MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
30 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
217 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
7 ay
Her gün 1 paket PROBIS yiyerek 1 ayda kilo alıyorum

deney 1 ay sürecek.

başlangıç kilosu 65. (boy 1.83)

normal öğünlerimin üzerine ek olarak 1 paket (280 gram) probisi süt ile blenderdan geçirip gece yatmadan içeceğim.


süreç sonunda muhtemelen midem delinmiş olacak

mideme ek olarak cebimin de delinmesini engellemek için içinde 10 bisküvi olan paketten günde 7 tane (1000 kalori) kullanacağım, böylece 30 günde 20 paket bitmiş olacak.


konu günlük güncellenmeyecek, sadece raporlamış olmak için açıyorum.

1 ay sonra görüşürüz.

geçen yıl
sevgilimi yağlı boyayla çizdim [ss'li] doğum gününde vereceğim
ben 29 yaşımdayım yengeniz 21.5
3 senedir beraberiz

8 yıldır yağlı boya yapıyorum. 2 haftadır bu parçayla uğraşıyorum. eserim aşağıdadır.eğer ciddi bir teklif gelirse ücretle satmayı düşüne bilirim. hediye de vermem dönerciye götürür et döner ısmarlarım napalım artık, sanat herşeyin üzerindedir.
geçen yıl
32 yaşında ilk defa pisuvara işedim, başıma gelenler...
"-2. katta bir tuvalet işte, kimsecikler gelmez" diye düşünüp bir cesaretle pantolonu bileklere kadar indirdim, üstüme damlaması ihtimalini ortadan kaldırmak istiyordum. İşin ortalarındayım. "aa iyiymiş bu ya" derken koridorda bir ses, türküyü tutturmuş geliyor biri... eğilip pantolonu almaya kalksam sağa sola işeyeceğim, almasam toto meydanda... ne yapayım diye düşünürken tak diye açıldı kapı, temizlikçi dayı elinde kovayla daldı içeri. girdiğinde beni fark etmedi, ben de kafamı önüme çevirip devam ettim...

birkaç saniye sonra amca "ABLAAA NAPIYON APLAAA" diye bağırdı. saçım sırtıma geliyor ve pek kaslı olduğumu da söyleyemem, kadın sandı. koşup yanıma geldi (bu sırada hala işiyorum). o heyecanla sadece kafamı çevirmek yerine komple döndüm adama doğru. iki elle aleti tutarak dayının ayakkabılarına işedim. yüzünde saf aptallık belirten bir ifade, ağzı açık; bir suratıma bakıyor bir aşağıya. ben de gülümseyerek dayıya bakıyorum. sanırım bir 15-20 saniye falan öyle kaldık.

çişim bitince peçete var mı diye sordum, cebinden çıkarttı verdi. silindikten sonra aldım giydim pantolonu. yeterince saçmalamamış gibi bir de elimi yıkarken aynadan amcaya bakıp gülümsedim. çıktıktan sonra peşimden o da çıktı. bir şey demedi, öyle kapıdan baktı sadece.

bir daha oraya uğramayı düşünmüyorum.
geçen yıl
DH Şampiyonlar Ligi 7. Sezon - Blowo Sponsorluğunda
Arkadaşlar merhaba. Daha önce 6 kez (bir tanesinde kupa müsabakası da gerçekleştirdik) gerçekleştirdiğimiz efsaneler efsanesi ligimizin yeni sezonuna kış döneminde giriş yapıyoruz. Kurallarımız henüz net olarak belirlenmemişse de önceki konseptlerden ufak 1-2 değişiklik dışında sapmıyoruz. Bir sorun çıkmazsa 14 Şubat tarihinde başlamayı planlıyoruz. Katılmak isteyenler konuya mesaj bıraktığı takdirde asgari ücretle çalışan arkadaşlarımız sizlerle iletişime geçeceklerdir.

DHCL 1. Sezon Şampiyonu Darkwoods My Betrothed (RIP)
Papabet DHCL 2. Sezon Şampiyonu White Cluster
Papabet DHCL 2. Sezon Kupa Şampiyonu Darkwoods My Betrothed (RIP)
DHCL 3. Sezon Şampiyonu Steven Wilson
DHCL 4. Sezon Şampiyonu White Cluster
DHCL 5. Sezon "vamparf Sezonu" Şampiyonu White Cluster
DHCL 6. Sezon Şampiyonu Noel Gallagher (eskortsepeti.com'a destekleri için teşekkürler. keşke aidsli kız yollamasalardı, sw aylardır tedavi görüyor.)

Arşiv Konusu:https://forum.donanimhaber.com/dh-sampiyonlar-ligi-arsiv-konusu--136102609#138459636
Efsanevi Analiz Konusu:https://forum.donanimhaber.com/dh-muzik-sampiyonlar-ligi-istatistik-haftalik-analiz-ve-arsiv-konusu--125239175
Papabet Organizasyonu Nostalji İçin Konunun İlk Mesajı:https://forum.donanimhaber.com/papabet-dh-sampiyonlar-ligi-2-sezon-sampiyon-papa-emeritus-zero--128657596

plug dj odamız:https://plug.dj/odeion/

Thrash Metal Turnuvası:https://forum.donanimhaber.com/dh-thrash-metal-turnuvasi-1983-1992-kazanan-kill-em-all--86900510?
Heavy Metal Turnuvası:https://forum.donanimhaber.com/ii-dh-genis-katilimli-heavy-metal-turnuvasi-ii--110356047?
Doom Metal Turnuvası:https://forum.donanimhaber.com/dh-traditional-doom-metal-turnuvasi--121490950?


Katılımcılar:


b1tL1
s.w.
w/c
s3nt3nc3d
NamuD (forum dışı-sevgili kontenjanı)
r1p
r0ra
n0eL
m1m1
k3r3st0
b0ba
ek kontenjan:
angrywomanKatılmak isteyen arkadaşlar için tekrar hatırlatıyorum, konuya mesaj atarsanız asgari ücrete çalışan agent arkadaşlarımız sizleri dahil etmek için ellerinden geleni yapacaklardır.


Kurallar:
-Fikstüre göre her hafta için önce hafta sahibinin konseptinin oylaması, ardndan şarkı gönderimi, plugda şarkıların görücüye çıkması ve şarkıların oylanması için belirli bir süre verilecek. (Pazartesi günü janra belirlenir, cuma gününe kadar şarkılar hafta sahibine gönderilir, cuma günü saat 22.00'de plug yapılır (plug saati hostun ya da katılımcıların durumuna göre ileri/geri sarkabilir), pazar günü 21.00'da puanlar açıklanır ve sıradaki haftaya geçilir.)
-Anonimlik devam edecektir. Hafta sahibi gizlilik konusunu titizlikle yürütecektir.
-Alınan puanların tümü toplanarak nihai puan durumu oluşturulacaktır.

*Yeni Kural*- Artık her şarkıya oy verilmeyecek. Beğenilen 1-2 şarkıya yüksek, beğenilmeyen 1-2 tanesine de düşük puan verdikten sonra geri kalan puanların rastgele dağıtıldığıyla ilgili çok sayıda şikayet gelmesi üzerine yaptığımız yönetim kurulu toplantıları sonucunda oylama usülünde değişikliğe gidilmiştir: 21.01.2020 tarihli karar uyarınca; her yarışmacı, ilgili haftada diğer yarışmacılar tarafından sunulan şarkılardan yalnız 3 (üç) adetine oy verecektir. Bu verilecek puanların sayısal karşılıkları bu hafta içinde gerekli mercilerce halka duyurulacaktır.


-İlgili haftaya şarkısını göndermeyen katılımcı sıfır puan alarak haftayı kapatır, harici bir ceza almaz.
-İlgili haftaya şarkısını gönderip oy göndermeyen katılımcı o hafta topladığı puanları -2 kesintiyle beraber hanesine götürür. (Örn. 8 puan topladıysa hanesine 6 puan yazdırır.)
-Şarkı seçimlerinde 10 dakika sınırı vardır.
-Geçtiğimiz yarışmalarda atılan şarkılar bu yarışmada yeniden atılamaz. Arşiv konusu yukarıda paylaşılmıştı. Bu konudan kontrol sağlanabilir.
-Hafta sahibinin şarkıyı kabul etmiş olması, şarkının sadece hafta konseptine uygunluğuna işaret eder. (Hafta konseptine uymadı diye kabul edilen şarkıya ceza verilemez) Bir önceki 2 madde konusunda takip sorumluluğu yarışmacıdadır. Kural dışı şarkı tespit edilirse cezai işlem uygulanır.
-Kural dışı şarkı tespit edilirse yarışmacının o hafta kazandığı toplam puandan -2 kesilerek kalan puanlar hanesine yazılır. (Örn. 10 puan topladıysa, 2 puan + olarak hanesine yazdırır.)
-Şarkılar hafta sahibine ilgili haftanın perşembe günü saat 23.59'a kadar atılacak, plug günü (cuma) yalnızca şarkı atıp hafta konseptine uygun bulunmayan şarkıları gönderip geri çevrilen kişiler doğru şarkılarını atacaklardır. Belirtilen süre dahilinde şarkısını ulaştırmayan katılımcılar haftayı sıfır puanla kapatacaktır. Böylece hem daha hızlı hem de son dakikaya sıkışmadan hareket edeceğiz.

:FİXTÜR:

 • bitli-gothic metal
 • boba-game ost
 • angry man-groove metal
 • keresto-melodik tekno
 • wc-psych waltz
 • rora-shoegaze
 • mimi-melodik death metal
 • sw-dark tranquility
 • rip-coroner
 • sentenced-ghost
 • samud-psych punk
 • noel-oasis
2 yıl
10 yıl sonra ilk kez sistem topluyorum, bütçe ~1500TL+ ekran kartı
İşlemci: ryzen 3 2200g / 595 TL
Ram: 2*4 GB 2666 mhz / 300 TL
PSU: aerocool 500 w / 190 TL (12v'den 432 veriyor)
SSD: 120/240 gb (mümkünse m.2 olmalı) / 200-300 TL
Anakart: gigabyte ga-ab350-d3v / 380 TL

Biosu güncellemem gerekecek, işlemci ve anakrt ikisi de vatan şubesinden olacak, orada yaptırmayı umuyorum. Olmazsa biryerden uygun bir işlemci bulup takıp güncelleyeceğim. B450 çipsetler 440'tan başlıyor ve bütçemi zaten başlangıcın 2 katından fazlaya çıkarmış vaziyetteyim (700 liraya ikinci el toplayacaktım) esnemem mümkün değil.
Vega gpu bana yeter, çok oyun oynamam zaten.
Ramler 3000+ mhz olmalı evet..https://youtu.be/3D5ahmvCceM Bu tip bir ton video var, 2666mhz 50 fps veriyorsa 3000mhz 53 veriyor. Fiyatı arttırmaya değmez.

Önerilerinizi bekliyorum
2 yıl
Silinsin
.
2 yıl
DH Şampiyonlar Ligi 5.Sezon - ✝ RIP VAMPARF ✝
Efenim hoşgeldiniz öncelikle.

Bu sezon olay şöyle:

-Her katılımcı bir tür ve bir sanatçı/grup seçiyor. Bir havuz oluşmuş oluyor.
-Bir hafta grup, öbür hafta tür sonra tekrar grup olacak şekilde, almaşlı olarak ilerliyoruz. Sıralama random.org'tan belirlenecek.
-İçinde bulunduğumuz haftaya göre şarkımızı seçip hafta başkanına pm atıyoruz. (Başkanın şarkıyı reddetme hakkı saklıdır)
-Hafta başkanı dediğimiz şahıs, o hafta çalınan tür veya grubu öneren kişi oluyor.
-Tür için metal sınırlaması yok.
-Cuma günleri 22.00 plug.dj/odeion ' da toplanıp beraberce şarkılarımızı dinleyip geyik muhabbeti yapıyoruz.
-Dinledikten sonra oylarımızı o haftanın yöneticisine forum üzerinden PM atıyoruz.
-Puanlar 7-6-5-4-3-2-1 şeklinde dağıtılacak.
-Şarkı atmadın mı, straight to jail (-10 puan)
-Oy kullanmadın mı, straight to jail (-10 puan)
-Daha önce çalınmış şarkıları tekrar atamıyoruz.
3 yıl
Düşük seviye midi klavyeler
4 yıl
600-700 civarına amfi
idcore 20'ye bir alternatif var mı? Şuna da bir bak dediğiniz?
4 yıl
2-3 senedir oynamıyorum, geri dönersem
Alışmakta zorluk çeker miyim ne kadar değişti oyun? S1 sonu s2 başında başlamıştım, 2-3 yıldır oynamadım, gnar çıkacaktı bıraktığımda. Aram sıkıntı olmaz da summoners rift'e uyum ne kadar sürer?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.