Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
S

Yüzbaşı
24 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
9 yıl
LoL 101 / Darius
Twitch'te LoL TV'de Teq atan Darius'u biraz da makarayla karışık Lethilion ve xnt anlatıyor arkadaşlar izlemenizi tavsiye ederim Lethilion varsa eğlence de orada olacaktır yüksek ihtimal. RiotGamesTurkish adlı kanaldan izleyebilirsiniz.
S
9 yıl
Kulakiçi Mikrofonlu Kulaklık Önerisi ve Yurtdışı Alışverişi
Merhabalar arkadaşlar. Amazon'da bildiğiniz üzere indirimler var. Kafamda bir süredir kulakiçi mikrofonlu ve çok pahalı olmayan bir kulaklık almak vardı. Razer Hammerhead Pro modelinin 53$ gibi bir fiyata düştüğünü gördüm. Kargosuyla beraber 70$ civarı oluyor fiyatı. Daha önce Amazon'dan hiç alışveriş yapmadım. Ebay'den alışverişlerim oldu fakat telefon kılıfı, cam filmi gibi fiyatı 15-20 doları geçmeyen şeylerdi hep ve düşük kargo bedelleriyle gümrük problemi yaşamadan teslim aldım bugüne kadar hiç sorun yaşamadan. Gümrük konusunda kesin bilgisi olan varsa ve benimle paylaşabilirse çok sevinirim çünkü bulabildiğim bilgiler genellikle net değil ve 2012 gibi yıllara ait forumdaki konular bu yüzden güncel bilgiye ihityacım var ve ulaşamadım. Hammerhead Pro'nun Türkiye fiyatı 230 TL'ye geliyor ve aradaki fark pek de az sayılmaz fakat vergi gibi bir durum söz konusu olursa kesinlikle Türkiye'den almak çok daha mantıklı olur. Kargo bedeli sanıyorum ki faturaya eklenmeyecektir. Böyle bir durumda fatura değeri 53$ olan bir kulaklığın gümrükte takılma ve benden vergi alınma durumu olur mu? Önerebileceğiniz başka kulakiçi ve kaliteli bir mikrofona sahip kulaklık var mı? Bu kulaklığı tercih etmemdeki etkenlerden biri de paketin içinden 3,5mm 4pin jakı 2 adet 3 pin jaka ayıran bir aparatın çıkması. Bu splitter tarzı aparat kargo dahil yine 15 dolar civarı bir fiyata geliyor Türkiye'ye. Başka kulaklıklarla böyle bir aparat gelmeyecekse bir de bunu satın almam gerekecek çünkü genelde kulakiçi kulaklıklar telefonlar için tek jaka sahipler. Mümkünse simetrik kablolu modeller tavsiye edebilirseniz sevinirim tavsiyeler arasında. Asus HS-101 diye bir modele rastladım kendisi 2 ayrı jak ile geliyor böyle modeller de önerebilirsiniz bildiğiniz varsa.
http://www.amazon.com/Razer-Hammerhead-In-Ear-Music-Headset/dp/B00DYNQR3O
S
10 yıl
Logitech G430 7.1 Surround Sound Gaming Headset Kullanıcı İncelemesi
Merhaba arkadaşlar. Ürün 2 gün önce elime geçti hem anca vakit bulabildim hem de kutusunu açar açmaz değil de en azından birkaç gün kullandıktan sonra yazmak daha mantıklı geldi. 3-5 fotoğraf ile birlikte 2 günlük deneyimlerimi sizlerle paylaşayım istedim. Ürün henüz Türkiye'de yok Amerika fiyatı 79,90 yani 80 dolar. Bendeki ürün Amerika'dan geldi fakat Logitech'in Türkçe sitesine eklendi yeni G serisi ürünleri en azından buradan yola çıkarak yakın zamanda geleceğini düşünüyorum ben. Ürünün alternatifi Logitech markasında bence kesinlikle G35. Birkaç ufak farklılık dışında teknik özellik anlamında fark yok. Benim gibi deri kulaklık kullanamayanlar için çok güzel düşünülmüş ve sadece düşüncede de kalmamış.Birçok konuda G35 ile benzer özelliklere sahip fakat en büyük fark kullanılan malzeme. G35'te deri kullanılırken G430'da kulak ve kafanın üzerine gelen bant kısmında iddia edildiği üzere sporcu kıfayetlerinde kullanılan, daha az terleten ve rahatsız etmeyen kumaş gibi bir malzeme kullanılmış. Ayrıca kulak ile temas eden kısımlardaki parçalar çıkartılabiliyor ve yine malzemesi sayesinde yıkanabiliyor. Benim gibi deri kulaklık kullanamayanlar için güzel bir alternatif olmuş.
Açıkçası yazılanların çoğundan pek bir şey anlamadığım için teknik özelliklerini aynen sitesinde yazdığı gibi kopyalayacağım. Sürücülerin boyutunun 40mm olması dışındakilerle ilgili bilgim yok. Merak edip araştırmadım da açıkçası.

Sistem Gereksinimleri
Windows® 8, Windows® 7 veya Windows Vista® işletim sistemi
USB bağlantı noktası
7.1 Surround ses yazılım yüklenmesini gerektirir*

Teknik Özellikler
Kulaklık
Sürücü: 40mm
Frekans yanıtı: 20Hz-20KHz
Empedans: 32 ohm
Hassasiyet: 90 dB SPL/mW
Mikrofon Toplama düzeni: Kardiyot (Tek yönlü)
Tür: Basınç Gradyanı Elektret Kondensatörü
Frekans yanıtı: 50-20 KHz
Hassasiyet: -40dBV/Pa re: 0dB = 1 Pa, 1KHz
Test koşulları: 3,0 V, 2,2 K Ohm

Yine G35 ile kıyaslanacak birkaç özelliğinden bahsetmem gerek. İlk olarak G35'te kulaklık üzerinden sesi kontrol edebiliyorsunuz ve 3 adet makro tuşu mevcut. Ayrıca G35 yine mikrofonu yukarı kaldırdığınızda kendisi otomatik olarak kapatma yani "Mute" özelliğine sahip. Bunda fotoğraflardaki gibi kablo üzerinden kontrol ediyorsunuz mikrofonu ve sesi. Ses kontrolü yine analog şekilde. Ben önceki kulaklığımda da kulaklıktan sesi sonuna kadar açıp klavyedeki teker üzerinden kontrol ettiğim için alım kararımda etkili rol oynamadı fakat buna çok önem veren, illa sol kulaklığın üzerinde de bir teker olsun diyen olursa bilemem.3 adet makro tuşu G35'te yine mevcuttu fakat burada tercih edilmemiş.Bir diğer farklılık ise girişlerinde. G430 beraberinde adaptör ile geliyor ve kulaklığı -henüz deneyemedim fakat- sanırım telefon gibi şeylerle kullanmanıza da olanak tanıyor. Ayrıca 7.1 Surround özelliğini kullanmak istemezseniz, buna rağmen G230 yerine G430 aldıysanız normal 3.5 jaklarla da takabiliyorsunuz bilgisayarınıza. Kablosu da bir hayli uzun. Kendi bantı var kablo üzerinde şarj aletlerindeki gibi onunla kabloyu toplayarak kısaltabiliyorsunuz ben bir miktar kısalttım. Fotoğraflarda da görülebileceği gibi örgülü kablo kullanılmış.Kulaklığın boyunu dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Bu zaten standart bir şey. Malzeme kalitesini arttırmak için böyle bir yola başvurmuşlar. Birçok üst seviye kulaklıkta olan bir şey zaten artı veya eksi olarak değerlendirilemez fakat olmasa, yerine plastik kullanılsa kesinlikle eksi olurdu.Kutu açma ile ilgili fotoğraf koyma gereği duymadım yeni G serisinin kutularında geliyor. İnternette fotoğraflar zaten bol bol mevcuttur diye düşünüyorum. İçinden ufak bir kullanım kılavuzu ve bir kitapçık daha çıktı onda da birkaç yerdeki teknik servis numaraları vb. şeyler yazıyordu. Garanti belgesi göremedim kutuda. Sanırım Amerika buna benzer problemleri çoktan çözmüş seri numarasından herşeyi halledebiliyor diye düşündüm garanti belgesi göremeyince. Yine kutudan yazılım için gerekli herhangi bir CD falan da çıkmıyor indirip kurmanız gerekli. Bende zaten yüklü olduğu için bilgisayara taktım ve direk tanıdı. Yazılımla ilgili fotoğrafları da koyacaktım fakat DH sunucularına fotoğrafları eklerken hata aldım daha sonra eklerim onları da.

Kişisel deneyim olarak 7.1 Surround destekli oyun henüz oynamamış olsam da CS:GO'da önceki kulaklığım Logitech H150 ile arasında bariz fark olduğunu söyleyebilirim. CS:GO'da ayarlardan 5+1 seçili iken denedim tizleri de yüksek kullandığım için şu anda ciddi anlamda AWP dürbün açtığında onu bile duyabiliyorum. Belki önceden de duyuluyordu fakat bu kadar bariz anlaşılamıyordu. 7.1 Surround yani 360 derece ses özelliğinde belki oyunun desteğinin olmaması sebebiyle uçurum fark var diyebileceğim kadar fark göremedim. Bir ara destekleyen oyun varsa diye bakacağım. Belki de oyunun desteğiyle alakası bile yoktur pek bilgim olmadığını itiraf edeyim 7.1 Surround konusunda. Eskiye kıyasla yine sesten yer belirleme konusunda bariz şekilde daha başarılı olduğu bir gerçek fakat bunun sebebi 7.1 Surround özelliği mi yoksa daha kaliteli sürücülerin veya sebebi neyse onların kullanılması mı bilemiyorum. Surround'un nasıl açıldığını yine fotoğraflar yüklense gösterecektim. Yazılım aracılığıyla açıyorsunuz. Normal sesler ilk açtığınızda tuhaf geliyor fakat birkaç dakika sonra alışılıyor. Ben normal kullanımda Stereo olarak kullanıyorum oyunlarda Surround'u açıyorum.

Kulaklıktan diğer memnun olanlar da Skype ile görüştüğüm arkadaşlarım. Oyunda yüksek sesle oynarken kulaklığımdan çıkan sesin dışarı gitmesi ve tekrar duyulması, açtığım müziği onların da biraz olsun duyması gibi bir durum artık söz konusu değil. Mikrofon kaliteli ve daha kısık sesle konuştuğumda da anlaşılabiliyor. Bunlar kendi deneyimimden çok, Skype, Teamspeak gibi programlar vasıtasıyla görüştüğüm kişilerin deneyimleri. Geceleri oyun oynarken özellikle konuşma konusunda sıkıntı yaşıyordum sesim kısık gittiği için şu anda öyle bir sorun yok. Ses yüksekliği konusunda yine H150 ile arasında uçurum diyemesem de fark var. Kalite konusuna değinmiyorum bile. Klavye, fare gibi diğer Logitech G serisi ürünlerine kıyasla yazılım konusunda büyük bir eksikliği diyemesem de olsa daha iyi olurdu diyebileceğim tek özellik otomatik oyun tanıma özelliği. Her oyuna ayrı profil atayabilsek yazılımı kusursuz diyebilirdim.

Surround yazılım üzerinden etkinleştiriliyor ve ayarları buradan yapılıyor.


Ekolayzer ayarları basitçe Bas ve Tiz olarak ya da detaylı şekilde yapılabiliyor.


G tuşlarına ses ayarlarını ya da önceden tanımlanmış ses avatarlarını atayabiliyorsunuz sesinizi değiştirmek için.Kulaklığı kullanmaya başlayalı 1 ayı geçmiş arkadaşlar incelemeyi tamamladım. Şurası eksik olmuş veya şöyle olsa daha iyi olurmuş gibi yapıcı eleştirilerinize açığım ayrıca merak ettiğiniz, sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa sorabilirsiniz elimden geldiğince, bildiğim kadarıyla cevaplarım. Kontrol ettim fakat yine de gözümden kaçan imla ile ilgili bir hatam olmuşsa da belirtirseniz seve seve düzeltirim. Eğer mesajda bahsedilenler kısmına beni eklerseniz bildirim geleceği için daha çabuk cevap verebilirim.
Son olarak da hem mesaj uzun olduğu hem de fotoğraf içerdiği için alıntı yapmazsanız forum yönetimini ve kullanıcılarını rahatsız etmemiş oluruz. Şimdiden teşekkürler.Kendi sesini duymak istemeyen arkadaşların yapması gerekenler:
Ses simgesine sağ tıklayıp kayıttan yürütme aygıtlarına gelin orada Hoparlör/G430 Gaming Headset'e sağ tıklayıp Özellikler/Düzeyler'e gelin ve mikrofonu sessize alın. Dediğim adımları sırasıyla yaparsanız sesiniz karşıya gidecek fakat siz kendi sesinizi duymayacaksınız.

S
10 yıl
Windows 7 Home Premium Etkinleştirme Sorunu
Merhaba. Uzun zamandır Windows 7 Home Premium lisanslı sürümünü kullanıyorum. 64 Bit yazılım kullanıyordum ve bugüne kadar format attıktan sonra etkinleştirmede hiçbir sıkıntı yaşamadım fakat 2 gün önce format atarken farkında olmadan 32 Bit olan yazılımı kurmuşum ekran kartı sürücüsünü yüklerken farkettim. Etkinleştirmeyi de daha format atarken key i başta girdiğim için yapmıştım 32 Bit yazılım için. Farkedince tekrar format attım ve 64 Bit i yeniden kurdum fakat şu anda etkinleştirme yaparken ” Yazdığınız ürün anahtarı bu bilgisayarda Windows ürününü etkinleştirmek için zaten kullanıldı. ” diye bir hata alıyorum ve etkinleştirmeyi başaramıyorum. Çözüm için önerebileceğiniz birşey var mı? Yeniden format atmak çözüm olur mu, çevrimiçi destek var mı veya telefon ile destek veriyorlar mı Türkçe veya İngilizce farketmez? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Forumda bir arkadaşın konusunu okudum internet üzerinden satın almış lisanssızmış aslında. Bende öyle bir durum da yok uzun süredir aynı key ile kullanıyordum sadece bu formatta başıma geldi. 32 Bit sürümü önceden yanlışlıkla kurmamın etkisi olabilir mi ?
S
11 yıl
Skyrim'de itemler
Öncelikle forum hayırlı olsun. Soruma gelince Skyrim'de karşımıza çıkan düşmanların itemler ile bir ilgisi var mı bunu merak ediyorum. 1 levelde full item gezerken de çıplak gezerken de ıce troll ile karşılaşma ihtimalimiz var mı yoksa itemle değil tamamen level ile mi ilgili ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle