelli/özürlü aracı olduğunun anlaşılması durumununda her bir hasarda mevcut "ÖTV" oranında muhafiyet uygulanır.!"

Bu gün tekrar yeniletmek için axa sigortaya gittim çıkarılan poliçede aynen şöyle yazıyor "Aracın hasar sonrasında hurda belgeli olması durumunda sigortalıya aracın ilk edimininde istisna edilen ÖTV tutarı aracın hasar anındaki rayiç bedelinden düşülerek tanzim ödemesi gerçekleştirilir.

Kasko yaparken örnek; 2014 yılı kasko değeri ( 37,516-tl) ve bu değer üzerinden prim hesaplanıyor. 1000-tl
Ama pert durumu olunca Faturada yazan değer olan ( 24.500-tl) den ödeme yaparım diyor.?

Bende diyorumki o zaman fatura üzerinde ödeme yapacaksanız kasko primlerinide fatura tutarı üzerinden hesap etmeniz gerekir.! (örnek; 700-tl)
Hayır efendim kanun böyle.? Böyle bir kanun böyle bir anlayış varmı, bu bir hak mağduriyeti değilmidir.?
Ben şimdi bu aracı nasıl kasko yaptıracağım.? Tecrübesi olan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim. her kese teşekkür ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.