Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
12 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
69 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 ay
Ses kartları neden 7.1 de takılı kaldı?

Arkadaşlar dolby atmos, dts neox v.s. normal sistemler 11.1 ve üstü kanala ulaşırken bir zamanlar bunlarla yarışan ses kartları neden 7.1 de takılı kaldı. Bilen araştıran var mı?

10 ay
Samsung S8+ ekran sorunu

Arkadaşlar çocukların elindeyken ekranda böyle bir dokunmatik sorunu oluştu. s8 lerin ekranları çok pahalı bunun tamiri yada çıkma ekran konusunda yardımcı olabilecek varmı?


2 yıl
Benzinli motoru elektrikliye çevirme.
Merhaba arkadaşlar. 3 tekerlekli (önde 2 arkada 1 teker) evraksız plakasız benzinli motorsiklet yada atv diyede geçiyor olabilir, alıp elektrikliye çevirmek istiyorum. Motor elektrik aksamı filan sıkıntım yok. Sıkıntı bunu çevirip çalışır hale getirebilirsem trafiğe çıkma durumu ne olur? Motor hali hazırda plakalı alınıp trafikte gezen bir model farı sinyali vs. trafiğe uygun ancak elektrikli motor için proje çizdirilip tescil ettirilebilirmi? (aslında ülkemizde karavancılara, motorsikletlere, modifiye yapmak isteyenlere her konuda zorluk çıkartıldığı için ettirilemez biliyorum ama daha bilgili biri yazarsa sevinirim. )
2 yıl
Uygun fiyatlı lipo pil.
Arkadaşlar lipo pillerin fiyatları uçmuş gitmiş, rc arabada kullanmak için en uygun nerden lipo pil bulabiliriz?
3 yıl
Windows 10 ağ sorunu
Arkadaşlar 2 laptopta aynı ağa bağlı, ikisinde windows 10 yüklü. Toshibadan ve ağdaki android diğer cihazdan storage isimli sunucuya bağlanabilirken, acer den bağlanamıyorum. Ağ sıfırlama yaptım ama olmadı, bunu nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olabilecek varmı?

3 yıl
Gümrük vergisi yüzde kaçtı?
Arkadaşlar aliexpressten kargo dahil 1321 TL ye araç teybi aldım, gümrüğe takıldı, ekstre ve kimlik fotokopisini yolladım, bugün kargo takipten baktığımda 593 TL vergi belirlemişler. Nasıl hesaplandığını bilen varmı, miktar çok yüksek değilmi? Ben dürüstçe aldığım ücreti belirttim. Gönderdiğim ekstredeki miktar gerçek, çıkartılan miktara itiraz etme yolu varmı?
4 yıl
Güç kaynağı rail hatlarını bulmak?
Arkadaşlar bendeki güç kaynağı +12V1 16A, +12V2 25A, +12V3 17A veriyor ancak kablolarda bunlara dair bir ayrım yok. Ben hangi kablonun hangi hattan güç aldığını bilmek istiyorum. Birden çok 12 volt hattı olan güç kaynaklarında hangi kablonun hangi hatta bağlı olduğunu nasıl anlayabilir yada öğrenebiliriz. Bunla ilgili bilgisi olan varmı?
6 yıl
Fotoğraf isim düzenleme programı
Arkadaşlar yıllar içerisinde çeşitli cihazlarla çekilmiş farklı klasörlerde resim dosyalarım var, bunları tek bir klasör altına topladım ancak hepsinin ismi v.s. farklı, bunlar için fotoğrafın içindeki exif bilgilerinden tarih saat bilgisini alıp dosyanın adı yapacak bir program var mı? Bunu nasıl yapabilirim? Teşekkürler
6 yıl
İnternet paylaşımı
Arkadaşlar 1 interneti 3 haneye dağıtmak istiyorum ancak her hanenin ağı kendine özel olsun, yani gidipte başkasının bilgisayarına yada telefonuna bağlanamasın ve göremesinler. Bu şekilde bir ağ kurulabilirmi, nelere ihtiyacımız olur?
6 yıl
10 yıllık kombi almış olamam değilmi?
Arkadaşlar, bu işten anlayan ustalarım kömürlü kaloriferden doğalgaza geçiyoruz, tesisat için anlaştığımız mühendisin önerisi ile Bosch Comfort Condense ZWBR 30-3 marka 30 kW kombi aldım, ancak bu model hakkında pek bilgi bulamadım, sizce 30 kw'lık diğer cihazlarla kıyaslarsak iyi ve kaliteli bir kombimidir?
Birde kutusunda 11/2007 yazıyor, şimdi aklıma takıldı bu kombi 2007 üretimi olabilirmi, cihaz sıfır kutusunu yanımda açtılar ama 10 senelik cihaz değildir değilmi, yani 10 senede teknoloji gelişir, sıfır bile olsa cihaz eski teknoloji olmazmı? Kafam karıştı, fikirlerinizi paylaşırmısınız?DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle