MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
15 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
745 (Bu ay: 29)
Gönderiler Hakkında
11 ay
Goodbye Deponia Türkçe Yama Çalışması

İlk oyunun çevirisine çok ufak yardımım olmuştu. Fakat ben bu seriyi unutmuşum. Forumda konusunu gördüm. Yaz indirimi varken alayım dedim. Biraz şasırdım. Deponia'nın üstüne 3 oyun çıkmış. O 3 oyunun 2'si resmi Türkçe yerelleştirme ile çıkmış ama serideki 3. oyun öksüz kalmış.

Anil523 rumuzlu arkadaşımız oyunun dosyalarını açmış. Toolu da verdi, sağ olsun. Oyunun gayet eğlenceli. Türkçe karakter desteği de var. Ancak bu hıza odaklı bir çeviri olmayacak. Diyaloglar txt dosyasında sıralı ilerlemiyor. Txt dosyasının başından başlayıp sonuna gidemem. Oyunu video olarak kaydedip, videodan gideceğim. Buraya ingilizce cümle türkçe çeviriyi yazıp öneri bile almam gerekebilir. Önce senaryo akışındaki diyaloglar çevrilecek. Sonra txt dosyasında kalan yerler çevrilecek, en son test yapılacak.
Yama ücretsiz olacak.
geçen yıl
Ys VII Lacrimosa of Dana
Böyle güzel bir oyun var. Dosyaları açılıyor, eğlenceli de. Aksiyon RPG denebilir ama bizim oyunculara hitap eder mi bilmiyorum. Dragon's dogmanın anime grafiklisi. Türkçe incelemesini geçtim, ekşisözlükte bir girdiden başka bir şey yok. Pek tanınmıyor. 6 ay uğraştıktan sonra kimse oynamayacaksa çevirmenin anlamı yok. Düşüncelerinizi alabilir miyim?


geçen yıl
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel adında bir oyun var. JPRG türünde.

Dil dosyaları tbl uzantılı dosyalarda. Şu konuda 3. mesajda bulunabilir:

https://zenhax.com/viewtopic.php?t=4831

Bu dosyalar içinde yazılan bir tool var ama readme dosyasındaki talimatları komut satırında uygulamaya çalışsam da beceremedim.

https://github.com/ChronoMonochrome/TLoH_localization

Bu toolun nasıl kullanıldığını çözüp bana öğreten olursa şahane hikayeye ve karakterlere sahip bu güzel oyunu güzel Türkçe'ye katacağız. Top bu işlerden anlayanlarda. Bilginiz olmasa da lütfen konuyu beğenin üstte kalsın.
geçen yıl
Fallout - New Vegas The Lonesome Road and Old World Blues Türkçe Yama
geçen yıl
Yakuza 0 Türkçe Yama
6 yıl
Mars War Logs Türkçe Yama
Güncelleme: Ben bu yamayı da konuyu da unutmuştum. Uzun süre sonra foruma girince dosyanın hatalı olduğunu farkettim ve düzgün dosyayı koydum.


Mars War zamanında hoşuma giden bir oyundu. Uzun süre önce üzerinde uğraşıyordum ama dizüstüm mefta olduğu için yamayı ancak şu günlerde bitirebildim. oyundaki her şeyi çevirdim. Ne yazık ki Türkçe karakterler yok. Tek isteğim sevdiğiniz oyunları indirim zamanında orjinal almanız. Acelem olduğu için şimdilik kısa bir mesaj yazıyorum.

Dosya:https:https://1drv.ms/u/s!Au1KDlq7Q8llgWV4Md1_IxeOkM0t


8 yıl
Mars War Logs Font Türkçe Karakter
Hepinize iyi günler, Mars War Logs adındaki oyuna Türkçe yama hazırlıyorum ama oyundaki fontlar Türkçe karakter içermiyor. o yüzden ortaya böyle görüntüler çıkıyor:


Bunlar da oyunun font dosyaları ama dosyaları ne açabiliyorum, ne de üzerinde değişiklik yapabiliyorum.

http://s3.dosya.tc/server11/MgnfSM/font.rar.html

Bu konularda bilgisi, becerisi olan biri yardım edebilirse çok sevinirim. Mümkünse yamayı Türkçe karakter olmadan çıkartmak istemiyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.