Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
20 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Yerel Disk Birleştirme
Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayarımda 120gb boyutunda ssd mevcut, yarı yarıya C ve D diski olarak ayrılmış vaziyette. D diskim dolduğumdan, C'deki boşta olan 30gb alanın yarısını D diskine aktarmak istedim. Aygıt yöneticisi > disk yönetimi > C diski birim küçült yolunu izleyerek C'den 15gb boş alan oluşturdum, bu alan aygıt yöneticisinde "Sistem Ayrıldı" olarak görünüyor. Şimdi bu kısmı D diski ile nasıl birleştirebilirim, komple biçimlendirme vs. yapmadan birleştirebilir miyiz?
5 yıl
Hangi VPN (Android)
Kullandiginiz, hizli ve guvenilir diyebileceginiz vpn onerisi olan var mi? Twitter sansurunu asmaya calisiyorum.
5 yıl
Mayıs celbi (2016)
Mayıs celbi için başvuruda bulunsak; yerler ne zaman açıklanmış olur ve tam olarak hangi tarihte askerde olmuş oluruz bilen var mı?

Yani hazirana falan sarkar mı? Yoksa mayıs ayı gelir gelmez alırlar mı bizi?

1. grup ne zaman gider, 2. grup ne zaman?
6 yıl
9 ay kaçak kalsam ne olur?
Merhaba arkadaşlar.

Lisans mezunuyum, mezun olduktan sonra 2 senelik erteleme hakkından yararlandım ve ertelemem bu ay sona erdi. Askerlik durum belgemde muhtemel sevk tarihi kısmında ekim 2015 yazıyor.

Kpss 2016 sınavına hazırlandığım için 2016'nın temmuz ayına kadar askere gitmem çok zor, eğer askere gidersem sınava giremediğim için kaybım 2 sene olacak, çünkü bir sonraki sınav 2018'de. 9 ay bir şekilde gitmemeyi düşünüyorum.

Karşılaşacağım şey ne olur bu durumda, para cezası mı alırım? Alırsam ne kadar alırım? Ya da başka şey mi?

Yanıtlarınızı bekliyorum.
6 yıl
Turkcell'de numara degistirme islemi
Hattini turkcell'e tasiyanlar -faturali ya da faturasiz- da numara degisligi yapabiliyorlar mi? Yani vodafone'dan turkcell'e gectigimizde vodafone koduyla baslayan numaramizi turkcell'e donusturebiliyor muyuz? Yapabiliyorsak numarayi otomatik olarak sistem mi belirliyor, yoksa secme sansimiz var mi? Son olarak ucreti nedir?
6 yıl
Muhabbet kuşumun cinsiyeti nedir?
Henüz 1 aylık. 2 gün oldu alalı. Aldığım adam dişi olduğunu söyledi ama ben tam emin olamadım. Fotoğraftan anlayabilen var mı cinsiyeti?

6 yıl
"Please proper boot device and reboot your system or press any key" hatası
Bilgisayarı ilk açtığımda bu ekranla karşılaşıyorum, hdd'yi görmüyor sanırım sistem, ama resetleyince görüyor ve normal bir şekilde açılıyor bilgisayar. Sadece fişten çekildikten sonraki ilk açılışta bu hata geliyor. Bu problemin sebebi ne olabilir?
6 yıl
Turkcell faturasiz hat alacagim
Turkcell faturasiz hat alacagim, yilbasindan sonra alinirsa telsiz kullanim vergisi alinmiyormus diye duydum. Bu konu hakkinda bilgisi olan var mi?
7 yıl
Aralıkta askere gitmek
Arkadaşlar merhabalar.

Kısa dönem kasım celbi için son başvuru tarihi 15 ağustos olarak belirlenmiş, ama benim şimdilik 15 ekimden önce başvurmam imkansız gibi görünüyor bir iş mesesi dolayısıyla.

Aralık alımları da kasım celbine dahil oluyormuş, onu öğrendim dün. Bunun son başvuru tarihi de mi 15 ağustos, değilse ne zaman? Aralık alımlarında asker olmak için neler yapmam gerekiyor, yardımcı olursanız çok sevinirim.
7 yıl
[ROM][KK][4.4.4][CM11] Huawei G301 KitKat Rom
Arkadaşlar uzun bir aradan sonra modaco forumda paylaşılan kitkat romu denedim, eskiye nazaran baya gelişme kaydetmiş, neredeyse stabil duruma getirmişler. Kendim de kullanıyorum, kurulumu aşağıda adım adım anlattım, isteyenler deneyebilir.

Kurulum için gerekli dosyalar:

1. dosya (rom):http://getcm.thebronasium.com/?device=u8815
2. dosya (gapps):https://app.box.com/s/edyvjiofu6vzgl4l9qar
3. dosya (cwm):https://app.box.com/s/y18tph2fq4flqituxy6l

- yukarıdaki dosyaları sırayla indirin.
- 1 ve 2 numaralı dosyaları zipli halde hafıza kartınıza atın.
- 3 numaralı dosyayı zipten çıkarın masaüstünde kalsın.
- telefonunuzu kapatıp bataryasını ve sim kartınızı - ilk açılışta telefonun mobil veri bağlantısı açık halde olduğu için kontörleriniz gitmesin- çıkarın ve 10 saniye bekleyin.
- 10 saniye bekledikten sonra bataryanızı geri takın.
- telefonunuzun ses kısma düğmesiyle üstteki güç düğmesine birlikte 10 saniye basılı tutun, huawei logosunda takılı kalması gerekiyor.
- şimdi usb kablonuzu takın ve masaüstüne çıkardığımız 3 numaralı klasörümüzü açıp, oradaki "runme.bat" dosyasını çalıştırın, dos penceresi gelecek karşınıza. devam etmek için bir tuşa basın, yüklendikten sonra pencereyi kapatmak için bir tuşa daha basın. cwm yüklenmiş oldu artık.
- usb kablonuzu çıkarın, tekrar bataryamızı çıkarın ve 10 saniye bekleyip geri takın.
- telefonunuzun ses açma düğmesiyle üstteki güç düğmesine birlikte 10 saniye basılı tutun, karşınıza cwm menüsü gelmiş olacak.
- "wipe data/factory reset"e güç düğmesiyle tıklayın, gelen ekrandan "yes"i seçip onaylayın.
- "wipe cache partition"a güç düğmesiyle tıklayıp, gelen ekrandan "yes"i seçip onaylayın.
- "advanced"a güç düğmesiyle tıklayın, gelen ekrandan "wipe dalvik cache" tıklayın, gelen ekrandan "yes"i seçip onaylayın.
- geri tuşu ile cwm menüsüne dönün, menüden "mounts and storage"e güç düğmesiyle tıklayın, gelen ekrandan "format/system" tıklayın, gelen ekrandan "yes"i seçip onaylayın.
- geri tuşu ile cwm menüsüne dönün tekrar. menüden "install zip"e güç düğmesiyle tıklayın, gelen ekrandan 1 ve 2 numaralı dosyalarınızı hangi hafızaya attıysanız onu seçin. önce 1. dosyayı seçip "yes" ile onaylayın. Yükleme bittikten sonra aynı şekilde 2. dosyayı da seçip "yes" ile onaylayın.
- şimdi geri tuşuna basıp cwm menüsüne geri dönün, menüden "reboot system now"a güç düğmesiyle tıklayın. artık rom yüklenmiş oldu. şimdi telefonun açılmasını bekleyin, ilk açılış biraz uzun sürebilir. açılış ayarlarınızı yaptıktan sonra sim kartınızı takmadan önceki ilk işiniz ayarlardan "mobil veri bağlantısı"nı kapatmak olsun.

Rom ile default gelen launcher biraz ağır gibi duruyor ve biraz fazla ram kullanıyor, o yüzden marketteki “holo launcher hd” adındaki launcher’i indirip onunla birlikte kullanırsanız çok daha iyi performans alırsınız. Onun da linkini vereyim:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobint.hololauncher.hd&hl=tr

Bu da ekran görüntüleri:Düzeltme: dosyalar güncellendi. (10.10.2014)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.