Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
21 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
10 yıl
Çin markalı tabletinizde wifi sorunu varsa bunları bir kontrol edin.
Wifi bağlantı sorunu yaşayan arkadaşlar mümkünse tabletinize küsmeden önce wifi modeminizi kontrol edin.

Tamam tablet bilgisayarlarda çok güçlü wifi yok ancak modem neden önemli derseniz, basit bir örnek vermek gerekirse airties ( ttnet ile verilen ) modem kimi kullanıcılarda varsayılan ayarlar ile android telefon, tablet ve ipad iphone bağlantılarını imkansız hale getiriyor.

Modeminiz ile alakalı olabilecek sorunlar :

1. Modeminiz a/b/g/n bağlantıları arasında hepsine destek vermek için otomatik geçiş yapıyorsa, b modunda düzgün g modunda eh işte n modunda saçma sapan davranıyorsa, ( Sadece G modu genellikle işinizi görecektir yeterli bant genişliği ve performans verecektir, daha sağlam bağlantılar için b modu daha hızlı bağlantılar için ise n modu tercih edilebilir, ancak eğer evinizde, şirketinizde farklı modlarda işlem yapan cihazlar yoksa mutlaka tek bir moda modeminizi sabitleyin ).

2. Modeminizin bağlı olduğu prizden doğru düzgün akım gelmiyorsa, ( Mümkünse UPS üzerinden geçen bir hat yada varsa evinizde regülatörden geçen bir hat deneyin. 3lü priniz eski ise değiştirin, imkanınız varsa modemi prize doğrudan diğer cihazlarla paylaşmadan takın. )

3. Bilgisayarınızın çektiği yerden tabletiniz çekiyor ama başka yerde çekmiyorsa, ( Modeminizin konumunu değiştirmeye çalışın, mümkünse bina kolonu içeren köşelerden uzak tutun ve omuz, kafa yüksekliğine çıkarmaya gayret edin )

4. Modeminizin kullandığı kanallarda başka modemler var ise, ( Modemlerinizi alışıla gelmiş kanallar dışında çalıştırın yada dönem dönem kanal değiştirerek test edin )

5. Modemler yüksek şifreleme ile veri koruma durumunda bağlantı sürekliliğini kaybedebilir, ( Daha basit bir şifreleme yöntemi yada farklı sabit ip aralığı ( bağlanan cihazlar için ) ve mac filtreleme ile şifresiz dahi keyifle modem kullanabilirsiniz. )

önce bunları düzenleyiniz. Sonrasında aşağıdaki hususlara dikkat ederek tabletiniz üzerinde wifi fix türü düzenlemeler deneyebilirsiniz.

Modeminiz ile alakalı olmayan aklınıza gelmeyecek diğer problemler ise şunlar :

1. Pek çok taşınabilir cihaz eğer modeminizin yanında ayrıca yüksek frekansta çalışan bir telsiz telefon var ise bağlantı sağlayamayacaktır. ( Mobil cihazlardaki veri gönderme gücü çok düşüktür ve telsiz telefon merkezi bu sinyalleri bozabilir. ) Mümkünse bu telefonu başka bir bölgeye yada farklı yüksekliğe taşıyın.

2. Modem civarında farklı bir cihazın adaptörünü barındırmayın ve modem mutlaka priz seviyesinden yüksekte dursun. Modem yanında başka bir cihazı şarj etmeyin.

Eski tip smart modem, philips modem ve ttnet airties modem kullanıyorum.

Düzenlemeleri yaptıktan sonra;

1. Eski tip smart modem kullandığımız evde A101 de satılan starex ve benzeri 79701 seri numaralı Volar Tableti teyzem için aldım ve sorunsuz kullanabiliyorum, wifi problemi yaşamadım ( 3 Katlı ev Modem ara katta ).

2. iPad ve Samsung galaxy gio ile wifi problemi yaşamıyorum.

3.Diğer Evimde ve işyerimde de herhangi bir problem yaşamadım.

İyi tatiller.
11 yıl
Android Market indiriliyor dedi kaldı.
Artık hiçbir uygulama ve güncelleme yüklenmiyor sadece indiriliyor diyor ve öyel kalıyor. Baktım pek çok kişi benzer sorunlardan muzdarip. Pek çoğu fabrika ayarlarına geri dönerek bile çözüm bulamamış.

Şuradaki yardım adımlarını denedim ancak sonuç alamadım.http://support.google.com/androidmarket/bin/answer.py?hl=tr&answer=1067233&topic=1100168&ctx=topic

Bu sorunla karşılaşıp fabrika ayarlarına dönmeden işini halledebilen var mı ?

Telefon : Samsung gio
Ağ : kablosuz
Ver. : 2.3.4 yada 2.3.3
11 yıl
Huawei Ideos X5 in ses kalitesi nasıl ? deneyenlerin yorumları nedir ?
Telefon almayı düşünüyorum ve fiyat performans olarak Huawei Ideos X5 çok cazip ancak iphone 3gs den sonra ses gücü ve kalitesi olarak tatmin edermi bilemedim. Denemiş dinlemiş olanlarınız varsa yorumlarınız nedir ?
11 yıl
koss porta prodan kula içine geçersek ?
Ne almalıyız :) uzun süredir kullandığım porta promu spor salonunda heba etmek istemiyorum. Kulak içi alıp birazda yalıtımından faydalanmak istiyorum. Ancak alıştığım sesten vazgeçmek niyetinde değilim. Önerileriniz nelerdir ?
12 yıl
acer timelinex 3820tg için hangi çanta ?
Laptop'u aldığımdan beridir bir çanta beğenemedim. Hafif ve boyuna göre olsun istiyorum beri yandan sırt çantasından bıktım kargo/messenger çanta alayım diyorum ama eli yüzü düzgün bir tek golla ve belkin.. ancak 100 liradan başlıyor fiyatları.

Sizler neler kullanıyorsunuz ? neler tavsiye edersiniz ?

Gönül isterdiki sleeve tarzı şeyler kullanalım ancak acer adaptör konusunda çelmeyi taktı, dana kadar resmen.. adaptör alternatifleri gören duyan bilen varsa oda olur :)

12 yıl
Led sürücü PWM entegreler hakkında yardım
Selamlar

malesef elektronik hakkında fazla bilgim yok ancak seri olarak veri alabilen led sürücü pwm entegreler hakkında önerilerinize ihtiyacım var. amaç 32rgb ledi pwm olarak sürmek ve en azından 256 renk aralığını yakalamak.

Sanıyorum 256 grey basamaklı 3x32 kanal pwm entegre doğru olan seçim..

ancak hangi entegreler bu özelliğe sahip bilemedim birde tek entegremi yoksa daha az kanallı birden fazla entegre ilemi yapmalı bilemedim

özellikle tazele hızlarında sıkıntı çekeceğimi düşünüyorum ki bunu engellemenin yolu nedir düşünceniz varsa paylaşırsanız sevinirim. ( belki seri veri gönderecek mikro işlemci hızı belki pwm entegrelerin hızı önemlidir ama hangisi ? )

yapılacak proje bir çeşit led ekran projesi ancak daha farklı. Ledler yukarıdan aşağıya doğru dik olarak hizalanacaklar ve her cycle da 1 piksel sağa kayarak ilerleyecekler. bunu varolan entegrelerle saniyenin kaçta kaçı hızında yapabilirim hesaplamam gerek ( değişken aralıklar söz konusu )

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
12 yıl
1000-1200TL aralığında 32-42 ekran LCD-PLazma tavsiyesiyeleri
Başlık pek çok kişinin işine yaramaya başladığı için aşağıda karşılaştırılan modelleri bir liste üzerindede hazırladım
Şuradan ulaşabilirsiniz :https://spreadsheets.google.com/pub?key=0Ao1BfvR7sCJhdGMtNlJuUlB0bnJFTWh0TEg0R3g4LXc&hl=en&output=html


Merhaba arkadaşlar;

Yeni doğan yeğenimin odası için ( anne ve babada sürekli o odada olacağı için ) bir panel televizyona ihtiyacımız var. Genel olarak forumu şöyle bir gözden geçirdiğimde samsung c650 serisi çok iyi gibi görünsede fiyatı 1300 ve üzeri olduğu için çocuk odası bütçesini aşıyor. Genellikle postlerde 1500 ve üzeri bütçeler için televizyon tavsiyeleri istenmiş ancak daha aşağısı için pek fazla tavsiye yok gibi. Bende bir sorayım istedim yardımcı olursanız sevinirim. Aranan özellikleri aşağıya yazıyorum.

1. 37-42 inch büyüklük
2. SD ve DVD lerde yeterli kalite ( üzerinde medya oynatıcısı olması neredeyse şart böylece daha yüksek çözünürlükde filmleride seyredebiliriz )
SD yayın çok az izleniyor ancak divx dvd gibi şeyler Philips dvd playerdan sıkça izleniyor artık bunu televizyon üzerinden hdd yada usb bellek ile yapalım istiyoruz.
3. LCD yada Plazma farketmez ancak bebek söz konusu olduğu için plazmaya ilk 200 saat dikkat edemeyebiliriz daha önce otelimize pioneer kuro serisi almıştık ve bu tür dikkat konularına gerek olmamıştı.
4. Oda 3 yönden ışık alıyor ancak perdeler genellikle fazla ışık olmasın diye kapalı, yansıma problemi olurmu bilmem ama genellikle akşamları seyrediliyor.
5. Full HD şart değil zira bunu destekleyecek cihazlarımız zaten yok ancak HD Ready alırkende keskinlikden ödün vermemek iyi olurdu Ablam genellikle matrix, yüzüklerin efendisi gibi fantastik filmleri tekrar tekrar izler bunları DVD den ziyade televizyon üzerindeki medya oynatıcısından daha yüksek çözünürlükte biraz daha kaliteli ve renkli izlemek heyecanlı olucaktır.


Hareketlerdeki akıcılık açısından Toshibalar öneriliyor bu iyi bir özellik olurdu diye düşünüyorum ancak onun medya oynatıcı özelliklerinden pek bahsedilmemiş. LG lerle ilgili genelde sıkıcı postlar okudum, sıkıntı verecek ve uğraştıracak bir cihaz olmasa iyi olur.

Anneme daha önce 699 liraya 32 inch intum basit bir lcd almıştık medya oynatıcısı gayet iyi iş görüyor ancak yüksek çözünürlük oynatmıyor ve siyahlardaki verim vasat, Bundan daha iyi birşeye ihtiyacımız var.

Umarım kafa bulandıracak şeyler yazmamışımdır, yardımcı olursanız sevinirim yine belirlemem gereken şeyler varsa belirtirseniz burada postun devamında belirlerim.

Şimdiden teşekkürler.

** Başlık pek çok kişinin işine yaradığı için başlığını "1000-1200TL aralığında 32-42 ekran LCD-PLazma tavsiyesiyeleri" olarak değiştirdim. Katkıda bulunan herkese teşekkürler.
15 yıl
IR Led ihtiyacım için yardımınıza ihtiyacım var.
Merhaba arkadaşlar,

Bir projem için 30-40 kadar infrared ledlere ihtiyacım var ancak ben kuşadasında yaşıyorum ve malesef hiç bir yerde bulamıyorum izmir istanbul gibi büyük şehirlerde yaşayan arkadaşlar acaba bu ledleri temin etmem konusunda yardımcı olabilirlermi ? ( Google üzerinden yaptığım firma aramalarıda malesef sonuç vermedi )

ihtiyacım olan ledlerin özellikleri şöyle

850-880nm
40 derece yada daha büyük açı
3mm yada 5mm olabilir
şerit halde olabilir.
Extra: Bu ledleri sürebilmem için gerekli direnç ( aynı adette )

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
15 yıl
780g chipsetli anakartları nereden alıcaz ?
Ecs nin 780gm anakartını beğendim ve almak için araştırmaya başladım tektük yerlerde bulunuyorken bilgisayarcımdan istediğimde o bulamadı, bende plato bilgisayarı aradım distrübitör olarak onlar görünüyor verdikleri cevap ilginçti çünkü yıl sonuna kadar 780 chipsetli anakart getirmeyeceklerini söyledi !

Bir kaç adını sanını bilmediğim satış sitesinde rastladım ama aradığımda stokda yok siteden kaldırmayı unutmuşuz dediler.

eee peki biz nereden alıcaz bu kartları ? piyasadakiler nereden geldi ? neden tekrar gelmiyor ? ecs alternatifi olarak kartlar aradım ama google üzerindede fiyat araştırma sitelerindede 780g 780ga 780gm aramalarında satışla ilgili sonuçlar çıkmıyor.

tekrar geri dönelim soruya 780 chipsetli anakartları nereden alıcaz ? :)
15 yıl
Tatil satış sitesi yapabilecek yardımcı eleman aranıyor.
Elimde çok fazla proje olduğundan yetişemediğim bir işi paylaşmayı planlıyorum.

İş tarifi :

tatilsepeti.com
tatilvitrini.com tarzı bir tatil satış sitesi söz konusu
kredi kartı ve mail order entegrasyonu yapılacaktır ( Bilginiz yetmezse bu kısım tarafımızdan yapılacak )

Güvenlik çok önemli - Güvenli sistemler yazmamış olanlar başvurmasınlar.
OOP tercih sebebidir
Mysql - Php ikilisi kullanılacaktır

Fiyat konusunuda siz belirleyeceksiniz onun üzerinden konuşucaz.
Süre kısıtlıdır bu yüzden elinizde bir iş varsa araya sıkıştırırım gibi bir mantıkla yaklaşmayın.
Ödeme %20 iş başında %80 iş bitiminde olarak yapılacaktır ( Duruma göre değişebilir )
Takvim esaslı sözleşme yapılacaktır. İş yapacak olan kişiyi kesinlikle bağlayacaktır.
Yeriniz yurdunuz çalışma saatleriniz problem değil yeterli iletişim beceriniz güçlü olsun.

İlana yazmanızı tercih ederim açık ve şeffaf olsun herşey ama ille özel olsun derseniz pmlerinizi bekliyorum
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle