Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
G

BSC Editörü
11 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
70 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
G
5 yıl
Fiesta 1.4 tdci trend kullanan var mı?
Fiestanın makyajsız kasa 1.4 tdci modellerinden birine göz diktim. Motoru, yakıt tüketimi, bakım masrafları, kronik sorunları vs hakkında bilgi alabileceğim birileri var mı aramızda?
G
7 yıl
Warhammer 40K MOBA'sı Önümüzdeki Ay Erken Erişime Açılıyor

 
     MOBA ve twin stick shooter oynanış yapılarının Warhammer evreninde harmanlanmış hali olarak özetleyebileceğimiz Warhammer 40,000: Dark Nexus Arena'ın erken erişime açılacağı tarih geliştiricisi Whitebox Interactive tarafından duyuruldu.
 
     Warhammer 40,000'in karanlık gelecek temasıyla hazırlanan ve diğer MOBA'ların aksine daha açık bir savaş alanı sunacak olan oyunda yetenek bazlı bir kontrol şeması olacak. Oyuncular gelen ataklardan kaçabilecek ve duvarlara veya diğer karakterlerin arkasına siper alınmasına imkan verecek.
   
     Warhammer 40,000: Dark Nexus Arena, 9 Aralık'ta erken erişime açılacak. Aşağıda oyuna ait ekran görüntülerini bulabilirsiniz.

G
7 yıl
Tetris'in Ortaya Çıkış Macerası Film Oluyor


     Oyun dünyasından Assassin's Creed, Warcraft, Tomb Raider ve daha birçok markanın filmi halihazırda hazırlanıyor. Beyaz perdeye taşınan markalar arasına oyun dünyasının en ünlü isimlerinden Tetris de eklendi.
 
     Daha önce X-Men 3 ve Rush Hour için yönetmenlik koltuğuna oturan Brett Ratner ve yapımcı partneri James Packer, Tetris'in ortaya çıkış macerasına odaklanan bir film üzerinde çalışmaya başladıklarını duyurdular. Filmde, geliştirici Alexey Pajitnov'un 1980'lerin ortasında Komünist Sovyetler Birliği'nde nasıl oyun geliştirdiği göreceğiz.
 
     Özellikle, son dönemde popüler hale gelen hukuki savaşları Sosyal Ağ tarzında inceleyeceği söylenen film hakkında henüz başka bir detay yok.

G
7 yıl
Minecraft: Story Mode'un 3. Bölümüne Ait Video Bugün Çıkıyor


      Telltale Games'in Minecraft macerası Minecraft: Story Mode ilk bölümünün yayınlanmasının ardından hızlı bir şekilde ikinci bölümüne de kavuşmuştu. Görünüşe göre firma bu seride oyuncuları fazla bekletmek istemiyor.
 
     Geliştiricinin Facebook sayfası üzerinden gelen habere göre "The Last Place You Look" isimli üçüncü bölümden ilk video bugün itibariyle oyuncularla buluşacak. Telltale, daha fazla detay için beklememizi söylüyor. Muhtemelen yeni bölümün çıkışı da fazla uzun sürmeyecektir.
 

G
7 yıl
Call of Duty: Black Ops 3'te Double XP Vakti


     Hemen her sene, bir Call of Duty oyunu çıktığında onu takip eden ilk hafta sonunda 'Double XP' etkinliği düzenlenirdi. Treyarch, Black Ops 3'te bunu atlamış olsa da bu durumu bu hafta sonu boyunca devam edecek etkinliğiyle telafi ediyor.
 
     Türkiye saati ile bugün 20:00'da başlayacak olan etkinlikte hem multiplayer hem de zombi modlarında iki kat deneyim puanı sizleri bekliyor. Etkinliğin 23 Kasım saat 20:00'da sona ereceğini belirtelim.
 
 

G
7 yıl
Need for Speed'in İlk Güncellemesi Neonları Getiriyor


     Geçtiğimiz haftalarda beklenmedik şekilde düşük inceleme puanlarıyla çıkış yapan Need for Speed'in önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan ilk güncellemesi hakkında detaylar geldi.
 
     Güncellemenin odağında oyunculardan da büyük tepkiler alan yapay zekayı iyileştirmek yer alıyor. Ayrıca çoğu Need for Speed hayranının beklediği neonları da ilk olarak bu güncelleme ile birlikte göreceğiz. Güncelleme içeriğine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 
- Daha dengeli bir yapay zeka
- Yeni Wrap Editor içerikleri
- Ayna işlevselliği
- Kendi anlatıların tamamlandıktan sonra ödüllendirme
- Neonlara ilk bakış
- REP 50'den 60'a çıkarıldı
- Yeni başarımlar eklendi
- Günlük görevler eklendi
- Genel hata düzeltmeleri ve ayarlamalar yapıldı

G
7 yıl
DriveClub'a Lastik Deformasyonu Geliyor


     Çıktığı günden bu yana DriveClub'ı sürekli olarak güncellemelerle destekleyen Evolution Studios'dan Paul Rustchynsky aralık ayı güncellemesi hakkında detaylar verdi.
 
     Aralık ayı güncellemesiyle birlikte DriveClub'a lastik deformasyonu özelliğinin ekleneceği duyuruldu. Rustchynsky'nin söylendiklerine göre bu oyuna gelen ilk teknik güncelleme değil. Son güncelleme ile birlikte SSPOM (Self Shadowing Parallax Occlusion Mapping) grafiksel özelliğini ekleyen Evolution Studios yeni araçlar içinse yine aralık ayını gösteriyor.

G
7 yıl
Star Wars: Battlefront'un İlk İnceleme Puanları Geldi!


     Betası ile birlikte çoğu oyuncunun ağzına bir parmak bal çalan Star Wars: Battlefront bugün itibariyle Amerika için, 19 Kasım'da da Avrupa için çıkışını yapacak. Oyunun ambargosunun kalkmasıyla birlikte ilk inceleme puanları yavaş yavaş gelmeye başladı.
 
     İncelemelerde oyunun oynanış süresinin kısalığından yakınıldığını görüyoruz. Oyunda her silahın her eklentisini açmak isteyenler için yine yeterince zaman geçirttiği ama diğer oyuncular için haritaların ve modların çok kısıtlı olduğu söylenmiş. Ayrıca old-school basitliğindeki oyunun kendi girişimlerine bazen uymadığı belirtiliyor.
 
     İnceleme puanlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Yeni puanlar geldiğinde ekleyeceğiz.
 
Gametrailers: 8.1
Polygon: 8
Videogamer: 7
GamesRadar – 4/5
Gamespot – 7
Destructoid – 6
GiantBomb – 3/5

G
7 yıl
Xbox One'ın Bir Sonraki Büyük Güncellemesi Şubatta Geliyor


     Geçtiğimiz günlerde oyuncuları yeni Xbox One deneyimi ile buluşturan Microsoft, tatil sezonundan sonra tekrardan büyük bir güncellemeyle oyuncuların karşısında olmayı amaçlıyor. Microsoft'tan Mike Ybarra güncelleme planları hakkında konuştu.
 
     Aralık ve ocak aylarında yine aylık olarak güncelleme vereceklerini ancak bu güncellemelerin yenilenen arayüzü stabilleştirmek için olacağını söyleyen Ybarra, bir sonraki büyük çaplı güncelleme için şubat ayını işaret ediyor. "Yeni Xbox One deneyimi" adı altında çıkan 12 Kasım'daki güncellemenin yayınladığı gün bir sonraki büyük güncelleme için masaya oturduklarını söyleyen Ybarra, olabildiğince hızlı olmaya çalıştıklarını söylüyor.
 
    Geriye uyumluluk sisteminin nasıl ortaya çıktığına da değinen Mike Ybarra, 2.5 yıl önce bunu mümkün olmadığını düşündüklerini söylüyor. Phil Spencer'ın geliştirici ekibe geriye uyumluluğun mümkün olup olmadığını araştırmasını söylemesiyle başlayan serüven birkaç geliştiricinin yakaladığı ipuçlarıyla büyümüş ve bugünkü sistem karşımıza çıkmış.
 
     Ayrıca Major Nelson, Read Dead Redemption gibi en çok istenen oyunların anında geriye uyumluluk sistemiyle gelemeyeceğini, arka tarafta bir sürü evrak işi ve anlaşmaların olması gerektiğini söylüyor.

G
7 yıl
Fallout 4, İngiltere Satışlarına da Damgasını Vurdu


     Çıktığı günden bu yana büyük başarılara imza atan ve Bethesda'ya 750 milyon dolardan fazla gelir getiren Fallout 4, geçtiğimiz haftanın İngiltere satışlarına da damgasını vurdu. 2015'in en büyük üçüncü çıkışını yapan oyun, serinin bir önceki oyunu Fallout: New Vegas'a göre çıkış haftasındaki satışlarını %213 oranında katlamış.
 
     Geçtiğimiz haftalarda yaptığı çıkışla 2015'in en hızlı satan oyunu ünvanını alan Call of Duty: Black Ops 3 listede ikinci sırada yer alıyorken, FIFA 16 üçüncü sırada yer alıyor. Yine geçtiğimiz hafta çıkan oyunlardan bir tanesi olan Rise of the Tomb Raider'ın ise beklenmedik bir şekilde dördüncü sıradan giriş yaptığını görüyoruz. Oyunun şimdilik Xbox platformlarına özel olması ve Avrupa çıkış tarihinin cuma gününe denk gelmesinden dolayı satışlarda geri kalmış olabileceğinin altını çizelim.
 
 

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle