Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
08 Şubat 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
100 üye
Görüntülenme (?)
1181 (Bu ay: 19)
Gönderiler Hakkında
3 ay
Decentraland'a girmiş kişiler varsa konuya...

Selam arkadaşlar yüksek lisans tezim için decentraland'a girmiş kişiler ile soru cevap şeklinde online görüşme yapıyorum. Son 3-4 kişi kaldı fakat malum bulmakta zorlanıyorum.


Eğer burada decentraland'a en az 1 kere bile girmiş kişiler varsa DM'den ulaşabilir mi?


Basic sorular çok kasıntı değil. Görüşme yapmak isteyenlere DM'den detayları aktaracağım.


Teşekkürler.

3 yıl
Forum nasıl bu hale geldi?

Instagram'da storylere bakarken gördüm sdn'de canlı yayın yapmışlar apple event için 40bin kişi izlemiş aynı anda şuan forum dh apple event youtube videosuna bakıyorum 10k izlenme toplamda, sdn kanalında ise 206k küsür izlenme var toplamda.


Maşallah adamlar başarıdan başarıya koşarken, kadrolarını gençleştirirken, sosyal medya dinamizmine süper bir şekilde ayak uydururken, sosyal medyayı bireysel ve sdn açısından çok iyi kullanırken ve kullanıcıları ile süper bir iletişim çalışması uygularken bizim foruma bakıyorum hala ilkel yöntemlerle uygulamaya kullanıcı toplamaya çalışıp üyeleri kaçırıyorlar.


sdn'de toplam 3937 instagram gönderisi varken 381k takipcisi var. Forum dh ise 668 gönderi ve 46,4k takipçi


sdn'de 1.35m youtube abonesi varken forum dh ise 304K abone. (Mesut Çevik'in kişisel kanalı sadece 194K)


Eskiden sadık kullanıcıları olan Türkiye'nin en saygın forumlarından biri olan forum dh nasıl bu hale geldi? Yanlış hatırlamıyorsam bir aralar alexa'da ilk 50deydi forum hatta ilk 30 falan da olabilir şimdi görmüyorum ilk 50 de


Geçenlerde konu açtım rahatsız edici 'uygulama ile aç' butonu kaldırılsın diye hiçbir şekilde ciddiye alınmadı göz göre göre üyelere rest çekiliyor.


Buyurun istatistikler burada https://forum.donanimhaber.com/stats.asp görüldüğü üzere %19.14 mesaj ortalaması ile konu dışı çekiyor başı buradan da üyeler yavaş yavaş vazgeçiyor, yıllara göre mesaj sayılarından görebilirsiniz.


Olay nedir? sebep ne? forum niye aşağı çekiliyor? Ne, nerede yanlış yapılıyor? gelin tartışalım.


@gun @Jeolog. @Citizen

3 yıl
'Uygulama ile aç' bildirim zorbalığı!
Senelerdir forumdayım rezillik üstüne rezillik gördüm yenisi de mini sürümden girdiğimde uygulama ile aç yazılı kapanmak bilmeyen bildirim.

Arkadaş bu ne böyle bir forum bu kadar mı itici hale getirilir. Senelerdir burada içerik üretip içeriklerden yararlanıyorum fakat her sene kötüye giden bir yapı var artık düzgün bir forum kullanmak istiyorum şu işi profesyonellerine teslim edin yapamıyorsanız meslek profesyonelleri yapsın.

Kapatma butonuna tıklıyorum click.donanımhabere yönlendiriyor site açılmıyor gezinirken uygulama ile aç bildirim yine ortaya çıkıyor. Ya salın bir kullanıcıları yeter cidden. Ne bildirim kapanıyor ne de 'şuradan kalıcı olarak kapatabilirsiniz' yazısı çıkıyor.

Kullanıcı geri bildirimleri dikkate alınmıyor, alınırsa geç alınıyor burası en çok tıklanan forumlardan biri böyle mi problem çözülür anında müdahale edilmesi lazım yemin ederim o kadar çok insan soğuyup gitti ki şuradan.

Şu problemin kısa zamanda çözülmesini rica ediyorum.
3 yıl
Superonline bağlatırken iki kere düşünün! YAŞANAN SORUNLAR...
Merhaba arkadaşlar Superonline ile 2+2 4 senelik maceram bugün bitti. Aslında 04.08.2020 de bitmesi gerekiyordu fakat TÜRKİYENİN KANAYAN YARASI BAŞINA BUYRUK İSSLER sağolsun bugün kestiler.
Olayları sırasıyla anlatmak gerekirse şu şekilde serüven yaşadım.

4 sene superonline kullandım kimi zaman yüksek ping kimi zaman anlık internet kopmaları kimi zaman internetin gidip ertesi gün gelmesi sorunlarını yaşadım fakat en büyüğü sanırım geçen sene aralık-ocak ayları boyunca yaşadığım yüksek ping sorunuydu.

BURAYA DİKKAT ARKADAŞLAR OYUN OYNAYANLARI HİÇBİR ISS CİDDİYE ALMIYOR DİYEBİLİRİZ ÇÜNKÜ YÜKSEK PİNG DİYİNCE İLGİSİZLİK ALAKASIZLIK DİZ BOYU.

Yaşadığım yüksek ping sorununu 1-2 ay süresince çözemediler yaşanan sorun yoğunluktan kaynaklı normaldir dediler başlarından attılar. Olayı ekşi ve twittera taşıyınca sanırım kendisi marmara bölge teknik müdürüydü bir beyefendi evime geldi ilgilendi yaşanan ping sorununun altyapı kaynaklı olduğunu ve normal olduğunu söyledi. Herkes internete girince akşam saatlerinde yoğunluk oluyormuş :D ARKADAŞLAR BEN PARAMI VERİP TEMİZ İNTERNET KULLANMAK İSTİYORUM. BENİM İŞ AHLAKIMDA VERİLEN PARANIN KARŞILIĞINI VERMEK VARDIR EĞER HİZMET VEREN KURUMDAN KAYNAKLI ALTYAPI SORUNU VARSA ONU ÇÖZMEK ZORUNDA BEN ANLAMAM Kİ ALTYAPIDAN VS BANANE BEN PARAMI VERİP KULLANIYORUM.

neyse gel zaman git zaman bu sorun çözüldü yaklaşık 2 ayda.

Kısa zamanlı internet kesintileri, pingler vs derken göE batmayacak şeyler yaşandı pandemi patladığı mart, nisan aylarında yine internet çekilmeyecek hale geldi.

Yine bana yoğunluk vs diye konustular yine 2 ay yüksek pingli kullandım interneti zehir oldu oyunlar.

Zurnanın zart dediği yer ise bugün.

04.08.2020 de sözleşmem bitecekti ben de üstüne kol gibi fatura eklenmesin ekstradan diye aradım müşteri hizmetlerini derdimi anlattım bana iptal dilekcesi yazmamı ve mail göndermemi söyledi.

BAKIN ARKADAŞLAR TÜRKİYE'DE İNSANLARIN OKUMA SORUNU OLDUĞUNU VE İSSLERİN EZELDEN BERİ SORUNLU OLDUĞUNU BİLDİĞİM İÇİN TELEFONDA VE MAİLDE EN İNCE DETAYINA KADAR SORU SORARAK YAZARAK İŞLERİMİ HALLETMEYE ÇALISIRIM İLERİDE SORUN YAŞAMAYAYIM DİYE.

04.08.2020 de bitecek olan sözleşmemin, internet sözleşmesinin biteceği günden sonra iptal olmasını ekstra işlememesini belirttiğim bir yazı yazıp bilgileri doldurdum gönderdim fakat hep aklımda kesin bana sorun çıkarcaklar diye bekliyordum.

Bugün öğle vakitlerinde arandım Turkcellden mailim ellerine ulaşmış iptal olmasını istiyor musunuz hattınızın dedi ben de normal olarak evet dedim. Bana bugün iptal olacak ya da 04.08.2020 de iptal olacak demedi. SÖZLEŞMEDE 04.08.2020 TARİHİ YAZDIĞI İÇİN BEN DE ULAN YAZILI KAĞIT GÖNDERMİŞİZ 500 KERE DE TELEFONDA BAHSETMİŞİZ BAYRAM GÜNÜ SORMAK AYIP OLUR DİYE SORMADIM BUGÜN KESMEZSİNİZ İNŞALLAH DİYE TMM DEDİM ONAYLADIM TELEFONU KAPATTIM.

annemin evine gitmiştim bayramlaşmak için kendi evime giderken aklımda hep internet vardı dedim kesin bunlar şimdi kesti beni 4 ağustosa kadar internetsiz bırakacak mağdur edecekler. Eve geldim ne göreyim? IŞIKLAR TAM YANIYOR FAKAT İNTERNET HİZMETİM SONLANDIRILMIŞ.

TWİTTERDAN YAZDIM, MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARADIM NE YAPTIYSAM YARDIMCI OLMADILAR SİZ ONAY VERMİŞSİNİZ İNTERNETİNİZ SONLANMIŞ DEDİLER. YAPTIRIM UYGULAYACAK KURUM OLMADIĞI İÇİN KURALLARI KENDİLERİ KOYUP KENDİLERİ UYGULUYORLAR.

TAPU GİBİ YAZILI KAĞIT VAR ORTADA 04.08.2020 DE SÖZLEŞME BİTECEK DİYE BENİM İNTERNETİMİ ÖNCEDEN KESİP MAĞDUR ETTİLER ŞİMDİ DE İLGİLENMİYORLAR.


İSTEDİĞİNİZ HER SORUYU SORABİLİRSİNİZ FAKAT MAĞDURİYET ÇOK BÜYÜK VE MÜŞTERİ KESİNLİKLE DİNLENMİYOR KAFALARINA GÖRE İŞ YAPIYORLAR.
5 yıl
Superonline bağlatacaklar DİKKAT!!!
Selam arkadaşlar.

Yaklaşık 2 aya yakın bir süredir superonline ile yaşadığım rezaleti anlatacağım.Bu memlekette Allah kimseyi iss'lerin eline düşürmesin o kadar diyeyim. 24 mbps'e kadar vdsl internet kullanıyorum 67 tl fatura ödüyorum, 2 aya yakın akşam 19:00 gece 00:00 arası 'YÜKSEK' ping sorunu yaşıyorum. normalde speedtest sonuçlarına göre 7-10 arası çıkan pingim bu saatler arası 250-350 arası yükseliyor ve internette gezinmeyi kriz haline getiriyor. Oyun oynamayı bırakın zaten adım atamıyorsunuz sitelere bile girerken lanet ediyorsunuz.


Onlarca kez çağrı merkezini aradım çözüm üretemediler, sonra twitter üzerinden Turkcell ceo ve yöneticilerini etiketleyerek sorunu aralıklarla tweet attım hep yardımcı olmaya çalışacağız diyip eve yetkili arkadaşları gönderdiler.

BURAYA DİKKAT EDİN

Eve gelen teknik ekipten arkadaşlar üstü kapalı olarak bu saatlerde olur, buna da şükret kötüsü olabilirdi, oyun oynama sen de martta fiber geliyor biraz daha sabret vs gibi anlam veremediğim sözler sarfettiler ve sorunumu çözemeden gittiler. Bunlardan bir tanesi teknik ekiplerden sorumlu bölge müdürü gibi bir ünvan sahibi beyefendiydi. Problem superonline da değil herkesin kullandığı santrallerde oralarda yoğunluk oluyor size yansıyor bu saatlerde dedi. Bu santrallerde yetersizlik varsa Turk Telekoma söyleyin değiştirsinler bundan müşteri ne anlar, ya da müşterinin derdi mi bu ben her ay takır takır faturamı ödüyorum 1 ay geciktirmemişim bu beni ilgilendirir mi? ben adam gibi internetimi kullanmak istiyorum.

Ping ile alakalı 2 farkı siteden kanıt fotoğrafı ekliyorum.
Superonline bağlatacaklar DİKKAT!!!-- Superonline bağlatacaklar DİKKAT!!!

*2 aya yakın evdeki kablolardan sorun dediler kontrol ettirdim sorun olmadığını öğrendim.
*modemi gelip değiştirdiler sorun orada olmadığını öğrendim
*kablolarınızda sorun vardır dediler, sabah saatlerinde düzgün çalışan internet kabloları 19:00-00:00 arası mı bozuluyor dedim kem küm ettiler.
*Üstü kapalı olarak söyledikleri başka şey 'zaten sözleşmede 24 mbps'e kadar yani bu inteneti alamasanız da şikayet edemezsiniz yüksek ping ve düşük internet sözleşmede bu şekilde açıkça belirtilmiş' tarzında resmen müşteriyle dalga geçilen cevaplar.

ASLA ÜZERLERİNE SUÇ ALMADILAR, KULLANAMADIĞIM İNTERNETİN FATURASINI HER AY TIKIR TIKIR ÖDÜYORUM VE KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL.

Artık twitterdan da ciddi cevaplar vermeyip beni bu pingli internete mahkum ediyorlar. Milyonluk şirketler müşterisine önem vermeyip böyle saçma sapan cevaplar verip problemi çözme odaklı çalışmıyorlar. Sorunun nerede olduğunu bilip beni oyalıyorlar artık bıktım, forum donanımhaber ve ekşi sözlükte duyurmak istiyorum bu rezilliği ekşide hesabı olup başlığı oraya taşımak isteyen olursa özel mesaj atabilir.

Bu sorun çözmeye çalışmayan, üzerine suçu almayan 2 aydır beni süründüren SUPERONLINE ile internet anlaşması yapacak olan varsa bir kere daha düşünsün.

Şikayetlerimi yazdığım twitter hesabını buraya bırakıyorum tüm konuşmalara şahit olun ve güncellemeye devam edeceğim sorunum çözülene kadar twitter mesajlarını.
https://twitter.com/chuckavril
5 yıl
Ekşi sözlükte üyeliği olan var mı?
beyler bir rezalet meselem var superonline ile başlık açıp yardımcı olacak olan varsa özel mesaj atabilir mi konusalım.
5 yıl
Instagram hesabı çekilişleri hk.
Çekilişlerde insanların 1 mesaj yazılıp çekilişe katılması gerekirken 500 kere mesaj atıp çıkma ihtimalini 500 kere kuvvetlendiriyorlar yani ne kadar mesaj atarsa o kadar hakkı oluyor, fake hesaplar ile katılıp kazanıyor. Bu saçma bir uygulama değil mi? Koskoca donanımhaberin ucuz çekiliş siteleri gibi hareket etmemesi lazım. Bu uygulamayı çekilişi yapan kişi uğraşmamak için mi yapıyor yoksa böyle mi karar alındı?
5 yıl
Youtube Türkiyenin en samimi en değişik kanalı
beyler gezinirken karşıma çıktı bu nasıl bir kanal ya Berber tanıtımı mı yapıyor desem masaj tanıtımı mı yapıyor desem çok değişik

Kanal Türkler dışında yabancılar arasında ünlü olmuş yorumlar cok fena, berber kemale takmış yabancılar profesyonel eller çıktı diyorlar bağlanmışlar resmen adama


Berber kemal bu
Bunda da sadece yorumları okuyun başka bişey demiyorum
Buna da fena takılmışlar yorumlarda5 yıl
Forum hk.
1 haftadır tüm sürümler kanser derecesinde takılma, donma, gelen alıntıyı tıklayınca konuya gitmeme gibi sorunlar yaşıyor.

İlgilenin demiyorum ilgilenmeyeceğinizi bildiğim için sadece bilginiz olsun. Ya da biliyorsunuzdur.
5 yıl
Forum hk.
1 haftadır tüm sürümler kanser derecesinde takılma, donma, gelen alıntıyı tıklayınca konuya gitmeme gibi sorunlar yaşıyor.

İlgilenin demiyorum ilgilenmeyeceğinizi bildiğim için sadece bilginiz olsun. Ya da biliyorsunuzdur
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle