Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
K

Yüzbaşı
22 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
38 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
K
8 yıl
Sony svf152c1ww (Önemli)
Merhaba arkadaşlar.

Yukarıda yazdığım model ile ilgili sorunlu bir kaç durumum var. Herşeyin başlangıcı ise disk'i recovery dahil silmem.

Sorunlarım şunlar;
1) Windows 7 yükledim ancak sitesinde bu modelin driver'ları yok (önceden bakmadım). Benzer bir modelin driverını yükledim ancak asist tuşu, fn tuşu falan çalışmadı yani performans alamadım.
2) Cihazı ilk aldığımda Windows ortamında backup'ını almıştım, onarım diskini takıp geri yükleyeyim dedim ama "efi züerinden image alındığı için geri yükleme yapamazsınız" şeklinde hata ile karşılaşıyorum.
3) Bios'una hiç bir şekilde giremiyorum. Önceden asist tuşuna basıp orda girebiliyordum ancak şu an bütün tuşları denememe rağmen giremiyorum.


Kısacası; Elinde bu model olan, ya da bu sorunlardan her ahngi bir tanesini aşan arkadaş oldu mu? yapan varsa ve anlatırsa sevinirim.
K
9 yıl
samsung c3510 reset problemi?
cihaz 4-5 gün önce reset atmaya başladı, açılıp-kapanıyor kendiliğinden. Sonra bataryası bittiğinde şarj cihazına takıyorum normal açılıyor. Kullanılır duruma geliyor ancak peryodik olmayan bir süreçte tekrar reset atıyor. Hiç reset atmadığı zamanda oldu ancak 3-4 gün civarı giden bataryası 1 gün olmadan bitiyor. Hard format attım fakat durum değişmedi. Neden kaynaklı olabilir?
K
9 yıl
...silinebilir.
...
K
9 yıl
Hepimiz Matrix'de yaşıyor olabiliriz.
Matrix filmini bilmeyen yoktur. yaşadığımız dünyanın aslında bir bilgisayar simülasyonu olduğunu anlatan film, bilimkurguda zihnin sınırlarını zorlamış olsa da biliminsanları evreni anlamak için yeni yaptıkları keşiflerle, bu olasılığın da gündeme geldiğinin altını çiziyorlar.

Biliminsanlarını bu düşünceye iten detay, simülasyonların belli kısıtlamalarının olduğu gerçeği. Eğer evren bir simülasyon değilse, fizik kurallarının kısıtlamalara, engellere takılmadan süreklilik arz ediyor olması gerekiyor. Bonn Üniversitesi'nden Profesör Silas Beane, parçacıkların sahip olduğu enerjinin anlamsız bir sınırı olduğunu vurguluyor. Kozmik ışınların enerjisinin bir limiti var ve buna Greisen–Zatsepin–Kuzmin (GZK) limiti deniliyor. Yüksek enerjili parçacıklar, kozmik mikro dalgalarla karşılaştıklarında bunların arasına girerek daha düşük enerjili parçacıklar haline geliyor. Biliminsanları bunu, büyük bir kutuyu, daha küçük bir kutunun içine koymak olarak tanımlıyorlar. Böyle bir şeyin fizik kuralları ile açıklanmasının mümkün olmadığını anlatan biliminsanları, açıklamayı yapay olarak üretilmiş bir simülasyon evrende yaşıyor olabileceğimiz ihtimali ile yapıyorlar. Elbette, bu fiziksel fenomenin bilimsel bir açıklamasının da birgün bulunabileceğini, simülasyon ihtimalinin çok küçük bir olasılık olduğunun da altını çiziyorlar.

Ancak şu detay da önemli ki, bilim ilerledikçe ve evreni gözlemledikçe, evrenin Matrix benzeri bir yazılım olabileceği ve bizim de onun içinde yaşayan başka yazılımlar olduğumuz ihtimali biliminsanlarını daha çok düşündürüyor.

kaynak
K
10 yıl
KPSS Önlisans ve Lise adayları için kitap satış Ankara...
K
10 yıl
Yeşil yol fillm i trt1 de
trt1 de yeşil yol film i var, izlemediyseniz tavsiye ederim.
K
10 yıl
ÇIKMASI BEKLENEN TAHMİNİ SORULAR
İhtiyaç Akademinin tahmini soru kitapçığı var pdf formatında, hızlı bir genel tekrar gibi. Şimdi size onların link'ini vereceğim. Site de Pdf formatında açıldığından ve yaklaşık 30 mb olduğundan biraz bekletebilir (tahmini 3-4 dk). Allah herkesin emeğini boşa çıkarmısın, yarınki sınavda herkese başarılar dilerim arkadaşlar.

GK-GY:http://online.ue.com.tr/gy-gk/

Güncel Bilgiler:
http://online.ue.com.tr/p58699437/
K
10 yıl
KPSS ile ilgili 1-2 soru..
Arkadaşlar merak ettiğim 1-2 sorum olacak. Öncelikle matematiğim iyi ancak problemlere gelince problem çıkıyo :)) bağlantıları bir türlü kuramıyorum. Gözümde baya bir büyüttüm ,problemler dışında sıkıntı yok. Sizde durum nasıl? nasıl bir yol izliyosunuz? zorlanıyormusunuz sizde problemlerde?

ikinci sorum ise zamanı yetirememekle ilgili. 2 saat az geliyo, matematik baya zamanımı alıyor keza Türkçe de öyle. Sosyali 40-45dk. da bitiriyorum(sosyalci olmadığım halde) ancak süreyi özellikle mat. takılırsam yetiremiyorum. Siz bu konuda nasıl bir strateji geliştirdiniz? yani süre yetiyormu yetmiyorsa ne yapıyorsunuz?
K
10 yıl
TUS Video eğitim dökümanları
TUS için elimde 2010-2011 uzaktan eğitim video dökümanları var. Ayrıntılı bilgi için pm ile irtibata geçiniz.
K
10 yıl
Asus p5gc-mx /1333 ddr2 800 mhz uyumlu mu?
Başlıkta belirtmiş olduğum anakarta, ddr2 800 mhz ram uyumlumudur acaba?

sistesinde 533-667 olarak geçiyor ama 800mhz uyumlu ise ondan alayım diyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.