Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
11 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
84 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
LG G4 UsU Unlock ( Bootloader Kilidi Açma )
Aşağıda anlatacağım işlemlerin tamamı sizin sorumluluğunuzdadır. Kilidi kıran xda da @SteadFasterX'tir. Dolayısıyla burada sadece ve sadece H815 modeli için bir nevi xda konusunun çevirisini/detaylı halini anlatacağım. Ek olarak kilit açma işlemi sırasında ve sonrasında yaşadığım tecrübelerimi aktaracağım.

İşlem son derece uzun ve meşakkatli üstüne üstlük riskli. Bu işlerden anlamayan arkadaşların, root veya rom kurmaya ihtiyacı olmayıp sadece heyecan arayanların uzak durmasını tavsiye ederim. Hiçbir SORUMLULUK kabul etmiyorum.
Bu işlemler tamamen sizin sorumluluğunuzda.


İngilizcesi yeterli arkadaşların bu linktenhttps://forum.xda-developers.com/g4/general/unlock-unlock-lg-g4-device-usu-t3760451 Xda daki orjinal konuya bakmaları daha iyi olur.

NOT: Kilit açma işlemi şuan F500, H819, US991 modelleri dışında hepsinde çalışıyor. Ancak ben kendi cihazım olan H815TR'de deneyimlediğim için anlatım sadece H815 ve türevi modeller içindir. Bu anlatımda linklerini paylaşacağım dosyalar ile diğer modellerin kilit açma işlemini tamamlayamazsınız. Cihazınız brick olur.

*Brick : Telefonun ingilizce anlamı ile bir nevi tuğla olması, kullanılamaz hale gelmesi.

Aşağıdaki anlatımdan dolayı veya kilit açma işlemi yüzünden telefonunuz brick olursa, Sd kartınız veya herhangi bir donanımınız bozulursa, hatırlatıcınız bozulur da kız arkadaşınızın doğum gününü unutursanız bundan ve bunlar dışında kalan hiçbir şeyden sorumlu değilim.

Daha önce de söylediğim gibi sadece xda konusunu Türkçeye çevirip biraz daha detaylı anlatacağım.


UYARILAR!!! 1-) Bu işlemden sonra SALT ( [S]teadfasterX [A]ll-in-one [L]G [T]ool ) versiyon 4.0 gelmeden önce ( şu an 3.13 versiyonunda) KDZ ve TOT Flashlayamazsınız. *Salt : Kilit açmamızda işimizi görecek olan LGUP programının gelişmiş versiyonu.

2-) LGUP ile herhangi bir stock romu flashlamaya kalkarsanız cihazınız brick olur.( Dolayısıyla kilit açtıktan sonra LGUP u silseniz iyi olur)

3-) Yükleyeceğiniz rom bootloader stack içeriyorsa yükleyemezsiniz.. Romun içinde aboot isimli bir dosya varsa yüklemiyoruz. %100 brick olur.

4-) Bu işlemden sonra yükleyeceğimiz romların hemen ardından Modem ve Baseband flashlamamız gerekiyor. Bunlardan birini yüklemezseniz bootloop olabilir, lg logosunda kalabilir veya abuk subuk bir mavi ekran görebilirsiniz.

5-) Fastbootta "fastboot flash" komutu çalışıyor. "Fastboot boot" komutunu denemeyin çalışmaz.

6-) Kilit açtıktan sonra geri dönüş YOK! Telefonunuz %100000 garanti dışı kalacak. Geri dönmenin tek yolu anakartı değişmek. O yüzden bu işe girişmeden önce oturun ve gerçekten kilit açmaya ihtiyacınız var mı bir düşünün :)

7-) Tekrar hatırlatmakta fayda var kilit açtıktan sonra KDZ ve TOT flashlamıyoruz.


8-) Telefon her açıldığında Lg logosu ilk gözüktüğünde sol üst tarafta "Secure boot error" diye başlayan bir uyarı olacak. Bu uyarıyı silmenin yolu yok.


9-) Unlock işleminden sonra KDZ ve TOT KURAMADIĞIMIZ için mecburen xda daki zip halindeki romları kurmak zorundayız. Bu yüzden VoLTE çalışmayacak.

:::ÖN HAZIRLIK:::Öncelikle telefonunuzun ARB ( Anti Rollback Version ) değerini kontrol ediyoruz. Arama kısmında *#546368#*815# tuşluyoruz. Basitçe *#LGMENU#*815#. SVC Menu ye tıklıyoruz andından Version Info ya tıklıyoruz. Aşağılarda Anti Rollback Version yazıyor. Bu değerin 2 veya 2 den küçük bir değer olması gerekiyor. Eğer 2 den yüksekse maalesef sizi burada uğurluyoruz.


ARB versiyonu 2 veya 2 den küçük ise telefonunuzda marshmallow 6.0 veya lollipop yüklü olması gerekiyor. Nougat kullanıyorsanız bu iki sistemden birine dönmeniz gerekir. Marshmallowda V20o sürümüne dönün.


En az 16GB lık bir flash bellek gerekiyor. FWUL isimli bir linux sistemini flasha atıp bilgisayarı flash bellekten başlatacağız. Bu şekilde driver falan kurma derdi yok. FWUL sisteminin 2 versiyonu var. Persistent ve Forgetful. Persistent kurarsanız FWUL kullanırken yaptığınız ayarlar vesaire tekrar flash bellekten çalıştırdığınızda kalır tekrar yapmanıza gerek kalmaz. Forgetful kurarsanız FWUL u kapattığınız anda yaptığınız bütün ayarlar ve dosyalar gider. Persistent tavsiye ediliyor.

FWUL u usbye yazdırmak için rufus kullanabilirsiniz. BURADAN resimli olarak nasıl yapacağınıza bakabilirsiniz.

FWUL kullanıcı adı - android // şifre - linux


Sırasıyla indirilecek dosyalar->>

FWUL persistent -https://androidfilehost.com/?w=files&flid=214529 (Flash belleğinizin boyutuna göre seçin)

FWUL forgetful -https://androidfilehost.com/?w=files&flid=214532


Kilit açma işleminin ana dosyası - H815_UsU_Unlock.zip


Baseband dosyamız - H815_UsU_baseband_flash-in-twrp.zip


N Modem - G4_29a_N_modem_UsU.zip


TWRP ( Team Win Recovery Project ) -http://droid.binbash.it:8008/TWRP/N/ ( Versiyon 103 ve üstünü yükleyin ) ( Linki kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırın. Direk tıklarsanız link açılmıyor )


*İsteğe bağlı root atmak isteyenler için Magisk -> Magisk Installer

Son olarak hoşunuza giden bir romu indirin FAKAT içinde aboot dosyası olmasın :)


:::Kilit Açma İşlemi:::
Bu adımlar esnasında burada yazılmayan herhangi bir durum olduysa LÜTFEN kafanıza göre hareket etmeyin, paniklemeyin. Telefonun bilgisayardan bağlantısını koparmayın, kapatmayın, kısaca ellemeyin. Buraya sorunu yazın yardımcı olmaya çalışalım yada ingilizceniz yeterli ise direkt olarak FWUL içinden IRC kanalından SteadFasterX e yazabilir veya xda konusuna yazabilirsiniz.

Telefonunuzun dahili hafızasındaki "Download" klasörüne H815_UsU_Unlock.zip dosyasının içindekileri atın (laf_UsU.img/aboot_UsU.img/rawres_UsU.img) . Burası önemli sadece ve sadece dahili hafızadaki "Download" klasörüne atmanız gerek. H815_UsU_baseband_flash-in-twrp.zip dosyasını da içindekileri çıkarmadan direkt olarak başka bir yere atın.

NOT: FWUL içinden harddiskinize ulaşabiliyorsunuz. İndirdiğiniz dosyaları harddiskinizden FWUL'un masaüstüne veya LG klasörüne atmanızı tavsiye ederim. Eğer harddiskinize ulaşamıyorsanız indirilmesi gereken dosyaları FWUL'un içinde firefox var ordan indirebilirsiniz.


Bilgisayarınızı flash bellekteki FWUL dan başlatın. Kullanıcı adı ve şifre: android/linux

SALT programı ile ilgili güncelleme uyarısına mutlaka güncelle deyin.
Uyarı gelmez ise SALT a çift tıklayın uyarı gelecektir güncelleyin.
Telefon bağlı değil diyecek skip deyin.
SALT programını ve telefonunuzu kapatın başlıyoruz. ( Telefonunuzdan hafıza kartını çıkarmanızı tavsiye ederim )

NOT!: Önemli adımlara geçiyoruz o yüzden adımları dikkatlice takip edin ve tamamını okumadan uygulamaya geçmeyin.


1-) Telefonu download moda alın (Ses artırma tuşuna basılı tutarak usb kablosu ile bilgisayara bağlayın download mod görünene kadar elinizi ses artırma tuşundan çekmeyin)


2-) SALT programını başlatın backup kısmından önce basic backup sonrada Full backup alın. Burası önemli. Olurda sorun çıkarsa ve backup almamışsanız işiniz çok zor. Full backup'ın boyutu büyük o yüzden persistent modda alan yetersiz uyarısı alıyorsanız daha büyük bir flash bellek kullanmanız gerekiyor.


3-) Backup aldıktan sonra SALT içinde "GPT Compatibility" kısmından telefonumuzun ana modeline bakıyoruz. H815 dışında birşey yazıyor ise devam etmiyoruz!4-) Zurnanın zırt dediği yere geldik şimdi Advanced Menuye tıklıyoruz. Ordan da "Unlock G4 UsU" ya tıklıyoruz. Sonra tekrar Unlock a tıklıyoruz ve bize ne şekilde unlock yapacağımızı soruyor. Dahili hafızadaki "Download" klasörüne 3 dosya atmıştık (laf_UsU.img/aboot_UsU.img/rawres_UsU.img) dosyaları. İlgili seçeneği seçip devam diyoruz ve adımları takip ediyoruz.ÖNEMLİ NOT: Eğer bu adımda hata alırsanız telefonun kablosunu çekmeyin, kapatmayın, yeniden başlatmayın ellemeyin. Şimdiye kadar görünen 2 hata ihtimali var. Birincisi benim başıma gelen laf_UsU.img dosyası başarıyla flashlandı ancak kalan iki dosya flashlanamadı. Yani dosyaların bir kısmının aktarımı başarılı kalanları başarısız olduysa Bu durumda panik yok yönergeleri izliyoruz. Azcık ingilizceniz olsa yeter bu noktada. Sizi Fastboota atıyor ve aktarımı başarısız olan dosyaları manuel olarak seçmenizi istiyor. Sıra sıra istediği dosyaları seçin o aktarıcak. Sonrasında sizi yönlendirip tekrar download modu açtırıcak, olur da yönlerdirdiği şekilde download mod açılmıyor ise bende olduğu gibi :) Panik yok önce pili çıkarıyoruz sonra kablonun bilgisayar tarafındaki ucu çıkarıyoruz telefon o zaman kapanıyor. 3-5 sn bekleyin. Pili takın ve "Ses artırma" tuşuna basılı tutarak bilgisayar tarafından söktüğünüz kabloyu takın ve download mod gelene kadar elinizi ses artırma tuşundan çekmeyin. Download mod geldikten sonra SALT size işlemin başarıyla sonuçlandığını söyleyecek. Söylemiyorsa veya bütün bu anlattıklarımdan farklı bir hatayla karşılaşıyorsanız hatayı aldığınız gibi telefona dokunmuyorsunuz ve yardım istiyorsunuz arkadaşlar şakası yok brick olur.5-) Eğer Unlock işlemi başarılı geçtiyse telefonun pilini ve sonrasında kablonun bilgisayar tarafındaki ucunu çıkarıyoruz. Pili takıyoruz. 2-3 saniye bekleyip "Ses kısma" tuşuna basılı tutarak kabloyu bilgisayara geri takıyoruz ve fastboot ekranını görene kadar elimizi ses kısma tuşundan çekmiyoruz.
Fastboot ekranı geldiğinde terminalden (windowsun cmdsi sayılır) şu komutu giriyoruz "fastboot flash recovery twrpdosyasınınadı.img" twrp dosyasının tam yolunu yazmanız gerekiyor. Yani şunun gibi olacak "fastboot flash recovery /home/android/twrp-3.2.1-PREVIEW-103_g4_N.img"6-) TWRP yi flashladıktan sonra usb kablosunun yine bilgisayar tarafındaki ucunu çekiyoruz. Pili çıkarıyoruz. 3 saniye bekleyip pili tekrar takıp "Ses kısma ve Power tuşuna" aynı anda twrp ekranı gelene kadar basılı tutuyoruz.7-) Evet TWRP açıldığında "Swipe to Allow Modifications" diyor çubuğu sağa kaydırıp kabul ediyoruz. Telefona önceden attığımız H815_UsU_baseband_flash-in-twrp.zip dosyasını flashlıyoruz ve sonrasında Reboot menüsünden "reboot recovery" diyoruz. TWRP tekrar açılacak açıldığında bilgisayara bağlayıp telefonunuzun modelini bilgisayar doğru görüyor mu kontrol edin. Doğru ise (H815 ve H815TR gibi) sıkıntı yok. Reboot system e tıklayıp telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Hayırlı olsun artık telefonunuz unlocked

Telefon her açıldığında Lg logosu ilk gözüktüğünde sol üst tarafta "Secure boot error" diye başlayan bir uyarı olacak. Bu uyarıyı silmenin yolu yok. Fakat bir sıkıntı da oluşturmuyor takmayın ( Garanti dışında :)) ):::ROM KURULUMU:::Arkadaşlar rom kurulumu romdan roma değişiyor. Bu konuda dikkatli olmak lazım. Türlü türlü sıkıntı çıkabilir. Öncelikle TEKRAR VE TEKRAR STOCK ROM FLASHLAMIYORUZ. İlla benim gibi stock kullanmak isteyenler vardır.

Stock kullanmak istiyorsak arkadaşlar birincisi bizim operatörler için VoLTE destekleyen rom yok. VoLTE yi unutun. İkinci durum stock romlar kdz veya tot şeklinde kurduklarımız kadar stabil ancak root atarsak şöyle bir sıkıntı beliriyor; Telefonu her yeniden başlattığınızda veya kapatıp açtığınızda ilk 35-40 saniye simi algılamıyor. Ancak sonrasında şebekeyle ilgili herhangi bir sıkıntı yok. Rootlamak için Supersu kullandığıda şebeke gelmek bilmedi. Bende Magisk kullanıyorum bir sıkıntıyla karşılaşmadım.ÖNEMLİ NOT: Bazı romları kurduktan sonra N modem ve baseband bazılarında ise sadece baseband flashlamamız lazım. Bunu twrpden ÇIKMADAN yapmamız gerekiyor. O yüzden adımları dikkatlice takip edin ve tamamını okumadan uygulamaya geçmeyin.Semi-STOCK ROM KurulumuARB versiyonumuzu daha önce kontrol etmiştik.

Linkleri kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırın. Direk tıklarsanız link açılmıyor

ARB versiyonu 0 olan arkadaşlar burdan H815-ONLY_ARB-0_v29a_FULL-STOCK-ROM_UsU.zip dosyasını indirin->http://droid.binbash.it:8008/stock/LG/h815/29a/


ARB versiyonu 0 olmayanlar burdan G4_ARB-any_v29a_FULL-STOCK-ROM_UsU.zip dosyasını indirin ->http://droid.binbash.it:8008/stock/LG/G4/

İndirmeyi yaptıktan sonra custom rom kuracakmış gibi hafızaya atıyoruz romu.

TWRP ye girip wipe system->wipe data->wipe cache->wipe dalvik yapıyoruz.

Romu kuruyoruz.

H815_UsU_baseband_flash-in-twrp.zip dosyasını flashlıyoruz ve REBOOT RECOVERY diyip TWRP ye geri dönüyoruz. (Reboot recovery ye tıklayıp tekrar twrp yi açmazsanız twrp silinir)

TWRP tekrar açıldıktan sonra reboot system diyip telefonu açabilirsiniz.AOSCP - Android Open Source Cypher Project 8.1--7.1 Kurulumu;

Öncelikle kurmak istediğimiz Oreo 8.1 veya Nougat 7.1 AOSCP romunu burdan indiriyoruz -->> http://droid.binbash.it:8008

Google apps -->>http://opengapps.org ( size uygun olanı seçin )

NOT: AOSCP 8.1 Oreo sürümünü tavsiye etmem. Stock romdaki gibi bazen sim algılamama problemi var ancak 35-40 saniye bekleyince geçmiyor, tekrar tekrar reset atmanız gerek. Yetmiyormuş gibi stock romlardan kat be kat yavaş.


İndirdiğimiz romu, google appsi, N modemi ve basebandı hafızaya atıyoruz.

Twrpden önce wipe data->wipe cache->wipe dalvik yapıyoruz.


Sonra romu üstünede google appsi kuruyoruz ve TWRP'DEN ÇIKMADAN G4_29a_N_modem_UsU.zip dosyasını ardından da H815_UsU_baseband_flash-in-twrp.zip dosyasını flashlıyoruz.

*İsteğe bağlı root atmak isteyenler magisk flashlayabilirler.

Reboot system e tıklayıp romun açılmasını bekliyoruz.V30 PORT V2.2 KURULUMU

Twrpden önce wipe system->wipe data->wipe cache->wipe dalvik yapıyoruz.

V30 romunu kuruyoruz.

N modem ve baseband flaslıyoruz.

*İsteğe bağlı magisk flashlıyoruz.


Boş vakit buldukça denediğim modları da (Viper4android, xposed vs.) anlatacağım.

Konu biraz özensiz oldu ancak boş vaktim sınırlı, yine vakit buldukça adam ederim buraları.
Son olarak

Teşekkürler ( Thanks to ) ;

@SteadFasterX -> Original Xda Thread

@networkkid - Kendisi de unlock işlemi için yardımcı olmuştu sağolsun.
7 yıl
★★★ LG G FLEX 2 ANA KONU ★★★
LG G Flex 2 aynen küçük kardeşi gibi eğilebilir bir yapıya sahip. Kavisli formu ile kolayca taşınabileceği söylenen akıllı telefon aynı zamanda kendi kendini tamir etme, iyileştirme özelliğini de taşıyor. Qualcomm'un 64-bit Snapdragon 810 (2.0GHz) çipsetli LG G Flex 2'nin yeni özelliklerinden bir tanesi de değişen paneli. Başka bir tedarikçi ile anlaştığı belirtilen LG, çok daha dayanıklı ve esneme kabiliyetine tam destek veren bir panel seçmiş.Mikrofon arayüzü telefonun kavisli şekli sayesinde dudaklara daha yakın duruyor ve tutuş konusunda da kolaylık sağlıyor.
Kardeşinin aksine 6 inç 720p değil, 5.5 inç ve 1080p çözünürlüklü bir ekrana sahip olan LG G Flex 2 kendini iyileştirme konusunda da ilerleme kaydetmiş.
G Flex kendini düzeltmek için 3 dakikaya ihtiyaç duyarken, G Flex 2 ise oda sıcaklığında sadece 10 saniyede eski haline gelebiliyor.
LG G Flex 2 lazer otofokuslu ana kamerası 13 megapiksel değerinde iken, selfie için kullanılacak ön yüz kamerasının değeri biraz düşük tutulmuş. Sadece 2.1 megapiksel.

LG yeni telefonu için 2GB DDR4 RAM tercih ederken, dahili depolama alanı seçeneklerini ise 16GB ve 32GB olarak belirlemiş. Aynı zamanda cihazın hafızası genişletilebiliniyor. Hızlı şarj olan batarya da 3000mAh (Li-ion) değerinde. Ürünün boyutları 149.1 x 75.3 x 7.1mm olarak belirlenmiş.Biraz inceleme videolarına bakalım.

http://youtu.be/dAs0SBkIg9Y

>>>Sıcak Fırsatlar Konusu<<<

Cihazın temel özellikleri şöyle:

Temel Özellikler (pazara bağlı olarak değişebilir):

* Yonga seti:Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810 Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & Quad-core 2 GHz Cortex-A57 Adreno 430
* Ekran: 5.5-inç Full HD Kavisli P-OLED (1080 x 1920 piksel / 403 ppi)
* Bellek: 16 gb rom 2 gb ddr4 ram
32 gb rom 2 gb ddr4 ram
32 gb rom 3 gb ddr3 ram
* Kamera: OIS + ve Lazer Otomatik Odaklama sunan13.0MP arka, 2.1MP ön kamera
* Pil: 3,000mAh
* İşletim Sistemi: Android 5.0 Lollipop
* Boyutu: 149.1 x 75.3 x 7.1-9.4mm
* Ağırlık: 152g
* Ağ: 4G / LTE Cat6 300/50mbps / HSPA+ 42.2/21.1Mbps
* Bağlantı:Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot microUSB v2.0 (SlimPort), USB Host
* Renk: Platin Gümüş, Flamenko Kırmızı
LG G FLEX 2 MARSHMALLOW YÜKLEME REHBERİYapacağınız tüm işlemler kendi sorumluluğunuzdadır.

Gerekli program:

LGUP ve 8994 Driver

Marshmallow kdz dosyası:

pkg02.xcdn.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=FWE4UDR752RJADJ71AC7NTO/H95520c_00_0921.kdz

Telefonunuzun şarjı %50 den az olmasın her ihtimale karşın. Usb Hata Ayıklama kapalı olsun.Telefonun rootlu olup olmaması önemli değil, işleme geçelim.


1) LGUP klasöründen çıkan 2 dosyayı da yüklüyoruz

2) Telefonu download moda alıp bilgisayara bağlıyoruz

3) LGUP programını açıyoruz

4) UPGRADE Seçeneğini işaretliyoruz BURASI ÖNEMLİ UPGRADE SEÇENEĞİNİ SEÇMENİZ GEREK !!!!5) Resimdeki 3 noktadan marshmallow kdz yi seçiyoruz (BIN File'ın yanındaki tik işaretli olmalı)

6) Starta basıp %100 olana kadar ve "STEP" kısmında COMPLETE yazana kadar bekliyoruz


LG G FLEX 2 MARSHMALLOW'DAN LOLLIPOP'A DÖNÜŞ REHBERİ (Aynı Zamanda Marshmallow Üzerine Tekrar Marshmallow Kurarkende Kullanılıyor)Marshmallow yüklemeyle çok benzer şekilde geri dönüş yapabiliyoruz.


1) Telefonu download moda alıp bilgisayara bağlıyoruz

2) LGUP programını açıyoruz3) Resimdeki 3 noktadan lollipop kdz yi seçiyoruz (BIN File'ın yanındaki tik işaretli olmalı) (Lollipop kdz linklerini aşağıda bulabilirsiniz)

4) LGUP programını kapatıp tekrar açıyoruz.

5) REFURBISH Seçeneğini işaretliyoruz BU SEFER REFURBISH SEÇENEĞİNİ SEÇİYORUZ !!!!

6) Starta basıp %100 olana kadar ve "STEP" kısmında COMPLETE yazana kadar bekliyoruz

LG G FLEX 2 ROOT REHBERİ (Sadece 5.1.1)

Yapacağınız tüm işlemler kendi sorumluluğunuzdadır.

Root yöntemi SADECE H955 modeli cihazlarda denenmiştir.

İşlemler sürerken telefonla bilgisayarın bağlantısını kesmeyin. Herhangi bir şekilde bağlantı koparsa telefon brick olabilir.

Root yapabilmemiz için öncelikle telefonun driverlarının bilgisayarda yüklü olması gerekiyor. Bunun için LG PC SUITE kuruyoruz. Sonrasında aşağıdaki dosyayı indirip bilgisayara kaydedelim.

>>>>> LG Root


Hangi sistemi kullanıyorsanız ( v15a-v15b-v15c-v15d-v15e) uygun rootedsystem.img dosyasını indirmeniz gerekir. Farklı bir dosyayla işlemi devam ettirirseniz telefonunuz geri gelmeyebilir !

RootedSystem v15A
RootedSystem v15B
RootedSystem v15C
RootedSystem v15D
RootedSystem v15E


DİKKAT!!! İşlem sonucunda bilgileriniz silinebilir o yüzden başlamadan önce backup alın.
Şimdi LG PC SUITE i silin. (En güncel driverları yüklemesi için kurmuştuk, ayrıca bundan sonraki işlemlere engel olur)


Telefondan ayarlar>telefon hakkında>yazılım bilgileri kısmına giriyoruz.
yapım numarası kısmına "gereklli değil, siz zaten geliştiricisiniz" yazısı gelene kadar ardarda basın. Daha sonra genel kısmında Geliştirici Seçenekleri adında yeni bir menü açılacak. Buradan USB Hata Ayıklama ya tik atıyoruz.

Telefonun bilgisayara MTP bağlantı yöntemiyle bağlandığına emin olun.

İndirdiğimiz LG Root dosyasını bir klasöre çıkartıyoruz.
İndirdiğimiz rootedsystem dosyasını winrardan çıkartıp telefonun dahili hafızasına atalım.

DİKKAT !!!Dosyanın adı rootedsystem.img olmak zorunda ve bu dosyayı telefonun dahili hafızasının ana dizinine atmanız gerekir. Herhangi bir klasörün içine atmayın veya ismini rootedsystem.img den farklı birşeye çevirmeyin. //.img dosya uzantısıdır.

Şimdi telefonun bilgsayara hangi porttan bağlandığını görelim. Telefon bilgisayara bağlı olsun.
Bilgisayarıma sağ tık, özellikler, aygıt yöneticisine girelim.


Eğer resimdeki gibi LGE Mobile USB Serial Port un yanında (COM4) yazıyor ise sorun yok.
COM4 yerine farklı bir rakam yazıyor ise LGE Mobile USB Serial Port a sağ tıklayıp özellikler>bağlantı noktası ayarları sekmesinden gelişmişe tıklayıp "COM Bağlantı Noktası NO: kısmından COM4 ü seçip tamama basalım. Eğer COM4 kullanılıyor diyorsa öncelikle COM4 portunu kullanan şeyi bulup aynı yolu izleyerek farklı bir porta atayın.

Bu kısım tamamsa artık root işlemine geçebiliriz.

H955 modeli için root işleminde kullanacağımız kod:
quote:

dd if=/data/media/0/rootedsystem.img bs=8192 seek=53248 count=458752 of=/dev/block/mmcblk0


NOT: Xdadaki kullanıcılara göre bu kod H959 modeli cihazlar içinde çalışıyormuş. Kendi sorumluluğunuzda deneyebilirsiniz.

NOT: Komut satırında yazacağımız komutları tırnak içinde ve kırmızıyla belirttim. Yani tırnak işaretlerinin içindeki kırmızı yazıları yazacağız tırnak işaretlerini komut satırında yazmıyoruz !

1) Telefonu bilgisayardan ayırıp kapatalım
2) Telefonun ses artırma tuşuna basılı tutarken usb kablosuyla bilgisayara bağlayın ve download mode yazısı gelene kadar tuşa basmayı bırakmayın
3) LG Root klasöründe ports.bat dosyasına çift tıklayın. Açılan komut ekranında LGANDNETDIAG1 in yanında COM4 yazıyor ise pencereyi kapatın değil ise devam etmeyin. Örnek Aşağıda
4) LG Root klasöründe boş bir yere shift tuşuna basılı tutarken sağ tıklayın "komut penceresini burada aç" a basın.
5) Komut ekranına şunu yazın ve enter a basın "Send_Command.exe \\.\COM4"
6) Komut ekranına "id" yazın ve enter a basın. Şu tarz bi yazı çıkacak "uid=(0)root gid=(0)root". Çıkmaz ise CTRL+C tuşlarına basıp adım 5 e geri dönün.
7) H955 için yukarıda yazan kodu kopyalayıp komut ekranına yapıştırın ve enter a basın. Bu işlem biraz sürecek.
8) İşlem bittiğinde # işareti çıkacak. Bu işaret çıktığında "LEAVE" yazıp enter a basın. (Büyük harflerle yazmanız gerekiyor)Telefonunuz reset atıp açılacak açıldıktan sonra usb kablosunu çekebilirsiniz.
Dahili hafızaya attığımız rootedsystem.img dosyasını silebilirsiniz.
UYARI !!! OTA güncellemelerini yapmamanız gerekiyor. Eğer rootlu iken OTA güncelleme yaparsanız telefonunuz birdaha açılmaz.
Rootlu sisteminiz hayırlı olsun :)
LG G FLEX 2 STOCK ROM YUKLEME REHBERİ


Şimdi stock rom, yani telefonun orjinal yazılımı elle nasıl atılır (zaten custom rom yok) aynı zamanda root nasıl silinir ( bu işlemle root gider ) onu anlatıyorum.
Bu işlemden sonra telefon ilk aldığınızdaki hale döner tamamiyle sıfırlanır. Gerçek anlamda formattır.

Öncelikle indirmemiz gereken programlar:

1) LG Mobile Support Tool
2) LG Flash Tool
3) Stock ROM

3. Linkten istediğiniz ülkenin sürümünü indirip kurabilirsiniz yeter ki telefonunuzla aynı model olsun. Yada ben uğraşmam derseniz yukarda kırmızıyla "Check New Firmware" yazıyor. Oraya imei numaranızı girerek telefonunuzun en son sürümünü ve download linkini bulabilirsiniz. IMEI numarasına bakmak için telefondan numara tuşladığınız yere gelip *#06# yazın karşınıza çıkacaktır.

Driverlarımızın yüklü olduğunu farzederek devam ediyorum.
LG PC SUITE yüklü ise silin.
LG Flash Tool dosyasını bir klasöre çıkarın.
LGMobileSupportTool isimli dosyayı kurun ve uygulama açılana kadar bekleyin açılınca kapatın.

DİKKAT !!! Herşeyiniz silinecektir (hafıza kartı dahil) o yüzden yedeklerinizi alın ve hafıza kartını işlemden önce çıkartın.

NOT: Root yönteminde her şeyi, terimleri vs. detaylı anlattığım için burada işi biliyormuşsunuz gibi anlatıyorum, anlamadığınız kısım olursa root kısmına göz atın.


1) Telefonu download moda alın
2) Telefonun ses artırma tuşuna basılı tutarken usb kablosuyla bilgisayara bağlayın ve download mode yazısı gelene kadar tuşa basmayı bırakmayın
3) LG Flash Tool klasöründeki LGFlashTool2014 isimli dosyayı yönetici olarak çalıştırın.

4) Sağ taraftaki ufak klasör simgesine tıklayıp indirdiğiniz romu seçin.
5) CSE Flash butonuna tıklayın.

6) Starta basın

7) OK'a basınİşlem birçok sebebe bağlı olarak 3-15 dakika sürebilir.
İşlem sürerken usb kablosunu çekmemeye, bilgisayarın kapanmamasına, telefon ile bilgisayarın bağlantısını koparacak herhangi birşey olmamasına dikkat edin.
Yoksa telefon bir daha açılmayabilir.
Telefonunuz tam anlamıyla açılana kadar usb kablosunu çekmeyin.


Teşekkürler
@xda
@randrew87 for root
@quangnhut123 for lg flash tool
@englishmale for v15c rootedsystem

LG G FLEX 2 XPOSED YÜKLEME REHBERİ


XPOSED Nedir ? Ne İşe Yarar ? Basitçe xposed ile arayüzümüzü kişiselleştirebilir, daha işlevsel hale getirebilir, kendimize göre temamızı ayarlayabiliriz. Görsellik dışında sadece root ile yapamayacağımız şeyleri yapmamıza da olanak sağlar. ( Xposed öncelikle root gerektirir ! ) Mesela cihazın deep sleepten uyanmasını belli şartlarda engelleyip güç tasarrufu yapabilirsiniz. Hepsi için ayrı programı var.

Görsellik konusuna örnek vermek gerekirse; Status bara ( üstteki bildirim çubuğuna) cpu kullanımı, kalan ram miktarı, pil ve cpu ısısı, download hızı göstergeleri gibi şeyleri (daha çok var) ekleyebilirsiniz. Saati ortaya alabilir ikonların rengini veya şeklini değiştirebilirsiniz. Arayan resmini tam ekran yapabilir, konuşma ekranına konuşmayı kaydetme özelliği katabilirsiniz. Saymakla bitmez ben nasıl kurulduğuna geçiyorum

Öncelikle alttaki dosyaları indirelim:

1) XposedInstaller_3.0_alpha4
2) Xposed-v79-sdk22-arm64.zip
3) FlashFire v0.24

Flashfire ın yeni versiyonlarıda var ancak 0.24 den sonrası bizim telefonda çalışmıyor.

Dosyaların hepsini dahili hafızaya atalım. Ne olur ne olmaz şarj %40 falan olsun çünkü işlem uzun.1)FlashFire uygulamasını açıp root izni verin. Sonra artı işaretine basıp flash zip or ota seçeneğine tıklayın.

2)Xposed-v79-sdk22-arm64.zip dosyasını seçin sonra Auto Mount seçeneğini pas geçin okey deyin.

3)Aşağıdaki Flash yazısına tıklayın ve gidip işinize bakın

4)Şimdi siz flasha tıklayınca ekran kapanacak ve telefon bir süre ekran kapalı işlem yapacak.

5)Bu bazı kullanıcılarda 45 DAKİKA sürmüş bazılarında 15 dakika. Bende 12 dakika sürdü

6)Bu süre zarfında ekran hep kapalı kalacak yani telefon yandı gitti falan diye evhamlanmayın, telefonu kapatmaya kalkmayın.

7)İşi bitince ekran açılacak yazılar çıkacak işte yüklüyorum falan diye sonra reset atıcak.

8)XposedInstaller_3.0_alpha4 adındaki indirdiğimiz uygulamayıda kuruyoruz artık tamamız.FlashFire uygulamasını silebilirsiniz işimiz yok artık onunla.

TAVSİYE XPOSED MODÜLLERİ

Şu zamana kadar pek xposed kullanan biri değildim. Aslında kurmayacaktım bile ama burda anlatmadan önce kendi telefonumda çalışıp çalışmadığını test edeyim dedim. Kurmuşkende silmekle uğraşmadım biraz karıştırdım faydalı birkaç modül buldum tavsiyem sizde yükleyin.

Amplify , zaten xposed diyince artık neredeyse ilk akla gelenlerden. Beğendim hatta pro sürümünü bile satın aldım

RemoveBatteryWarningColor , işte en sevdiğim. Hani güç tasarrufu moduna alınca bildirim çubuğuyla alttaki tuşlar o abes turuncu renge bürünüyor ya, işte bu onu kaldırıyor. Renk değişmiyor

Greenify , bilmeyen azdır herhalde ben pro sürümünüde aldım. Xposed ile dondurduğumuz uygulamalardan bildirim alabiliyoruz. Birde daha hızlı çalışıyor.

G4TweaksBox , markette yok. Zaten birçok özelliği çalışmıyor bizim telefona uyumlu olmadığı için ama bazılarının seveceğini düşündüğüm çalışan özellikleri var bir denersiniz.

Sizin de tavsiye edeceğiniz xposed modülleri varsa yazın deneyelim.


Viper4Android Nasıl Yüklenir ?


Viper4Android cyanogenmodun dsp manager adlı ekolayzer programının geliştirilmiş hali.

Şimdi ben sırf bu programı yüklemek için root oldum bu telefonda. Çünkü lg nin telefonlarının hepsi böyle bass çıkışı yok neredeyse.
Aynı şarkıyı kulaklıkla samsung telefonlara takıyorum en kötüsü bile daha güzel ses veriyor daha çok bass vuruyor.

Bu programla hoparlörden, kulaklıktan çıkan sesi, bası, tizi kafamıza göre artırıp azaltabiliriz. Efekt falanda verebiliyoruz. Karışık bir program değil. Kuruluma geçelim.


İndirilmesi gerekenler:

1)SELinuxModeChanger-v3.2-release

2)Viper4Android
İsterseniz marketten isterseniz linkten viperı indirin ve kurun.


1)Root olmamız gerekiyor her zamanki gibi.

2)Marketten busybox programını indirip busybox kuruyoruz.

3)SELinuxModeChanger uygulamasını açıp Permissive e tıklıyoruz.

4)Viper4Android i açıp süper ses driverını kuruyoruz. Telefon yeniden başlayacak.


Aşağıda hazır Bass veya Ses kalitesi odaklı profil linki verdim onu şiddetle kullanın diyorum.

-->>Viper4Android Ses Profili

Kullanmak için rardan Viper4Android klasörünü çıkarıp ( klasör halinde atacaksınız) dahili hafızaya atıyoruz.
Viper uygulamasında menüye girip efekt profili yükle diyoruz Bass istiyorsanız Clear Bass, temiz ses istiyorsanız Clear Audio seçeneğine tıklıyorsunuz.
Bu profiller sadece kulaklık için ayarlanmıştır. Deneyin vazgeçemeyeceksiniz o kadar iddialıyım

Ses profili için @Resurrectionn hocama teşekkürler.


Gizli menü tuş kombinasyonu-->>

5.1.1 için 277634#*#

6.0.1 için *#546368#*955#

7 yıl
Kulaklığı kullanmadıkça basslar kayboluyor
Yaklaşık 2 ay önce creative ep 660 aldım ilk aldığımda basslardan çok memnundum 3 hafta kadar hiç kullanmadım ve bassların azaldığını farkettim. Sonra 2 hafta daha kenarda yattı şimdi taktım neredeyse bass alamıyorum sebebi nedir
7 yıl
Telefonu Download Moddan Kurtaramıyorum
Arkadaşlar paralel ithalat (delta) bir g2 16 gb telefonum var(dı). Ne recovery ne de download moda erişebiliyordum. Lg support tool dan yükseltme hatası gider dedim 20h yi indirip tekrar kurdu ve download moda erişimim geldi fakat bu seferde rooted yazıyordu. Bende 20c ye döneyim dedim. lg flash tool olsun offline yükleme olsun 20h dışında birşey yüklenmez oldu telefona. Sonra offline yüklemede cdma yı seçip diag seçili olan kısımdan cs_emergency yi seçip 20c yi kurmayı başardım. Baktım ki rooted yazısı düzelmemiş üzerine radyo da gitti dedim 20h ye döneyim. Dönemedim tabikide sonra 20c yi root edip twrp kurdum ve aptalca birşey yapıp systemi falan formatladım. Download modunda 20c de yüklenmez oldu. Velhasılkelam telefona ne 20h nede 20c kurabiliyorum, 20h yi hiç kurmuyor 20c de ise %49da kalıyor. Teamviewer falan gerekirse yapalım rica ediyorum kurtarın beni
7 yıl
YouTube'a Ne Oldu Yine?
Güvenli internet aile profili var kullanıyorum, sabah youtube a girebiliyordum şimdi engellenmiş şaka mı bu
7 yıl
Bu nasıl örümcek !!!
Yazlıkta sinekliklerin köşesindeki deliği babama göstermek için köşeye parmağımı uzattığım sırada elim örümcek ağına değdi. Hem ışıkları yakmamıştım hem de ben böcekleri pek sevmem aniden geri çekildim gidip ışığı yaktım ve bunu gördüm elimden birkaç santim ötede duruyor Allah'tan ağına dokunduğumda elime falan atlamadı bayılır kalırdım orda

Resim 3 mb mobillerin dikkatine

i. hizliresim.com/gl13OO.jpg

resmi göremeyenler aradaki boşluğu silip bakabilirler
7 yıl
Yardım!! LG LA620S Screen Burn-in (Ekranda İz Kalması)
Merhabalar televizyonu yazılım güncellemesini yapması için bıraktım güncelleme biraz uzun sürdü ve sonradan dank etti ki telefonumda da burn in olayına rastlamıştım eyvah falan diye geri koştum baktım ki ekranda iz kalmış. Var mıdır bir çözümü? Garanti falan değişim yapıyor mu?
7 yıl
Bugün doğum günüm
18 yaşımı doldurdum bir yandan büyümenin sevinci varken bir yandan da yavaş yavaş sorumluluklarımın artıyor olması beni hüzünlendiriyor
7 yıl
İşlemcimde bir sıkıntı mı var? [Çözüldü]
Çözüm: İşlemcinin fanını üzerine oturtamamışım. Fanı tam oturtunca sorun kalmadı hatta ilginç şekilde windows derecelendirme puanı eskisinden daha yüksek oldu.

Merhabalar uzun zamandır sorun çıkartan makinem üzerine eklemeye devam ediyor. Umarım yardımcı olabilirsiniz, öncelikle sistem hakkında bilgi vereyim

500w high power psu
Intel DQ965GF anakart
Core 2 Duo e6600 2.4 ghz
2*2gb 800mhz ram
hd7850 pcs+ ekran kartı
2 tane de harddisk takılı.

Düne kadar ara ara bilgisayarı açtığımda monitöre görüntü gelmez klavyenin ışığı falan yanmaz sadece çalışırdı bende işlemci fanının ayaklarına ve ramlere biraz bastırmak suretiyle kendine getirir açardım. Lakin dün öyle olmadı. Yarım saat uğraştırdı sonunda açıldı işte dota diye bir oyun oynarım oyunu açtım aman yarabbi bir kasıntı bir kasıntı. Normalde canavar gibidir en ufak fps düşüşü yaşamam. Çıktım o oyundan diğer oyunlara giriyorum yok hepsinde kasılıyor. İşin vahim tarafı 720p video da bile takılabiliyor. Windows 8 yüklü işte sistem araçlarından bilgisayarı yenile falan dedim biraz kendine gelir gibi oldu ama hala kasıntı devam ediyor. Dedim ki yazılımsal bu kesin, zaten yenilemeyide recovery gibi bişey sandım ne var ne yok silmiş makineden bende format atayım bari dedim. Attım formatı aynı cd ile aynı sistemi kurdum. Gel gelelim makine hala kasıyor. Hemde yenileme yaptıktan sonra biraz düzelir gibiydi şimdi oda gitti. Windows derecelendirmesi beni işkillendirdi işlemci konusunda.

Dünkü derecelendirme puanı:
İşlemci 5.7
Ram 5.7
Grafik 7.7
Oyun Grafikleri 7.7
Disk 5.7

Bugünkü derecelendirme puanı:
İşlemci 4.3
Ram 5.0
Grafik 7.9
Oyun Grafikleri 7.9
Disk 5.7

Şu an error vermiş durumdayım işlemciyi söktüm baktım pinler falan sağlam sıkıntı görünmüyor. Sorun ne olabilir ?
8 yıl
Ekran kartı seçimim ne olmalı?
Merhabalar yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum aklımda 7790 2GB 128-bit, 6870 1 GB 256-bit ve 7850 1GB 256-bit var bütçem 350 tl donanımım ise:

Intel core2duo e6600 2.4 GHz
4 GB DDR2 800 MHz RAM
Intel DQ965GF lga 775 board
400w PSU
Ekran kartım ise şuan HD5670
Monitör çözünürlüğüm ise 1280x1024

Kasaya bu kartlar sığar gibi duruyor tahmini bir ölçüm yaptım yinede ilgilenecek arkadaşlar için link->
http://www.pclabs.com.tr/2006/07/06/ekonomik-asus-kasalar-testte-ta-5a-ta-55-ta-88/

buradaki TA-5A modeli.

Anakart için detaylı bilgi ise
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.