Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
17 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
112 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
12 ay
Laptopta aşırı yüksek fan sesi

Casper c900 model laptopım var. Son aylarda fan sesinden ciddi şekilde rahatsız ediyor. Metal alaşımlı termal macun sürdüm fanları iyice temizledim windowsu da tekrar yükledim fakat internette gezinirken vs sanki tam yük altında gibi fan çalışıyor. İşlemci sıcaklığı boşta 48 derece google chrome'da birkaç sayfa açınca 65 derece oluyor fakat fan son ses çalışıyor. Artık kafam ciddi ciddi kaldırmıyor sesi. Ne yapabilirim tavsiye verebilecek var mı ?

2 yıl
Huawei HiSearch iptal etme
HiSearch baya telefonun tapusunu isiyor. Telefondaki şifreler , arama geçmişi daha sayamadığım şeye izin istiyordu her seferinde reddediyorum ama yine ekranda çıkıyordu bu sefer yanlışlıkla kabul ettim nasıl kaldırcağım bu izni ? Bu Huawei'nin programı bu arada güvellemeden sonra geldi
2 yıl
Bir D&R klasiği
Gerçekten bu kaçıncı kere oluyor hatırlamıyorum . Targus çanta almıştım 2 hafta bekletip iptal ettiler. Elinde yoksa niye satıyorsun ? Tedarik edeceksen niye siparişi iptal ediyorsun ? Madem tedarik etmeyeceksin niye 14 gün bekletiyorsun ? Bu süre zarfında kaçırdığımız ürünler de cabası . Daha önce de aldığım 2 üründen birini iptal edip ücretli kargo kapsamına düşürüp diğerini göndermişlerdi ve diğer ürünü %50 zamlı olarak tekar listelenmişlerdi. Bunun gibi bir çok olay var ama kendi siteleri olduğu için istedikleri gibi at koşturuyorlar.
3 yıl
Bankkart lira kullanabilen var mı?
40 lira bankkart liram var ama hesapta yazmasından başka bir işe yaradığı yok. Decatlon'da mağazada ve İnternette geçmiyor, hepsiburadada geçmiyor, d&r da da geçmiyorlar. Bunlardan başka bullanacak yer yok ki zaten. Dalga geçer gibi hesapta duruyor.

https://www.bankkart.com.tr/program-ortaklari

Edit:migros ve mediamarkt da da geçmiyor.
3 yıl
Hoi 4 war supportu arttıramıyorum
War support 0 da kaldı . Yükselmiyor . Hava üstünlüğü vs de bende ? Buna ne sebep olmuş olabilir ?


3 yıl
Amazon.de gümrüğe takılan ürünün iadesi
Amazon.de üzerinden 260 euroya kullanılmış ürün aldım satıcıya kutunun üzerine gümrüğe takılmaması için gift yazmasını istedim kabul etti . Şimdi ürün gümrüğe takılırsa almamayı düşünüyorum ürün geri gittiğinde satıcı sorun çıkarabilir mi ?
4 yıl
Türkiye ait olduğu yere dönüyor
Amerikanın düşük faiz politikası sonucu bizim gibi gelişmekte olan ülkelere para aktı . Haliyle alım gücümüz arttı . Geçici bir zenginliğe kavuştuk . Güçlü tl sayesinde sıfır araba almak kolaylaştı , uygun fiyatlara güzel bilgisayarlar topladık , asgari ücretle çalışanlar bile çok rahat iphone alabiliyordu ama artık o rüya sona geldi . Amerika giden paraları geri istiyor ve alacakta haliyle bizim gibi lale devri yaşayan ülkeler de ait oldukları klasmana geri dönmeye başlayacak . Artık memur maaşıyla sıfır araba alma devri bitti . Kyk kredisiyle üst seviye pc toplama devri bitti . Patronuyla aynı telefonu kullanan işçi devri bitti . Orta halli bir ailenin çocuklarını yurtdışına okumaya göndermesi devri bitti kaçamak avrupa tatilleri bitti . Bundan en çok gençliğini bu bollukta yüksek alım gücünde geçiren benimde içinde bulunduğum genç kesin etkilenecek .

Aslında hükümet şu 8–10 yılı güzel değerlendirseydi şuan çok başka şeyler konuşabilirdir . Faizler aşırı düşüktü bankalardan çok büyük krediler alıp hiç bir getirisi olmayan 'mega' inşaatlara yatırmak yerine üretim sağlayacak fabrikalar kursaydık , çiftçiye destek verip kendine yeten bir ülke olsaydık , yazılıma destek verseydik belki bu kadar kötü duruma düşmeyecektik üstelik Amerika'nın faizi artıracağını bile bile inşaata gömmeye devam ettik . Rahip , ekonomik ambarbargo hikaye . Hükümetin çaresizliği doların daha da yükseleceğinin en büyük kanıtı . Lale Devri artık bitti ait olduğumuz klasmana dönüyoruz .
4 yıl
Hangi yıla göre geldi ?
Çok takip etmedim burayı fakat herkes 2015 gibi bekliyordu sanırım .
4 yıl
Satılık ygs–lys kitaplar çok uyguna
Matematik:

Limit yayınları ygs sb (2 test çözüldü) 10 tl

http://www.kitapisler.com/Limit-YGS-Matematik-Soru-Bankasi_24488.html#0
Fizik:

Nihat bilgin sb 2 test çözülü 10 tl


Kuantum yayınları lys sb (Sıfır) 5 tl

http://www.kitapisler.com/Mikro-Hucre-Yayinlari-LYS-Kuantum-Fizik-Bilgi-Soru-Surecli-Konu-Anlatimli_25907.html#0Seviye yayınları lys sb (sıfır) 6 tl

http://www.kitapsec.com/Products/LYS-Fizik-Kazanim-Hucreli-Soru-Bankasi-Seviye-Yayinlari-41101.htmlKimya

Bilgi sarmal lys kimya (10 test çözülü) 3 tl

Kuantum yayınları lys kimya(sıfır) 5 tl

http://www.kitapisler.com/Mikro-Hucre-Yayinlari-LYS-Kuantum-Kimya-Bilgi-Soru-Surecli-Konu-Anlatimli_26507.html#0
Biyoloji

Bilgi sarmal ygs lys sb (18 test çözülü) 4 tl

http://www.kitapisler.com/Bilgi-Sarmal-YGS-LYS-Biyoloji-Soru-Bankasi_24832.html#0


Yayın denizi Kimya cep kitabı sıfır 4 tl
Yayın denizi Fizik cep kitabı sıfır 4 tl

Hepsi 50 tl-Ankara içi elden dışına kargo
5 yıl
Bilgisayar kapandı ve açılmıyor[Çözüldü]
Oyun oynarken önce oyundan attı sonra birden kapandı ve şuan açılmıyor . Güç tuşuna bastığımda şöyle oluyor :

Biraz bekledikten sonra denedim ve ekran böyle olup kapandı :Sorun nerde olabilir ?


Edit: sorunu çözdüm . Laptopı komple söktüm anakarta kadar sonra teker teker kabloları taktım şuan sorunsuz çalışıyor . Dün tuşları temizlemek için klavyeyi sökmüştüm takarken biraz sallanmıştı büyük ihtimal o sallantı sonrası bir kablo gevşedi . Şuan sorunsuz çalışmakta .
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle