Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
21 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
69 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
11 ay
Microsoft İsviçre Yöneticisinin Irkçı Deprem Paylaşımı

Ekşisözlükte gördüğüm bu konuyu buraya da taşımak istedim.


https://eksisozluk.com/microsoft-isvicre-yoneticisinin-deprem-paylasimi--6720327


Edit3: Kovuldu!


Edit2: Çalıştığı şirkete sesimizi duyurmayı başardık. Şimdi kovulması ve Microsoft MVP ödüllerinin geri alınması için devam etmeliyiz.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7b/e6/b1/7be6b107b763cfbe1601e0b8e95b1493.jpeg&t=0&width=480&text=1
Edit: Ekşideki bu mesaja göre kendisi çalışan değil mvp imiş. https://eksisozluk.com/entry/115035052Çalıştığı şirketin twitter hesabı: @Sword_Group https://twitter.com/Sword_Grouphttps://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/10/a7/c2/10a7c22602607e8de41f1033d7140677.jpeg&t=0&width=480&text=1

Reddit'teki başlık: https://www.reddit.com/r/Turkey/comments/jm5dih/maxime_rastello_one_of_the_managers_of_microsoft/


Twitterdan ve diğer platformlardan rahatsızlığımızı dile getirelim.


Microsoft TR Twitter : @MicrosoftTR https://twitter.com/MicrosoftTR


Microsoft İsviçre Twitter : @microsoft_ch https://twitter.com/microsoft_ch


Adamın Twitter hesabı: @RMaximeA https://twitter.com/RMaximeA

geçen yıl
Daha önce açılmış [silinebilir]

@III I II III I I hocama teşekkür ederim. Daha önce açılmış konu, o yüzden silinebilir.

2 yıl
Yanlış Alarm - Bad Bear Sadece XXL Kırmızı Polar 15TL
Markayı bilmiyorum. XXL giyenler için uygun.
LİNK
2 yıl
tarihi eminönü balıkçısında yaşanan vahşet #eminönündevahşet
29.10.2019 DÜZENLEMESİ: Eminönündeki balıkçılar tarih oluyor Trt Haber

Ekşi Sözlük konusuna eklenen son edit:

olayın üzerinden neredeyse 2 ay geçti. yargının mesele karşısında kamu tepkisini sadece birkaç günah keçisine yıkarak olayı geçiştireceğine kanaat ettikten sonra sadece sizleri bilgilendirmek istiyorum. kameradan suçlunun tespit edilebileceği defaatle söylenmesine rağmen bazı gerekçelerle (bozuk, görüş açısında değil vb.) hiçbir kamera kaydına ulaşılmadı. sadece 8 tane şüpheli arasından suçlunun göz kararıyla seçilmesi istendi. bazı arkadaşlar balıkçıyla anlaşma yapıldığından sustuğumu ifade etmişler. arkadaşlar müşterisinin kafasını durduk yere palayla yaran bi işletmeden bahsediyoruz, ticari itibarı zedelendikten sonra bunlar adam da vurur ne anlaşması. bu rezalet silsilesinde yargının ve emniyetin bize daha da yardımcı olacağını düşünmüyorum.
--------------------------------------------
Özür dileyerek dikkat çekmişken buraya konudan bağımsız üç link ekliyorum:
Doğu Akdeniz
2018 Alamos Gold Açıklaması
Kazancın Yalnızca% 33'ü TürkiyeninSevgili forumdaşlar,
ekşide gördüğüm bu konuyu buraya aynen ekliyorum. sizden rica ediyorum yukarı çıkarın ne kadar çok insan görürse o kadar iyi. lehte ve aleyhde tüm durumların takip edilebilmesi için link ekliyorumvvvvvvvv---------EKŞİ-----------------vvvvvvv

pazar günü (4 ağustos 2019) 2 abim ve eşleriyle saat 17 civarı tarihi eminönü balıkçısı’na gittik. beş tane balık ekmek aldık. oturduğumuz andan itibaren çalışanlar özellikle kadınları rahatsız ederek hepimize kabaca davranıyorlardı. birkaç defa garsonun dikkatsizce yengeme çarpmasının ardından küçük abim çalışana “dikkat etsene kardeşim” diyerek uyarıda bulundu. garson “ne dikkat edecem” diye karşılık verince abim “kadınları rahatsız ediyorsun, dikkatlice geçebilirsin” diye cevap verdi. “bilerek mi yapıyorum” diye bağırınca abim “kusura bakma desen konu kapanacak” diye cevap verdi. garson “senden özür mü dileyecem, sinir etme amına koydurtma” diyince büyük abim “ne biçim konuşuyosun kardeşimle” diye çıkıştı. garson ana-bacı söverek bağırınca ben ayağa kalktım ve “ne biçim konuşuyon lan” diyerek üzerine yürüdüm. o an garson geri çekilince birden çevredekiler beni tuttular. birkaç saniye içinde gemi ve turşucuda çalışan yaklaşık 20 kişinin üzerimize doğru koştuğunu gördük. ne olduğunu anlamadan bize saldırdılar. 3ümüzü de ayrı köşelere çekerek yumruk ve tekmeler savurdular. ben darbelerden korunmak için kapandım. o sırada üzerime kesici aletle koşan birini gören küçük abim önündeki saldırganları dağıtarak koşan kişiyi engelledi. korunmasız kaldığı için yüzüne ve vücuduna fazlaca darbe aldı. pala olduğunu düşündüğümüz kesici aletle kafasına gelen darbe sonrası kanlar içinde yerde kaldı. bunu görünce kendimi savunmayı bırakıp küçük abimin yanına koştum. çevresindeki saldırganları uzaklaştırmaya çalıştım. yerde kan birikince saldıranlar uzaklaştı. bu olaylar sırasında 2 yengem de çığlıklar atarak saldırganları engellemeye çalıştılar. büyük abim de aldığı darbelerden sonra ayakta durabilecek durumdaydı ve onunla beraber yerde yatan abimi kenara çektik. hemen ambulans ve polisi arayarak 20 kişi tarafından silahlı saldırıya uğradığımızı ve abimin ciddi şekilde yaralandığını söyledim. bu sırada abimin doktor eşi ilk müdahaleyi yaptı.
olayın daha trajik kısmı bundan sonra başladı. 10 dakikalık yürüme mesafesindeki sirkeci karakolundan en az 25 dakika sonra geldiler. 20 kişi tarafından saldırıya uğradığımızı ihbar etmemize rağmen sadece 2 kişi gelmişlerdi. hiçbir müdahalede bulunmadan olayla ilgili sorular sordular. tutanak tuttuklarını ve karakolda ifade verdikten sonra şikayette bulunabileceğimizi belirttiler. emniyet ekiplerinden yaklaşık 15 dakika sonra ambulans geldi. ambulans geldiğinde emniyet ekipleri bir anda kayboldular. hastanede 3ümüz de darp raporu aldıktan sonra karakola ifade vermeye gittik. işletmenin yetkilileri biz gittiğimizde ordaydı. polis aracılığıyla özür dileyip uzlaşmak istediklerini söylediler, kabul etmeyip sürece devam etmek istediğimizde tutanağın tutulmadığını öğrendik. tutanağın tutulmadığını duyan daha rütbeli olduğunu düşündüğümüz polis olay yerine kim gittiyse o uğraşsın diyip kapıyı çarparak odasına girdi. bizimle hiçbir polis ilgilenmek istemiyordu. iletişimde olduğumuz polis durmadan işletmenin yetkilileriyle görüşüp bize geliyordu. önce elimize bir kimlik fotoğrafını tutuşturup kişiyi teyit etmemizi istedi. emin olmadığımızı söyleyince kesin tespit etmemiz için bizi zorladı. sebep olarak ‘uzlaşma olmazsa arbede çıkabilir.(karakolda(!))’dedi. bu tehditvari cevaptan sonra fotoğraf üzerinden kişiyi tespit edemeyeceğimizi yineledik. kamera kayıtlarının bu durumu çözmeye yeteceğini söyleyince emniyet kameralarının bozuk olduğunu söyledi. belediye kameraları da dahil diğer kayıtları alabiliyosanız alın dediler. eksik veya hatalı ifade ve tutanakları imzalatmaya çalışmaları da cabasıydı.
süreç boyunca bizimle ilgilenmeyen, başından savan polis memurlarının aile büyüklerimizin gelip olaya müdahil olmalarıyla tavırları değişti. en baştan ifademizi alıp süreci biraz daha ciddiyetle takip etmeye başladılar.
fakat hala kesin sonuç alabileceğimize emin değiliz. birileri sürecin ilerlemesini engelliyor. kamera kayıtlarına hala ulaşamıyoruz. yengelerimin yaşadığı travma, benim ve büyük abimin vücudundaki morluklar, en önemlisi de küçük abimin kafasındaki 20-25 civarı dikiş yanlarına kar kalmamalı. şehrin göbeğinde, günde ortalama beş milyon insanın geçtiği bir yerde bu magandaların böyle rahatça eşkıyalık yapmasına göz yummak istemiyoruz.

(bu görseller can sıkıcı olabilir forumdaşlar)

açık yara
açık yara 2
dikişli hali
polis ve işletmeciler

şimdi benim merak ettiğim birkaç konu var.
1- istanbulun en işlek ve turistik yerinde çalışanlar hakaret etme, yaralama ve öldürmeye teşebbüs etme cürretini nerden buluyor?
2- istanbulun en işlek ve turistik yerinde niye hiçbir kolluk kuvveti bulunmuyor?
3- istanbulun en işlek ve turistik yerinde 20den fazla kişinin karıştığı kanlı bıçaklı kavgaya neden 2 polis intikal ediyor?
4- istanbulun en işlek ve turistik yerinde çıkan kanlı bıçaklı kavgaya müdahale neden 25 dakikayı buluyor?
5- olay yerine gelen polisin tuttuğu tutanak nereye kayboluyor?
6- polis pişkin pişkin en merkezi mıntıka kamerasının bozuk olduğunu nasıl söyleyebiliyor?
7- kasten yaralama suçu ve kasten öldürme suçuna teşebbüsün işlendiği vakada neden olay yerine gelen polisler tarafından gözaltı işlemi uygulanmıyor?
8- onlarca kişinin müdahil olduğu olaydaki tüm suçlar niçin polisin elinde kimliği bulunan 19 yaşındaki bir şahsa yıkılmak isteniyor?
9- karakoldaki memurlar neden ilgilenmekten kaçınıyor?
10- türkiye'de suçluların tutuklanması için ölmemiz mi gerekiyor!

edit: arkadaşlar yoğun ilginiz şu işletmenin yaptığı barbarlığın ve yozlaşmış polislerin yaptıklarının yanına kar kalmayacağı hakkında umut ışığı oldu. çok teşekkür ederim ve mesajına cevap veremediklerimden özür dilerim.

edit2: bir arkadaşımız yollamış, bozuk denen kamera tıkır tıkır çalışıyor. canlı mobese
edit3: bir yazar arkadaşımızın başından benzer bi olay geçmiş resim

edit4: yozlaşmanın kemiklerimize kadar işlediğinin göstergesi olan diğer bir olay (bkz: uyuşturucu çetesini yakalatan muhtar)

edit5: arkadaşlar mesajlara veremiyorum. twitterda birinci sıradayız. olayın vehametini videolar yayınlanınca daha iyi göreceğiz.

edit6: mağdurlar saldırganların teşhisi için sirkeci karakola çağrıldı. biz de geçiyoruz. görüntüler için ısrar edeceğiz.

üst edit: savcılık konuyla yakından ilgileniyor. polis karakoluna saldırganların teşhisi için sadece 8 kişi getirildi. saldırı anında saldırganların yüzüne bakılmadığı için öncelikle kamera kayıtlarından tespit edilmesi gerekiyor. alandaki kameraların bazılarının çalışmadığı bazılarının görüş alanında olmadığı sebebiyle ortada hiçbir kayıt yok. olay yerine gelen 2 polisin sirkeci karakolundan olmadığını söylediler. olay şimdi yedikule asayişe taşındı. hiçbir kayıt yok, asıl saldırganlar ortalıkta değiller. sanırım birkaç kişiye tüm olay yıkılacak. ibb beyaz masa kamera kayıtları ile ilgili olumsuz dönüş yaptı.
gündeme getiren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
emniyet ile ilgili de bir şey söylemek istiyorum. olay yerine polislerin 5 dakikada geldiğini bozuk kamera kayıtlarından mı tespit etmişler, yoksa tutanağı olmayan polislerden mi?

^^^^^^^^--------------EKŞİ---------------------^^^^^^^^Düzenleme 1: nasıl şeyler yaşanıyor inanamıyorum, sinirler tavanken bunu da görmenizi istiyorum sevgili arkadaşlar: link

Düzenleme2: Hepinize teşekkür ederim. Bir şeyi açıklamam gerekti, hadiseyi ekşi sözlükten naklediyorum. Yani benim yaşadığım bir olay değil öyle anlayan dostlarım olmuş. Ama benim başıma gelmemiş olması yarın herhangi birinin başına gelmeyeceği anlamına gelmiyor. #eminönündevahşet TT olmuş sayenizde.

Okumak isteyene şöyle bir konu var:
EKŞİ EMİNÖNÜNDEKİ BALIKÇILAR KALDIRILSIN

Düzenleme 3: Ekşiden alıntılıyorum. Balıkçıdan olduğu iddia edilen bir mesaj var. Eklemezsek olmaz. Buyrun: EKŞİ LİNK


BASIN:
Milliyet GÖZALTI
Sözcü
Sputnik Link
Habertürk Link
EGM Açıklama

Önemli Not: Daha öncede belirttiğim gibi olayı ekşi sözlükten aldım. Sizler gibi kendi başıma gelmiş kadar üzüldüğüm bu olaya gördüğüm destek beni gururlandırdı. Sevgili forumdaşlarım bir mesajı sabitlememi istemişler, ben bunun uygun düşeceğinden emin olamadığım için buraya link ekliyorum. Kimseyi hedef göstermeyelim, derdimiz herkes için adalet ama klavyelerimiz özgür, değil mi..: İLGİLİ LİNK
2 yıl
'Sarıyer Devlet Hastanesi Rezaleti'
Ekşi sözlükte okuduğum bir konuyu aynen buraya yazıyorum. link

----alıntı----

efendim müşterim olan türkmenistanlı bir ailenin mağduriyetini aynen bana anlattığı şekliyle hastane yönetiminin burayı okuyup utanacağını umarak yazıyorum. umarım utanırlar ve ailenin mağduriyetini anlarlar.

konu şu ki; türkmenistanlı anne baba 10 aylık bebeklerinin kafasındaki bir kitle sebebiyle ameliyatı için türkiye’ye geliyor.
ameliyatı “sarıyer devlet hastanesi’nde yapılıyor. 10 aylık bebek yaklaşık 1 buçuk aydır hastanede yatıyor. anne babası bugün itibari ile bebeği taburcu etmek için hastanenin muhasebesine gittiğinde babadan 145’bin tl ameliyat ücreti isteniyor.

baba durumumuz yok bu kadar parayı veremeyiz diye hastane yönetimine durumlarını arz ettiğinde, o halde git “şişli etfal hastanesi başhekimliği ile görü bu hastanenin başhekimliği oraya bağlı diyorlar. baba “şişli etfal hastanesi başhekimliğine başvuruyor. aileye size bir miktar indirim yapıyoruz diyerek 80’bin tl talep ediyorlar. baba durumum yok, hem ben buraya o kadar para ile gelmedim. bu parayı da ödeyemem, zaten türkiye’ye 30’bin tl para ile gelmiştim 5’bin kadarı otel ve yiyecek masraflarımıza gitti, bari kalan 25 bin tl’yi size verelim bebeğimizi taburcu edin dediğinde.

“paran yoksa o halde sana çocukta yok parayı ödemeden taburcu edemezsin” diyorlar. bebeğin bugün taburcu olması gerekiyor ama parayı vermeden çocuğu da vermiyorlarmış. bebeği alamadıkları için ailenin bugün tarihli uçak biletleri bile yanmış, bebeğin annesi çaresizlik içinde sabahtan bu yana ağlıyor.

bunun sgk yoluyla bir çözümü olduğuna inanıyorum, konuyla alakalı ailenin yapması gerekeni sözlük yazarı ve okuru arkadaşlar aileyi ve beni bilgilendirirse minnettar kalırız efenim.
----alıntı----
3 yıl
Hepsiburada - Lenovo pişmanlığım
Son Düzenleme: Çok uğraştırdılar tekrar gönderdim kavga gürültü bir şekilde hallettim. İade yerine ram takviyesi veya ssd teklifinde bulundular. Eğer başınıza gelirse mücadele edin hakkınızı savunun. Çünkü bu firmalar sütten çıkmış ak kaşık değiller en basiti 1TB yazarlar 1000 GB HDD koyarlar hepsi..


Daha çok okunur diye buraya yazıyorum. İlk aptallığım HB üzerinden bilgisayar almak hem de araştırmadan kronik HDD ses sorunlu Lenovo Ideapad serisinden.
Özetle: Siz siz olun Hepsiburada'dan bilgisayar alırken ve hatta Lenovo bir ürün alırken iki kez düşünün.Ideapad bilgisayarlarla ilgili aynı sorunu yaşayıp farklı sonuçlar alan forumdaşların konularını aşağı ekliyorum.

Hepsiburada'dan satıcısı HB olmayan bir Lenovo Ideapad 330 notebook satın aldım. Ram'in yetersiz olduğu ve HDDden garip sesler geldiği gerekçesiyle HBye iade et mek için kargoladım ancak HB anlaşmalı kargo şirketi olan Aras Kargo ilk geldiği gibi bir poşete koyup da gönderir zannettim, ayrıca bir poşete koymadım koliyi onlar da aynen götürmüşler ilk geldiğinde kutuda leke yoktu ikinci geldiğinde hafif hasarlıydı. Bu benim ikinci aptallığım.

-Kargo etiketi koliye yapıştırıldığı için satıcı, iadeyi HAKLI olarak kabul etmedi.

+Bu sorunun anlaşmalı oldukları kargo şirketinden kaynaklandığını ya satıcının ya da benim mağdur olacağımı söyledim.

-Ambalajından çıkarılan bilgisayarın iadesi alınmaz denildi.

+Bu bilgisayarın arızası var ve açmadan nasıl anlayacağım sağlam mı? kırık/bozuk mu? Bana ayıplı mal satılsa bile iade edemeyecek miyim? Kolisi 3bin liralık bilgisayardan daha mı değerli? diye sordum.

-Servise göndermem ve servis raporunu iletmem istendi.

+Ürün elime ulaşır ulaşmaz servise Ubuntu kurulu olarak gönderdim.

-Servis HDD sesinin kauçuk sesi olduğuna, HDD modelinden kaynaklandığına kanaat getirip aynen geri gönderdi. Yazılımsal arıza giderildi notu düşülmüş, kendileri Windows kurup disk 100% hatası almışlar ve bu hatayı gidermişler. (2. el ürün almaktan hiçbir farkı yok çünkü garanti sözde..)

Bugün ürün tekrar bana ulaştı. Bir teknik servis ancak bu kadar kötü çalışabilir.

Ben servise gönderirken her şeyini ekran koruma şeyini de arasına koyarak, balonlu naylona sarıp üzerini streçleyerek gönderdim koli facia gibi geri geldi. Garanti belgesi, kitapçıkları ve servis raporu koliye konulup bilgisayar adeta içine tıkılmış tüm kağıtlar buruşmuş ve notebookun arasında olması gereken ince kumaşımsı koruma buruşturulup kutuya sokulmuş. Tüm bunların yanında bilgisayarı çıkardığımda ekranla klavye arasında muhtemelen kapalı haldeyken sokulmaya çalışılmış, buruş buruş bir kağıt vardı. Bilgisayarı çalıştırdığımda ne göreyim ekranın orta alt kısmında hafif bir renk değişimi.. Servis öyle bir paketlemiş ki sağlam ekran hasar görmüş. Sözde garantisine güvenip tekrar nasıl göndereceğim onu düşünüyorum. Aldığım güne ah olsun..

Yarın servis raporunu ekleyeceğim. Saçmalık dolu bir alışveriş. Çok pişmanım.

Özetle: Siz siz olun Hepsiburada'dan bilgisayar alırken ve hatta Lenovo bir ürün alırken iki kez düşünün.
Ideapad bilgisayarlarla ilgili aynı sorunu yaşayıp farklı sonuçlar alan forumdaşların konularını aşağı ekliyorum.

ssd ile değiştirilen

şikayetvar örneği


ses bu arkadaşlar -youtube
3 yıl
Hepsiburada-Lenovo Pişmanlığım
Daha çok okunur diye buraya yazıyorum. İlk aptallığım HB üzerinden bilgisayar almak hem de araştırmadan kronik HDD arızalı Lenovo Ideapad serisinden.
Özetle: Siz siz olun Hepsiburada'dan bilgisayar alırken ve hatta Lenovo bir ürün alırken iki kez düşünün.

Hepsiburada'dan satıcısı HB olmayan bir Lenovo Ideapad 330 notebook satın aldım. Ram'in yetersiz olduğu ve HDDden garip sesler geldiği gerekçesiyle HBye iade et mek için kargoladım ancak HB anlaşmalı kargo şirketi olan Aras Kargo ilk geldiği gibi bir poşete koyup da gönderir zannettim, ayrıca bir poşete koymadım koliyi onlar da aynen götürmüşler ilk geldiğinde kutuda leke yoktu ikinci geldiğinde hafif hasarlıydı. Bu benim ikinci aptallığım.

-Kargo etiketi koliye yapıştırıldığı için satıcı, iadeyi HAKLI olarak kabul etmedi.

+Bu sorunun anlaşmalı oldukları kargo şirketinden kaynaklandığını ya satıcının ya da benim mağdur olacağımı söyledim.

-Ambalajından çıkarılan bilgisayarın iadesi alınmaz denildi.

+Bu bilgisayarın arızası var ve açmadan nasıl anlayacağım sağlam mı? kırık/bozuk mu? Bana ayıplı mal satılsa bile iade edemeyecek miyim? Kolisi 3bin liralık bilgisayardan daha mı değerli? diye sordum.

-Servise göndermem ve servis raporunu iletmem istendi.

+Ürün elime ulaşır ulaşmaz servise Ubuntu kurulu olarak gönderdim.

-Servis HDD sesinin kauçuk sesi olduğuna, HDD modelinden kaynaklandığına kanaat getirip aynen geri gönderdi. Yazılımsal arıza giderildi notu düşülmüş, kendileri Windows kurup disk 100% hatası almışlar ve bu hatayı gidermişler. (2. el ürün almaktan hiçbir farkı yok çünkü garanti sözde..)

Özetle: Siz siz olun Hepsiburada'dan bilgisayar alırken ve hatta Lenovo bir ürün alırken iki kez düşünün.
Ideapad bilgisayarlarla ilgili aynı sorunu yaşayıp farklı sonuçlar alan forumdaşların konularını aşağı ekliyorum.

ssd ile değiştirilen

şikayetvar örneği


ses bu arkadaşlar -youtube
3 yıl
Muhalefet kaybetti artık teslim olma zamanı
Bu kadar cefayı bir hiç uğruna mı çekti bu millet. Artık oradaki muhalefetin rejime teslim olmaktan başka çaresi yok. İdlib'de arkalarında duramıyoruz. Afrin'de de duramayız. Teslim olsunlar. Bunu yetkililer oradaki insanlara tenkit etmeliler. Kazanamayacakları bir savaşa dönüştü. Hepimiz Kadirovdan nefret ederiz mesela ama teslim olmasaydı esaret altına girmeseydi, tüm halkı yok olacaktı. Rejim nasıl olursa olsun orası Suriyelilerin ülkesi herkesi öldürüp ülkede bir tek Esad kalacak değil ya anlaşma yapmaları gerekiyor artık. Kimse bana hürriyet lafı etmesin. Ülkesini terk edip plajlarda gününü gün ediyorsa bayramda tatile gidip geliyorsa kendi ülkesine dönme zamanı gelmiştir.
Hoşgörünün bir ölçütü olmalı. Merkez Bankasının açıklanan döviz rezervi 88 milyar dolar. Suriyelilere Bakanın dediğine göre harcanan 31 milyar dolar. Dahası da güle oynaya geliyor duvar konusunda izlediğimiz gibi. Rejimin İdlib'den sonra Afrin'e ElBab'a vs gideceği açık. Bu bölgelerdeki insanlar yeterince yükümüz varken bizim ülkemize gelmesinler. Cuma Hutbesinde ensar olmanın kıymeti anlatılıyor. Hükümet bizi ev sahibi olmaya mecbur ediyor 'hazırlanın' diyor. Biz Türkler bu ülkede kimlik taşıyan insanlar neden kültürümüzün, değerlerimizin yozlaşmasına izin veriyoruz. Bir tane Arap ülkesi var mı ülkesinde 3.5 milyon Suriyeli olan.

Twitterda bir hashtag bile yok çöp çöp şeyler daha mı önemli? Erdoğan'ın el alemle görüşmelerinden bombardımanın duracağı mültecilerin gelmeyeceği türünden gelişmeler olacağına inanan var mı? İnsanlar İdlib halkına destek veren eylemler yapıyor. Neden hudut şehirlerde reaksiyon yok. Sığınmacı istemediğini kendi DEVLETİNE tenkit eden tepkiler veremiyor halk. Bu kadar mı rahatımız yerinde bu kadar mı zenginiz biz bir 31 milyar daha sadaka vereceğiz. Plajlarımız evlerimiz dükkanlarımız bizimdir. Yabancıya vermeyin, tepkinizi gösterin.


canlı harita

31 milyar
iranı eleştiren eylem
3 yıl
C kodundaki hatam (Başlangıç seviyesi) ÇÖZDÜM
2lik tabandaki bir sayıyı 10 luk tabana çevirmeye çalışıyorum. Neyi yanlış yapıyorum?#include <stdio.h>
int main()
{
int sayi,basamaks,x,i,k;

printf("Bir sayi giriniz :
");
scanf("%d",&sayi);

k=sayi%10;
basamaks=0;
x = sayi;

while(sayi>=1)
{
sayi=(sayi/10);
basamaks = basamaks+1;
}
printf("Basamak sayisi : %d
",basamaks);

for(i=0;i<=basamaks;i++)
{
x = x/10;
k = k+((x%10))*2;
}

printf("10luk olani : %d
", k);


return 0;
}

Şu şekilde çözdüm sağ olun

#include <stdio.h>

int main()
{
int sayi,basamaks,x,i,k;
int a = 2;

printf("Bir sayi giriniz :
");
scanf("%d",&sayi);

k=sayi%10;
basamaks=0;
x = sayi;

while(sayi>=1)
{
sayi=(sayi/10);
basamaks = basamaks+1;
}
printf("Basamak sayisi : %d
",basamaks);


for(i=1;i<=basamaks;i++)
{

x = x/10;
k = k+((x%10)*a);
a = a*2;
}

printf("10luk olani : %d
", k);


return 0;
}
4 yıl
Silinebilir
Silinebilir
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.