Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
04 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
54 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 hafta
Hard disk önce dıt dıt sonra tık tık sesi
6 ay
Meizu A20 Bluetooth hoparlör hiçbir cihazda gözükmüyor
Arkadaşlar hoparlör açılıyor ışıklar yanıyor, ses açıp kapanıyor, şarj oluyor, ancak hiçbir telefonda cihaz gözükmüyor yardim edebilir misiniz
geçen yıl
Apc Schneider 5'li Akım Korumalı Priz
Merhabalar bir sorum olacak. Cihazın bir prizine ayrı bir 5 metre 3lü uzatma kablosu bağlarsam diğer priz korumalarında herhangi bir sıkıntı olur mu ?
Bir de bazı prizlere taktığımda koruma ışığı yeşil yanıyor ancak ground ok (topraklama göstergesi) yanmıyor. Kırmızı da yanmıyor yeşil de yanmıyor sönük şekilde. Bu bir sıkıntı olduğu anlamına gelir mi? Tv için kullanacağım prizde ikisi bir yanıyor neyseki.
geçen yıl
Tv ve telefon için ses sistemi tavsiye
Ses sistemleri hakkında pek bir bilgim yok maalesef. Ancak aradığım iki özellik var
Birisi tv ses girişleri ile uyumlu olması çünkü tvnin jak girişi yok. (Samsung 55Q60R) Tvde çoğunlukla dizi/film ve maç izlenecek
Bir diğer özellikse Sistem tvye kabloyla bağlıyken bluetooth ile bağlanarak telefondan müzik açabilmek. Bu sebeple müzik dinlerkenki kalitesi de önemli.
Bütçe olarak da 500-1000 arası belki bir miktar daha üstü olabilir.
geçen yıl
Samsung 55Q60R vs LG 49SM8600
Merhaba arkadaşlar. Aylardır dönem dönem takip ediyorum TV tavsiyeleri konusunu ve araştırıyorum. Ağustos ayı sonuna kadar artık birinden birini alacağım. Ancak araştırmalarım sonucunda kimi zaman Samsung kimi zaman LG'ye daha yakın buldum kendimi. Bütçem max 5000 diyordum. Ancak şu an bir miktar daha arttırabilirim malum fiyat artışından dolayı.

Daha çok internetten dizi/film ve IPTV için kullanacağım.

Aşağıdaki kıyasa göre karma bakımdan kafa kafaya diyebiliriz. https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60r-vs-lg-sm8600/780/805

Daha önce forumda bu konu hakkında inç hesaba katılmaksızın Q60R vs SM8600 kıyası olmuş. Tüm yazılanları okudum. Ancak şöyle bir durum var. Fiyat olarak LG'nin 49" modelinden bile daha uygun Samsung'un 55" modeli. Aynı parayı vereceksem 55 " TV ve panel kontrast kalite farkı bakımından Samsung çok daha mantıklı gözüküyor. Ancak bir yandan da LG yazılım, yandan izleme, yansıma gibi özelliklerde daha üstün gözüküyor.
Oldukça kararsız kaldım, en geç üç ay içerisinde alacağım, varsa tavsiyeleriniz dinlemeyi isterim.
2 yıl
Erzincan Merkez Komutanlığı Çıkanlar?
Merhabalar, ana konuya yazdım ama cevap gelmeyince konu açayım dedim.
ERZİNCAN MRK.K.LIĞI/ERZİNCAN MERKEZ giden veya gidecek var mı? Sayıca az alan bir yer sanırım giden tek bir kişiye rastlamadım ve whatsapp grubu falan da yok.
3 yıl
Pes 2019 RAM Desteklenmeyen Hatası ve Donma
Arkadaşlar merhabalar. En düşük çözünürlük, kalite ve oyun içi ayarları da yapmama rağmen oyun esnasında kasma ve hafif donmalar meydana geliyor.

RAM için desteklenmeyen hatası veriyor. Normalde İyi-OK-Kötü seçeneklerinden biri yazması gerekiyor ama sanırım RAM'i tanımıyor oyun.


Bunlar da sistem özelliklerim. Pes 2018 ve 2019 Demoyu yüksek kalitede donmadan oynuyordum.
3 yıl
Duvar Kağıdı Fotoğrafını Nasıl Kaydedebilirim?
Arkadaşlar yıllardır duvar kağıdı olan resmimi değiştiremiyorum. Çünkü img dosyası yok bende. İnternette aynı resmi birçok yerde aradım bulamadım bir türlü. Bu erişemediğim duvar kağıdını nasıl albümüme kaydedebilirim?
4 yıl
Pes 2018 Ram'i Tanımıyor
PES 2017 Settingsinde 4 özellik de Mavi renk ve "İyi" iken burada RAM tanınmıyor.


Dolayısıyla oyuna girerken de bu hatayı veriyor,


Yoksay deyip oyunu açtığımda da KONAMI yazısı vs geçtikten sonra burada kalıyor böyle. Sol alttaki şey dönüyor ancak oyun açılmıyor.


Benzer hatalarda (VRAM) daha önceki oyunlarda önerilen "dxcple.exe" dosyasını indirip denilenleri yaptım ancak olmadı. Hatta Özellikler'deki GPU da Yapılamıyor oldu.

AMD Radeon ayarlarını güncelleyip yeniden başlattım olmadı. Settings.exe ve pes2018.exe'yi Radeon Ayarları/Oyun'a ekledim ancak yine olmadı.
4 yıl
Pes 2018 RAM: "Yapılamıyor" Hatası
PES 2017 Settingsinde 4 özellik de Mavi renk ve "İyi" iken burada RAM tanınmıyor.


Dolayısıyla oyuna girerken de bu hatayı veriyor,


Yoksay deyip oyunu açtığımda da KONAMI yazısı vs geçtikten sonra burada kalıyor böyle. Sol alttaki şey dönüyor ancak oyun açılmıyor.


Benzer hatalarda daha önceki oyunlarda önerilen "dxcple.exe" dosyasını indirip denilenleri yaptım ancak olmadı. Hatta Özellikler'deki GPU da Yapılamıyor oldu.

AMD Radeon ayarlarını güncelleyip yeniden başlattım olmadı. Settings.exe ve pes2018.exe'yi Radeon Ayarları/Oyun'a ekledim ancak yine olmadı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.