Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
20 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
220 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Gümrükte inanılmaz büyük operasyon!

Birinin yurt dışından getirdiği ekran kartı ve kripto para cüzdanlarına el konulmuş.


Gümrük müdürlüğünden aynı hassasiyeti Venezuela'dan, Kolombiya'dan gelen peynir gemileri için de bekliyoruz  Alıntı

metni:
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gümrük muhafaza ekiplerince farklı zamanlarda gerçekleştirilen operasyonlarda yaklaşık 1,5 milyon lira değerinde kaçak ürün ele geçirildi. Kripto para üretiminde kullanılan 60 adet soğuk cüzdana da el kondu.
https://www.trthaber.com/haber/turkiye/sabiha-gokcende-15-milyon-lira-degerinde-kacak-urun-ele-gecirildi-587540.htmledit: Tivit patlarsa diye bi görsel daha koyayım.


geçen yıl
AKP Erzurum Milletvekili: Müsilajın Sebebi CHP'dir!

Uzmanların 20 ila 30 yılda oluştuğunu vurguladığı müsilajla ilgili AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir: "Müsilajın nedeni meymenetsizlik, yani uğursuzluk. Bunun sebebi de CHP'dir."
Utanma da yok he valla helal olsun    

geçen yıl
Emniyet Genel Müdürü polis şiddetini kaydetmeyi yasakladı

Alıntı

metni:
İzmir'de 1 Mayıs açıklamasına müdahale eden polisin bir kişiyi ABD'de gözaltına alınırken öldürülen George Floyd'a benzer şekilde gözaltına aldığı fotoğraf sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Tepkiler üzerine, İçişleri Bakanlığı, polisin eylemcilere müdahalesini kaydedenlerin engellenmesini ve haklarında işlem yapılmasını istedi.
Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş imzalı Genelgede “Personelimiz görevini ifa ederken bu tür ses ve görüntü alınmasına tevessül edecek davranışlara fırsat vermemeleri, eylemin veya durumun niteliğine göre kayıt yapan kişileri engellemeleri, kanuni şartları oluştuğunda adli işlem yapmaları gerektiği konusunda tüm personelin bilgilendirilmesini önemli rica ederim” denildi.
https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/icisleri-bakanligindan-tartisilacak-genelge-polis-mudahalesini-kaydedenler-engellenip-islem-yapilacak-6404947/

Siyasi eylemleri falan geçtim de bu işin bir de öbür tarafı var, görevini suistimal eden, kötüye kullanan emniyet mensupları tarafından mağdur edilen sıradan vatandaş haberlerini hep duyuyoruz. Bunların görüntüsünü almak nasıl yasak olabilir yav, nasıl bunu ispatlayacak bu insanlar böyle bir durum olduğunda?

geçen yıl
Pandemide Türkiye, en fakir ülkelerden %32 daha az yardım yapmış

IMF, son yayınladığı raporda dünya çapında ülkelerin Gayri Safi Yurtiçi Hasılalarında pandemi harcamalarının oranlarını gösteren bir rapor yayınladı. Rapora göre Türkiye, yüzde 1,1 oran ile en az yardımı yapan ülkeler arasında.https://www.imf.org/en/Topics/imf-and-covid19/Fiscal-Policies-Database-in-Response-to-COVID-19


http://arastirma.disk.org.tr/wp-content/uploads/2021/02/Covid-19-Harcamalar%C4%B1-Raporu-OCAK-2021.pdf

2 yıl
Binance'tan banka hesabına para aktarma

Arkadaşlar merhaba, Binance kullanıyorum. Acaba parayı bankanıza aktarırken hangi yöntemi kullanıyorsunuz?

En az masraf kesen yöntem hangisidir, bilgisi olan var mı?

2 yıl
Araba yerine at almaya karar verdim

Arkadaşlar merhaba, ayda 4-5 bin lira sabit gelirim var. Bu araç piyasası sayesinde bu gelirle benim, çıtır hasarlı bile olsa araba almam mümkün değil, bugün biraz düşündüm ve at almaya karar verdim.


Eve yakın bir yediemin otoparkı var, orayla konuşup atı oraya bağlamayı teklif edeceğim. Kabul ederlerse alacağım. Hayvanın üşümemesi için kapalı bir alan yapmayı da teklif edeceğim, pisliğini bilmem neyini de düzenli olarak gidip ben hallederim diye düşünüyorum.


Ayrıca bir üniversitede çalışıyorum, evime yaklaşık 7 km. uzaklıkta; okulun otoparkına bağlarım diye düşünüyorum; kışın ve yazın hayvanın zarar görmemesi için aynı teklifi okul yönetimine de sunacağım; gerekirse orayı da ben temizlerim. Hem okulda çocuklar falan da ilgilenir, isteyenlere tur falan da attırabilirim bahçede.


Bulduğum at aşağıda, sahibinden 4 yaşında. Atın geçmişini ve annesinin geçmişini aşağıda paylaşıyorum, eski TJK atıymış ve bir adet birinciliği de var.


Yarışları izledim, taklası, düşmesi, vuruğu kırığı yok. Bu işlerden anlayan arkadaşlar da yorumlarsa çok sevinirim.

Bir de E-5'e atla çıkmam sorun olur mu?İlan: https://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-buyukbas-hayvanlar-at-arap-kisrak-893589344/detay


Benim at: https://www.tjk.org/TR/YarisSever/Query/ConnectedPage/AtKosuBilgileri?1=1&QueryParameter_AtId=73650


Annesi: https://www.tjk.org/TR/YarisSever/Query/ConnectedPage/AtKosuBilgileri?1=1&QueryParameter_AtId=16274


Benimkinin birinci geldiği yarış: https://www.tjk.org/TR/YarisSever/Info/YarisVideoAt/At?AtKodu=73650&Kosukodu=167500
Benim atın fotofinişi:


2 yıl
.

Test mesajı, konu silinebilir.

2 yıl
Ahmet Kaya tekrar terörist ilan edildi mi?

Arkadaşlar son günlerde Boğaziçi'nde gerçekleşen rektör protestolarında, halay çekenlerin söyledikleri, Ruhi Su türküsünden uyarlanmış Ellerinde Pankartlar'ın "Ellerinde sapanlar/vuruyor bu çocuklar/kalkın ayağa kalkın/biz şehirden siz köyden" versiyonunun terör propagandası sayıldığını okudum.


Peki şimdi 2013 yılında hükümet tarafından iade-i itibar yapılan, hatta ödül falan verilen Ahmet Kaya da tekrar terörist mi ilan edilmiş oluyor, çünkü biliyorsunuz kendisinin de aynı minvalde değerlendirilebilecek türküleri var; birkaç tanesini de aşağıda paylaşıyorum. (Diyarbakır etrafında tanklar var, tanklar var/Kuşatmışlar dört bir yandan kenti ordular.... diye devam ediyor)


Tamamen merakımdan soruyorum, son durum nedir bilgisi olan var mı; ona göre dinleyeceğim.


Son duruma göre şimdi kim terörist kim değil ortalık iyice birbirine girdi, Kültür Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığından ortak bir çalışma bekliyorum, lütfen bir liste yapılıp sunulsun biz de ona göre dinleyelim.


Hayır bir de liste o kadar hızlı değişiyor ki, hızlarına yetişemiyoruz; güncel takip edebileceğimiz bir platform olması lazım.2 yıl
Cengiz Holding Yeni Videosunda Adrese Teslim İhaleleri İtiraf Ediyor!

Bir de öyle bir anlatıyorlar ki sanki bu ihaleleri 21/b ile pazarlık usülü ayağına adrese teslim almamışlar da, babalarının hayrına yapmışlar.

Memleketi ne güzel soymuş soğana çevirmişler, girmedikleri yer kalmamış, havasını, suyunu, yolunu, elektriğini hepsini götürmüşler; sıfır rekabet, adrese teslim.


Bu video da itiraf gibi olmuş, inşallah yargılandığınız günleri de göreceğiz.2 yıl
Epic Games Ücretsiz Oyun Listesi - Kesin 99.9%

Arkadaşlar reddit'te listeyi 4 gün önce paylaşmışlar, 3'te 3 gidiyor şu an. Şu an indirim afişinde de bomba var, Defence Grid de patlama bomba falan içeren bir oyun. Muhtemelen onu da bildiler.


17th dec. - Cities Skyline (done)~

18th dec. - Oddworld: New 'n' Tasty (done)~

19th dec. - The long Dark (done)~

20th dec. - Defence Grid*~

21st dec. - Alien Isolation*~

22nd dec. - Metro 2033 Redux~

23rd dec. - Tropico 5*~

24th dec. - Inside*~

25th dec. - Darkest Dungeon*~

26th dec. - Time in Portia~

27th dec. - Night in the Woods~

28th dec. - Stranded Deep~

29th dec. - Solitairica~

30th dec. - Torchlight 2~

31st dec. - Jurassic World Evolution*~


Tespitlerine kaynak olarak da Alman indirim kovalama sitesi www.mydealz.de yi göstermişler, site normalde kanıt koymadan paylaşılan indirimleri siliyorken Epic'le ilgili bu indirimleri silmemiş. Aşağıda o görseli de paylaşıyorum.Bunlar da o sitedeki fırsatların linkleri:

https://www.mydealz.de/deals/tropico-5-kostenlos-im-epic-games-store-am-2312-1719153?utm_source=mappshare&utm_medium=referral&utm_content=1719153

https://www.mydealz.de/deals/inside-kostenlos-im-epic-games-store-am-2412-1719189?utm_source=mappshare&utm_medium=referral&utm_content=1719189

https://www.mydealz.de/deals/jurassic-world-evolution-kostenlos-im-epic-games-store-ab-3112-1719113?utm_source=mappshare&utm_medium=referral&utm_content=1719113Ortalıkta Fallout 4, Dying Light falan dolaşıyordu ama şahsen bu liste beni pek tatmin etmedi. Listedeki Metro, Torchlight gibi oyunlar da önceden verilmişti zaten.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle