Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
J

Yüzbaşı
23 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
J
2 yıl
Türknet YAPA dan VAE ye geçiş -TürknetDestek Yardım-
Ben otomatik YAPA'ya geçirildim fakat bunu performans sorunları yüzünden istemiyorum , hattımın tekrardan VAE ye geçirilmesini istiyorum bu konuda lütfen bana yardımcı olunuzç @türknetdestek .
J
3 yıl
Türknet Haksız Faturalandırma
- Çözüme ulaşmıştır , konu silinebilir . -
J
3 yıl
Upload Limiti Arttıktan Sonra İnternet Kopması (YAPA)
Ben YAPA altyapısındayım fakat Türknet malum santrale uzaklıktan ne yüksek bir hızdan yararlanabildim nede hat değerlerim iyiydi . Öyle böyle 16-17 mbit download 1 mbit uploda hızında internetim vardı sıkıntım yoktu . Fakat upload limitleri kalktıktan sonra internetim sürekli kopmaya başladı , sanıyorum ki santral tarafından upload hızım artırılmaya çalışıldı hat zaten pamuk ipliğine bağlı çalışıyordu o denemeden sonra da böyle oldu ve şuan her yarım saatte bir 20 dakika da bir kopmalar yaşıyorum . Bugünde hat değerlerine bakayım modemden dedim hız 8-9 mbit geliyor . Şimdi Türknet destekteki arkadaş bu konuya gelirse önceden tepe tepe söyleyeyim kablom cat-6 1,5 ay önce kendi ellerimle değiştirdim , o zaman hat değerleri ve hızımda bir sıkıntı yoktu yani ankastre sonrası altyapıda suçu aramayın(yani bende) .

Hat değerlerim ;
http://prntscr.com/jplvzc


Lütfen sorunumu hattımı "INTERLEAVED" moda almadan çözünüz . Ben hattımı Türknetli oldum olası "FASTPATH" modunda kullandım , çünkü INTERLEAVED hat modu 25-30 fazla ping süreleri demek .
J
3 yıl
Türk Telekomun Netspeedi ve Türkneti Sabotajı
Bu anlatacağım olay herkese nasihat bir öğüt olsun arkadaşlar ; Ben hali hazırda 15-16 mbit Türknet YAPA altyapısını kullanan biriyim buraya kadar her şey çok güzel çok iyi fakat bazen akşamları yüksek ping problemleri yüzünden netspeedinde istanbula gelmesiyle onları bir deneme kararı aldım . Fakat şuan kullandığım türknetten feragat etmek istemedim gidip cat6 kablosu aldım bunuda ankastreye kadar ben çektim . Cuma günü TT ekip gelip netspeedin kurulumunu bu yeni kabloya tanımladı fakat gelen internet 8 mbitti ve maksimum bana 11 mbit gibi bir hız gösteriyordu yani alabileceğim maksimum hız 9 bilemediniz 10 mbit . Bunun üzerine şikayet kaydı oluşturdum çünkü saha dolabı bana gayet yakın ve en kötü 14-15 mbit alabilmem lazımdı . Her şey bu arıza kaydını açmamla başladı ekipler bugün saat 13.30 - 14.00 arası gelmişler ben iş yerindeyken olan olmuş . Cat6 kablodan kullandığım netspeed interneti nasıl yapmışlarsa türknetten interneti aldığım kabloya bağlamışlar şuanda iki internette aynı kablodan geliyor . Cat6 kablo ankastrede bağlı olmasına rağmen hiçbir sinyal yok , modem ayarlarından netspeedin kullanıcı adını ve şifresini girince netspeedten internet geliyor fakat türknetin kablosu üzerinde olduğu için çıkışa izin vermiyor. Türknetin kullanıcı adı ve şifresini girince internete girilebiliyor fakat 2 hat birbirini parazitliyor bundan dolayı ping , hız ve erişim problemlerine yol açıyor . Bu problemi nasıl çözeceğim hiç bilmiyorum ankastreye bakayım dedim karman çorman zaten benim türknet hattına bir kabloyu elektrik bantıyla yapıştırmış çekersem onu büyük ihtimalle internetim komple gidecek . Bu konuda fikir sahibi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum .

İyi forumlar ...
J
3 yıl
Hizmet Numarasını Nasıl Öğrenirim (Türknet)
Arkadaşlar türknet YAPA dayım , Netspeede geçmek istiyorum fakat netspeed hizmet numaramı yazmam gerektiğini söyledi fakat ben bu numarayı bilmiyorum , nasıl öğrenirim ? Bu genellikle ev telefonu numarası olmuyor mu hattımız yalın değilse ? Aranızda türknet YAPA dayken netspeede geçen oldu mu yada nasıl geçiliyor bir fikri olan var mı , iptal mı ettirmek lazım yoksa sadece taşımak için evrakları netspeede verip telefonu iptal etmek yeterli mi ?
J
3 yıl
4000-4200 maks. Ekran Kartı Monitör hariç kasa
Merhabalar forumdaşlar , eski bilgisayarımı artık baştan aşağı yenilemek istiyorum eski ekran kartını hd 7770 i kullanmaya bir süre devam edeceğim çünkü grafik gereksinimi gerektirmeyen eski oyunları oynuyorum daha çok ama bu ileride değişecek o yüzden kasayı aldıktan 3-4 ay sonrada ekran kartını almayı düşünüyorum belki gtx volta serisinden bir kart olabilir çıkınca . Şuan oynadığım neredeyse tek oyun csgo ve monitörüm 144Hz bundan dolayı bana csgoda minimum 250-300 fps verebilecek bir sistem bakıyorum. i5-8600k lı örnek sistemler kurdum eksen bilgisayar ve inventusta . Sizlerden de tavsiye sistemler bekliyorum ona göre bir karar verip en geç yarın veya perşembe almayı düşünüyorum.
J
4 yıl
PC Toplayacağım Bütçe 3000 TL
İyi günler arkadaşlar , ekim ayı başı gibi bir sistem toplamayı düşünüyorum . Bütçem 3000 TL olacak fakat şuan kullandığım bilgisayarımdaki HD7770 ve 500GB HDD yi yeni sistemde de bir süre kullanacağım . Yeni sistemde windows için SSD düşünüyorum ve sistemi AMD Ryzen üzerine kurmak istiyorum , şimdiden yardımcı olacaklar için teşekkürler iyi forumlar .
J
4 yıl
Zyxel VMG3312-B10A Hat modu problemi
Arkadaşlar bende Zyxel VMG3312-B10A bu modemden var . Türknet kullanıyorum ve 21 martta YAPA'ya geçtim YAPA'ya geçtikten sonra bu modem kendisini otomatik olarak VDSL modunda çalıştırmaya başladı ilk günler IP alıyordu fakat sonraları düşük SNR değerlerinden olsa gerek IP alamamaya başladı , ne kadar uğraştıysamda ağ ayarlarından tekrardan adsl2+ modunda çalıştıramadım çünkü izin vermiyor otomatik kendisi belirliyor . Şuan bir arkadaşımdan temin etmiş olduğum TP Link TD-W9970 modemi kullanmaktayım hattı adsl2+ moduna alınca internet geliyor . Ben kendi Zyxel modemimi kullanmak istiyorum eğer bu model tipi hakkında bilgisi olan önceden kullanmış olan biri varsa yardım edebilir mi acaba , bu arada modem ttnet tarafından verilmedi vatanbilgisayardan gidip kendim aldım . Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler , iyi günler
J
4 yıl
Online Oyun Ping Değerleriniz
Mart ayı başı gibi taahhütüm bitecek ve büyük ihtimalle TürkNete geçeceğim . Ben csgo oynuyorum ve bildiğiniz üzere ping online oyunlarda çok fark ediyor . Acaba csgo oynayan var mı türknet kullanıp , ping değerleriniz nasıl?
J
7 yıl
Taahhüt iptal edilebiliyor mu?
Benim superonline la taahhüdüm var önümüzdeki mart ayında bitecek . Bu yeni yasayı duydum artık tüketiciler taahhüdü iptal ettirme hakkı bulunuyor gibisinden . Ne kadar doğru ben iptal edip TTnet geçmek istiyorum . Pingim hiç stabil değil hep sorun oluyor .
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.